Tulokset

NURMIJÄRVI  GP 7.5.2016

N-Elite 84 km
1 2 Maija Syrjä AHH Cycling Team / HyPy 2:32:21
2 1 Heini Salovaara AHH Cycling Team / HyPy 2:32:21
3 10 Michaela Åvall ACT Ladies 2:32:21
4 4 Mari Pehkonen JäPy 2:32:21
5 7 Veera Väkevä Team CCH/RW 2:32:21
6 5 Heidi Lahti Team CCH/RW 2:40:28
7 11 Minna Uusivirta Turun Urheiluliitto 2:40:28
9 Kati Jokio TVC DNF
3 Milla Turpiainen AHH Cycling Team / HyPy DNS
6 Sini Savolainen Team CCH/RW DNS
 
M-Elite / U23 168 km
1 59 Aleksi Hänninen  Porvoon Akilles 4:05:00
2 60 Joni Kanerva  Porvoon Akilles 4:07:38
3 64 Johan Nordlund Racebike-Focus 4:07:38
4 54 Ville  Luoto Kälviän Tarmo 4:07:38
5 67 Anders Bäckman Team CCH/Kivenlahden Pyörähuolto 4:07:38
6 34 Erik Relanto Finnfalz-Rush Racing 4:07:38
7 47 Jaakko Toppari Jurvan Voima 4:07:38
8 37 Niki Birling IBD Cycling 4:07:38
9 63 Valtteri Härkönen Racebike-Focus 4:07:38
10 58 Juho Färlin  Porvoon Akilles 4:07:44
11 73 Janne Nurminen  Team CCH/Kivenlahden Pyörähuolto 4:09:21
12 74 Juhana Hietala Team CCH/Kivenlahden Pyörähuolto  4:09:25
13 49 Kimmo Vehkakoski Jurvan Voima 4:09:25
14 31 Mikko Kejo Finnfalz-Rush Racing 4:09:25
15 70 Joni Loukkola Team CCH/Kivenlahden Pyörähuolto 4:09:25
16 46 Ville-Pekka Reponen IK-32 4:09:25
17 55 Timo Pesola  Kälviän Tarmo 4:09:25
18 43 Ville Kantola IK-32 4:09:25
19 30 Anssi Enqvist Finnfalz-Rush Racing 4:09:25
20 27 Mika Vilen Cycle Center Team 4:09:25
21 32 Kalle Laanterä Finnfalz-Rush Racing 4:09:25
22 29 Andrei Kiuru Cycle Club Helsinki 4:09:25
23 65 Lauri Siukola Racebike-Focus 4:09:25
24 38 Kimmo Kananen IBD Cycling 4:09:25
25 39 Olli Koski IBD Cycling 4:09:25
26 40 Jan Nyholm IBD Cycling 4:09:25
27 56 Iiro Mäntyniemi OTC 4:09:25
28 26 Janne Pihlajamäki Cycle Center Team 4:09:25
29 25 Eero Mäenpää Cycle Center Team 4:09:25
30 62 Jonas Nordström  Porvoon Akilles 4:09:25
31 21 Ville Pursiainen CK Master/Team Racebike-Focus 4:09:25
32 52 Arto Vainionpää Kauhajoen Karhu 4:09:25
33 68 Niklas Colliander Team CCH/Kivenlahden Pyörähuolto 4:09:25
34 44 Antti Korpi IK-32 4:09:25
35 42 Keijo Hirvonen IK-32 4:09:38
36 45 Ari Kuusisto IK-32 4:10:03
37 24 Jaakko Mikkilä Cycle Center Team 4:10:15
38 33 Aki Leino Finnfalz-Rush Racing 4:10:15
39 61 Anssi Kesonen Porvoon Akilles 4:10:59
40 35 Aleksi Sillanpää Finnfalz-Rush Racing 4:10:59
41 36 Joonas Haapala GIF-CHEBICI 4:10:59
42 48 Janne Varala Jurvan Voima 4:16:51
28 Jan Elmgren Cycle Club Helsinki DNF
41 Mikko Auvinen IK-32 DNF
51 Joona Oravamäki Kauhajoen Karhu DNF
53 Kari Holma Koiviston Isku DNF
57 Erik Eklund Porvoon Akilles DNF
66 Aki Sund Rauman Seudun Pyöräilijät DNF
69 Ville Hirvenoja Team CCH/Kivenlahden Pyörähuolto DNF
71 Petri Matero Team CCH/Kivenlahden Pyörähuolto DNF
72 Niko Mentula  Team CCH/Kivenlahden Pyörähuolto DNF
75 Max Moberg TVC/Team Racebike Focus DNF
78 Anssi Häkkinen IBD Cycling DNF
22 Ville Heistman Cycle Center Team DNS
23 Lasse Huovilainen Cycle Center Team DNS
 
M-18 168 km
1 76 Julius Taskinen Imatran Urheilijat 4:09:27
 
Kat 2 126 km
1 649 Aimo Pyykkönen Team CCH/Kivenlahden Pyörähuolto 3:09:44
2 629 Mikael Turunen JäPy 3:09:44
3 627 Antti Mäkelä JäPy 3:09:44
4 657 Teemu Salovaara Uudenmaan Pyöräilijät 3:09:44
5 639 Timo Londen Reaktor Stanga Racing 3:09:44
6 655 Lauri Mäkinen TVC 3:09:44
7 624 Ilmari Repo JyPS 3:09:44
8 615 Trond Larsen IK-32 3:09:44
9 654 Mikko Löppönen Turun Urheiluliitto 3:09:44
10 612 Jani Hakala IK-32 3:09:44
11 634 Antti Salonen Prologi 3:09:44
12 632 Sami Kervinen Porvoon Akilles 3:09:44
13 628 Petre Pomell JäPy 3:09:44
14 601 Tommi Koskinen ACT 3:09:44
15 609 Ville Ilves IBD Cycling 3:09:44
16 658 Jouni Väinölä Uudenmaan Pyöräilijät 3:09:44
17 650 Kari Salo Team CCH/Kivenlahden Pyörähuolto 3:09:44
18 641 Santtu Teerihalme Reaktor Stanga Racing 3:09:44
19 630 Tommi Vainikainen JäPy 3:09:44
20 613 Salvatore Iovene IK-32 3:09:44
21 659 Kirsi Väinölä Uudenmaan Pyöräilijät 3:09:44
22 661 Robin  ACT 3:09:44
23 620 Janne Tala IK-32 3:09:44
24 610 Mikko Kauppi IBD Cycling 3:09:44
25 656 Klaus Nummela Uudenmaan Pyöräilijät 3:09:44
26 653 Pasi Andersson Turun Urheiluliitto 3:09:44
27 622 Juhamatti Leppänen JyPS 3:09:44
28 626 Antti Liesjärvi JäPy 3:09:44
29 652 Jarkko Kokko Team CCH/Kivenlahden Pyörähuolto  3:09:44
30 614 Janis Künnap IK-32 3:09:44
31 625 Jari Kemppainen JäPy 3:09:44
32 606 Duncan Lamb  Cycle Club Helsinki 3:09:44
33 648 Jern Lius Team CCH/Kivenlahden Pyörähuolto 3:09:44
34 604 Teemu Törmälä ACT 3:09:44
35 642 Jockum Ådahl Reaktor Stanga Racing 3:09:44
36 651 Jeremiah Tesolin Team CCH/Kivenlahden Pyörähuolto 3:09:44
37 616 Samuli Rasila IK-32 3:09:44
38 623 Jouni Ollikainen JyPS 3:09:44
39 631 Ossi Vuola Kuopion Pyöräilyseura 3:09:44
40 638 Mathias Lindholm Reaktor Stanga Racing 3:09:44
41 637 Esko Lahti Reaktor Stanga Racing 3:09:44
42 640 Jussi Mäkinen Reaktor Stanga Racing 3:09:44
43 636 Antti Holvikari Reaktor Stanga Racing 3:09:44
44 618 Jukka Ruotsalainen IK-32 3:09:44
45 645 Mikko Hyrkkänen Team CCH/Kivenlahden Pyörähuolto 3:10:39
46 617 Lasse Rinne IK-32 3:12:04
47 660 Jukka Ura Wasa Velocity 3:19:23
48 633 Jesse Lankila Prologi 3:24:26
49 644 Antti Brax  Team CCH/Kivenlahden Pyörähuolto 3:24:26
50 602 Arto Pajunen  ACT 3:24:26
51 647 Lari Lindholm Team CCH/Kivenlahden Pyörähuolto 3:26:29
52 635 Joona Tuusa Prologi 3:29:09
603 Vesa Tuutti ACT DNF
605 Pauli Mäenpää Cycle Center Team DNF
607 Pekka Siiriäinen  Cycle Club Helsinki DNF
608 Ville Ruuskanen HyPy DNF
611 Jussi Autio IK-32 DNF
621 Tommi Ylönen IK-32 DNF
646 Aleksi Koskinen Team CCH/Kivenlahden Pyörähuolto DNF
643 Nuutti Antikainen Team CCH/Kivenlahden Pyörähuolto DNS
 
M-40 126 km
1 706 Jussi Joensuu Mäntsälän Urheilijat 3:25:25
2 701 Spring Tommi CK Master Team Javatrans 3:25:25
3 708 Anssi Rinne IK-32 3:25:25
4 705 Mikko Joensuu Kuopion Pyöräilyseura 3:25:25
5 707 Kimmo Tuunanen SPP-56 3:25:25
6 704 Tapio Viinikka Hämeenlinnan Tarmo 3:25:25
7 703 Jukka Virtanen LaPy 3:29:27
702 Miika Rantatorikka HyPy DNS
 
M-45 126 km
1 716 Janne Elkala LaPy 3:19:11
2 719 Tero Kuusisto LaPy 3:19:11
3 718 Henry Kolmonen LaPy 3:25:25
4 722 Sneck Asko HyPy 3:25:25
5 714 Kai Syrjälä KorsKa 3:25:25
6 715 Pasi Karjalainen JäPy 3:25:25
7 724 Ari Hietikko Wasa Velocity 3:25:25
8 720 Hannu Koimäki Vantaan Pyöräilijät 3:25:25
9 723 Mikko Leisti Cycle Club Helsinki 3:25:25
10 721 Tapio Salmela Vantaan Pyöräilijät 3:25:25
11 717 Tommi Järvinen LaPy 3:26:25
12 712 Antti Partti Uudenmaan Pyöräilijät 3:38:34
711 Petteri Lahtinen IK-32 DNF
713 Kari Alho TVC DNF
407 Enholm Berndt S.O.B DNF
 
M-50 126 km
1 739 Mika Westerberg IK-32 3:25:25
2 744 Ari Ekroos Zeus 3:25:25
3 743 Mika Koskenlaakso Cycle Club Helsinki 3:25:25
4 731 Stig-Erik Vikars Närpes Kraft 3:25:25
5 742 Mika Heimala Cycle Club Helsinki 3:25:25
6 732 Harri Aaltonen JäPy 3:25:25
7 733 Beni Kauhanen JäPy 3:25:25
8 736 Heikki Suomalainen LaPy 3:25:25
9 741 Jan-Peter Stenvall Turun Urheiluliitto 3:25:25
10 737 Jan Grönqvist LUP-82 3:25:25
11 738 Kari Lehtinen CCG 3:25:25
12 740 Juhani Koskela KorsKa 3:25:25
734 Harri Mattila  JäPy DNF
735 Markki Silvenius LaPy DNF
 
M-55 126 km
1 751 Seppo Aaltonen JäPy 3:25:25
2 752 Teuvo Färlin Porvoon Akilles 3:25:25
3 755 Esa Salonen PKK 3:29:27
4 754 Pekka Halonen IK-32 3:47:13
753 Samuli Hautamäki  Kälviän Tarmo DNF
756 Matti Priha Cycle Center Team DNF
 
Kat 3 84 km
1 777 Gilber Kask Ounaksen Pyörä-Pojat 2:15:15
2 786 Juha Viljanen TVC 2:15:32
3 774 Jarkko Laitinen JyPS 2:15:50
4 766 Antto Kössö  Cycle Club Helsinki 2:16:20
5 792 Antti Kuisma JäPy 2:16:20
6 791 Bergman  Robin HyPy 2:16:20
7 779 Riku Puustinen PKK 2:16:20
8 782 Robin Aimi Turun Urheiluliitto 2:16:20
9 784 Jussi Lampinen TVC 2:16:20
10 767 Esko Lius Cycle Club Helsinki 2:16:20
11 428 Ilkka Auramaa Turun Urheiluliitto 2:16:20
12 771 Jari Merivirta IK-32 2:16:20
13 773 Markus Salo IK-32 2:16:20
14 787 Mika Yli-Alho TVC 2:16:20
15 788 Ulla Affolter Uudenmaan Pyöräilijät 2:16:20
16 432 Mika Kahola IK-32 2:16:20
17 764 Olli Etelämäki Cycle Club Helsinki 2:16:20
18 765 Alexander Kanavin  Cycle Club Helsinki 2:16:20
19 769 Esa Kinnunen IK-32 2:16:20
20 781 Pajari Räsänen Prologi 2:16:20
21 429 Antti Ruuska IK-32 2:16:20
22 768 Ilkka Haavisto IK-32 2:16:20
23 761 Christian Tinell ACT 2:16:20
24 778 Pekka Viikari P-68 2:16:30
25 772 Stefano Rigatelli IK-32 2:21:55
26 785 Janne Mikkonen TVC 2:35:43
762 Aliisa Priha Cycle Center Team DNF
770 Atte Kinnunen IK-32 DNF
776 Jonathan Sundfors Närpes Kraft DNF
780 Joakim Nordström  Porvoon Akilles DNS
 
Kat 3 / M-60 84 km
1 790 Alain Bourdon Rauman Seudun Pyöräilijät 2:16:20
2 789 Kari Hyvönen CC Picaro 2:35:43
3 775 Jukka Heikkonen LaPy 2:35:43
 
M-70  42 km
1 797 Lauri Nurkkala LaPy 1:08:56
 
M-80  42 km
1 798 Bror Westerberg Zeus 1:29:33
 
Nurmijärvi-ajot 42 km
1 413 Heikki Roselius Cycle Center Team 2/ Helsinki 1:08:27
2 405 Piia Autonen-Laakso Riihimäki 1:09:00
3 433 Tomas Väisänen Cycle Center Team 1:13:37
4 403 Minna Aimola Hattula 1:28:09
5 401 Sakari Ahlfors Hyvinkää 1:36:53
 
Nurmijärvi-ajot 84 km
1 421 Pasi Vuori Team Peltonen 2:23:25
2 410 Antti Laakso Riihimäki 2:25:47
3 406 Andrej Burakov Klaukkala 2:25:47
4 427 Magnus Fagerstedt 2:25:47
5 418 Tomi Tyysteri HelTri 2:25:47
6 408 Tenho Eteläinen Porvoon Akilles Road Academy 2:25:47
7 425 Jukka Leskelä JTC-Auto 2:25:47
8 420 Henrik Vinberg Lup-82/Vantaa 2:26:06
9 431 Syne Sundfors Cycling Tomato Team 2:36:02
10 422 Jose Korhonen HyPy 2:47:49
11 415 Antero Sillanpää Nurmijärvi 2:47:52
12 402 Raine Ahlfors Nurmijärvi 2:47:54
13 439 Henri Lönnqvist 2:47:59
14 437 Olli Mäkelä 2:51:39
15 417 Teemu Tamminen Nurmijärvi 2:58:53
16 419 Kimmo Varjonen 2:58:53
17 435 Raine Rytkönen  HyPy 3:00:10
18 426 Janne Vähäsalo HyPy 3:03:12
19 423 Seppo Uns 3:09:52
20 438 Lasse Järviniemi Porvoo 3:13:04
21 440 Jari Järvinen Nurmijärvi 3:13:04
22 436 Tauno Mäkinen Kokemäki 3:13:04
23 424 Tarja Virkkanen Kotka 3:19:30
24 430 Esa Sainio NSP- SähköPalvelu 3:22:14
409 Hannu Kortemäki Hattula DNF
404 Leena Alakärppä  Kirkkonummi DNS
411 Mika Leppäaho JYPS DNS