Tulokset: Koil

Ilpon Tempo Ulvila 5.6.16
Koiviston Isku
M-10  5 km 
1 Holopainen Arttu Kauhajoen Karhu 10:35.5
2 Källberg Ivar Närpes Kraft Cykelförening 11:08.8
N-10  5 km 
1 Hannula Meri-Vuokko Cycle Club Helsinki 10:58.2
2 Kivillahti Julia Kauhajoen Karhu 11:35.1
3 Ingves Sandra Närpes Kraft Cykelförening 12:19.0
M-12  5 km 
1 Ingves Anton Närpes Kraft Cykelförening 10:08.4
2 Pihlgren Emil Närpes Kraft Cykelförening 10:16.8
3 Mäki-Juoni Onni Kauhajoen Karhu 10:46.7
N-12  5 km 
1 Kivilahti Henni-Riikka Kauhajoen Karhu 10:02.1
2 Ingves Erika Närpes Kraft Cykelförening 10:21.1
M-14  10 km 
1 Tummala Tuomas Kauhajoen Karhu 18:43.7
2 Källberg Axel Närpes Kraft Cykelförening 18:54.6
M-70  10 km 
1 Kari Veijo Porin Tarmo 17:44.2
2 Purra Pekka Idrottsklubben-32 17:46.6
3 Hätönen Tenho Piikkiön Kehitys 19:12.9
M-75  10 km 
1 Munne Reijo Kouvolan Pyöräilijät ry 18:01.6
2 Varheensalo Kalevi Porin Pyörä-Karhut 21:05.2
M-80  10 km 
1 Myyryläinen Kyösti Tamperen Pyörä-Union 22:23.7
N-16  10 km 
1 Vuohijoki Lotta Wasa Velocity 18:03.1
N-30  20 km 
Laulumaa Minna Velo Salo  DNS
N-40  20 km 
1 Hakala Heli Idrottsklubben-32 31:28.1
2 Harrison Taru Tampereen Pyörä-Union 31:57.7
  N-50  20 km
1 Pörsti Anu Porin Pyörä-Karhut 39:35.2
N-elite 20 km
1 Särkioja Merja Cycle Club Helsinki/Racing Women 28:40.9
2 Jussila Outi P-P/MedilaserTeam 29:02.6
3 Juujärvi Sanna Rauman Seudun Pyöräilijät 31:05.5
4 Laurila Susanna Lahden Pyöräilijät 31:16.5
5 Salovaara Heini Hyvinkään Pyöräilijät/AHH 31:24.7
6 Niskanen Vilma CC Picaro 31:36.8
7 Lehtonen Katri Koiviston Isku 32:15.2
  M-16  20 km
1 Aimi Robin Turun Urheiluliitto 31:50.8
Kategoria 3 20 km
1 Mikkonen Janne Team Velo Cycling 31:15.4
M-50  20 km 
1 Lepistö Jyrki Porin Tarmo 28:16.3
2 Pihkoluoma Mika Rauman Seudun Pyöräilijät 28:53.5
3 Myllymäki Jaakko Cycle Club Helsinki 29:30.4
4 Rinne Hannu Team Velo Cycling 31:28.0
Vikars Stig-Erik Närpes Kraft Cykelförening  DNS
M-55  20 km 
1 Puurunen Pekka Lahden Pyöräilijät 28:31.4
2 Saari Pekka Koiviston Isku 29:23.6
3 Hautala Harri Oulu Triathlon&Cycling 29:28.2
4 Juselius Peter Nykarleby Cykelklubb 30:12.6
5 Rolin Jan Länsi-Uudenmaan Pyöräilijät -82 30:14.6
6 Mörö Pertti Tampereen Pyörä-Union 31:28.1
Nikander Raimo Velo Salo  DNS
  M-60  20 km
1 Linde Jan Nykarleby Cykelklubb 28:49.1
2 Mäentaus Jukka Säkylän Yritys 30:27.8
3 Ek Per-Ole Närpes Kraft Cykelförening 31:56.7
4 Torkkeli Juhani Pyörä-68 34:48.5
  M-65  20 km
1 Tanttu Matti Cycle Club Helsinki 30:33.8
2 Salminen Pentti Lahden Pyöräilijät 30:45.4
3 Sallinen Kalevi Cycle Club Helsinki 31:09.1
4 Rintala Jukka Porin Tarmo 31:55.8
5 Vuorinen Jorma Säkylän Yritys 32:22.0
6 Lipponen Eino Pyörä-68 33:21.7
7 Karlsson Kaj Närpes Kraft Cykelförening 33:57.3
Vaara Kari Jyväskylän Pyöräilyseura  DNS
Sij M-40 30 km Loppuaika
1 Kettunen Juha Idrottsklubben-32 42:24.6
2 Forsström Markus Idrottsklubben-32 42:34.8
3 Kilpeläinen Sami Team Velo Cycling 43:11.8
4 Hannula Petteri MTBCF 43:17.3
5 Lega Simone Team Velo Cycling 48:08.5
Elkala Janne Lahden Pyöräilijät DNF
Pajanne Kari Idrottsklubben-32 DNF
M-yleinen 30 km
1 Martikainen Tommi GIF-Chebici 38:09.9
2 Palonen Antti Tampereen Pyörä-Union 38:42.8
3 Niemi Jarkko GIF-Chebici 39:15.3
4 Saarinen Juho Lahden Pyöräilijät 39:28.6
5 Sund Aki Rauman Seudun Pyöräilijät 40:24.7
6 Elmgren Jan Cycle Club Helsinki 40:34.6
7 Aura Sami Turun Urheiluliitto 40:37.1
8 Uusiperhe Jesse Turun Urheiluliitto 40:47.0
9 Loukola Joni Cycle Club Helsinki 41:18.1
10 Andersson Pasi Turun Urheiluliitto 42:28.4
11 Relanto Erik Turun Urheiluliitto 42:51.7
12 Holma Kari Koiviston Isku 42:52.7
13 Huhtamäki Tomi Team Velo Cycling 43:04.0
14 Lehikoinen Antti Vantaan Pyöräilijät 43:19.9
15 Salonen Teemu Porin Tarmo 43:59.6
16 Löppönen Mikko Turun Urheiluliitto 44:55.8
17 Rantala Ville Turun Urheiluliitto 45:08.3
18 Oravamäki Joona Kauhajoen Karhu 45:15.8
Myllymäki Markus Cycle Club Helsinki DNS