Tulokset

Lieto OJ-Maantieajo 7.8
KAT2, 79 km (Lähti: 25, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1 182 Malinowski Jakub Turun Urheiluliitto 1:55:40
2 122 Erjomaa Timo TVC 1:55:43
3 111 Ratilainen Tuomas JäPy 1:55:45
4 128 Salovaara Teemu Uudenmaan Pyöräilijät 1:55:46
5 116 Holvikari Antti Reaktor Stanga Racing 1:55:50
6 127 Nummela Klaus Uudenmaan Pyöräilijät 1:57:48
7 113 Huovinen Jani Pellossalon nousu 1:57:52
8 104 Bergman Robin Finnfalz-Rush Racing 1:57:52
9 124 Huhtamäki Tomi TVC 1:57:52
10 126 Mäkinen Lauri TVC 1:57:52
11 117 Mäkinen Jussi Reaktor Stanga Racing 1:57:52
12 121 Vekkeli Antti Tampereen Pyörä-Union 1:57:52
13 107 Heikkinen Jani IBD Cycling ry 1:57:52
14 123 Harju Lauri TVC 1:57:52
15 106 Vainio Roope Hypy 1:57:52
16 112 Nieminen Juhani Oulu Triathlon & Cycling ry 1:57:52
17 110 Kuittinen Petteri JäPy 1:57:52
18 108 Kinnunen Esa IK-32 1:57:52
19 115 Salonen Antti Prologi 1:57:52
20 118 Pulkkinen Oskari Reaktor Stanga Racing 1:57:52
21 109 Ylönen Tommi IK-32 1:57:52
22 129 Väinölä Jouni Uudenmaan Pyöräilijät 1:57:52
23 105 Pollari Matti Gamlakarleby Idrottsförening 1:57:52
24 119 Ådahl Jockum Reaktor Stanga Racing 1:58:09
25 101 Hyrkkänen Mikko CCH-Kivenlahden Pyörähuolto Tea 1:58:22
102 Koskinen Aleksi CCH-Kivenlahden Pyörähuolto Tea E
120 Lehtimäki Toni Tampereen Pyörä-Pojat E
103 Mäenpää Pauli Cycle Center Team E
M40, 79 km (Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1 131 Hakala Jani IK-32 1:55:49
2 130 Leino Aki Finnfalz-Rush Racing 1:57:52
3 134 Koimäki Hannu Vantaan Pyöräilijät ry 1:57:52
4 132 Kahola Mika IK-32 1:57:52
5 133 Mikkonen Vesa-Petteri TVC 1:57:52
6 135 Salmela Tapio Vantaan Pyöräilijät ry 1:57:52
M45, 79 km (Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1 137 Järvinen Tommi Lahden Pyöräilijät 1:55:58
2 136 Elkala Janne Lahden Pyöräilijät 1:57:52
3 139 Kuusisto Tero Lahden Pyöräilijät 1:57:52
4 140 Lega Simone TVC 1:57:52
5 142 Tenhunen Mika Uudenmaan Pyöräilijät 1:57:52
6 141 Partti Antti Uudenmaan Pyöräilijät 1:57:52
7 138 Kolmonen Henry Lahden Pyöräilijät 1:57:52
8 143 Knuuttila Petri Velo8 2:19:59
M50, 79 km (Lähti: 9, Keskeytti: 2, Hylätty: 0)
1 153 Terävuo Jyrki TVC 1:57:52
2 145 Korpi-Kokko Harri CCH 1:57:52
3 148 Kauhanen Beni JäPy 1:57:52
4 144 Heimala Mika CCH 1:57:52
5 150 Ala-Kapee Hannu Tampereen Pyörä-Pojat 1:57:52
6 146 Aaltonen Harri JäPy 1:57:52
7 149 Mattila Harri JäPy 1:57:52
154 Lehtonen Jari Velo8 K
152 Rinne Hannu TVC K
151 Lehikoinen Jukka TVC E
M55, 79 km (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1 147 Aaltonen Seppo JäPy 1:57:52
155 Hakala Jarmo TVC E
156 Saarni Kurt TVC E
M60, 47 km (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1 170 Heikkonen Jukka Lahden Pyöräilijät 1:18:31
2 171 Torkkeli Juhani Pyörä-68 Turku 1:18:38
M65, 47 km (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1 174 Salminen Pentti Lahden Pyöräilijät 1:18:31
2 172 Tanttu Matti CCH 1:18:31
3 173 Vaara Kari JYPS 1:18:31
4 175 Lipponen Eino Pyörä-68 Turku 1:18:31
KAT3, 47 km (Lähti: 12, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)
1 125 Lampinen Jussi TVC 1:18:31
2 178 Kyllönen Ilpo Koiviston Isku 1:18:31
3 187 Indermühle Nicolas TVC 1:18:31
4 179 Puustinen Riku PKK 1:18:31
5 180 Viikari Pekka Pyörä-68 Turku 1:18:31
6 183 Mikkonen Janne TVC 1:18:31
7 185 Lindholm Petri Velo Salo 1:18:31
8 186 Nordström Keijo Velo Salo 1:18:31
9 181 Mäkinen Juha Säkylän Yritys 1:18:31
10 177 Torkkel Juha IK-32 1:19:10
11 176 Turpiainen Janne Hyvinkään Pyöräilijät 1:27:13
184 Tenhunen Heidi Uudenmaan Pyöräilijät K
M70, 31 km (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1 191 Kari Veijo PoTa 0:56:17
2 190 Purra Pekka IK-32 0:56:18
M75, 31 km (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1 192 Munne Reijo KoPy 0:56:18
M80, 31 km (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1 194 Myyryläinen Kyösti P-Union 1:04:49
2 193 Uusi-Kokko Sauli Kauhajoen Karhu 1:14:36
195 Westerberg Bror Pyöräilyseura Zeus E
N16, 31 km (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1 196 Salmela Vilma KorsKa 0:55:25
MIEHET, 126,4 km (Lähti: 52, Keskeytti: 3, Hylätty: 0)
1 51 Nurmi Roope TWL 2:58:24
2 27 Birling Niki IBD Cycling ry 2:58:25
3 50 Kaislavuo Jesse TWL 2:58:41
4 59 Halme Sasu Finnfallz-Rush Racing 2:58:41
5 40 Backlund Kenneth NCK-VMsport.fi 2:58:41
6 37 Luoto Ville Kälviän Tarmo 2:58:41
7 44 Hänninen Aleksi Porvoon Akilles 2:58:41
8 41 Kangaskokko Juha OTC 2:58:41
9 31 Toppari Jaakko JurVo 2:58:41
10 24 Seppä Lauri GIF-Chebici 2:58:41
11 8 Härkönen Valtteri CK Master/Race Bike Focus 2:58:41
12 9 Nordlund Johan CK Master/Race Bike Focus 2:59:20
13 7 Pyykkönen Aimo CCH-Kivenlahden Pyörähuolto Tea 2:59:41
14 45 Kanerva Joni Porvoon Akilles 3:00:55
15 6 Loukkola Joni CCH-Kivenlahden Pyörähuolto Tea 3:00:57
16 53 Pökälä Samuel TWL 3:01:06
17 4 Hietala Juhana CCH-Kivenlahden Pyörähuolto Tea 3:01:06
18 33 Vehkakoski Kimmo JurVo 3:01:06
19 23 Niemi Marco-Tapio GIF-Chebici 3:01:06
20 49 Hänninen Jaakko TWL 3:01:11
21 22 Niemi Jarkko GIF-Chebici 3:01:11
22 17 Relanto Erik Finnfalz-Rush Racing 3:01:11
23 18 Silfver Saku Finnfalz-Rush Racing 3:01:11
24 28 Kantola Ville IK-32 3:01:11
25 14 Vilen Mika Cycle Center Team 3:01:11
26 11 Hujanen Jani CK Master/Racebike Focus 3:01:11
27 43 Räty Antti OTC 3:01:11
28 26 Tuominen Samuli HHCMB 3:01:11
29 52 Pietikäinen Sauli TWL 3:01:11
30 30 Künnap Janis IK-32 3:01:11
31 39 Mansikkasalo Roope Lahden Pyöräilijät 3:01:11
32 2 Puuronen Tuukka ACT ( Aviapolis Cycling Team ) 3:01:11
33 32 Varala Janne JurVo 3:01:11
34 20 Eriksson Rasmus GIF-Chebici 3:01:11
35 35 Vainionpää Arto Kauhajoen Karhu 3:01:11
36 34 Oravamäki Joona Kauhajoen Karhu 3:01:11
37 38 Pesola Timo Kälviän Tarmo 3:01:11
38 5 Hirvenoja Ville CCH-Kivenlahden Pyörähuolto Tea 3:01:11
39 36 Holma Kari Koiviston Isku 3:01:11
40 48 Luostarinen Henrik Turun Urheiluliitto 3:01:11
41 13 Mäenpää Eero Cycle Center Team 3:01:11
42 42 Mäntyniemi Iiro OTC 3:01:11
43 57 Pikkarainen Timo GIF-Chebici 3:01:11
44 46 Siukola Lauri Racebike-Focus / Hl Tarmo 3:01:11
45 19 Sillanpää Aleksi Finnfalz-Rush Racing 3:01:11
46 10 Pursiainen Ville CK Master/Race Bike Focus 3:01:11
47 3 Elmgren Jan CCH 3:01:11
48 21 Malviniemi Arttu GIF-Chebici 3:01:11
49 29 Kuusisto Ari IK-32 3:01:25
15 Hämäläinen Teemu Finnfalz-Rush Racing K
1 Karinen Robin ACT ( Aviapolis Cycling Team ) K
47 Palonen Antti Tampereen Pyörä-Union K
12 Mikkilä Jaakko Cycle Center Team E
25 Turunen Taneli GIF-Chebici E
M18, 126,4 km (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1 56 Uusiperhe Jesse Turun Urheiluliitto 2:58:41
2 55 Sundfors Jonathan Närpes Kraft Cykelförening rf 3:01:11
54 Juntunen Antti-Jussi Finnfalz-Rush Racing E
NAISET, 79 km (Lähti: 14, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)
1 76 Onger Heidi Focus Ladies 2:13:14
2 81 Pensaari Pia TVC 2:13:58
3 74 Gröndahl Antonia Focus Ladies 2:13:58
4 77 Lavonen Suvi OTC 2:13:58
5 71 Syrjä Maija AHH/HyPy 2:13:58
6 75 Kangas Minna-Maria Focus Ladies 2:13:58
7 78 Jäpölä Anna-Maija PoTa 2:13:58
8 80 Ellmen Anni TVC 2:13:58
9 79 Uusivirta Minna Turun Urheiluliitto 2:13:58
10 73 Aintila Cecilia Focus Ladies 2:14:03
11 70 Salovaara Heini AHH/HyPy 2:14:06
12 83 Selin Elina TVC 2:15:11
13 92 Jokio Kati TVC 2:15:16
72 Turpiainen Milla AHH/HyPy K
82 Saarinen Anna-Mari TVC E
N18, 79 km (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1 84 Salmela Kajsa KorsKa 2:13:58
M16, 79 km (Lähti: 5, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)
1 85 Jern Linus CCH 2:13:53
2 88 Mielikäinen Otto Hyvinkään Pyöräilijät 2:13:54
3 89 Sillankorva Jaakko KorsKa 2:13:58
4 86 Vainio Veeti Hypy 2:13:58
87 Öhman Samuli Hypy K
90 Aimi Robin Turun Urheiluliitto E
91 Laitinen Victor TVC E