Tulokset

M-8, 4 km (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1 1 Tapio Joel OPP 07:12,7
2 2 Väyrynen Eero OPP 08:23,7
3 3 Niku Veikka OTC 08:58,6
N-10, 4 km (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1 4 Heikkinen Iiris KäTä 07:36,2
M-10, 4 km (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1 5 Holopainen Arttu KaKa 07:27,2
2 7 Nissilä Eero-Veikko KäTa 07:43,1
3 6 Halmekangas Max KäTa 08:11,9
N-12, 4 km (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1 10 Manninen Seliina OPP 06:22,4
2 9 Kivilahti Henni-Riikka KaKa 06:49,5
3 8 Tapio Anni OPP 07:01,2
M-12, 4 km (Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1 15 Kareisto Jeehu OTC 06:12,7
2 14 Martinsen Georg Bardu SK 06:32,3
3 13 Lantto Eeli OTC 06:51,8
4 11 Väyrynen Aaro OPP 07:04,8
5 12 Mäki-Juoni Onni KaKa 07:33,1
M-14, 11 km (Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1 26 Martinsen Toralf Bardu SK 17:25,5
2 21 Tummala Tuomas KaKa 19:18,5
3 25 Tuovinen Aaro OTC 19:28,7
4 23 Nissilä Oskari KäTa 19:49,9
5 24 Nousiainen Erno KaKa 21:41,1
N-16, 11 km (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1 28 Taskinen Sonja TVC 19:38,6
2 29 Ojala Karoliina Cyclos 20:26,2
M-16, 11 km (Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1 37 Manninen Simeon OPP 15:36,0
2 36 Nordström Joakim Akilles 15:59,3
3 32 Heikkilä Niko OPP 16:33,2
4 34 Wallenius Valtteri CCH 16:43,8
5 38 Terävä Olli JYPS 16:48,6
6 35 Lehtoranta Eemil OPP 17:20,9
7 33 Soini Konsta OTC 18:41,9
8 31 Hoftaniska Mathias Varenger SK 18:50,8
N-40, 11 km (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1 41 Hoftaniska Tonje Varanger SK 20:25,7
2 43 Ojala Kaisa Cyclos 20:26,0
N-YLEINEN, 11 km (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1 44 Ojala Minttu Cyclos 21:03,5
M-18, 11 km (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1 51 Keloneva Aku OTC 15:44,1
M-YLEINEN, 11 km (Lähti: 28, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1 87 Eriksson Rasmus GIF-Chebici 14:05,5
2 90 Kangaskokko Juha OTC 14:05,9
3 86 Havana Juha OTC 14:09,3
4 89 Mattsson Petter GIF-Chebici 14:11,4
5 88 Timmerbacka Juhani OTC 14:43,9
6 77 Makogon Vladyslav OTC 14:44,9
7 75 Luoto Ville KäTa 14:49,6
8 81 Mäntyniemi Iiro OTC 14:53,0
9 85 Pikkarainen Timo GIF-Chebici 14:57,2
10 70 Huhtamäki Tomi TVC 14:58,1
11 78 Malviniemi Arttu GIF-Chebici 15:02,5
12 61 Hujanen Jani Racebike-Focus/CK Master 15:07,2
13 67 Oravamäki Joona KaKa 15:14,3
14 62 Kesonen Anssi Akilles 15:21,0
15 73 Koskela Markus Racebike-Focus 15:25,9
16 82 Hautamäki Pasi KäTa 15:33,7
17 74 Kurten-Kainberg Sebastian GIF-Chebici 15:51,2
18 76 Pesonen Jussi Cyclos 16:00,7
19 84 Stasiuk Vladimir Solnushko 16:11,4
20 79 Huovinen Jani PeNo 16:22,3
21 71 Pirilä Sampo OTC 16:28,1
22 72 Toukhi Hashmat OTC 16:29,2
23 68 Lazarev Ivan Solnushko 16:34,0
24 80 Andersen Niilas Strendo Sirma IL 16:39,8
25 66 Hanhela Samu OTC 16:45,4
26 63 Pesonen Ville Cyclos 16:45,6
27 69 Lavonen Suvi OTC 17:06,1
28 65 Kulmala Antti OPP 17:26,7
M-40, 11 km (Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1 108 Kettunen Juha IK-32 15:10,3
2 107 Räty Antti OTC 15:23,8
3 104 Mattila Timo OTC 15:27,1
4 106 Sippola Kent OTC 15:38,8
5 105 Palosaari Juhani OTC 15:41,2
6 110 Kolehmainen Jari PK-Team 15:49,4
7 102 Pisano Toni PK-Team 16:36,6
M-45, 11 km (Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1 124 Nurmela Pasi OTC 14:19,9
2 127 Soini Kyösti OTC 15:26,4
3 123 Kuusisto Tero LaPy 15:40,3
4 125 Järvinen Tommi LaPy 16:12,9
5 126 Pesola Timo KäTa 16:18,8
6 122 Hautamäki Samuli KäTa 18:35,5
M-50, 11 km (Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1 137 Simpanen Juha-Pekka Heinolan MTB Club 15:43,5
2 132 Väyrynen Markku OPP 16:15,6
3 135 Heimala Mika CCH 16:23,9
4 131 Keloneva Veli-Matti OTC 16:49,3
5 138 Piirainen Ismo OTC 17:06,9
M-55, 11 km (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1 142 Ollanketo Jarmo Koiviston Isku 15:50,5
2 141 Juselius Peter NCK 16:12,0
M-60, 11 km (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1 153 Linde Jan NCK 15:50,7
2 151 Tiikkainen Osmo Sukevan Kisa 17:09,3
3 154 Pirilä Tapio OTC 18:29,6
4 152 Paasovaara Olli Cyclos 20:29,7
M-65, 11 km (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1 161 Vaara Kari JYPS 17:04,5
M-75, 11 km (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1 171 Alalahti Jaakko OTC 19:48,3