Tulokset

M-ELITE, 166 km (Lähti: 44, Keskeytti: 8, Hylätty: 0)
1 120 Manninen Matti Bliz-Merida/Koiviston  Isku 4:01:32
2 126 Hänninen Jaakko TWL 4:01:32
3 128 Pökälä Samuel TWL 4:01:32
4 123 Hänninen Juho TWL 4:02:10
5 104 Toppari Jaakko JurVo 4:02:13
6 122 Kangaskokko Juha OTC 4:02:13
7 84 Kejo Mikko Finnfalz-Rush Racing 4:02:13
8 91 Aalto Mikko JurVo 4:02:13
9 114 Nordlund Johan Racebike Focus/CK Master 4:02:13
10 107 Henttala Niklas Akilles 4:02:13
11 116 Birling Niki IBD Cycling 4:02:13
12 118 Seppä Lauri GIF-Chebici 4:02:13
13 81 Kanerva Hiski Finnfalz-Rush Racing 4:02:19
14 125 Pyykkönen Aimo Team CCH-KPH 4:06:13
15 102 Loukkola Joni Team CCH-KPH 4:08:59
16 115 Tiainen Sami TWL 4:08:59
17 136 Uusiperhe Jesse TuUL 4:08:59
18 129 Kaislavuo Jesse TWL 4:09:05
19 127 Niemi Jarkko GIF-Chebici 4:09:44
20 93 Halme Samuel Finnfalz-Rush Racing 4:09:44
21 87 Urmas Stefani Finnfalz-Rush Racing 4:09:46
22 135 Taskinen Julius IU 4:09:46
23 97 Enqvist Anssi Finnfalz-Rush Racing 4:09:46
24 99 Vilen Mika Cycle Center Team 4:09:46
25 103 Elmgren Jan CCH 4:09:46
26 88 Mikkilä Jaakko Cycle Center Team 4:09:46
27 92 Vainionpää Arto KaKa 4:09:46
28 82 Pesola Timo KäTa 4:09:46
29 86 Varala Janne JurVo 4:09:46
30 132 Sundfors Jonathan Kraft 4:09:46
31 117 Backlund Kenneth NCK-VMsport.fi 4:09:46
32 109 Pikkarainen Timo GIF-Chebici 4:09:46
33 113 Eriksson Rasmus GIF-Chebici 4:09:46
34 85 Luostarinen Henrik TuUL 4:09:46
35 106 Hänninen Aleksi Akilles 4:10:07
95 Hujanen Jani Racebike Focus/CK Master K
89 Holma Kari KoiIsku K
133 Kolehmainen Otto CCH K
100 Mäntyniemi Iiro OTC K
83 Oravamäki Joona KaKa K
121 Relanto Erik Finnfalz-Rush Racing K
134 Santasalo Tomi P-P K
90 Sillanpää Aleksi Finnfalz-Rush Racing K
96 Vainionpää Laura Medilaser Team K
119 Halme Sasu Finnfalz-Rush Racing E
98 Hämäläinen Janne GIF-Chebici E
110 Härkönen Valtteri Racebike Focus/CK Master E
105 Kanerva Joni Akilles E
112 Luoto Ville KäTa E
101 Malviniemi Arttu GIF-Chebici E
108 Niemi Marco-Tapio GIF-Chebici E
124 Nurmi Roope TWL E
111 Pursiainen Ville Racebike Focus/CK Master E
94 Turunen Taneli GIF-Chebici E
N-ELITE, 111,8 km (Lähti: 15, Keskeytti: 2, Hylätty: 0)
1 78 Pensaari Pia TVC 3:09:19
2 69 Törmänen Rosa Focus Ladies 3:09:19
3 71 Lavonen Suvi OTC 3:09:21
4 77 Kangas Minna-Maria Focus Ladies 3:09:21
5 76 Gröndahl Antonia Focus Ladies 3:09:21
6 74 Onger Heidi Focus Ladies 3:09:21
7 64 Jäpölä Anna-Mari PoTa 3:09:24
8 65 Koskela Elina CCH 3:13:10
9 75 Syrjä Maija AHH Cycling Team 3:13:10
10 72 Aintila Cecilia Focus Ladies 3:13:10
11 70 Ellmen Anni TVC 3:13:10
12 73 Salovaara Heini AHH Cycling Team 3:21:47
13 63 Kansikas Sofia P-P 3:27:12
0 68 Puskala Viivi CCH K
0 66 Uusivirta Minna TuUL K
0 150 Eklund Karoliina AHH-Cycling Team E
0 67 Selin Elina TVC E
KAT-2, 111,8 km (Lähti: 26, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1 44 Mäkelä Antti JäPy 2:52:18
2 29 Rinne Anssi IK-32 2:52:18
3 30 Elkala Janne LaPy 2:52:21
4 148 Malmi Jari WVC 2:52:22
5 143 Westerberg Mika IK-32 2:52:24
6 147 Heimala Mika CCH 2:52:24
7 37 Hakala Jani IK-32 2:52:24
8 28 Johansson Miika CCH 2:52:24
9 38 Ura Jukka WVC 2:52:24
10 55 Jokinen Riku CA 2:52:24
11 34 Aaltonen Seppo JäPy 2:52:24
12 140 Hautamäki Samuli KäTa 2:52:24
13 39 Grönqvist Jan LUP-82 2:52:24
14 139 Mäkinen Lauri TVC 2:52:24
15 57 Mikkonen Vesa-Petteri TVC 2:52:24
16 138 Kauppila Simo IBD Cycling 2:52:24
17 36 Joensuu Jussi MäntsU 2:52:24
18 49 Salonen Antti Prologi 2:52:24
19 35 Auramaa Ilkka TuUL 2:52:24
20 141 Priha Matti CCH 2:52:24
21 149 Kinnunen Atte IK-32 2:52:24
22 145 Vuori Pasi IBD Cycling 2:52:39
23 51 Järvinen Tommi LaPy 2:54:02
24 50 Kokko Jarkko Team CCH-KPH 3:03:16
25 52 Robin Aimi TuUL 3:04:17
26 48 Lindgren Akseli TVC 3:26:18
54 Hautala Harri OTC E
33 Kolehmainen Oskari CCH E
32 Kostiainen Markus Cycle Center Team E
41 Kuusisto Tero Lapy E
60 Lepistö Jyrki PoTa E
45 Mäenpää Pauli Cycle Center Team E
47 Ollila Jari P-Union E
31 Pakarinen Tomi PoTa E
58 Puurunen Pekka LaPy E
40 Riddar Harry Kraft E
53 Rolin Jan LUP-82 E
59 Saari Pekka KoiIsku E
56 Salonen Teemu PoTa E
42 Terävuo Jyrki TVC E
43 Viljanen Jussi PoTa E
KAT-3, 55,54 km (Lähti: 16, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1 17 Kajasoja Tommi Akilles 1:30:02
2 15 Puustinen Riku PKK 1:30:02
3 21 Linde Jan NCK 1:30:02
4 25 Indermühle Nicolas TVC 1:30:30
5 153 Lindroth Teemu RSP 1:30:30
6 13 Lampinen Jussi TVC 1:30:30
7 12 Tanttu Matti CCH 1:30:30
8 137 Lampioinen Kimmo KoiIsku 1:30:30
9 22 Suoniemi Jouni RSP 1:30:30
10 20 Mikkonen Janne TVC 1:30:30
11 26 Torkkeli Juhani P-68 1:30:30
12 10 Vaara Kari JYPS 1:30:30
13 9 Mäkinen Juha SäkY 1:33:03
14 46 Vähävihu Antti Jämijärvi 1:44:54
15 155 Aintila Waldemar IK-32 1:51:52
16 154 Aintila Wilma IK-32 2:03:18
23 Ek Per-Ole Kraft E
24 Heikkonen Jukka LaPy E
11 Karlsson Kaj Kraft E
18 Kyllönen Ilpo KoiIsku E
16 Mäentaus Jukka SäkY E
14 Rintala Jukka PoTa E
19 Sallinen Kalevi CCH E
8 Viljanen Juha TVC E