PÄIVITETYT SIVUT
Pyöräilytulokset 24.4
Viikkotempot 23.4
YLE Urheilu 22.4
Tukijat 20.04
Kisakalenteri 4.4
Seura siirrot 3.4
Tiedotteet 2.4
CUP-pisteet 9.10
Videot 21.9
Pirkanmaa 20.9
 

PIRKKALAN TEMPO AJALTA 21.04-28.07.2015
MATKA KAIKILLA 10,5 KM







PVM LUOKKA SUKUNIMI ETUNIMI SEURA AIKA







28.7 Miehet Niemi Jarkko KoiI 13:29,2 1

Miehet Urmas Stefani CV 13:57,2 2

Naiset Jussila Outi P-P 14:44,6 3

M-30 Välimäki Markus TT226 15:14,4 4

M-30 Argillander Jani Tajut 15:24,9 5

M-30 Leo Patrick P-Union 15:38,0 6

M-30 Hänninen Teemu Tajut 15:55,5 7

M-50 Litmanen Petri Tajut 16:12,4 8

M-60 Muilu Matti P-P 16:19,4 9

M-30 Hytönen Lasse TT226 16:22,8 10

M-30 Keskinen Antti TT226 16:47,3 11

M-65 Kääpä Lasse KuUs 17:00,8 12

M-14 Seppälä Veeti P-P 19:11,4 13

M-75 Myyryläinen Kyösti  P-Union 21:04,2 14







21.7 Miehet Niemi Jarkko KoiI 13:26,4 1

Miehet Palonen Antti P-Union 14:11,1 2

Miehet Niemi Marco-Tapio TY 14:49,2 3

Naiset Jussila Outi P-P 14:55,7 4

M-30 Välimäki Markus TT226 15:17,3 5

M-30 Leo Patrick P-Union 15:25,6 6

M-30 Argillander Jani Tajut 15:44,3 7

M-50 Henriksson Hannu  PKK 16:29,1 8

M-65 Kääpä Lasse KuUs 16:53,4 9

M-14 Seppälä Veeti P-P 19:47,3 10

N-14 Itäpää Milana P-P 19:54,3 11

N-12 Itäpää Milja P-P 21:25,2 12







14.7 M-40 Pasanen Santtu KoiI 13:30,2 1

Miehet Niemi Jarkko KoiI 13:35,6 2

M-40 Ollila Jari P-Union 13:55,7 3

Miehet Palonen Antti P-Union 13:58,5 4

M-30 Argillander Jani Tajut 15:13,4 5

M-30 Välimäki Markus TT226 15:34,7 6

M-30 Häkkinen Jere TT226 15:38,4 7

M-30 Leo Patrick P-Union 15:45,9 8

M-40 Leuku Kari Tajut 16:02,7 9

M-30 Kaikkonen Markus TT226 16:20,3 10

M-55 Noppari Seppo PKK 16:28,4 11

M-30 Hytönen Lasse TT226 16:28,6 12

M-16 Hara Jere ProMTB 16:36,5 13

M-60 Muilu Matti P-P 16:40,1 14

M-50 Litmanen Petri Tajut 16:53,8 15

M-50 Koivuniemi Jussi PKK 16:54,3 16

M-65 Kääpä Lasse KuUs 17:08,3 17

N-30 Suvanto Aurora TT226 21:29,1 18







7.7 M-40 Vilppola Jiri TT 226 14:46,1 1

Naiset Jussila Outi P-P 15:21,5 2

M-30 Argillander Jani Tajut 15:24,8 3

M-40 Toivanen Timo-Jaakko Picaro 15:25,3 4

M-40 Leuku Kari Tajut 15:48,8 5

M-16 Hara Jere ProMTB 16:26,4 6

M-60 Muilu Matti P-P 16:41,2 7

Miehet Autio Ari PKK 16:48,2 8

M-65 Kääpä Lasse KuUs 17:23,6 9

M-14 Niemi Jonni-Micael  TY 20:17,9 10

M-12 Niemi Tomas-Casimir  TY 21:39,7 11







30.6 M-40 Toivanen Timo-Jaakko Picaro 15:18,5 1

M-30 Argillander Jani Tajut 15:34,8 2

M-40 Leuku Kari Tajut 16:05,1 3

M-55 Noppari Seppo PKK 16:36,0 4

M-50 Henriksson Hannu  TT226 16:39,1 5

M-18 Pöytälaakso Akseli P-P 18:41,9 6

M-60 Muilu Matti P-P 16:46,0 7

N-30 Kylmäniemi Heli P-Union 17:05,9 8

M-65 Kääpä Lasse KuUs 17:35,8 9

M-10 Kylmäniemi Kalle PKK 28:58,3 10







23.6 Miehet Niemi Jarkko KoiI 13:39,3 1

Miehet Palonen Antti P-Union 14:13,5 2

M-40 Toivanen Timo-Jaakko Picaro 15:18,2 3

M-30 Leo Patrick P-Union 15:31,4 4

M-30 Hänninen Teemu Tajut 15:45,6 5

M-40 Leuku Kari Tajut 15:52,4 6

M-40 Laine Max PKK 16:38,6 7

M-16 Hara Jere ProMTB 16:40,5 8

M-30 Hytönen Lasse TT226 16:41,3 9

N-50 Suuronen Teija Tajut 19:12,9 10







16.6 Miehet Palonen Antti P-Union 14:12,4 1

M-40 Toivanen Timo-Jaakko Picaro 15:47,1 2

M-40 Leuku Kari Tajut 16:18,9 3

Naiset Tanskanen Heidi PKK 19:27,7 4

N-14 Itäpää Milana P-P 21:37,5 5

N-12 Itäpää Milja P-P 22:18,3 6







9.6 Miehet Urmas Stefani CV 14:03,3 1

M-40 Ollila Jari P-Union 14:09,8 2

Miehet Palonen Antti P-Union 14:22,2 3

Naiset Jussila Outi P-P 15:41,1 4

M-30 Leo Patrick P-Union 15:46,5 5

M-30 Hänninen Teemu Tajut 15:52,9 6

M-40 Toivanen Timo-Jaakko Picaro 15:58,2 7

M-40 Leuku Kari Tajut 16:17,1 8

M-40 Sjöblom Juha TT226 16:21,0 9

N-40 Sjöblom Jaana TT226 18:35,6 10

N-14 Itäpää Milana P-P 21:31,4 11

N-12 Itäpää Milja P-P 22:16,9 12







2.6 Miehet Niemi Jarkko KoiI 14:04,7 1

Miehet Urmas Stefani CV 14:06,1 2

Miehet Pensasmaa Artturi P-P 14:51,9 3

M-40 Vilppola Jiri TT 226 15:06,3 4

M-40 Toivanen Timo-Jaakko Picaro 15:27,8 5

M-30 Argillander Jani Tajut 15:45,9 6

M-40 Sauvala Hannu TT226 16:01,6 7

M-30 Hänninen Teemu Tajut 16:06,4 8

M-30 Leo Patrick P-Union 16:10,2 9

M-40 Tiri Antti TT226 16:13,1 10

M-30 Soronen Jaakko Atmospiiri 16:21,8 11

M-40 Sjöblom Juha TT226 16:22,6 12

M-40 Leuku Kari Tajut 16:36,2 13

M-55 Noppari Seppo PKK 16:57,6 14

M-18 Hanhioja Oskari P-P 17:03,2 15

M-50 Koivuniemi Jussi PKK 17:24,9 16

M-50 Salonen Esa PKK 17:29,1 17

M-40 Laine Max PKK 17:45,4 18

N-40 Harrison Taru PKK 17:58,2 19

N-40 Sjöblom Jaana TT226 18:54,2 20







26.5 Miehet Pensasmaa Artturi P-P 14:53,6 1

M-30 Leo Patrick P-Union 15:38,8 2

M-30 Argillander Jani Tajut 15:40,2 3

Naiset Jussila Outi P-P 15:41,8 4

N-40 Harrison Taru PKK 17:09,3 5

M-16 Hara Jere ProMTB 17:22,9 6

M-40 Laitinen Mikko TT226 18:31,2 7







19.5 M-50 Lilja Jari P-Union 15:03,8 1

M-40 Ilonen Samu  TVC 15:38,8 2

M-30 Argillander Jani Tajut 15:45,5 3

M-30 Häkkinen Jere TT226 15:52,5 4

M-30 Leo Patrick P-Union 16:01,4 5

M-40 Sjöblom Juha TT226 16:18,4 6

M-40 Leuku Kari Tajut 16:29,5 7

M-55 Suuronen Ilmo Tajut 16:32,0 8

M-30 Soronen Jaakko Atmospiiri 16:37,7 9

M-30 Hytönen Lasse TT226 16:47,7 10

N-40 Harrison Taru PKK 17:07,9 11

M-40 Laine Max PKK 17:08,9 12

N-30 Kylmäniemi Heli P-Union 17:10,4 13

N-40 Sjöblom Jaana TT226 19:17,0 14

N-50 Suuronen Teija Tajut 19:44,1 15

M-40 Ikonen Ossi TT226 19:44,2 16

M-10 Kylmäniemi Kalle PKK 32:41,5 17







12.5 Miehet Aro Anton CV 14:16,2 1

Miehet Niemi Jarkko KoiI 14:17,1 2

M-40 Vilpola Jiri TT226 15:01,0 3

M-30 Leo Patrick P-Union 16:00,8 4

M-30 Vähä-Ypyä Henri TreTriK 16:05,6 5

M-40 Leuku Kari Tajut 16:34,9 6

M-40 Sjöblom Juha TT226 16:57,5 7

M-30 Hytönen Lasse TT226 17:29,2 8

N-40 Harrison Taru PKK 17:40,0 9

N-40 Sjöblom Jaana TT226 19:49,5 10







5.5 Miehet Palonen Antti P-Union 14:24,7 1

M-40 Pasanen Santtu KoiI 14:32,8 2

Miehet Huttunen Anssi KoiI 15:58,4 3

M-30 Argillander Jani Tajut 16:05,0 4

Naiset Jussila Outi P-P 16:07,7 5

M-30 Leo Patrick P-Union 16:14,7 6

M-40 Ilonen Samu  TVC 16:23,2 7

M-30 Häkkinen Jere TT226 16:27,8 8

M-55 Suuronen Ilmo Tajut 16:30,6 9

M-40 Sauvala Hannu TT226 16:33,7 10

M-40 Sjöblom Juha TT226 16:36,0 11

Miehet Manninen Juuso Tajut 16:52,6 12

Miehet Autio Ari PKK 17:14,5 13

M-30 Hytönen Lasse TT226 17:31,1 14

N-40 Harrison Taru PKK 18:31,7 15







28.4 M-40 Ollila Jari P-Union 14:11,2 1

Miehet Niemi Jarkko KoiI 14:13,5 2

Miehet Palonen Antti P-Union 14:29,3 3

M-40 Pasanen Santtu KoiI 14:46,6 4

M-50 Lilja Jari P-Union 15:16,3 5

M-30 Leo Patrick P-Union 15:54,0 6

M-30 Kaikkonen Markus TT226 16:13,1 7

Naiset Jussila Outi P-P 16:18,9 8

M-40 Sjöblom Juha TT226 16:23,2 9

M-30 Häkkinen Jere TT226 16:33,0 10

M-40 Sauvala Hannu TT226 16:36,0 11

M-30 Laikola Pauli  P-Union 16:36,1 12

M-55 Suuronen Ilmo Tajut 16:36,6 13

N-40 Harrison Taru PKK 17:38,1 14

M-40 Kirjavainen Petri P-Union 17:52,8 15

N-40 Sjöblom Jaana TT226 19:47,4 16







21.4 M-40 Ollila Jari P-Union 14:12,6 1

Miehet Laakkonen Leo HIT 14:32,7 2

Miehet Niemi Jarkko KoiI 14:38,1 3

M-40 Pasanen Santtu KoiI 15:09,5 4

M-30 Leo Patrick P-Union 15:54,1 5

M-30 Argillander Jani Tajut 16:25,4 6

M-40 Sauvala Hannu TT226 16:40,4 7

M-55 Suuronen Ilmo Tajut 16:56,8 8

M-55 Noppari Seppo PKK 17:05,8 9

N-40 Harrison Taru PKK 17:47,0 10

M-10 Kylmäniemi Kalle PKK 30:06,0 11