Tulokset

M-8, 6 km (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1 1 Tapio Joel OPP 13:46,3
2 2 Väyrynen Eero OPP 15:13,2
3 3 Niku Veikka OTC 16:22,1
N-10, 6 km (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1 4 Heikkinen Iiris KäTä 14:11,0
M-10, 6 km (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1 5 Holopainen Arttu KaKa 13:05,2
2 6 Halmekangas Max KäTa 14:10,9
3 7 Nissilä Eero-Veikko KäTa 14:39,4
N-12, 6 km (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1 10 Manninen Seliina OPP 11:45,7
2 8 Tapio Anni OPP 12:42,6
3 9 Kivilahti Henni-Riikka KaKa 12:55,2
M-12, 6 km (Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1 15 Kareisto Jeehu OTC 11:45,8
2 14 Martinsen Georg Bardu SK 11:48,5
3 13 Lantto Eeli OTC 12:42,1
4 11 Väyrynen Aaro OPP 13:08,2
5 12 Mäki-Juoni Onni KaKa 13:10,9
M-14, 10 km (Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1 26 Martinsen Toralf Bardu SK 18:57,9
2 25 Tuovinen Aaro OTC 19:12,2
3 21 Tummala Tuomas KaKa 19:14,5
4 24 Nousiainen Erno KaKa 19:28,2
5 23 Nissilä Oskari KäTa 19:28,2
N-16, 10 km (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1 28 Taskinen Sonja TVC 19:28,1
M-16, 11 km+55 km+24 km (Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1 37 Manninen Simeon OPP 42:01,1
2 32 Heikkilä Niko OPP 42:01,1
3 36 Nordström Joakim Akilles 42:04,1
4 34 Wallenius Valtteri CCH 42:04,2
5 35 Lehtoranta Eemil OPP 42:04,2
6 38 Terävä Olli JYPS 42:04,2
7 33 Soini Konsta OTC 42:04,2
8 31 Hoftaniska Mathias Varenger SK 42:04,2
N-40, 11 km+55 km+24 km (Lähti: 0, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1 43 Ojala Kaisa Cyclos 48:10,0
2 41 Hoftaniska Tonje Varanger SK 48:10,0
  42 Juvala Laura OTC E
N-YLEINEN, 11 km+55 km+24 km (Lähti: 0, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1 44 Ojala Minttu Cyclos 48:10,0
  45 Tepleneva Ludmila PCT E
M-50, 11 km+55 km+24 km (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1 135 Heimala Mika CCH 42:04,2
2 131 Keloneva Veli-Matti OTC 42:04,2
3 138 Piirainen Ismo OTC 42:04,2
4 132 Väyrynen Markku OPP 43:10,2
  133 Kolppanen Kenneth KäTa E
  136 Lobachkov Andrey PCT E
  137 Simpanen Juha-Pekka Heinolan MTB Club E
  134 Smolkin Michail Solnushko E
M-55, 11 km+55 km+24 km (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1 141 Juselius Peter NCK 42:04,2
  142 Ollanketo Jarmo Koiviston Isku E
M-60, 11 km+55 km+24 km (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1 153 Linde Jan NCK 42:04,2
2 154 Pirilä Tapio OTC 43:10,2
3 152 Paasovaara Olli Cyclos 48:10,0
  151 Tiikkainen Osmo Sukevan Kisa E
M-65, 11 km+55 km+24 km (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1 161 Vaara Kari JYPS 43:10,2
M-18, 40 km (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1 51 Keloneva Aku OTC 1:01:28,3
M-YLEINEN, 40 km (Lähti: 24, Keskeytti: 2, Hylätty: 0)
1 90 Kangaskokko Juha OTC 1:01:28,2
2 89 Mattsson Petter GIF-Chebici 1:01:28,2
3 88 Timmerbacka Juhani OTC 1:01:28,2
4 75 Luoto Ville KäTa 1:01:28,2
5 62 Kesonen Anssi Akilles 1:01:28,2
6 87 Eriksson Rasmus GIF-Chebici 1:01:28,2
7 78 Malviniemi Arttu GIF-Chebici 1:01:28,3
8 85 Pikkarainen Timo GIF-Chebici 1:01:28,3
9 77 Makogon Vladyslav OTC 1:01:28,3
10 66 Hanhela Samu OTC 1:03:23,4
11 67 Oravamäki Joona KaKa 1:03:23,4
12 65 Kulmala Antti OPP 1:03:23,4
13 73 Koskela Markus Racebike-Focus 1:03:23,4
14 74 Kurten-Kainberg Sebastian GIF-Chebici 1:03:23,5
15 86 Havana Juha OTC 1:03:54,0
16 76 Pesonen Jussi Cyclos 1:09:54,0
17 70 Huhtamäki Tomi TVC 1:18:54,0
18 68 Lazarev Ivan Solnushko 1:24:54,0
19 71 Pirilä Sampo OTC 1:24:54,0
20 72 Toukhi Hashmat OTC 1:24:54,1
21 84 Stasiuk Vladimir Solnushko 1:24:54,1
22 80 Andersen Niilas Strendo Sirma IL 1:39:54,1
  61 Hujanen Jani Racebike-Focus/CK Master K
  69 Lavonen Suvi OTC K
  82 Hautamäki Pasi KäTa E
  79 Huovinen Jani PeNo E
  81 Mäntyniemi Iiro OTC E
  63 Pesonen Ville Cyclos E
  64 Puttonen Jyrki OTC E
  83 Somby Ole Henrik Sirma IL E
M-40, 40 km (Lähti: 6, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)
1 107 Räty Antti OTC 1:01:28,2
2 106 Sippola Kent OTC 1:03:23,4
3 105 Palosaari Juhani OTC 1:03:23,4
4 102 Pisano Toni PK-Team 1:24:54,1
5 108 Kettunen Juha IK-32 1:30:54,1
  104 Mattila Timo OTC K
  110 Kolehmainen Jari PK-Team E
  103 Minnebaev Dmitriy Solnushko E
  101 Sorokin Vasiliy PCT E
  109 Starodubcev Aleksey Solnushko E
M-45, 40 km (Lähti: 5, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)
1 124 Nurmela Pasi OTC 1:02:51,7
2 126 Pesola Timo KäTa 1:03:23,4
3 127 Soini Kyösti OTC 1:03:23,4
4 123 Kuusisto Tero LaPy 1:24:54,1
  125 Järvinen Tommi LaPy K
  122 Hautamäki Samuli KäTa E
  121 Martinsen Pål Reidar Bardu Sykkelklubb

E