PÄIVITETYT SIVUT
Videot 24.08
Pirkanmaa 23.08
Viikkotempot 23.08
Pyöräilytulokset 20.08
YLE Urheilu 20.08
CUP-pisteet 16.08
Myydään ostetaan 07.05
Tiedotteet 10.04
Aamulehti 08.03
Tukijat 02.03
 

TULOKSET 2013

Lieto SM ja ISM Cyclocross (2014) 20.10.2013

Helsinki Liikuntamylly Joulu pyöräily 8.12 korjattu 9.12

Hollanti EM-kilpailut 18-20.10

Lieto SM ja ISM Cylocross (2014) 20.10

Hollanti EM-kilpailut Miehet Omnium   Naiset Omnium 19.10

Hollanti EM-kilpailut joukkue sprintti Naiset 18.10

Helsinki Kontula Cyclocross 13.10 korjattu

Tampere Cyclocross 12.10

Oulu Rokua MTB 5.10

Italia Maantiepyöräilyn MM-kilpailut M-Elite 272 km Maantieajo 29.9

Hämeenkyrö XCM Cupin finaali, kultainen kampi finaali 29.9

Italia Maantiepyöräilyn MM-kilpailut N-Elite 140 km Maantieajo 28.9

Italia Maantiepyöräilyn MM-kilpailut M-18 140 km Maantieajo 28.9

Italia Maantiepyöräilyn MM-kilpailut U-23 173 km Maantieajo  27.9

Italia Maantiepyöräilyn MM-kilpailut N-18 82 km Maantieajo  27.9

Italia Maantiepyöräilyn MM-kilpailut M-Elite 57 km aika-ajo 25.9

Italia Maantiepyöräilyn MM-kilpailut N-Elite 22 km aika-ajo 24.9

Italia Maantiepyöräilyn MM-kilpailut M-18 22 km aika-ajo 24.9

Italia Maantiepyöräilyn MM-kilpailut U-23 43 km aika-ajo 23.9

Italia Maantiepyöräilyn MM-kilpailut N-18 16 km aika-ajo 23.9

Italia Maantiepyöräilyn MM-kilpailut M-Elite 57 km Joukkue aika-ajo 22.9

Italia MM-kilpailut Joukkue N-Elite 42 km aika-ajo 22.9

Ylöjärvi. SM maraton 8. Pirkka MTB-maraton 15.9 korjattu 23.9

Rauma Jorma Virtasen muistoajot 8.9

Jyväskylä Tähtisadeajot kuntoajo 8.9

Belgia Lochristi Juniores - Open omloop 7.9

Espoo Luukin MTB maraton 7.9

Hollola, messilä DH 7.9

Rusko Ruskon tempo 07.9

 Tour de Helsinki 1.9

Kaunispää XCO/Kaunispää Uphill Challenge Kultainen Kampi osakilpailu 1.9

Latvia juniorit maantieajot 28-31.8

Saariselkä MTB maraton kuntotapahtuma 31.8

Pori Paritempon SM kilpailu 31.8

Belgia Juniores Lendelede 27.8

Hamina DH 25.8

Baltic Chain Tou Utena Vilnius etappi 6 25.8

Vantaa Vierumäki XCO 25.8

Säkylä ISM maantie, Master 25.8 korjattu 26.8 MKK

Helsinki BMX ISM ja SM Helsinki 25.8

Baltic Chain Tou Panevezys Utena etappi 5 24.8

Säkylä ISM tempo, Master 24.8

Helsinki Ratakilpailu 22.8

Baltic Chain Tou Smiltene Sigulda etappi 4 22.8

Baltic Chain Tour Viljandi Otepää etappi 3 21.8

Baltic Chain Tour Tallinn Viljardi etappi 2 20.8

Lahti Baltic Chain Tour etappi 1 19.8

Uusikaarlepyy SFI:n mestaruuskilpailut maantie 18.8

Nivala Pyssymäki MTB maraton 17.8

Uusikaarlepyy SFI:n mestaruuskilpailut Tempo 17.8

Sveitsi cycling beider Basel 11.8

Ylöjärvi Porkka SM kortteli ja KK korttelit 11.8

 Hyvinkää Kalevan Kierros 10.8  korjattu 13.8

Levi DH-alamäki 10.8

Laihia Laihian ajo /Laihian tempo 10.8

Punkaharju Puruveden Ympäripyöräily 4.8 Yhteistulokset

Lieto OJ-maantie 4.8  MKK 5.8

Punkaharju Puruvesiajot Tempo 3.8

Kirkkonummi Junioreiden ISM maantie 3.8 

Hollanti Assen European cycling tour of junior M-12 M-10  3.8

Lieto Tienoon Tempo 3.8

Kirkkonummi Junioreiden ISM tempo 2.8 Joukkue

Hollanti Assen European cycling tour of junior  M-12  M-10  2.8

Hollanti Assen European cycling tour of junior  M-12  M-10  1.8

Helsinki Velodrom 1.8

Hollanti Assen European cycling tour of junior  M-12  M-10  31.7

Hollanti Assen European cycling tour of junior  M-12  M-10  30.7

Hollanti Assen European cycling tour of junior  M-12  M-10  29.7

Helsinki Velodrom 28.7 korjattu 29.7

Belgia Haaltert 28.7

Salo Meriteijo 28.7

Hyvinkää XCO 28.7

Laukaa/Peurunka-Tempo 28.7

Forssa DH 27.7

Helsinki Velodrom 27.7

Belgia Lebbeke 27.7

Tampere BMX 27.7

Pihtipudas/Alvajärvi Alvajärven Ympäriajo 27.7

Hyvinkää Scandianavian Open Championship 27.7

Belgia Bambrugge 26.7

Helsinki velodrom 26.7

Hyvinkää XCE SM 26.7

Vantaa Vuelta kuntotapahtuma Joukkue 21.7 korjattu 24.7

Hollola, Messilä SM- ja ISM maastopyöräily XCO 21.7 korjattu 22.7

Tsekki European Road Race Championship Men U23 21.07

Lahti BMX-cup 21.7

Pudasjärvi Syöte MTB Joukkue tulokset 20.7

Helsinki Velodrom 20.7

Hollola, Messilä DH-alamäki 20.7

Saksa Stage 6 Schmölin - Schmölin 20.7 Yhteistilanne 6/7

Saksa Stage 5 Altenburg - Altenburg 19.7 Yhteistilanne 5/7

Helsinki Velodrom 18.7

Saksa Stage 4 Gera - Gera 18.7 Yhteistilanne 4/7

Hollanti Nuorten olympiafestivaalit Utrecht POJAT 18.7

Hollanti Nuorten olympiafestivaalit Utrecht TYTÖT 18.7

Saksa Stage 3 Schleiz - Schleiz 17.7 Tilanne 3/7

Hollanti Nuorten olympiafestivaalit Utrecht POJAT 16.7

Hollanti Nuorten olympiafestivaalit Utrecht TYTÖT 16.7

Saksa Stage 2 Hermsdorf - Hermsdorf 16.7 yhteistilanne

Saksa Stage 1 Schleusingen - Schleusingen 15.7

Vaasa Vaasa XCO 14.7

Lempäälä Tampereen Pyörä-Union 50v juhlakilpailu, Louskun Tempo 14.7

Seinäjoki Joupiska XCM 13.7 korjattu 13.7

Ruotsi U6 Cycle Tour

Miehet Naiset F10-12 P10-12 F13-14 P13-14 F15-16 P15-16 Juniorer Coming Bikers 13.7 pdf-tiedostot

Ruotsi U6 Cycle Tour

 Miehet Naiset F10-12 P10-12 F13-14  P13-14 F15-16 P15-16 Juniorer 12.7 pdf-tiedostot

Ruotsi U6 Cycle Tour

Miehet Naiset F10-12 P10-12 F13-14 P13-14 F15-16 P15-16 Juniorer Coming Bikers 11.7 pdf-tiedostot

Ruotsi U6 Cycle Tour

Miehet Naiset F10-12 P10-12 F13-14 P13-14 F15-16 P15-16 Juniorer 10.7 pdf-tiedostot

Ruotsi U6 Cycle Tour

Miehet Naiset F10-12 P10-12 F13-14 P13-14 F15-16 P15-16 Juniorer 9.7 pdf-tiedostot

Ruotsi U6 Cycle Tour

 Miehet Naiset F10-12 P10-12 F13-14 P13-14 F15-16 P15-16 Juniorer Coming Bikers 8.7 pdf-tiedostot

Italia etappi 8 : Cremona ITT 8.7 Tilanne 8/8

Oulu Tervaetapit, kriterium 4-race 7.7 Yteistulokset MKK

Italia Dolomite Superbike 6.7

Italia etappi 7: Corbetta 6.7 Tilanne 7/8

Oulu Tervaetapit, maantie 4-race 6.7

Oulu Tervaetapit, tempo 4-race 6.7

Oulu Tervaetapit, 4-race 5.7

Italia etappi 6: Terme di Premia - San Domenico 5.7 uusittu 6.7 Tilanne 6/8 uusittu 6.7

Helsinki velodrom 4.7

Italia etappi 5: Varazze - Monte Beigua 4.7 Tilanne 5/8

Italia etappi 4: Monte San Vito - Castelfidardo 3.7 Tilanne 4/8

Italia etappi 3: Cerro al Volturno - Cerro al Volturno 2.7 Tilanne 3/8

Italia etappi 2: Pontecagnano Faiano - Pontecagnano Faiano 1.7 Tilanne 2/8

Italia etappi 1: Giro Rosa 2013 Giovinazzo-Margherita di Savoia 30.6

Tampere DH 30.6

Pori SM maantie Miehet MU23 30.6 MKK korjattu 10.7

Itävalta MM XCM 29.6

Pori SM maantie M-18, N-Elite ja N-18 29.6

Pori SM Noormarkku Joukkue 28.6 korjattu 30.6

Pori Noormarkku SM tempo 28.6

Sodankylä katsastuspiste mastopyöräily 27.6

Helsinki Ratakilpailu 27.6

Vierumäki Bianchi-cup 18.6

Helsinki SM rata, Naiset Omnium 16.6

Helsinki SM rata, Miehet Omnium 16.6

Kauhajoki Hyypänlaakson maantie 16.6 MKK

Helsinki BMX 15.6

Jyväskylä XCM Marathon Laajavuori 15.6 korjattu 16.6

Jyväskylä Laajavuori Nappulakumicup 15.6 

Kauhajoki. Kauhajoki tempo 15.6

 Helsinki SM rata, Omnium Miehet15.6

Helsinki SM rata, Omnium Naiset 15.6

Helsinki Velodrom 13.6

Kemijärvi maastopyöräilycup 13.6

Kultainen Kampi 4-etapin ajo yhteistulokset 7-9.6

Italia Para-pyöräilyn maailman cup 9.6 pdf-tiedosto kokonais sijoitus pdf-tiedosto

Hyvinkää DH 9.6

Salo IV Habanero XCO 9.6

Porvoo Porvoon ajo 9.6 MKK

Pudasjärvi Syötteen Tempo 9.6

Italia, Merano Para-pyöräily 8.6

Vantaa Keimolan ajo 8.6

Lahti Fellmannin ajot 8.6

Vantaa Keimolan tempo 8.6 korjattu 9.6

Vantaa Kriterium 7.6

Helsinki velodrom 6.6

Oulu Oulujokiajo ja Oulu-Kiiminki-pyöräily 2.6

Vantaa, Korso Korso 96 MTB Marathon, kuntotapahtuma 2.6

Helsinki Ratakilpailut kk 30.5

Moskova 29.5 pdf-tiedosto

Moskova 28.5 pdf-tiedosto

Moskova 27.5 pdf-tiedosto

Sveitsi 26.5

Sveitsi Naisten maajoukkue 26.5

Turku BMX-cup 26.5

Sodankylä Luoston kortteli 26.5

Pori Tarmo-Maantie 26.5  MKK

Sveitsi 25.5

Pelkosenniemi Pyhän tempo 25.5

Helsinki Ratakilpailu Velodromi 23.5 Kilpailu peruttu

BELGIA Wedstrijduitslag 20.5

Tampere FUJI-Peloton GP 19.5

Säkylä Pyhäjärven ajo 19.5

Nivala Järvikylän tempot 19.5

Tampere KK kortteli 18.5

Helsinki, Velodromi KULTAINEN KAMPI osakilpailu 16.5

Saksa Singen EM-maastopyöräily 12.5

Nurmijärvi, Rajamäki SKINS MTB 11.5

Nurmijärvi, Rajamäki SKINS Road 11.5

Tanska Tour de Himmelfart etappi 5 Tytöt 11.5 Yhteistulokset etappi 5

Tanska Tour de Himmelfart etappi 5 U17 11.5 Yhteistulokset etappi 5

BELGIA SNAASKERKE (GISTEL) (W) 11.5

Karjaa, Mustio Länsi-Uudenmaan tempo 11.5

BELGIA BEGIJNENDIJK (B) 10.5

Tanska Tour de Himmelfart etappi 4 U17 10.5 Yhteistulokset etappi 4

Tanska Tour de Himmelfart etappi 4 Tytöt 10.5 Yhteistulokset etappi 4

Tanska Tour de Himmelfart etappi 3 Tytöt 10.5 Yhteistulokset etappi 3

Tanska Tour de Himmelfart etappi 3 U17 10.5 Yhteistulokset etappi 3

Tanska Tour de Himmelfart etappi 2 Tytöt 9.5 Yhteistulokset etappi 2

Tanska Tour de Himmelfart etappi 1 Tytöt 9.5 yhteistulokset etappi 1

Tanska Tour de Himmelfart etappi 2 U17 9.5 Yhteistulokset etappi 2

Tanska Tour de Himmelfart etappi 1 U17 9.5 yhteistulokset etappi 1

Rovaniemi XCO 9.5

Ulvila 20. Satakunnan Ajot etappi 2 5.5 yhteistulokset yhteistulokset korjattu 6.5 MKK

Helsinki Naisten etappiajot kortteliajo 5.5 yhteistulokset

 Rovaniemi OPP:n Katsastuspiste Lappi -cup 1/5 4.5

Ulvila 20. Satakunnan Ajot etappi 1 4.5 korjattu 6.5 MKK

Lieto XCO 4.5

Ulvila 20. Satakunnan Ajot prologi 4.5 korjattu 6.5

Helsinki Naisten etappiajot maantie 4.5

Helsinki Naisten etappiajot aika-ajo 4.5

Riihimäki AHH-ajot yhteistulokset 27-28.4

Riihimäki AHH-ajot maantie 28.4

Riihimäki AHH-maantie 27.4

Riihimäki AHH-ajot prolgi+etappi 27.4

Pori Lattomeriajot 21.4