PÄIVITETYT SIVUT
Pirkanmaa 18.09
Kisakalenteri 16.09
Pyöräilytulokset 12.09
YLE Urheilu 12.09
CUP-pisteet 12.09
Tukijat 11.09
Videot 08.09
PirkanM kalenteri 11.06
VHF-RADIOT 09.06
MYYNTIPALSTA 24.04
Tulospalvelu 14.04
SEURASIIRROT 11.01
Neuvoja pyöräilyyn 22.06
Tiedotteet 17.5
 

TULOKSET 2021

HUOM !!! SIVUJEN YLLÄPITÄJÄNÄ EN OLE VASTUUSSA TULOSTEN OIKEELLISUUDESTA.

HUOM !!! JOS SININEN BUSSI ON KILPAILUPAIKALLA.

Jos huomaat puutteita tai virheitä tuloksissa. Tarkistakaa tulosten oikeellisuus sähköpostilla tai numerosta 0400 693 961 vaihtoehtoisesti kyseessä olevan kilpailun järjestäjältä.

SININEN BUSSI MAALIKAMERA KUVAT

 

 

 

Tuusula SM-Cyclos Cross 30.10

Tampere Pirkka MTBXCM # 9/ KK 3.10 

Kempele Kempele MTB XCM # 8 / KK 12.9

Tampere BMX Suomicup # 5 12.9

Pori Lattomeriajo Škodacup # 7 12.9

Kempele Kempele MTB XCC XCO # 9 / KK 11.9

Tampere BMX Racing SM 11.9

Espoo 23. Luukki MTB XCM # 7 / KK 5.9

Turku TS-kortteli 5.9

Turenki Vintek DH cup #6 Kalpalinna 5.9

Hyvinkää Hyvinkää XCO # 8 / KK 4.9

Turku Simon Klimscheffskij’n muistoajo Škodacup # 6 4.9

Turenki Vintek DH cup #5 Kalpalinna 4.9

Espoo Helsinki Velotour kuntoajo 29.8

Lahti Hollola 31. Finlandia MTB XCM 29.8

Valkeakoski Korkeakangas-XCO XCO # 7 / KK 29.8 

Inari Saariselkä etappi 3 MTB Stages 29.8

Inari Saariselkä etappi 2 MTB Stages 28.8

Kirkkonummi Trialin Suomen Cup 4 28.8

Espoo Helsinki Velotour Škodacup # 5 yhteislähtö 28.8

Valkeakoski Korkeakangas-XCC XCC # 6 / KK 28.8

Inari Saariselkä etappi 1 MTB Stages 27.8

Helsinki Rata SM - Omnium Ratapyöräily 22.8

Kankaanpää Syysetapit maantieajot Škodacup # 4 22.8  kokonaiskilpailu

Kankaanpää Syysetapit prologi  Škodacup kortteliajot 4 21.8

Alajärvi MTB kuntoajot 21.8 

Salo/Pertteli Lounais-Suomen aluemestaruus aika-ajo 18.8

Noormarkku Satakunnan ajot 15.8

Lemi Kalevan kierros Pyöräily 15.8

Helsinki Rata CUP - Evening race 15.8

Laukaa BMX-CUP #5 15.8  KORJATTU 16.8

Jyväskylä TrialCup 14.8 

Lieto Tienoon Tempo 14.8

Imatra Vintek DH cup #4 Saimaa Bikepark 14.8

Oulu-Muhos Kaleva maantieajo Tervaetapit 8.8 kokonaiskilpailu

Muhos SM-joukkueaika-ajo 8.8

Imatra Imatra MTB XCM # 6/ KK 7.8

Parainen TrialCup SuomenCup 7.8

Oulu SM-kortteliajo Škodacup # 3 7.8  Prologi 7.8  Kriterium 7.8

Pudasjärvi ISM maantie-ajot 1.8

Kuusamo Ruka Vintek DH cup #3 SM 31.7   Ruka tulokset 31.07

Pudasjärvi ISM aika-ajot 31.7 

Lahti Felmannin kortteliajo 25.7

Helsinki Rata SM Ratapyöräily 25.7

Seinäjoki Seinäjoki XCM XCM # 5 / KK 25.7

Seinäjoki XCO Seinäjoki XCO # 5 / KK 24.7

Helsinki Rata SM Ratapyöräily 24.7

Helsinki Rata SM Ratapyöräily Keirin 23.7   Helsinki Rata SM linja ja takaa-ajot 23.7

Helsinki Rata SM Ratapyöräily aika-ajot 22.7   Helsinki Rata SM Joukkuetakaa-ajot 22.7

Kokkola XCO SM 18.7

Lappeenranta Saimaa Road Race 18.7

Teijo Vintek DH cup #2 Meri-Teijo 18.7 

Lappeenranta  Prologi    Willimieskortteli 17.7

Kokkola XCE/XCM SM 17.7

Vantaa NEA Stage 2: Road race 54 km 11.7

Vantaa NEA Stage 1.1: aika-ajo 10 km 11.7  Yhteistulokset

Inari XCM SM / EPIC M/N-16, M/N-14, M/N-12. 11.7

Espoo 7. Seutulan Kierros 11.7 

Inari XCM SM / EPIC M/N, M-40 ja 50, M/N 18, N-40. 10.7

Vantaa Hyrylän-ajo 10.7

Vantaa Stage 1.2: Road race 96 km 10.7

Vantaa NEA prologi 3 km 10.7

KAUHAJOKI MAANTIE MAALIKUVA+TULOS 4.7

Kauhajoki maantieajo 4.7

     Kuopio Tahko MTB kuntoajot 3.7

Helsinki BMX BMX Championship-luokkien SM-kilpailu 3-4.7

Kauhajoki Kauhajoki Tempo 3.7

Kirkkonummi Trial SM 3.7

Hämeenlinna Continental-Ahvenisto GP 25.6

Vantaa Maantie SM-kilpailut Miehet ja MU23 20.6

Helsinki Rata CUP - Helsinki GP 19.6

Jyväskylä MTB Marathon Laajavuori XCM # 2 / KK 19.6

Vantaa Maantie SM-kilpailut Naiset / N18 ja M18,19.6

Vantaa Maantie SM-kilpailut Para,N18,Naiset,M18,U23/Miehet aika-ajot 18.6

Porvoo 92. Porvoon Ajot - Škoda Cycling Cup #2, 13.6 

Vantaa Pepen tempo KSBR etappi 3 12.6   Porvoo Ole Wackströmin muistoajo KSBR etappi 4 12.6

Tuusula KSBR Prologi etappi 1 11.6   Tuusula KSBR Kriterium etappi 2 11.6

Muhos Montan Mutkat Kuntoajo 6.6 

Valkeakoski Korkeakangas MTB XCM # 4 / KK 6.6 

Helsinki BMXRacing Cup # 2 30.5 

Tuusula XCO 30.5

Helsinki Rata CUP - Teet Jürikivi memorial race 29.5

Tampere Trialcup 29.5

Helsinki BMXRacing Cup # 1. 29.5

Tuusula Tuusula XCE XCO # 2 / KK 29.5

Tampere Rosendahl GP Škodacup #1 23.5

Tampere Vintek DH cup #1 Mustavuori 16.5 

Jyväskylä Harju MTB Keski-Suomen Pyöräilycup 15.5 

Mustio Länsi-Uudenmaan tempo 15.5

Ulvila Ilpon Tempo 13.5