PÄIVITETYT SIVUT
Viikkotempot 21.5
Pyöräilytulokset 19.5
Kisakalenteri 16.5
YLE Urheilu 5.5
CUP-pisteet 30.4
Cyclingcup säännöt 26.4
Tukijat 20.04
Seura siirrot 3.4
Tiedotteet 2.4
Videot 21.9
Pirkanmaa 20.9
 

KILPAILUKALENTERI 2019

Maantiekalenterista vastaa: Ilpo Kyllönen 0400 963 870 e-mail: ilpo.kyllonwn@gmail.com

Maastokalenterista vastaa: Pasi Juntunen 0400 985 118 e-mail pasi.juntunen@ksbr.fi

 

 

 

 

 

 


Kilpailun nimi

Järjestäjä


25.5.

Hervannan Kaivin kortteli

TY

kortteli

25.5.

Höyryajot

Tätisaadeajot 

aika-ajot

26.5.

Rosendahl GP ŠKODA Maantiecup

TY

yhteislähtö

26.5.

 Höyryajot

Tätisaadeajot

yhteislähtö

30.5.

Ilpon Tempo

Koil

aika-ajo





2.6.

Lapinkylän Tempo

IK-32

aika-ajo

2.6.

Korso 96 MTB, Vantaa

KorsKa

XCM#2

7.6.

Fellmanin ajo

TWL, TWD

kortteli

8.6.

Ole Wackströmin muistoajot

Akilles

yhteislähtö

8.6.

Korkeakangas-XCO, Valkeakoski

VlkMTB

XCO#2

9.6.

Porvoon ajot  ŠKODA Maantiecup

Akilles

yhteislähtö

9.6.

Korkeakangas-XCM, Valkeakoski

VlkMTB

XCM#3

15.6.

Satakunnan ajo ŠKODA Maantiecup

koil

yhteislähtö

15.6.

Laajavuori Marathon, Jyväskylä

JYPS

XCM#4

15-16.6.

Tornikeskus DH, Klaukkala
Sladi
DH#1 

21.6.

Continental Ahvenisto GP

MoFi

yhteislähtö/kuntoajo

25.5.

Aulanko MTB, Hämeenlinna

TCC

XCM

28.6.

SM maantiepyöräily

JurVo, JurvU

aika-ajo/SM

28.-29.6.

Mielakka DH, Kouvola

Kymi Anti-Flow 

DH#2

29.6.

SM maantiepyöräily

JurVo, JurvU

yhteislähtö/SM

29.6.

TAHKO MTB



30.6.

SM maantiepyöräily

JurVo, JurvU

yhteislähtö/SM





6.7.

Kauhajoki tempo

KaKa

aika-ajo

6.7.

Köyräri MTB

GIF

XCO#3

7.7.

Royal ajo

RCT

yhteislähtö

7.7.

Larsmo MTB

Larsmo IF

XCO#4

13.7.

Cycli XCO

RIDEEP 

XCO#5

14.7.

Cycli XCM

RIDEEP 

XCM#5

19.7.

XCE SM-kilpailut, Hyvinkää

HyPy


20.7.

Willimiesajot, Willimies kortteli

LrPy

kortteli

21.7.

Willimiesajot, Saimaa Road Race

LrPy

yhteislähtö/kuntoajo

21.7.

XCO SM/ILM-kilpailut, Hyvinkää

HyPy

XCO#6

27.7.

Kauhajoki tempo

KaKa

aika-ajo

27.7.

Mäntsälän Tempo

MäntsU

aika-ajo

28.7.

Kauhajoki ajot

KaKa

yhteislähtö

28.7.

Mäntsälän kuntoajo

MäntsU

yhteislähtö/kuntoajo





3.8.

Alvajärven ympäriajo

AlvajRy

yhteislähtö

3.8.

TUL mestaruuskilpailu

PuPo, PuUr

aika-ajo/avoink,kuntoajo

3.8.

SYÖTE MTB



4.8.

Porvoon kuntoajo

Akilles

kuntoajo

4.8.

TUL mestaruuskilpailu

PuPo, PuUr

yhteislähtö/avoink,kuntoajo

3-4.8.

Kokonniemi DH SM, Porvoo

Sladi

DH#3 SM

3.8.-4.8.

PM-masters

IFÅ

aika-ajo, maantie

4.8.

Vierumäki XCO, Vantaa

KorsKa

XCO#7

10.8.

Tervaetapit ŠKODA Maantiecup

Terva-ajot ry

prlogi ja kortteli

10.8.

Imatra MTB

IU

XCM#6

11.8.

Tervaetapit, maantie ŠKODA Maantiecup

Terva-ajot ry

yhteislähtö

11.8.

Eteläkärjen 30 v juhla-ajot


yhteislähtö/kuntoajo

11.8.

Lempäälä aika-ajo

P-Union

aika-ajo

16-17.8.

Himos Epic MTB 2019

CCIlves


17.8.

ISM, maantie

IK-32

aika-ajo/ISM

17.8.

Rokua MTB

RokuaMTB

XCM

17.8.

Laihian Tempo

LaihLu

aika-ajo

18.8.

ISM, maantie

IK-32

maantie/ISM

23-25.8.

Saariselkä MTB Stages, Inari

InYr

XCM

24.8.

Kaivopuisto kortteli

HTV

Kortteli

24.8.

Tienoon tempo

TVC

aika-ajo

25.8.

Velotuur ŠKODA Maantiecup

CCH, HVT

yhteislähtö

25.8.

29. Finlandia MTB / Baltic Marathon Cup

TWL, TWD

XCM

31.8.-1.9.

Syysetapit ŠKODA Maantiecup

PoTa

etappiajo

31.8-1.9.

Mielakka DH, Kouvola

Kymi Anti-Flow

DH#5


SM-joukkeajo

CCH

joukkue aika-ajo/SM


MM- kilpailut







1.9.

Tähtisadeajot

Tähtisadeajot

XCM

1.9.

Seitsemän veljeksen ajo, Hyvinkää

HyPy

XCM

7.9.

Kempele MTB

OTC

XCM

8.9.

Luukki MTB, Espoo

CCH

XCM#7

13.-14.9.

Mielakka DH, Kouvola

KAF Kymi Anti-Flow

DH#5

15.9.

Pirkka MTB, Tampere

TY

XCM#8

21.9.

XCM-400 (finaali) Laukaa

Picaro

XCM-400

29.9.
EvoMTB, XCM SM-kilpailut
Tawast CC
XCM