Tulokset

Skoda Maantiecupin finaali 10- 11.9.2016

M-ELITE : 10 km
1. 128 Pökälä Samuel TWL 13:03,6
2. 119 Halme Sasu Finnfalz-Rush Racing 13:04,6
3. 120 Manninen Matti Bliz-Merida/Koiviston Isku 13:32,7
4. 114 Nordlund Johan Racebike Focus/CK Master 13:33,7
5. 123 Hänninen Juho TWL 13:35,0
6. 129 Kaislavuo Jesse TWL 13:38,3
7. 93 Halme Samuel Finnfalz-Rush Racing 13:39,3
8. 127 Niemi Jarkko GIF-Chebici 13:43,3
9. 84 Kejo Mikko Finnfalz-Rush Racing 13:48,7
10. 122 Kangaskokko Juha OTC 13:49,3
11. 125 Pyykkönen Aimo Team CCH-KPH 13:51,3
12. 113 Eriksson Rasmus GIF-Chebici 13:53,8
13. 126 Hänninen Jaakko TWL 13:58,4
14. 103 Elmgren Jan CCH 14:01,8
15. 121 Relanto Erik Finnfalz-Rush Racing 14:01,8
16. 116 Birling Niki IBD Cycling 14:02,4
17. 108 Niemi Marco-Tapio GIF-Chebici 14:04,2
18. 87 Urmas Stefani Finnfalz-Rush Racing 14:08,4
19. 136 Uusiperhe Jesse TuUL 14:09,2
20. 118 Seppä Lauri GIF-Chebici 14:15,5
21. 107 Henttala Niklas Akilles 14:20,0
22. 135 Taskinen Julius IU 14:23,1
23. 109 Pikkarainen Timo GIF-Chebici 14:27,5
24. 104 Toppari Jaakko JurVo 14:33,8
25. 134 Santasalo Tomi P-P 14:34,1
26. 106 Hänninen Aleksi Akilles 14:34,6
27. 102 Loukkola Joni Team CCH-KPH 14:35,1
28. 112 Luoto Ville KäTa 14:35,6
29. 100 Mäntyniemi Iiro OTC 14:37,0
30. 89 Holma Kari KoiIsku 14:37,2
31. 95 Hujanen Jani Racebike Focus/CK Master 14:38,3
32. 115 Tiainen Sami TWL 14:41,3
33. 97 Enqvist Anssi Finnfalz-Rush Racing 14:42,0
34. 81 Kanerva Hiski Finnfalz-Rush Racing 14:45,8
35. 83 Oravamäki Joona KaKa 14:48,7
36. 85 Luostarinen Henrik TuUL 14:51,3
37. 86 Varala Janne JurVo 14:52,0
38. 91 Aalto Mikko JurVo 14:58,0
39. 133 Kolehmainen Otto CCH 14:58,9
40. 117 Backlund Kenneth NCK-VMsport.fi 15:03,2
41. 99 Vilen Mika Cycle Center Team 15:06,2
42. 92 Vainionpää Arto KaKa 15:13,0
43. 88 Mikkilä Jaakko Cycle Center Team 15:14,4
44. 96 Vainionpää Laura Medilaser Team 15:19,5
45. 82 Pesola Timo KäTa 15:48,9
46. 132 Sundfors Jonathan Kraft 15:49,2
47. 90 Sillanpää Aleksi Finnfalz-Rush Racing 15:58,0
98 Hämäläinen Janne GIF-Chebici Ei läht.
110 Härkönen Valtteri Racebike Focus/CK Master Ei läht.
105 Kanerva Joni Akilles Ei läht.
101 Malviniemi Arttu GIF-Chebici Ei läht.
124 Nurmi Roope TWL Ei läht.
111 Pursiainen Ville Racebike Focus/CK Master Ei läht.
94 Turunen Taneli GIF-Chebici Ei läht.
N-ELITE : 10 km
1. 76 Gröndahl Antonia Focus Ladies 15:16,0
2. 77 Kangas Minna-Maria Focus Ladies 15:23,2
3. 78 Pensaari Pia TVC 15:25,3
4. 70 Ellmen Anni TVC 15:46,7
5. 68 Puskala Viivi CCH 15:53,7
6. 71 Lavonen Suvi OTC 16:07,5
7. 69 Törmänen Rosa Focus Ladies 16:07,7
8. 72 Aintila Cecilia Focus Ladies 16:12,9
9. 75 Syrjä Maija AHH Cycling Team 16:16,0
10. 73 Salovaara Heini AHH Cycling Team 16:24,6
11. 74 Onger Heidi Focus Ladies 16:30,3
12. 64 Jäpölä Anna-Mari PoTa 16:54,8
13. 63 Kansikas Sofia P-P 17:26,9
14. 66 Uusivirta Minna TuUL 18:12,7
15. 65 Koskela Elina CCH 18:17,1
67 Selin Elina TVC Ei läht.
KAT-2 : 10 km
1. 30 Elkala Janne LaPy 14:23,0
2. 47 Ollila Jari P-Union 14:24,4
3. 38 Ura Jukka WVC 14:33,8
4. 44 Mäkelä Antti JäPy 14:43,1
5. 36 Joensuu Jussi MäntsU 14:54,4
6. 55 Jokinen Riku CA 15:10,3
7. 60 Lepistö Jyrki PoTa 15:13,1
8. 58 Puurunen Pekka LaPy 15:17,5
9. 37 Hakala Jani IK-32 15:21,8
10. 35 Auramaa Ilkka TuUL 15:22,1
11. 41 Kuusisto Tero Lapy 15:25,9
12. 54 Hautala Harri OTC 15:29,0
13. 56 Salonen Teemu PoTa 15:34,4
14. 51 Järvinen Tommi LaPy 15:35,9
15. 34 Aaltonen Seppo JäPy 15:36,5
16. 40 Riddar Harry Kraft 15:37,0
17. 28 Johansson Miika CCH 15:39,4
18. 59 Saari Pekka KoiIsku 15:40,9
19. 29 Rinne Anssi IK-32 15:44,0
20. 31 Pakarinen Tomi PoTa 15:52,0
21. 50 Kokko Jarkko Team CCH-KPH 15:55,8
22. 53 Rolin Jan LUP-82 15:56,7
23. 57 Mikkonen Vesa-Petteri TVC 16:04,4
24. 39 Grönqvist Jan LUP-82 16:08,5
25. 48 Lindgren Akseli TVC 16:32,9
26. 52 Robin Aimi TuUL 16:40,7
33 Kolehmainen Oskari CCH Ei läht.
32 Kostiainen Markus Cycle Center Team Ei läht.
45 Mäenpää Pauli Cycle Center Team Ei läht.
42 Terävuo Jyrki TVC Ei läht.
43 Viljanen Jussi PoTa Ei läht.
KAT-3 : 10 km
1. 21 Linde Jan NCK 15:08,7
2. 15 Puustinen Riku PKK 15:42,8
3. 17 Kajasoja Tommi Akilles 15:42,9
4. 10 Vaara Kari JYPS 16:06,3
5. 19 Sallinen Kalevi CCH 16:07,4
6. 25 Indermühle Nicolas TVC 16:10,1
7. 16 Mäentaus Jukka SäkY 16:10,8
8. 12 Tanttu Matti CCH 16:15,3
9. 20 Mikkonen Janne TVC 16:46,6
10. 23 Ek Per-Ole Kraft 17:03,9
11. 14 Rintala Jukka PoTa 17:04,3
12. 13 Lampinen Jussi TVC 17:16,7
13. 26 Torkkeli Juhani P-68 17:19,4
14. 22 Suoniemi Jouni RSP 17:20,9
15. 11 Karlsson Kaj Kraft 17:37,3
18 Kyllönen Ilpo KoiIsku Kesk.
24 Heikkonen Jukka LaPy Ei läht.
9 Mäkinen Juha SäkY Ei läht.
8 Viljanen Juha TVC Ei läht.
46 Vähävihu Antti Jämijärvi Ei läht.
KAT-4 : 10 km
1. 5 Hakala Heli IK-32 16:45,1
2. 3 Kari Veijo PoTa 17:48,6
3. 2 Hätönen Tenho PiKe 19:07,7
4. 4 Pörsti Anu PoPyKa 20:05,5
5. 1 Uusi-Kokko Sauli KaKa 22:14,9