Tulokset

N-10, 2,5 km+4,4 km+10 km
1 9 Ingves Sandra Närpes Kraft Cykelförening 0:42:52,9
M-10, 2,5 km+4,4 km+10 km
1 7 Holopainen Arttu Kauhajoen Karhu 0:37:01,6
2 8 Källberg Ivar Närpes Kraft Cykelförening 0:39:46,3
N-12, 2,5 km+4,4 km+10 km
1 15 Aintila Wilma Idrottsklubben-32 0:33:10,7
2 14 Ingves Erika Närpes Kraft Cykelförening 0:33:35,3
M-12, 2,5 km+4,4 km+10 km
1 13 Niemi Tomas-Casimir Tampereen Yritys 0:30:58,8
2 11 Ingves Anton Närpes Kraft Cykelförening 0:35:09,4
3 12 Pihlgren Emil Närpes Kraft Cykelförening 0:35:38,8
KAT 4, 5 km+7,7 km+37 km
1 121 Kari Veijo Porin Tarmo 1:36:08,2
2 120 Rissanen Tarja Lahden Pyöräilijät 1:37:13,0
3 123 Munne Reijo Kouvolan Pyöräilijät 1:39:00,9
4 119 Pörsti Anu Porin Pyörä-Karhut 1:47:39,3
5 125 Westerberg Bror Pyöräilyseura Zeus 1:58:22,9
M-14, 5 km+7,7 km+37 km
1 2 Aalto Jimi Jurvan Voima 1:27:59,7
2 3 Aintila Waldemar Idrottsklubben-32 1:28:06,8
3 5 Lindgren Akseli Team Velo Cycling 1:29:55,6
4 4 Källberg Axel Närpes Kraft Cykelförening 1:31:30,9
5 10 Ijäs Emil Korson Kaiku 1:31:38,7
6 6 Tummala Tuomas Kauhajoen Karhu 1:31:47,1
0 1 Seppälä Veeti Tampereen Pyörä-Pojat -
N-ELITE, 5 km+16,5 km+74 km
1 69 Kangas Minna-Maria Focus Ladies 2:35:57,2
2 68 Pensaari Pia Team Velo Cycling 2:36:01,6
3 67 Gröndahl Antonia Focus Ladies 2:36:15,6
4 60 Törmänen Rosa Focus Ladies 2:36:22,5
5 70 Syrjä Maija Hyvinkään Pyöräilijät/AHH 2:36:32,2
6 63 Onger Heidi Focus Ladies 2:36:38,5
7 64 Lavonen Suvi Oulu Triathlon&Cycling 2:36:50,6
8 59 Ellmen Anni Team Velo Cycling 2:38:06,8
9 65 Aintila Cecilia Focus Ladies 2:39:44,6
10 66 Salovaara Heini Hyvinkään Pyöräilijät/AHH 2:46:18,7
11 71 Tenhunen Heidi Uudenmaan Pyöräilijät 3:18:58,1
M-16, 5 km+16,5 km+74 km
1 105 Mielikäinen Otto Hyvinkään Pyöräilijät 2:36:17,1
2 103 Wallenius Valtteri Cycle Club Helsinki 2:36:40,1
3 104 Arola Patrik Porvoon Akilles 2:37:02,7
KAT 3, 5 km+16,5 km+74 km
1 111 Viljanen Juha Team Velo Cycling 2:35:57,8
2 117 Salminen Pentti Lahden Pyöräilijät 2:36:01,7
3 113 Puustinen Riku Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat 2:36:21,5
4 107 Saari Pekka Koiviston Isku 2:36:29,3
5 116 Tanttu Matti Cycle Club Helsinki 2:36:29,4
6 108 Mikkonen Vesa-Petteri Team Velo Cycling 2:36:38,7
7 112 Lindroth Teemu Rauman Seudun Pyöräilijät 2:36:39,6
8 109 Mikkonen Janne Team Velo Cycling 2:36:50,0
KAT 2, 5 km+22 km+111 km
1 89 Turunen Mikael Järvenpään Pyöräilijät 3:34:28,5
2 88 Mäkelä Antti Järvenpään Pyöräilijät 3:34:56,2
3 85 Aalto Mikko Jurvan Voima 3:34:57,7
4 94 Elkala Janne Lahden Pyöräilijät 3:35:01,0
5 101 Vikars Stig-Erik Närpes Kraft Cykelförening 3:35:07,2
6 98 Lepistö Jyrki Porin Tarmo 3:35:11,5
7 80 Ratilainen Tuomas Järvenpään Pyöräilijät 3:35:13,2
8 86 Väinölä Jouni Uudenmaan Pyöräilijät 3:35:19,1
9 82 Künnap Janis Idrottsklubben-32 3:35:19,7
10 102 Heimala Mika Cycle Club Helsinki 3:35:23,5
11 100 Aaltonen Seppo Järvenpään Pyöräilijät 3:35:23,6
12 84 Hakala Jani Idrottsklubben-32 3:35:24,0
13 95 Rinne Anssi Idrottsklubben-32 3:35:28,8
14 90 Järvinen Tommi Lahden Pyöräilijät 3:35:32,6
15 76 Sundfors Jonathan Närpes Kraft Cykelförening 3:35:35,5
16 81 Väinölä Kirsi Uudenmaan Pyöräilijät 3:35:40,7
17 97 Kauhanen Beni Järvenpään Pyöräilijät 3:35:41,4
18 74 Terävuo Jyrki Team Velo Cycling 3:35:46,5
19 92 Virtanen Jukka Lahden Pyöräilijät 3:35:48,2
20 79 Liesjärvi Antti Järvenpään Pyöräilijät 3:35:55,4
21 77 Tamm Sami Järvenpään Pyöräilijät 3:35:57,4
22 72 Leisti Mikko CCH 3:35:59,2
23 91 Salmela Tapio Vantaan Pyöräilijät 3:36:07,2
24 87 Nummela Klaus Uudenmaan Pyöräilijät 3:39:46,1
25 75 Rinne Lasse Idrottsklubben-32 3:40:53,0
26 99 Vepsäläinen Kim Lahden Pyöräilijät 3:45:58,3
0 93 Kuusisto Tero Lahden Pyöräilijät K
M-ELITE, 5 km+44 km+148 km
1 41 Manninen Matti Bliz-Merida Pro Cycling/Koivist 4:47:16,5
2 43 Kaislavuo Jesse TWD-Länken 4:47:27,8
3 52 Niemi Jarkko GIF-Chebici 4:48:46,3
4 51 Vainionpää Oskari TWD-Länken 4:48:58,8
5 20 Backlund Kenneth NCK-VMsport.fi 4:49:42,8
6 45 Seppä Lauri GIF-Chebici 4:51:00,1
7 49 Relanto Erik Finnfalz-Rush Racing 4:51:01,5
8 55 Pökälä Samuel TWD-Länken 4:51:14,4
9 38 Eriksson Rasmus GIF-Chebici 4:51:24,6
10 54 Pyykkönen Aimo Team CCH-KPH 4:51:25,9
11 30 Mattsson Petter GIF-Chebici 4:51:27,6
12 48 Hietala Juhana Team CCH-KPH 4:51:31,1
13 50 Kangaskokko Juha Oulu Triathlon&Cycling 4:51:33,1
14 46 Nurmi Roope TWD-Länken 4:51:44,2
15 39 Luoto Ville Kälviän Tarmo 4:51:44,7
16 33 Kanerva Joni Porvoon Akilles 4:51:46,2
17 47 Hujanen Jani Racebike-Focus/RSP 4:51:52,3
18 24 Malviniemi Arttu GIF-Chebici 4:51:52,7
19 27 Mäntyniemi Iiro Oulu Triathlon&Cycling 4:51:54,3
20 31 Vilen Mika Cycle Center Team 4:52:12,7
21 22 Huovilainen Lasse Cycle Center Team 4:52:31,2
22 44 Pietikäinen Sauli TWD-Länken 5:11:20,1
23 34 Loukkola Joni Team CCH-KPH 5:11:33,0
24 25 Holma Kari Koiviston Isku 5:12:17,8
25 32 Kurten-Kainberg Sebastian Gamlakarleby IF 5:12:34,8
26 26 Pesola Timo Kälviän Tarmo 5:12:56,9
27 36 Itkonen Jonne Team CCH-KPH 5:22:45,5
0 57 Santasalo Tomi Tampereen Pyörä-Pojat K
0 21 Haapala Joonas Gamlakarleby IF K