Tulokset

Satakunan ajot  Kortteli tulos  , hyvitys laskettu
N-10, 4,4 km (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1 9 Ingves Sandra Närpes Kraft Cykelförening 0:10:15
M-10, 4,4 km (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1 7 Holopainen Arttu Kauhajoen Karhu 0:08:58
2 8 Källberg Ivar Närpes Kraft Cykelförening 0:10:32
N-12, 4,4 km (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1 15 Aintila Wilma Idrottsklubben-32 0:08:07
2 14 Ingves Erika Närpes Kraft Cykelförening 0:08:12
M-12, 4,4 km (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1 13 Niemi Tomas-Casimir Tampereen Yritys 0:08:06
2 11 Ingves Anton Närpes Kraft Cykelförening 0:08:42
3 12 Pihlgren Emil Närpes Kraft Cykelförening 0:08:46
KAT 4, 7,7 km (Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1 121 Kari Veijo Porin Tarmo 0:13:33
2 120 Rissanen Tarja Lahden Pyöräilijät 0:13:58
3 123 Munne Reijo Kouvolan Pyöräilijät 0:14:19
4 119 Pörsti Anu Porin Pyörä-Karhut 0:15:08
5 125 Westerberg Bror Pyöräilyseura Zeus 0:15:08
M-14, 7,7 km (Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1 2 Aalto Jimi Jurvan Voima 0:12:37
2 3 Aintila Waldemar Idrottsklubben-32 0:12:42
3 5 Lindgren Akseli Team Velo Cycling 0:12:46
4 10 Ijäs Emil Korson Kaiku 0:13:19
5 4 Källberg Axel Närpes Kraft Cykelförening 0:13:19
6 6 Tummala Tuomas Kauhajoen Karhu 0:13:20
N-ELITE, 16,5 km (Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1 60 Törmänen Rosa Focus Ladies 0:23:47
2 67 Gröndahl Antonia Focus Ladies 0:23:51
3 64 Lavonen Suvi Oulu Triathlon&Cycling 0:23:53
4 70 Syrjä Maija Hyvinkään Pyöräilijät/AHH 0:23:57
5 63 Onger Heidi Focus Ladies 0:23:57
6 69 Kangas Minna-Maria Focus Ladies 0:23:57
7 68 Pensaari Pia Team Velo Cycling 0:23:57
8 66 Salovaara Heini Hyvinkään Pyöräilijät/AHH 0:25:38
9 65 Aintila Cecilia Focus Ladies 0:25:38
10 71 Tenhunen Heidi Uudenmaan Pyöräilijät 0:35:38
M-16, 16,5 km (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1 105 Mielikäinen Otto Hyvinkään Pyöräilijät 0:23:47
2 103 Wallenius Valtteri Cycle Club Helsinki 0:23:51
3 104 Arola Patrik Porvoon Akilles 0:23:53
KAT 3, 16,5 km (Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1 117 Salminen Pentti Lahden Pyöräilijät 0:23:47
2 113 Puustinen Riku Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat 0:23:51
3 111 Viljanen Juha Team Velo Cycling 0:23:53
4 109 Mikkonen Janne Team Velo Cycling 0:23:57
5 112 Lindroth Teemu Rauman Seudun Pyöräilijät 0:23:57
6 116 Tanttu Matti Cycle Club Helsinki 0:23:57
7 108 Mikkonen Vesa-Petteri Team Velo Cycling 0:23:57
8 107 Saari Pekka Koiviston Isku 0:24:07
9 110 Suoniemi Jouni Rauman Seudun Pyöräilijät 0:35:38
KAT 2, 22 km (Lähti: 29, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1 89 Turunen Mikael Järvenpään Pyöräilijät 0:32:45
2 85 Aalto Mikko Jurvan Voima 0:32:49
3 88 Mäkelä Antti Järvenpään Pyöräilijät 0:32:51
4 80 Ratilainen Tuomas Järvenpään Pyöräilijät 0:32:55
5 83 Siiriäinen Pekka Cycle Center Team 0:32:55
6 94 Elkala Janne Lahden Pyöräilijät 0:32:55
7 101 Vikars Stig-Erik Närpes Kraft Cykelförening 0:32:55
8 82 Künnap Janis Idrottsklubben-32 0:32:55
9 102 Heimala Mika Cycle Club Helsinki 0:32:55
10 76 Sundfors Jonathan Närpes Kraft Cykelförening 0:32:55
11 93 Kuusisto Tero Lahden Pyöräilijät 0:32:55
12 84 Hakala Jani Idrottsklubben-32 0:32:55
13 98 Lepistö Jyrki Porin Tarmo 0:32:55
14 95 Rinne Anssi Idrottsklubben-32 0:32:55
15 78 Aimi Robin Turun Urheiluliitto 0:32:55
16 96 Suomalainen Heikki Lahden Pyöräilijät 0:32:55
17 79 Liesjärvi Antti Järvenpään Pyöräilijät 0:32:55
18 97 Kauhanen Beni Järvenpään Pyöräilijät 0:32:55
19 90 Järvinen Tommi Lahden Pyöräilijät 0:32:55
20 86 Väinölä Jouni Uudenmaan Pyöräilijät 0:32:55
21 77 Tamm Sami Järvenpään Pyöräilijät 0:32:55
22 92 Virtanen Jukka Lahden Pyöräilijät 0:32:55
23 81 Väinölä Kirsi Uudenmaan Pyöräilijät 0:32:55
24 100 Aaltonen Seppo Järvenpään Pyöräilijät 0:32:55
25 72 Leisti Mikko CCH 0:32:55
26 91 Salmela Tapio Vantaan Pyöräilijät 0:32:55
27 87 Nummela Klaus Uudenmaan Pyöräilijät 0:37:55
28 75 Rinne Lasse Idrottsklubben-32 0:37:55
29 99 Vepsäläinen Kim Lahden Pyöräilijät 0:42:55
M-ELITE, 44 km (Lähti: 33, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1 46 Nurmi Roope TWD-Länken 1:00:10
2 43 Kaislavuo Jesse TWD-Länken 1:00:14
3 51 Vainionpää Oskari TWD-Länken 1:00:17
4 40 Hänninen Aleksi Porvoon Akilles 1:00:21
5 48 Hietala Juhana Team CCH-KPH 1:00:21
6 35 Halvorsen Eirik Oskari TVK Sykkel/Team Humard-Vélo Pas 1:00:21
7 54 Pyykkönen Aimo Team CCH-KPH 1:00:21
8 33 Kanerva Joni Porvoon Akilles 1:00:21
9 49 Relanto Erik Finnfalz-Rush Racing 1:00:21
10 52 Niemi Jarkko GIF-Chebici 1:00:21
11 24 Malviniemi Arttu GIF-Chebici 1:00:21
12 50 Kangaskokko Juha Oulu Triathlon&Cycling 1:00:21
13 55 Pökälä Samuel TWD-Länken 1:00:21
14 41 Manninen Matti Bliz-Merida Pro Cycling/Koivist 1:00:21
15 39 Luoto Ville Kälviän Tarmo 1:00:21
16 27 Mäntyniemi Iiro Oulu Triathlon&Cycling 1:00:21
17 38 Eriksson Rasmus GIF-Chebici 1:00:21
18 31 Vilen Mika Cycle Center Team 1:00:21
19 47 Hujanen Jani Racebike-Focus/RSP 1:00:21
20 37 Elmgren Jan Cycle Club Helsinki 1:00:21
21 45 Seppä Lauri GIF-Chebici 1:00:21
22 30 Mattsson Petter GIF-Chebici 1:00:21
23 20 Backlund Kenneth NCK-VMsport.fi 1:00:21
24 22 Huovilainen Lasse Cycle Center Team 1:00:21
25 53 Hänninen Juho TWD-Länken 1:00:41
26 36 Itkonen Jonne Team CCH-KPH 1:15:41
27 44 Pietikäinen Sauli TWD-Länken 1:20:41
28 34 Loukkola Joni Team CCH-KPH 1:20:41
29 25 Holma Kari Koiviston Isku 1:20:41
30 57 Santasalo Tomi Tampereen Pyörä-Pojat 1:20:42
31 26 Pesola Timo Kälviän Tarmo 1:20:42
32 32 Kurten-Kainberg Sebastian Gamlakarleby IF 1:20:42
33 21 Haapala Joonas Gamlakarleby IF 1:25:42