Tulokset

Pori Satakunnan ajot 19.6.2016

N-10, 10 km
1 9 Ingves Sandra Närpes Kraft Cykelförening 0:26:33
M-10, 10 km
1 7 Holopainen Arttu Kauhajoen Karhu 0:22:35
2 8 Källberg Ivar Närpes Kraft Cykelförening 0:23:28
N-12, 10 km
1 15 Aintila Wilma Idrottsklubben-32 0:20:15
2 14 Ingves Erika Närpes Kraft Cykelförening 0:20:21
M-12, 10 km
1 13 Niemi Tomas-Casimir Tampereen Yritys 0:18:28
2 11 Ingves Anton Närpes Kraft Cykelförening 0:21:25
3 12 Pihlgren Emil Närpes Kraft Cykelförening 0:21:29
KAT 4, 37 km
1 121 Kari Veijo Porin Tarmo 1:13:42
2 120 Rissanen Tarja Lahden Pyöräilijät 1:14:13
3 123 Munne Reijo Kouvolan Pyöräilijät 1:15:45
4 119 Pörsti Anu Porin Pyörä-Karhut 1:22:51
5 125 Westerberg Bror Pyöräilyseura Zeus 1:32:50
M-14, 37 km
1 2 Aalto Jimi Jurvan Voima 1:11:28
2 3 Aintila Waldemar Idrottsklubben-32 1:11:32
3 5 Lindgren Akseli Team Velo Cycling 1:13:01
4 1 Seppälä Veeti Tampereen Pyörä-Pojat 1:13:09
5 6 Tummala Tuomas Kauhajoen Karhu 1:13:53
6 4 Källberg Axel Närpes Kraft Cykelförening 1:13:53
7 10 Ijäs Emil Korson Kaiku 1:13:53
N-ELITE, 74 km
1 68 Pensaari Pia Team Velo Cycling 2:04:47
2 69 Kangas Minna-Maria Focus Ladies 2:04:51
3 60 Törmänen Rosa Focus Ladies 2:04:53
4 63 Onger Heidi Focus Ladies 2:04:57
5 70 Syrjä Maija Hyvinkään Pyöräilijät/AHH 2:04:57
6 67 Gröndahl Antonia Focus Ladies 2:04:57
7 64 Lavonen Suvi Oulu Triathlon&Cycling 2:04:57
8 65 Aintila Cecilia Focus Ladies 2:06:27
9 59 Ellmen Anni Team Velo Cycling 2:06:27
10 66 Salovaara Heini Hyvinkään Pyöräilijät/AHH 2:12:52
11 71 Tenhunen Heidi Uudenmaan Pyöräilijät 2:34:14
M-16, 74 km
1 103 Wallenius Valtteri Cycle Club Helsinki 2:04:47
2 105 Mielikäinen Otto Hyvinkään Pyöräilijät 2:04:51
3 104 Arola Patrik Porvoon Akilles 2:04:53
KAT 3, 74 km
1 113 Puustinen Riku Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat 2:04:47
2 117 Salminen Pentti Lahden Pyöräilijät 2:04:51
3 111 Viljanen Juha Team Velo Cycling 2:04:53
4 154 Auramaa Ilkka Turun Urheiluliitto 2:04:57
5 116 Tanttu Matti Cycle Club Helsinki 2:04:57
6 107 Saari Pekka Koiviston Isku 2:04:57
7 108 Mikkonen Vesa-Petteri Team Velo Cycling 2:04:57
8 109 Mikkonen Janne Team Velo Cycling 2:04:57
9 112 Lindroth Teemu Rauman Seudun Pyöräilijät 2:04:57
KAT 2, 111 km
1 89 Turunen Mikael Järvenpään Pyöräilijät 2:54:57
2 85 Aalto Mikko Jurvan Voima 2:55:01
3 88 Mäkelä Antti Järvenpään Pyöräilijät 2:55:03
4 80 Ratilainen Tuomas Järvenpään Pyöräilijät 2:55:07
5 95 Rinne Anssi Idrottsklubben-32 2:55:07
6 74 Terävuo Jyrki Team Velo Cycling 2:55:07
7 94 Elkala Janne Lahden Pyöräilijät 2:55:07
8 82 Künnap Janis Idrottsklubben-32 2:55:07
9 101 Vikars Stig-Erik Närpes Kraft Cykelförening 2:55:07
10 76 Sundfors Jonathan Närpes Kraft Cykelförening 2:55:07
11 97 Kauhanen Beni Järvenpään Pyöräilijät 2:55:07
12 92 Virtanen Jukka Lahden Pyöräilijät 2:55:07
13 84 Hakala Jani Idrottsklubben-32 2:55:07
14 77 Tamm Sami Järvenpään Pyöräilijät 2:55:07
15 102 Heimala Mika Cycle Club Helsinki 2:55:07
16 98 Lepistö Jyrki Porin Tarmo 2:55:07
17 152 Hautamäki Samuli Kälviän Tarmo 2:55:07
18 79 Liesjärvi Antti Järvenpään Pyöräilijät 2:55:07
19 151 Johansson Miika CCH 2:55:07
20 72 Leisti Mikko CCH 2:55:07
21 91 Salmela Tapio Vantaan Pyöräilijät 2:55:07
22 100 Aaltonen Seppo Järvenpään Pyöräilijät 2:55:07
23 81 Väinölä Kirsi Uudenmaan Pyöräilijät 2:55:07
24 86 Väinölä Jouni Uudenmaan Pyöräilijät 2:55:07
25 75 Rinne Lasse Idrottsklubben-32 2:55:07
26 87 Nummela Klaus Uudenmaan Pyöräilijät 2:55:07
27 99 Vepsäläinen Kim Lahden Pyöräilijät 2:55:07
28 90 Järvinen Tommi Lahden Pyöräilijät 2:55:07
29 153 Vitro Juha Turun Urheiluliitto 3:17:02
0 93 Kuusisto Tero Lahden Pyöräilijät K
M-ELITE, 148 km
1 41 Manninen Matti Bliz-Merida Pro Cycling/Koivist 3:40:11
2 43 Kaislavuo Jesse TWD-Länken 3:40:41
3 52 Niemi Jarkko GIF-Chebici 3:42:00
4 51 Vainionpää Oskari TWD-Länken 3:42:04
5 20 Backlund Kenneth NCK-VMsport.fi 3:42:12
6 34 Loukkola Joni Team CCH-KPH 3:44:00
7 49 Relanto Erik Finnfalz-Rush Racing 3:44:00
8 44 Pietikäinen Sauli TWD-Länken 3:44:00
9 45 Seppä Lauri GIF-Chebici 3:44:00
10 46 Nurmi Roope TWD-Länken 3:44:32
11 33 Kanerva Joni Porvoon Akilles 3:44:32
12 24 Malviniemi Arttu GIF-Chebici 3:44:32
13 27 Mäntyniemi Iiro Oulu Triathlon&Cycling 3:44:32
14 38 Eriksson Rasmus GIF-Chebici 3:44:32
15 39 Luoto Ville Kälviän Tarmo 3:44:32
16 50 Kangaskokko Juha Oulu Triathlon&Cycling 3:44:32
17 25 Holma Kari Koiviston Isku 3:44:32
18 47 Hujanen Jani Racebike-Focus/RSP 3:44:32
19 54 Pyykkönen Aimo Team CCH-KPH 3:44:32
20 22 Huovilainen Lasse Cycle Center Team 3:44:32
21 48 Hietala Juhana Team CCH-KPH 3:44:32
22 31 Vilen Mika Cycle Center Team 3:44:32
23 55 Pökälä Samuel TWD-Länken 3:44:32
24 26 Pesola Timo Kälviän Tarmo 3:44:32
25 30 Mattsson Petter GIF-Chebici 3:44:32
26 32 Kurten-Kainberg Sebastian Gamlakarleby IF 3:44:32
27 36 Itkonen Jonne Team CCH-KPH 3:59:44
0 21 Haapala Joonas Gamlakarleby IF K
0 57 Santasalo Tomi Tampereen Pyörä-Pojat K