Tulokset:

Saariselkä MTB Stages
Kulmakurun kierros 60 km, 26.8.2016
Men Elite
1. 4 Jukka Vastaranta Team Medilaser Specialized 2:37:45.6
2. 2 Juha Kangaskokko OTC 2:41:07.2
3. 5 Kusti Kittilä OTC - Croc Sports 2:41:11.9
4. 7 Toni Tähti CROC SPORTS 2:41:23.8
5. 14 Heikki Tukki Rokua MTB Team 2:49:07.5
6. 1 Daniel Boberg Leirbakken Burfjord IL - sykkel 2:49:44.3
7. 3 Juha Vähämetsä KiiRi 2:50:11.5
8. 13 Marko Törmänen OTC / Team Powerbar 3:00:36.3
9. 21 Esa Saarijärvi Kuopion Pyöräilyseura Team Silakka 3:01:11.3
10. 11 Thomas Rafaelsen Nordlysbyen Sykkel 3:03:55.1
11. 6 André Haga NCK 3:08:24.3
12. 9 Per-Kåre Jakobsen Nordlysbyen Sykkel 3:08:30.8
13. 22 Pekka Vesanen 3:10:30.4
14. 23 Samuli Vanne Korska 3:13:47.8
15. 154 Janne Karhu OTC 3:17:16.3
16. 24 Jari Tarpio Kuopion Pyöräilyseura 3:20:35.0
17. 12 Hendrik Hess USV TU Dresden 3:24:01.0
18. 8 Tommy Bull Nordlysbyen Sykkel 3:27:32.3
19. 17 Juuso Mykkänen JOM Rahastoyhtiö Racing 3:33:35.1
20. 18 Tommi Espo JYPS / Multimek 3:33:45.2
21. 16 Esko Kankainen JOM Rahastoyhtiö Racing 3:44:34.6
22. 15 Jari Määttä Kirkenes CKC 3:48:46.1
23. 20 Sampsa Kalinen 3:53:22.4
24. 10 Espen Suhr Nordlysbyen Sykkel 4:05:16.0
25. 19 Tuomas Tervo Rajamäen rykmentti 5:28:38.7
Women Elite
1. 33 Meiju Salmela OPP/Focus 3:29:18.9
2. 32 Marika Hara PKK / Sportax 3:37:21.4
3. 30 Kirsi Helen Korska 3:43:27.1
4. 31 Gerit Pfuhl TCYK, UiT BIL 3:58:06.6
Men Hobby
1. 78 Pekka Tahkola Syöte MTB / Kaupin Kanuunat 3:13:20.8
2. 46 Ville Perälä JYPS 3:19:13.7
3. 73 Aivar Lipp A&T Sport Freesport 3:26:16.0
4. 86 Petteri Ellilä OTC 3:29:47.5
5. 81 Mika Liimatainen Kouvola 3:37:01.2
6. 48 Micael Heino Korson Kaiku 3:38:53.8
7. 42 Janne Isohaka Kaupin Kanuunat 3:42:18.6
8. 80 Antti Härmä OTC 3:42:24.9
9. 55 Jani Helen Korska 3:43:03.9
10. 158 Hannu Kaikkonen Rokua MTB Team 3:43:13.7
11. 38 Vladimir Yakovlev Kola NPP 3:47:34.5
12. 45 Aapo Timonen Oulu 3:48:35.0
13. 66 Mika Mänty PK-Team 3:50:15.1
14. 54 Antti Harkio 3:53:23.7
15. 49 Julián Amorrich 3:53:25.5
16. 59 Petri Kauppinen Weak Performance 3:56:21.2
17. 40 Tuomas Jouhten 3:58:00.1
18. 52 Taisto Karjalainen MC Kramppi 3:59:52.2
19. 50 Jari Marttila MC Kramppi 3:59:52.3
20. 60 Pasi Neitola 4:01:12.2
21. 84 Juho Paajanen 4:01:36.9
22. 61 Johannes Kuorilehto Ass-Works 4:05:47.2
23. 69 Harri Ihalainen Rovaniemi 4:07:31.6
24. 74 Sakari Hinkkala Kuhmalahden Kisa 4:10:59.9
25. 56 Jarkko Pohjola CCG 4:14:45.9
26. 76 Erkki Savilakso Team Pyörä-Suvala 4:21:15.8
27. 51 Timo Räisänen Paksukumi Team 4:21:31.1
28. 82 Tero Kyllönen 4:24:10.6
29. 53 Tuomas Hakuli PK-Team 4:32:06.2
30. 77 Simo Peri Rantapyörä 4:33:09.7
31. 43 Petri Kemppainen Oulu 4:48:39.7
32. 41 Ville Nenonen SPU 4:52:11.8
33. 62 Antti Latvala 4:53:36.5
34. 70 Marko Viik Hauhon Tasavalta 4:54:49.3
35. 68 Jari Jääskeläinen Laukaa 4:57:28.6
36. 47 Antti Koivuniemi Mynämäki Multisport 4:57:49.1
37. 67 Marko Tuomela Vanttila 5:01:02.3
38. 75 Erkki Sirkka CCH 5:01:40.1
39. 64 Pekka Leinonen Cycling Club Gentlemans 5:01:54.9
40. 57 Marko Kurppa Cycling Club Gentlemans 5:04:31.7
41. 79 Hemmo Kahila CCH 5:07:50.6
42. 98 Ilkka Hieto Hauhon Sisu 5:16:54.5
43. 58 Rauli Niininen Cycling Club Gentlemans 5:18:50.0
44. 39 Antti Hynninen Cycling Club Gentlemans 5:20:09.9
45. 87 Kalle Lyytikäinen 5:34:14.5
46. 72 Heikki Kiviahde TeamLifeStyle 5:36:53.2
47. 88 Hiski Kopponen 5:48:32.0
48. 63 Teemu Hult CC Jorvi 6:25:02.7
Men Fatbike
1. 125 Kyösti Soini OTC / Team Pyörä-Suvala 3:00:01.9
2. 136 Juha Talman OTC 3:04:12.0
3. 127 Jaakko Liikanen Paksukumi Team 3:04:49.5
4. 124 Heikki Tormilainen 3:19:39.8
5. 126 Jussi Niku Kona Team Inari-Saariselkä 3:28:15.2
6. 134 Jussi Korkeakivi OTC 3:41:33.9
7. 123 Olavi Sariola Oulu 3:43:13.0
8. 129 Sami Oja Team Pyörä-Suvala / Paksukumi Team 3:58:32.1
9. 133 Sami Vuorikoski X-tri Lahti 4:07:30.2
10. 132 Simo Schroderus X-tri Lahti 4:07:30.5
11. 130 Tero Paukku Kaamasen Pullistus 5:07:32.6
12. 131 Mika Javanainen M-Files 6:02:51.5
13. 128 Marko Javanainen Maastoon Polje 6:02:51.6
Women Hobby
1. 109 Marja Väisälä JYPS 4:01:00.4
2. 106 Saara Airaksinen OTC 4:05:56.8
3. 117 Mira Pelo Team Donna Agile 4:16:20.4
4. 110 Maija Tuomainen JYPS / MMM 4:21:39.1
5. 103 Anna Kaisa Keränen Team Donna Agile MTB 4:42:51.4
6. 115 Katja Savilakso Team Donna Agile 4:54:49.2
7. 107 Anni-Mari Koskelo Team Donna Agile 4:57:18.8
8. 105 Anita Saaranen-Kauppinen PVK 4:58:33.4
9. 100 Charlotte Ljunglin NoLimit 5:05:43.9
10. 102 Jessica Holmberg 5:23:38.7
11. 113 Kaisu Ojala 5:48:43.6
12. 114 Marita Kiviahde TeamLifeStyle 5:49:35.3
13. 108 Tiina Sorvari 6:11:24.4
14. 116 Maarit Hult HelTri 6:25:02.8
Women Fatbike
1. 146 Tiina Erkinaro Team Donna Agile MTB 4:14:44.0
2. 145 Heli Järventie Maastoon Polje 6:18:32.9
DUO
1. 156 Joni Pinosto Antti-Olli Kauppinen Paksut Pojat 3:16:05.9
2. 152 Sanna Säkkinen Marjo Piirto Passion Adventure 4:15:31.9
3. 150 Jan Donner Mika Pasonen NoLimit 4:37:51.7
Saariselkä MTB Stages mini 15 km
Boys 12
1. 174 Konrad K Jakobsen Nordlysbyen Sykkel 0:38:16.5
2. 176 Joel Salmela OPP 0:42:11.7
3. 172 Simen Finjord Nordlysbyen Sykkel 0:42:35.9
4. 173 Henrik Lahdenperä Nordlysbyen Sykkel 0:42:39.2
5. 175 Johannes Bull Hofrenning Nordlysbyen Sykkel 1:50:43.4
Boys 15
1. 181 Thomas Suhr Nordlysbyen Sykkel 0:34:06.7
2. 182 Martin Hansen Nordlysbyen Sykkel 0:37:11.6
3. 180 Martti Ojala 0:42:35.9
Men Hobby mini
1. 65 Antti Leskelä OTC 0:39:34.8
2. 163 Sami Ojala 0:55:24.1
3. 164 Raimo Seppänen Oe Polkijat 1:14:11.1