ALUSTAVA KISAKALENTERI 2020

PUNAISELLA MERKITYT KISAT ON JOKO SIIRRETTY / PERUTTU

Cup-kisat vahvennettu

Kilpailunnimi Mitä  Paikka Järjestäjä
10.4-13.4 Juniori leiri PERUTTU PERUTTU Pori Koiviston Isku
19.04 Lattomeriajo KISA SIIRTYY MYÖHÄMPÄÄN  yhteislähtö ja kuntoajo Pori Koiviston Isku
25.04 TS-kortteli Škoda cup  KISA SIIRTYY yhteislähtö  Turku Turun Urheiluliitto
26.04 Trial Cup #1 PERUTTU / SIIRTYY Cup # 1  Parainen  TVC
26.04 Simon Klimscheffskij’n muistoajo SIIRTYY yhteislähtö Turku Turun Urheiluliitto
1.5-3.5 NEA PERUTTU / SIIRTYY  maantieajot Helsinki CCH
02.05 Lieto XCO JÄRJESTETÄÄN MYÖHEMMIN ? XCO # 1 Lieto TVC
02.05 Hyrylänajot PERUTTU / SIIRTYY yhteislähtö Vantaa
09.05 Bio Evoc Racer GP Škoda cup PERUTTU XCM # 1 / maantieajo Rajamäki HyPy
10.05 Rata CUP 2020 PERUTTU / SIIRTYY Ratapyöräily  Helsinki CCH
16.05 LUP-82 Tempo PERUTTU / SIIRTYY aika-ajo Mustio LUP-82
16.05 Hervannan Kaivin GP PERUTTU / SIIRTYY kortteli Tampere Tampereen Yritys
17.05 Rosendahl GP Škoda cup PERUTTU / SIIRTYY yhteislähtö Tampere Tampereen Yritys
21.05 IlponTempo PERUTTU / SIIRTYY aika-ajo Ulvila Koiviston Isku
22.5-22.5 Tawast 3 days PERUTTU / SIIRTYY etappiajo
23.05 Korkeakangas-MTB PERUTTU / SIIRTYY XCM # 2 Valkeakoski ValkMTB
23.05 Terva-ajot PERUTTU / SIIRTYY kunto/kilpa Oulu Terva-ajot ry.
24.05  Kuusankoski XCM PERUTTU / SIIRTYY XCM # 3 Kuusankoski KuUs
31.05 Tuusula XCM PERUTTU / SIIRTYY XCM Tuusula KorsKa
05.06 KSBR 4-etapppiajot N/M10-16   Prologi ja Kriterium Tuusula KorsKa
06.06 Trial Cup #2  Cup # 2 Tampere  P-P
06.06  KSBR 4-etapppiajot Pepen Tempo  N/M10-12, N/M14-16  Hakunila CCH
06.06  KSBR 4-etapppiajot / Ole Wackström SIIRTYY N/M10-16 Porvoo Porvoon Akilles
06.06 Ole Wackströmin muistoajot PERUTTU / SIIRTYY yhteislähtö Porvoo Porvoon Akilles
06.06 Green Race MTB SIIRRETÄÄN ( 2021) XCM # 4 Lieto TVC/KapaBikes
07.06  MTB-kilometrikisa kuntotapahtuma Rajamäki RaKe
07.06 Porvoonajo PERUTTU / SIIRTYY yhteislähtö Porvoo Porvoon Akilles
13-14.6 Helsinki GP PERUTTU  Ratapyöräily  Helsinki CCH
13.06  MTB Marathon  XCM # 5 Jyväskylä  JYPS
13.06 Omnium SM  JÄRJESTETÄÄN MYÖHEMMIN Ratapyöräily  Helsinki CCH
13.06 Satakunnanajot Škoda cup PERUTTU  yhteislähtö Pori Koiviston Isku
14.06 Kauhajoki Tempo PERUTTU  aika-ajo Kauhajoki Kauhajoen Karhu
19.06 Continental-Ahvenisto GP   maantie Hämeenlinna
26.06 SM-maantie SIIRTYY ELOKUULLE aika-ajo Vantaa KorsKa/IBD/HyPy
26-27.6 Vintek DH Cup #1 Jyväskylä JYPS
27.06 SM-maantie SIIRTYY ELOKUULLE yhteislähtö Vantaa KorsKa/IBD/HyPy
28.06 SM-maantie SIIRTYY ELOKUULLE yhteislähtö Vantaa KorsKa/IBD/HyPy
4.-5.7 Vintek DH Mielakka Cup #2 Kouvola Kymi Anti-Flow
4-5.7 BMX  SM BMX Helsinki BMXH
11.07 XCE  SM XCE   Kokkola  GIF
12.07 XCO  SM XCO # 2 Kokkola  GIF
18-19.7 Rata SM-viikonloppu Ratapyöräily  Helsinki CCH
18-19.7 Vintek DH Cup # 3 Teijo HHCMB
18.07 Cycli XCO XCO # 3 Seinäjoki RIDEEP
18-19.7 Willimiesajot kortteli, maantie Lappeenranta LrPy
19.07 Cycli XCM XCM Seinäjoki RIDEEP
25-26.7 Rata SM-viikonloppu Ratapyöräily  Helsinki CCH
31.7-1.7 Vintek DH Cup #4 Kuusamo Kymi Anti-Flow
1.8-2.8 Tervaetapit etappiajo Oulu Terva-ajot ry.
01.08 SM-kortteli kortteli Oulu Terva-ajot ry.
02.08 SM-joukkueaika-ajo aika-ajo Oulu Terva-ajot ry.
08.08 Felmannínajo  kortteli Lahti TWD-Länken
08-09.08 ISM-maantie maantie yhteislähtö / aika-ajo Iso-Syöte Terva-ajot ry.
08.08 Imatra XCM XCM # 7 Imatra IU
15.08 Korkeakangas-XCO Valkeakoski  XCO # 4 Valkeakoski ValkMTB
15.08 Rata CUP 2020 Ratapyöräily  Helsinki CCH
15.08 Pirkka MTB XCM # 8 Tampere Tampereen Yritys
16.08 Helsinki Velotuur Škoda cup etappiajo Helsinki Helsinki Velotuur
16.08 Trial Cup #3 Cup #3 Jyväskylä  JYPS
21-22.8 Vintek DH Cup #5 Turenki Janakkalan Jana
21.08 SM-kilpailut aika-ajo Iso-Syöte Terva-ajot ry.
22.08 Kalevan kierros aika-ajo Lappeenranta LrPy
23.08 Rata CUP 2020 Ratapyöräily  Helsinki CCH
22-23.8 SM-maantieajot  yhteislähtö Iso-Syöte Terva-ajot ry.
29-30.8 Syysetapit Škoda cup Kortteli / maantieajot Kankaanpää PoTa
30.08 XCM  SM XCM # 9 Hyvinkää HyPy
30.08 Finlandia MTB XCM Messilä TWD-Länken
5-6.9 Trial Cup #4 Cup #4 Kirkkonummi MP-taito
06.09 Luukin XCM XCM Espoo CCH