Tulokset

Willimies Ajot 2016, Lappeenranta, maantie
F : 135 km
1. 4 Purhonen Tatja Cycle Club Helsinki 3:36:13
2. 60 Väkevä Veera CCH 3:39:06
3. 19 Karjalainen Sanna Kouvolan Pyöräilijät 4:34:26
2 Priha Aliisa CCH / Laattapiste-Mapei Kesk.
M : 135 km
1. 34 Härkönen Valtteri Racebike-Focus 3:19:52
2. 47 Skachek  Denis Velosport 3:19:54
3. 28 Backlund Kenneth NCK-VMsport.fi 3:19:56
4. 31 Räty Antti oulu triathlon&cycling 3:19:56
5. 38 Koskela Markus Racebike-Focus 3:19:56
6. 37 Hujanen Jani Racebike-Focus 3:19:56
7. 61 Kesonen Anssi Porvoon Akilles 3:19:56
8. 23 Jaatinen Juuso Lappeenrannan Pyöräilijät ry 3:19:56
9. 30 Makogon Vlad OTC 3:19:56
10. 15 Luoto Ville Kälviän Tarmo 3:19:56
11. 26 Vikars Stig-Erik Närpes Kraft Cykelförening rf 3:19:56
12. 27 Sundfors Jonathan Närpes Kraft Cykelförening rf 3:19:56
13. 54 Mäkelä Antti Järvenpään Pyöräilijät 3:19:56
14. 16 Oravamäki Joona Kauhajoen Karhu (KaKa) 3:19:56
15. 55 Ratilainen Tuomas Järvenpään Pyöräilijät 3:19:56
16. 10 Sairanen Iiro Imatran Urheilijat 3:20:05
17. 36 Siukola Lauri Racebike-Focus 3:20:05
18. 56 Tossavainen Lauri Imatran Urheilijat 3:20:05
19. 14 Pesola Timo Kälviän Tarmo 3:20:05
20. 22 Kuusisto Tero Lahden Pyöräilijät 3:20:05
21. 58 Hyrkkänen Mikko CCH/Kivenlahden pyörähuolto 3:20:05
22. 32 Lisko Jussi Porvoon Akilles 3:20:06
23. 24 Karvonen Markus Lappeenrannan Pyöräilijät ry 3:20:06
24. 18 Härkönen Jukka Kouvolan Pyöräilijät 3:20:06
25. 45 Salovaara Teemu Uudenmaan Pyöräilijät 3:20:06
26. 39 Pursiainen Ville Racebike-Focus 3:20:06
27. 17 Holma Kari Koiviston Isku 3:20:06
28. 7 Kauppi Mikko IBD Cycling 3:20:06
29. 33 Kervinen Sami Porvoon Akilles 3:20:19
30. 35 Nordlund Johan Racebike-Focus 3:20:22
31. 21 Liukkonen Juuso Lahden Pyöräilijät 3:20:22
32. 25 Lehmus Mikko Lappeenrannan Pyöräilijät ry 3:20:22
33. 29 Keloneva Aku OTC 3:20:30
34. 9 Taskinen Julius Imatran Urheilijat 3:23:52
35. 59 Skyttä Esa Porvoon Akilles 3:26:58
36. 40 Palonen Antti Tampereen Pyörä-Union 3:31:41
37. 48 Kireenko  Ilia  Velosport 3:34:49
38. 6 Vuori Pasi IBD Cycling 3:35:05
39. 46 Koimäki Hannu Vantaan Pyöräilijät 3:36:05
40. 5 Ilves Ville IBD Cycling 3:36:05
41. 57 Hallikainen Janne IBD Cycling 3:36:08
42. 1 Heimala Mika CCH / Laattapiste-Mapei 3:36:13
43. 3 Priha Matti CCH / Laattapiste-Mapei 3:36:31
44. 20 Vepsäläinen Kim Lahden Pyöräilijät 3:53:04
45. 11 Kekkonen Jussi JoensPy 4:18:33
46. 52 Koryagin  Aleksandr  Velosport 4:42:52
47. 51 Monarkin  Aleksei  Velosport 4:43:07
48. 50 Lileiko  Andrei  Velosport 4:43:07
13 Ollikainen Jouni Jyps Kesk.
K-F : 135 km
1. 344 Lind Anni Kouvola 4:17:13
2. 279 Nousiainen Sini Jyps Jyväskylä 4:18:38
3. 262 Lemmetty Johanna 4:28:09
4. 304 Teräväinen Satu Lahti 4:28:47
5. 308 Toivonen Johanna Helsinki 4:28:56
6. 211 Eskelinen Tarja Kangasala 4:29:05
7. 273 Matikainen Outi 4:30:42
8. 206 Alt-Antskog Nathalie Lapinkylä 4:31:06
9. 219 Heikkinen Anniliina Onnenpyörä Lappeenranta 4:31:43
10. 307 Timonen Sanna Suomenniemi 4:39:22
11. 241 Keravuo Ritva Kajaani 4:56:35
12. 338 Repo Sari Ristiina 5:19:57
13. 201 Aho Päivi Metsäpirtin Sarastus Rauha 5:23:32
14. 302 Talve Linda Turku 5:23:32
15. 293 Remsu Katja 5:26:01
16. 281 Ollikainen Niina Jyps 5:27:18
17. 312 Turunen Taina-Maija Lappeenranta 6:21:22
K-M : 135 km
1. 204 Ainasoja Matti CCG Imatra 3:34:58
2. 311 Tuoriniemi Mikko PLC-Tec Racing Mikkeli 3:34:58
3. 331 Karhu Henri Skibike Team Lapeenranta 3:35:59
4. 340 Villikka Janne Vincit Vantaa 3:36:08
5. 245 Kirsi Tuukka TuskaVeljet 3:36:11
6. 343 Pussinen Jouko RCT Lahti 3:36:13
7. 283 Pajari Simo Imatran Urheilijat Imatra 3:36:19
8. 324 Turtiainen Mikko Kaukaan Lyly 3:36:26
9. 301 Suvanto Antti Imatra MTB 3:36:33
10. 210 Berndtson Toni Helsingin sullinkuorijat Espoo 3:39:03
11. 276 Muikku Anssi Vehkataipaleen Melaveikot Helsinki 3:41:37
12. 349 Väkevä Vesa CCH Vantaa 3:50:48
13. 332 Pyrrö Petteri Kaupin Kanuunnat Tampere 3:52:42
14. 212 Fagerstedt Magnus Porvoon Akilles Road Academy 3:54:28
15. 350 Suomalainen Matti Helsinki 4:00:15
16. 313 Tynkkynen Mikael Imatra 4:01:15
17. 316 Vanninen Matti-Pekka Kauttua 4:01:33
18. 225 Hoikka Olli 4:06:49
19. 337 Sairanen Kari Imatran Urheilijat Imatra 4:06:57
20. 223 Hinkkanen Juha Simpele Simpele 4:08:33
21. 244 Kilpiä Tuomo Lappeenranta 4:09:39
22. 280 Nyman Markku Lappeenrannan Pyöräilijät ry Lappeenranta 4:11:37
23. 325 Aalto Timo Kouvola 4:13:06
24. 290 Pylkkö Juho Lappeenrannan pyöräilijät ry Lappeenranta 4:13:16
25. 249 Koivula Kimmo Lappeenranta 4:13:29
26. 209 Bayer Klaus Pieksämäki 4:13:46
27. 257 Lankinen Tuomo BoulderSaimaa cycling team Lappeenranta 4:16:23
28. 243 Kiljunen Antti VMW Nummela 4:17:02
29. 238 Karvonen Miikka Esbo 4:17:06
30. 335 Nikkinen Mikko Saimaanharju 4:17:09
31. 336 Kujala Mika PWC Lahti 4:17:24
32. 266 Lirkki Jani JYPS Jyväskylä 4:18:38
33. 214 Hallikainen Hannu 4:18:38
34. 292 Reinikainen Jouni Imatran Urheilijat Imatra 4:18:38
35. 213 Faure Brac Denis Rueil Malmaison 4:19:17
36. 207 Anttonen Jussi Imatra 4:19:23
37. 300 Suursalmi Mika Cycling Academy Kerava 4:19:23
38. 298 Stenhammar Tapani Vantaa 4:20:20
39. 315 Vainio Petri Team Rynkeby veteraanit Espoo 4:21:55
40. 334 Turonen Jyrki CA Kerava 4:22:11
41. 306 Tikkanen Markku Kouvolan Pyöräilijät Valkeala 4:22:22
42. 282 Ollikainen Linus Jyps 4:24:34
43. 251 Kontkanen Henri Vekaranjärvi 4:26:03
44. 270 Maidell Jouni Espoo 4:26:55
45. 256 Lajunen Mika Lappeenranta 4:28:02
46. 286 Ponkkonen Misael BC HORSMANKUKAT Helsinki 4:28:08
47. 230 Juutilainen Kalle Lappeenranta 4:28:08
48. 314 Uski Jari 4:28:15
49. 295 Saarinen Janne Lahti 4:28:20
50. 239 Kela Ali Porvoon Akilles Helsinki 4:28:26
51. 246 Kiviharju Jari JäPy Järvenpää 4:28:29
52. 271 Manninen Pekka Helsinki 4:28:30
53. 297 Siitonen Jouni Lappeenrannan pyöräilijät Puumala 4:28:39
54. 342 Hemminki Heikki Rantapyörä Kotka 4:28:47
55. 254 Kuusela Jukka Kajaani 4:28:47
56. 333 Jääskeläinen Ilkka CA Kerava 4:28:47
57. 240 Keränen Teemu Taipalsaari 4:28:51
58. 341 Piipari Pasi Aquila Kotka 4:28:59
59. 264 Lindeberg Tuomas Espoo 4:29:01
60. 320 Vento Mika Rantapyörä, Kotka Kotka 4:29:04
61. 346 Nevalainen Tommi Punkaharju ponsi Punkaharju 4:29:05
62. 322 Vuorinen Sami lapy Lappeenranta 4:29:05
63. 328 Ahonen Teemu Saimaanharju 4:29:05
64. 247 Kohonen Janne SK Kanantaluttajat Mustasaari 4:29:05
65. 234 Kantanen Matti Kangasala 4:29:05
66. 288 Puputti Teemu Kivijärven Kiertäjät Luumäki 4:29:05
67. 233 Kähö Juha Kivijärven kiertäjät Uro 4:29:05
68. 216 Heikkilä Tuomo Lappeenranta 4:29:26
69. 217 Heikkilä Antti Helsinki 4:30:05
70. 294 Ronkainen Martti Espoo 4:30:14
71. 303 Tammiruusu Mikko MTBCF Palojoki 4:30:17
72. 237 Karppinen Tony Helsinki 4:30:29
73. 227 Huhtio Teppo Espoo 4:30:45
74. 220 Heikonen Juho Lappeenrannan pyöräilijät Lappeenranta 4:30:50
75. 259 Latvanen Vesa Espoo 4:30:51
76. 224 Hintsanen Kimmo Helsinki 4:31:04
77. 319 Veini Raimo Kotkan Rantapyörä ry. Kotka 4:31:13
78. 321 Volt Ivo Tallinn 4:31:19
79. 203 Aho Olli Onnenpyörä Lappeenranta 4:31:43
80. 269 Luukkainen Mikko Rantapyörä Kotka 4:33:34
81. 299 Stolt Petri Tikkala 4:39:56
82. 275 Mikhail Barbiniagra Vyborg 4:43:07
83. 222 Hinkkanen Olli Mikkeli 4:45:12
84. 326 Muukkonen Olli Lappeenranta 4:52:22
85. 327 Hakala-Ranta Janne Palokka 4:54:16
86. 242 Kiljunen Mikko Vehkataipaleen Melaveikot Lappeenranta 4:54:33
87. 205 Alanampa Anssi Team Jorgos Huutjärvi 4:55:17
88. 226 Huhtanen Mika MTB-Lohja Lohja 4:55:22
89. 265 Lindgren Tommi Team Jorgos Hämeenlinna 4:55:52
90. 345 Aho Jani Kampin Kanuunat Yläjärvi 4:55:52
91. 268 Lukkari Kimmo Kajaani 4:56:22
92. 235 Kareinen Kari CCG Imatra 4:56:26
93. 272 Marttinen Ilkka Lappeenranta 5:19:32
94. 255 Laine Aki 5:19:32
95. 261 Lehtonen Kimmo Lappeenranta 5:19:32
96. 229 Jäppinen Janne Lappeenranta 5:19:39
97. 339 Häkkinen Jani Ristiina 5:19:42
98. 555 Salminen Ensio Lappeenrannan Py 5:19:45
99. 285 Ponkkonen Miika Lappeenranta 5:19:45
100. 231 Kaarna Kari Lappeenranta 5:19:45
101. 232 Kaarna Arto Saimaanharju 5:19:45
102. 348 Lysenko Alexander Vyborg 5:19:52
103. 347 Lysenko Vitaly Vyborg 5:19:57
104. 221 Heino Immo Vantaa 5:20:03
105. 310 Tulkki Ville Lappeenranta 5:20:11
106. 228 Iso-Markku Antti Helsinki 5:22:10
107. 218 Heikkilä Michele Vantaa 5:23:06
108. 248 Kohonen Tomi Lappeenranta 5:23:06
109. 305 Tiainen Mika Lappeenranta 5:23:29
110. 291 Pylvänen Tero Lappeenranta 5:26:01
111. 202 Aho Yrjö Metsäpirtin Sarastus Rauha 5:27:34
112. 317 Varis Otto Imatra 5:27:37
113. 289 Putkonen Atte Lappeenranta 5:34:29
114. 323 Weselius Kari CCG Klaukkala 5:36:41
115. 267 Löhönen Ville Joensuu 5:38:50
116. 329 Luukkonen Pauli Espoo 5:42:12
117. 278 Myyryläinen Kari Lappeenranta 6:21:22
118. 250 Kokki Raimo Lappeenranta 6:39:09