Tulokset

LATTOMERI 2016

Elite 130 km
1 68 Sami  Tiainen TWD-Länken 3:05:15
2 62 Mika Simola Turun Urheiluliitto 3:05:20
3 65 Jesse Kaislavuo TWD-Länken 3:05:56
4 40 Jaakko Toppari Jurvan Voima 3:05:56
5 19 Erik Relanto Finnfalz-Rush Racing 3:05:56
6 36 Ville Kantola Idrottsklubben-32 3:05:56
7 32 Taneli Turunen GIF-CHEBICI 3:05:59
8 28 Petter Mattsson GIF-CHEBICI 3:06:13
9 67 Samuel Pökälä TWD-Länken 3:06:22
10 33 Niki Birling IBD Cycling 3:07:22
11 13 Eero Mäenpää Cycle Center Team 3:07:22
12 1 Anders Bäckman CCH - Kivenlahden Pyörähuolto 3:07:22
13 3 Juhana Hietala CCH - Kivenlahden Pyörähuolto 3:07:50
14 48 Kenneth Backlund NykarlebyCykelclub/VMsport.fi 3:07:50
15 46 Ville Luoto Kälviän Tarmo 3:07:50
16 23 Stefani Urmas Finnfalz-Rush Racing 3:07:50
17 15 Andrei Kiuru Cycle Club Helsinki 3:07:50
18 63 Jaakko Hänninen TWD-Länken 3:07:50
19 7 Joni Loukkola CCH - Kivenlahden Pyörähuolto 3:08:15
20 50 Janne Pohjolainen Porin Tarmo 3:08:15
21 37 Antti Korpi Idrottsklubben-32 3:08:15
22 59 Jesse Uusiperhe ŠKODA Fincycling 3:08:23
23 66 Sauli  Pietikäinen TWD-Länken 3:08:23
24 54 Aki Sund Rauman Seudun Pyöräilijät 3:08:23
25 2 Niklas Colliander CCH - Kivenlahden Pyörähuolto 3:08:27
26 60 Roope Vainio ŠKODA Fincycling 3:08:31
27 42 Kimmo Vehkakoski Jurvan Voima 3:08:33
28 41 Janne Varala Jurvan Voima 3:08:33
29 14 Mika Vilen Cycle Center Team 3:08:33
30 11 Ville Heistman Cycle Center Team 3:08:33
31 43 Joona Oravamäki Kauhajoen Karhu 3:08:33
32 12 Jaakko Mikkilä Cycle Center Team 3:08:33
33 57 Simo Terävä ŠKODA Fincycling 3:08:33
35 29 Jarkko Niemi GIF-CHEBICI 3:08:33
36 47 Timo Pesola Kälviän Tarmo 3:08:33
37
38 45 Kari Holma Koiviston Isku 3:08:33
39 64 Juho  Hänninen TWD-Länken 3:08:33
40 25 Joonas Haapala GIF-CHEBICI 3:08:33
41 51 Juho Färlin Porvoon Akilles 3:08:33
42 18 Kalle Laanterä Finnfalz-Rush Racing 3:08:33
43 27 Tommi Martikainen GIF-CHEBICI 3:08:33
44 52 Aleksi Hänninen Porvoon Akilles 3:08:33
45 49 Iiro Mäntyniemi Oulu Triathlon&Cycling 3:08:33
46 22 Aleksi Sillanpää Finnfalz-Rush Racing 3:08:33
47 17 Hiski Kanerva Finnfalz-Rush Racing 3:08:33
48 8 Petri Matero CCH - Kivenlahden Pyörähuolto 3:08:33
49 26 Arttu Malviniemi GIF-CHEBICI 3:08:33
50 30 Timo Pikkarainen GIF-CHEBICI 3:08:33
51 44 Arto Vainionpää Kauhajoen Karhu 3:08:33
52 38 Ari Kuusisto Idrottsklubben-32 3:08:33
53 56 Julius Taskinen ŠKODA Fincycling 3:08:33
54 34 Anssi Häkkinen IBD Cycling 3:08:33
55 21 Saku Silfver Finnfalz-Rush Racing 3:08:33
56 5 Jonne Itkonen CCH - Kivenlahden Pyörähuolto 3:15:51
4 Ville Hirvenoja CCH - Kivenlahden Pyörähuolto DNF
55 Nuutti Antikainen ŠKODA Fincycling DNF
58 Ilmari Tunkkari ŠKODA Fincycling DNF
10 Antero Salvanto CCH - Kivenlahden Pyörähuolto DNS
20 Valtteri Repo Finnfalz-Rush Racing DNS
39 Tony Stoor Jurvan Voima DNS
6 Jori-Pekka Kuuranne CCH - Kivenlahden Pyörähuolto #PUUTTUU!
9 Niko Mentula CCH - Kivenlahden Pyörähuolto #PUUTTUU!
16 Anssi Enqvist Finnfalz-Rush Racing #PUUTTUU!
24 Rasmus Eriksson GIF-CHEBICI #PUUTTUU!
31 Lauri Seppä GIF-CHEBICI #PUUTTUU!
35 Olli Koski IBD Cycling #PUUTTUU!
53 Antti Sizko Porvoon Akilles #PUUTTUU!
61 Antti Palonen Tampereen Pyörä-Union #PUUTTUU!
Kategoria 2 / Kilpa 105 km
1 137 Kare Kaskinen Porin Tarmo 2:35:11
2 133 Mikael Turunen Järvenpään Pyöräilijät 2:35:11
3 111 Aimo Pyykkönen Cycle Club Helsinki 2:35:52
4 146 Jussi Mäkinen Reaktor Stanga Racing 2:35:52
5 151 Sampo Lahti ŠKODA Fincycling 2:36:01
6 113 Aki Leino Finnfalz-Rush Racing 2:36:01
7 122 Kimmo Kanerva Idrottsklubben-32 2:36:01
8 112 Timo Savelainen Cycle Club Helsinki 2:36:01
9 101 Tommi Koskinen Aviapolis Cycling Team 2:36:01
10 159 Jukka Ura Wasa Velocity 2:36:01
11 124 Kari Pajanne Idrottsklubben-32 2:36:01
12 131 Antti Mäkelä Järvenpään Pyöräilijät 2:36:01
13 119 Ville Ilves IBD Cycling 2:36:01
14 120 Mikko Kauppi IBD Cycling 2:36:01
15 142 Joni Lappalainen Rantapyörä 2:36:01
16 149 Veli-Matti Koistinen ŠKODA Fincycling 2:36:01
17 140 Antti Salonen Prologi 2:36:01
18 123 Petteri Lahtinen Idrottsklubben-32 2:36:01
19 110 Pekka Siiriäinen Cycle Center Team 2:36:01
20 152 Joakim Nordström ŠKODA Fincycling 2:36:01
21 153 Simone Lega Team Velo Cycling 2:36:01
22 156 Teemu Salovaara Uudenmaan Pyöräilijät 2:36:01
23 114 André Kurtén Gamlakarleby Idrottsförening 2:36:01
24 158 Jouni Väinölä Uudenmaan Pyöräilijät 2:36:01
25 148 Jockum Ådahl Reaktor Stanga Racing 2:36:01
26 141 Jesse Lankila Prologi 2:36:01
27 132 Simo Sildén Järvenpään Pyöräilijät 2:36:01
28 155 Antti Partti Uudenmaan Pyöräilijät 2:36:01
29 127 Jukka Ruotsalainen Idrottsklubben-32 2:36:01
30 150 Otto Kolehmainen ŠKODA Fincycling 2:36:01
31 115 Matti Pollari Gamlakarleby Idrottsförening 2:36:01
32 145 Timo Londen Reaktor Stanga Racing 2:36:01
33 118 Janne Hallikainen IBD Cycling 2:36:01
34 116 Robin Bergman Hyvinkään Pyöräilijät 2:36:01
35 117 Miika Rantatorikka Hyvinkään Pyöräilijät 2:36:01
36 108 Kari Salo CCH - Kivenlahden Pyörähuolto 2:36:01
37 136 Stig-Erik Vikars Närpes Kraft Cykelförening  2:36:01
38 135 Tommi Järvinen Lahden Pyöräilijät 2:36:01
39 126 Samuli Rasila Idrottsklubben-32 2:36:01
40 139 Sami Kervinen Porvoon Akilles 2:36:01
41 121 Jani Hakala Idrottsklubben-32 2:36:01
42 157 Kirsi Väinölä Uudenmaan Pyöräilijät 2:36:01
43 107 Jaakko Kangas CCH - Kivenlahden Pyörähuolto 2:36:01
44 125 Antti Palkén Idrottsklubben-32 2:36:01
45 154 Klaus Nummela Uudenmaan Pyöräilijät 2:36:01
46 104 Teemu Törmälä Aviapolis Cycling Team 2:36:01
47 130 Jari Kemppainen Järvenpään Pyöräilijät 2:36:01
48 106 Mikko Hyrkkänen CCH - Kivenlahden Pyörähuolto 2:36:01
49 109 Jeremiah Tesolin CCH - Kivenlahden Pyörähuolto 2:36:20
50 144 Esko Lahti Reaktor Stanga Racing 2:36:20
51 143 Antti Holvikari Reaktor Stanga Racing 2:36:20
52 128 Janne Tala Idrottsklubben-32 2:42:22
53 102 Arto Pajunen Aviapolis Cycling Team 2:54:25
100 Robin Karinen Aviapolis Cycling Team DNS
103 Vesa Tuutti Aviapolis Cycling Team DNS
105 Antti Brax CCH - Kivenlahden Pyörähuolto DNS
129 Ilmari Repo Jyväskylän Pyöräilyseura DNF
134 Vesa Koivula Koiviston Isku DNS
138 Teemu Salonen Porin Tarmo DNF
147 Oskari Pulkkinen Reaktor Stanga Racing #PUUTTUU!
N-Elite 80 km
1 200 Mari Pehkonen Järvenpään Pyöräilijät 2:09:38
2 203 Katri Marjava Let´s Go 2:09:38
3 202 Emma Lahti Kälviän Tarmo 2:09:38
201 Katri Lehtonen Koiviston Isku DNS
M-16 80 km
1 211 Valtteri Wallenius Cycle Club Helsinki 2:09:38
2 210 Oskari Kolehmainen Cycle Club Helsinki 2:09:38
3 212 Olli Terävä Jyväskylän Pyöräilyseura 2:09:38
213 Robin Aimi Turun Urheiluliitto DNS
M-50 80 km
1 253 Mika Koskenlaakso Cycle Club Helsinki 2:09:38
2 251 Mika  Heimala Cycle Club Helsinki 2:09:38
3 258 Jyrki Lepistö Porin Tarmo 2:09:38
4 256 Mika Westerberg Idrottsklubben-32 2:09:38
5 263 Juha Virto Turun Urheiluliitto 2:09:38
6 254 Kari Lehtinen Cycle Club Gentlemans 2:09:38
7 257 Pekka Saari Koiviston Isku 2:09:38
8 255 Tommi Groundstroem Idrottsklubben-32 2:09:38
9 261 Jouni Suoniemi Rauman Seudun Pyöräilijät 2:09:38
10 250 Matti Priha Cycle Center Team 2:09:38
11 252 Reima Huotari Cycle Club Helsinki 2:09:52
12 259 Kari Elonen Rauman Seudun Pyöräilijät 2:09:52
260 Mika Pihkoluoma Rauman Seudun Pyöräilijät DNS
262 Hannu Rinne Team Velo Cycling DNF
M-60 80 km
1 282 Samuli Hautamäki Kälviän Tarmo 2:09:38
2 281 Kimmo Lampioinen Koiviston Isku 2:09:38
3 280 Matti Tanttu Cycle Club Helsinki 2:09:38
283 Jukka Heikkonen Lahden Pyöräilijät DNF
Katergoria 3  55km
1 308 Mikko Kvist Rauman Seudun Pyöräilijät 1:27:28
2 311 Jussi Lisko Tampereen Pyörä-Union 1:27:28
3 319 Mika Yli-Alho Team Velo Cycling 1:27:28
4 301 Jarkko Laitinen Jyväskylän Pyöräilyseura 1:27:28
5 309 Teemu Lindroth Rauman Seudun Pyöräilijät 1:27:28
6 303 Riku Puustinen Kaupin Kanuunat 1:27:28
7 317 Nigel Perrin Team Velo Cycling 1:27:28
8 304 Jukka Tiainen Kaupin Kanuunat 1:27:28
9 307 Alain Bourdon Rauman Seudun Pyöräilijät 1:27:28
10 318 Juha Viljanen Team Velo Cycling 1:27:28
11 315 Janne Mikkonen Team Velo Cycling 1:27:28
12 305 Jonathan Sundfors Närpes Kraft Cykelförening 1:27:28
13 314 Jussi Lampinen Team Velo Cycling 1:27:28
14 310 Juha Mäkinen Säkylän Yritys 1:27:28
15 320 Ulla Affolter Uudenmaan Pyöräilijät 1:27:28
16 300 Heidi Lahti Cycle Club Helsinki RW 1:27:28
17 316 Vesa-Petteri Mikkonen Team Velo Cycling 1:27:28
18 313 Nicolas Indermuehle Team Velo Cycling 1:27:48
302 Marko Myllykangas Järvenpään Pyöräilijät DNF
306 Kari Loukkola Porin Pyöräkarhut DNF
312 Olli Itäsalo Tawast Cycling Club DNF
321 Heidi Tenhunen Uudenmaan Pyöräilijät DNF