Tulokset

M-ELITE, 10 km (Lähti: 47, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) tempo kortteli maali väli maantie maali yht
1 128 Pökälä Samuel TWL 13:03,64 4 4:01:32 4 4:59:30
2 120 Manninen Matti Bliz-Merida/Koiviston  Isku 13:32,76 2 4:01:32 10 5:00:03
3 126 Hänninen Jaakko TWL 13:58,49 2 4:01:32 6 5:00:33
4 114 Nordlund Johan Racebike Focus/CK Master 13:33,70 4:02:13 5:00:56
5 123 Hänninen Juho TWL 13:35,06 1 4:02:10 5:00:58
6 122 Kangaskokko Juha OTC 13:49,38 4:02:13 5:01:12
7 84 Kejo Mikko Finnfalz-Rush Racing 13:48,79 4:02:13 5:01:15
8 104 Toppari Jaakko JurVo 14:33,87 4:02:13 5:01:56
9 118 Seppä Lauri GIF-Chebici 14:15,58 4:02:13 5:01:58
10 107 Henttala Niklas Akilles 14:20,05 4:02:13 5:02:03
11 116 Birling Niki IBD Cycling 14:02,41 4:02:13 5:02:22
12 91 Aalto Mikko JurVo 14:58,04 4:02:13 5:02:37
13 125 Pyykkönen Aimo Team CCH-KPH 13:51,31 4:06:13 5:05:14
14 127 Niemi Jarkko GIF-Chebici 13:43,33 4:09:44 5:08:37
15 93 Halme Samuel Finnfalz-Rush Racing 13:39,39 4:09:44 5:08:37
16 115 Tiainen Sami TWL 14:41,37 4:08:59 5:08:50
17 103 Elmgren Jan CCH 14:01,83 4:09:46 5:09:01
18 136 Uusiperhe Jesse TuUL 14:09,21 4:08:59 5:09:11
19 106 Hänninen Aleksi Akilles 14:34,67 4:10:07 5:09:55
20 109 Pikkarainen Timo GIF-Chebici 14:27,55 4:09:46 5:10:20
21 117 Backlund Kenneth NCK-VMsport.fi 15:03,27 4:09:46 5:10:56
22 135 Taskinen Julius IU 14:23,12 4:09:46 5:11:26
23 85 Luostarinen Henrik TuUL 14:51,30 4:09:46 5:11:54
24 86 Varala Janne JurVo 14:52,00 4:09:46 5:11:55
25 99 Vilen Mika Cycle Center Team 15:06,28 4:09:46 5:12:09
26 88 Mikkilä Jaakko Cycle Center Team 15:14,41 4:09:46 5:12:17
27 92 Vainionpää Arto KaKa 15:13,03 4:09:46 5:17:16
28 129 Kaislavuo Jesse TWL 13:38,33 4:09:05 5:20:00
29 102 Loukkola Joni Team CCH-KPH 14:35,11 4:08:59 5:20:51
30 97 Enqvist Anssi Finnfalz-Rush Racing 14:42,08 4:09:46 5:21:45
31 132 Sundfors Jonathan Kraft 15:49,28 4:09:46 5:22:52
32 113 Eriksson Rasmus GIF-Chebici 13:53,87 4:09:46 5:30:57
33 87 Urmas Stefani Finnfalz-Rush Racing 14:08,45 4:09:46 5:36:11
34 82 Pesola Timo KäTa 15:48,99 4:09:46 5:37:52
95 Hujanen Jani Racebike Focus/CK Master 14:38,31 K
119 Halme Sasu Finnfalz-Rush Racing 13:04,69 6 3 E
121 Relanto Erik Finnfalz-Rush Racing 14:01,89 K
108 Niemi Marco-Tapio GIF-Chebici 14:04,22 dns E
134 Santasalo Tomi P-P 14:34,12 K
112 Luoto Ville KäTa 14:35,65 dns E
89 Holma Kari KoiIsku 14:37,28 K
100 Mäntyniemi Iiro OTC 14:37,02 K
81 Kanerva Hiski Finnfalz-Rush Racing 14:45,85 dnf 4:02:19
83 Oravamäki Joona KaKa 14:48,79 K
133 Kolehmainen Otto CCH 14:58,92 K
96 Vainionpää Laura Medilaser Team 15:19,53 K
90 Sillanpää Aleksi Finnfalz-Rush Racing 15:58,04 K
N-ELITE, 10 km (Lähti: 15, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1 76 Gröndahl Antonia Focus Ladies 15:16,08 2 1 3:09:21 3:51:18
2 77 Kangas Minna-Maria Focus Ladies 15:23,28 3:09:21 3:51:29
3 69 Törmänen Rosa Focus Ladies 16:07,76 6 3 3:09:19 6 3:51:55
4 71 Lavonen Suvi OTC 16:07,56 3:09:21 4 3:52:09
5 78 Pensaari Pia TVC 15:25,30 3:09:19 10 3:52:29
6 74 Onger Heidi Focus Ladies 16:30,34 3:09:21 3:53:09
7 64 Jäpölä Anna-Mari PoTa 16:54,85 3:09:24 3:55:10
8 72 Aintila Cecilia Focus Ladies 16:12,98 3:13:10 3:56:11
9 75 Syrjä Maija AHH Cycling Team 16:16,08 3:13:10 3:56:43
10 70 Ellmen Anni TVC 15:46,79 3:13:10 3:57:50
11 65 Koskela Elina CCH 18:17,11 3:13:10 3:58:44
12 73 Salovaara Heini AHH Cycling Team 16:24,64 3:21:47 4:07:02
13 63 Kansikas Sofia P-P 17:26,92 3:27:12 4:23:33
68 Puskala Viivi CCH 15:53,72 4 2 K
66 Uusivirta Minna TuUL 18:12,75 K
KAT-2, 10 km (Lähti: 26, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1 30 Elkala Janne LaPy 14:23,08 2:52:21 4 3:06:40
2 44 Mäkelä Antti JäPy 14:43,15 2:52:18 6 3:06:56
3 38 Ura Jukka WVC 14:33,89 2:52:24 3:06:58
4 36 Joensuu Jussi MäntsU 14:54,45 2:52:24 3:07:18
5 55 Jokinen Riku CA 15:10,32 2:52:24 3:07:34
6 37 Hakala Jani IK-32 15:21,86 2:52:24 3:07:46
7 35 Auramaa Ilkka TuUL 15:22,15 2:52:24 3:07:46
8 29 Rinne Anssi IK-32 15:44,04 2:52:18 10 3:07:52
9 34 Aaltonen Seppo JäPy 15:36,50 2:52:24 3:08:00
10 28 Johansson Miika CCH 15:39,41 2:52:24 3:08:03
11 57 Mikkonen Vesa-Petteri TVC 16:04,43 2:52:24 3:08:28
12 39 Grönqvist Jan LUP-82 16:08,57 2:52:24 3:08:33
13 51 Järvinen Tommi LaPy 15:35,95 2:54:02 3:09:38
14 50 Kokko Jarkko Team CCH-KPH 15:55,82 3:03:16 3:19:12
15 52 Robin Aimi TuUL 16:40,74 3:04:17 3:20:57
16 48 Lindgren Akseli TVC 16:32,93 3:26:18 3:42:51
47 Ollila Jari P-Union 14:24,44 E
60 Lepistö Jyrki PoTa 15:13,18 E
58 Puurunen Pekka LaPy 15:17,57 E
41 Kuusisto Tero Lapy 15:25,95 E
54 Hautala Harri OTC 15:29,00 E
56 Salonen Teemu PoTa 15:34,42 E
40 Riddar Harry Kraft 15:37,05 E
59 Saari Pekka KoiIsku 15:40,94 E
31 Pakarinen Tomi PoTa 15:52,05 E
53 Rolin Jan LUP-82 15:56,72 E
KAT-3, 10 km (Lähti: 16, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)
1 21 Linde Jan NCK 15:08,70 1:30:02 4 1:45:07
2 17 Kajasoja Tommi Akilles 15:42,94 1:30:02 10 1:45:35
3 15 Puustinen Riku PKK 15:42,85 1:30:02 6 1:45:39
4 10 Vaara Kari JYPS 16:06,30 1:30:30 1:46:36
5 25 Indermühle Nicolas TVC 16:10,10 1:30:30 1:46:40
6 12 Tanttu Matti CCH 16:15,33 1:30:30 1:46:45
7 20 Mikkonen Janne TVC 16:46,61 1:30:30 1:47:17
8 13 Lampinen Jussi TVC 17:16,70 1:30:30 1:47:47
9 26 Torkkeli Juhani P-68 17:19,49 1:30:30 1:47:49
10 22 Suoniemi Jouni RSP 17:20,99 1:30:30 1:47:51
11 19 Sallinen Kalevi CCH 16:07,45 E
12 16 Mäentaus Jukka SäkY 16:10,86 E
13 23 Ek Per-Ole Kraft 17:03,98 E
14 14 Rintala Jukka PoTa 17:04,39 E
15 11 Karlsson Kaj Kraft 17:37,30 E
KAT-4, 10 km (Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1 5 Hakala Heli IK-32 16:45,12
2 3 Kari Veijo PoTa 17:48,68
3 2 Hätönen Tenho PiKe 19:07,70
4 4 Pörsti Anu PoPyKa 20:05,51
5 1 Uusi-Kokko Sauli KaKa 22:14,96