ALUSTAVA KILPAILUKALENTERI 2021
Kilpailunnimi Paikka Järjestäjä

Huhtikuu

9.4.-11.4 Juniorileiri Pori Koiviston Isku
18.4. Lattomeriajo Pori yhteislähtö Koiviston Isku
18.4. Kiljavannummen MTB kilometrisa Rajamäki XCM RaKe
24.4. TS-kortteli Turku yhteislähtö Turun Urheiluliitto
25.4. Simon Klimscheffskij’n muistoajo Turku yhteislähtö Turun Urheiluliitto
Toukokuu
8.5. EVOC MTB Hyvinkää XCM#2 / KK HyPy
8.5. Lieto XCO Lieto XCO#1 / KK TVC
13.5. Ilpon Tempo Ulvila aika-ajo Koiviston Isku
14.5.-16.5 NEA Vantaa etappiajo CCH
15.5. Harju MTB Keski-Suomen Pyöräilycup Jyväskylä JYPS
15.5. Hyrylän-ajo Vantaa yhteislähtö CCH
15.5. Kuusankoski MTB Kuusankoski  XCM KuUs
15.-16.5. Vintek DH cup #1 Mustavuori Tampere DH#1 Tampere Bike Club
22.5. Aulanko MTB Aulanko  XCM CC Tawast
22.5. Hervannan Kaivinkortteli Tampere yhteislähtö Tampereen Yritys
23.5. Rosendahl GP Tampere yhteislähtö Tampereen Yritys
28-30.5. Tawast 3-days Riihimäki/Hausjärvi etappiajo HyPy
29.5. Tuusula XCE  Tuusula  XCO#2 / KK KorsKa
29.5 Rata CUP - Teet Jürikivi memorial race Helsinki Ratapyöräily CCH
30.5. Tuusula XCM Tuusula  XCM#3 / KK KorsKa
Kesäkuu
5.6. Felmannin kortteliajo Lahti yhteislähtö TWD-Länken
6.6. Korkeakangas-MTB Valkeakoski XCM#4 / KK VlkMTB
6.6.  Satakunnan ajot  Pori  yhteislähtö  Koiviston Isku
6.6. Satakunnanajot Pori yhteislähtö Koiviston Isku
?.6. Green Race Lieto XCM TVC
12.6. Ole Wackströmin muistoajo  Porvoo  yhteislähtö  Porvoon Akilles
13.6  Porvoon ajo  Porvoo  yhteislähtö  Porvoon Akilles
13.6. Larsmo XCO Luoto XCO#3 / KK Larsmo IF
18.6.-20.6 Maantiepyöräilyn SM-kilpailut Vantaa Korson Kaiku
19.6. MTB Marathon  Laajavuori XCM#5 / KK JYPS
19.6. Rata CUP - Helsinki GP Helsinki Ratapyöräily CCH
Heinäkuu
3.-4.7. Vintek DH cup #2 Malminkartano Helsinki DH#2 Helsingin Downhill
10.7. XCM SM / Inari EPIC Inari  XCM#6 / KK Inarin Yritys
17.7. XCE/XCO SM  Kokkola XCO#4 / KK GIF
17.7. Rata SM Helsinki Ratapyöräily CCH
17.-18.7. Vintek DH cup #3 Meri-Teijo Teijo DH#3 HHCMB
17.-18.7. Willimiesajot Lappeenranta etappiajo Lappeenrannan Pyöäräilijät
18.7. Rata SM Helsinki Ratapyöräily CCH
18.7. XCO SM Kokkola XCO#5 / KK GIF
24.7. Rata SM Helsinki Ratapyöräily CCH
24.7. Seinäjoki XCO Seinäjoki  XCO#6 / KK RIDEEP
25.7. Rata ISM Helsinki Ratapyöräily CCH
25.7. Seinäjoki XCM Seinäjoki  XCM#7 / KK RIDEEP
30.-31.7. Vintek DH cup #4 SM Ruka Ruka DH#4 https://www.ruka.fi/
31.7. ISM-aika-ajot Syöte aika-ajo Terva-ajot ry.
Elokuu
1.8. ISM- yhteislähdöt Syöte yhteislähtö Terva-ajot ry.
7.8. SM-kortteliajo Oulu yhteislähtö Terva-ajot ry.
7.8. Imatra MTB Imatra XCM#8 / KK Imatran Urheilijat
8.8. SM-joukkueajo Oulu joukkueajo Terva-ajot ry.
7.8.-8.8 Tervaetapit Oulu-Muhos etappiajo Terva-ajot ry.
13.-14.8. Vintek DH cup #5 Saimaa Bikepark Imatra DH#5 Imatran Urheilijat
14.8. Korkeakangas-XCC Valkeakoski XCO#7 / KK VlkMTB
14.8. Omnium SM Helsinki Ratapyöräily CCH
15.8. Korkeakangas-XCO Valkeakoski XCO#8 / KK VlkMTB
22.8. Rata CUP - Season final Helsinki Ratapyöräily CCH
28.8. Helsinki Velotour Espoo yhteislähtö CCH  Helsinki Velotour
27.-29.8. Saariselkä MTB Stages Saariselkä  XCM Inarin Yritys
29.8. Helsinki Velotour Espoo kuntoajo CCH  Helsinki Velotour
29.8. 31. Finlandia MTB Hollola XCM TWL, TWD
31.8. Halssila MTB Keski-Suomen Pyöräilycup Jyväskylä JYPS
Syyskuu
3.-4.9. Vintek DH cup #6 Kalpalinna Turenki DH#6 Janakkalan Jana
4.9. Hyvinkää XCO Hyvinkää XCO#9 / KK Hyvinkään Pyöräilijät
3.-5.9. Vintek DH cup #7 Kalpalinna Turenki DH#7 Janakkalan Jana
5.9. 23. Luukki MTB Espoo XCM#9 / KK CCH
11.9. Kempele MTB XCC Kempele XCO#10 / KK OTC
12.9. Kempele MTB XCM Kempele XCM#10 / KK OTC
xx.9. Pirkka MTB Tampere XCM#11 / KK Tampereen Yritys