Tulokset

Kat 4
Numero Nimi Sarja Seura Kortteli hyv Tempo Maantie 1 hyv Maantie 2 hyv 3-Days
1 341 Lauri Nurkkala M-70 Lahden Pyöräilijät 22:23 10 0:16:54,51 0:45:47 10 0:56:13 10 2:20:47,51
2 342 Juhani Katila M-70 Zeus 24:07 07 0:18:27,61 0:57:27 07 1:07:04 05 2:46:46,61
343 Bror Westerberg M-80 Zeus 38:23 05 dns dns
344 Mari Pelkonen-Mutanen N-yleinen Tawast Cycling Club 1:01:23 07
Kat 3
Numero Nimi sarja Seura/tiimi Kortteli hyv Tempo Maantie 1 hyv Maantie 2 hyv 3-Days
1 313 Jan Linde M-60 Nykarleby Cykelklubb 28:54 01 0:15:04,28 1:33:01 01 1:48:56 07 4:05:46,28
2 330 Antto  Kössö M-yleinen CCH 28:54 10 0:15:23,91 1:33:01 10 1:48:56 03 4:05:51,91 00:05,63
3 318 Pentti Salminen M-65 Lahden Pyöräilijät 28:54 05 0:15:23,63 1:33:01 07 1:48:56 05 4:05:57,63 00:11,35
4 322 Riku Puustinen M-yleinen Kaupin Kanuunat 28:54 0:15:58,42 1:33:01 05 1:48:56 01 4:06:43,42 00:57,14
5 323 Teemu Lindroth M-yleinen Rauman Seudun Pyöräilijät 28:54 07 0:16:16,65 1:33:01 03 1:48:56 4:06:57,65 01:11,37
6 314 Matti  Tanttu M-65 CCH 30:57 0:15:43,80 1:33:01 1:48:56 4:08:37,80 02:51,52
7 316 Antti Nieminen M-65 Zeus 33:32 0:18:16,82 1:35:22 2:02:48 4:29:58,82 24:12,54
8 317 Jukka Heikkonen M-65 LaPy 32:05 0:16:45,34 1:56:16 1:48:56 4:34:02,59 28:16,31
9 315 Johannes Leppänen M-65 CCH 33:32 0:18:20,08 1:50:10 2:13:13 4:55:15,08 49:28,80
10 320 Samu Sippola M-yleinen Tawast Cycling Club 28:54 03 0:15:57,39 1:35:34 dns
11 319 Lassi Sippola M-yleinen Tawast Cycling Club 32:54 0:16:56,30 1:35:34 dns
324 Pajari Räsänen M-yleinen Prologi 36:32 dnf dns
321 Ilkka Auramaa M-yleinen Turun Urheiluliitto dns 0:15:30,92 1:33:01 1:48:56 10
N-elite  Kortteli hyv Tempo Maantie 1 hyv Maantie 2 hyv 3-Days
1 71 Pia Pensaari N-elite  TVC 38:13 10 0:14:54,58 2:03:10 10 2:53:58 10 5:49:45,58
2 73 Heini Salovaara N-elite  HyPy/AHH 38:32 07 0:15:33,43 2:03:10 07 2:53:58 05 5:50:54,43 01:08,85
3 74 Maija Syrjä N-elite  HyPy/AHH 38:32 05 0:15:42,22 2:03:10 05 2:53:58 03 5:51:09,22 01:23,64
4 76 Elina Koskela N-elite  CCH 38:46 03 0:16:15,48 2:03:10 03 2:53:58 07 5:51:56,48 02:10,90
5 77 Viivi Puskala N-elite (N-18) CCH 38:56 01 0:15:50,28 2:03:21 01 2:53:58 01 5:52:02,28 02:16,70
6 72 Elina Selin N-elite  TVC 41:08 0:16:02,72 2:04:52 2:53:58 5:56:00,72 06:15,14
7 78 Heidi Lahti N-elite  CCH 42:19 0:17:31,28 2:10:00 dns
8 75 Minna Uusivirta N-elite  Turun Urheiluliitto 45:19 0:18:35,58 2:04:56 dnf
82 Karoliina Eklund N-elite HyPy/AHH 45:19 dns
79 Merja Särkioja  CCH dns 14:35,63 dns
Kat 2 Kortteli hyv Tempo Maantie 1 hyv Maantie 2 hyv 3-Days
1 411 Mikael Turunen kilpa JäPy 40:45 10 0:13:58,23 1:43:48 10 2:23:46 07 5:01:50,23
2 409 Antti Mäkelä kilpa JäPy 40:52 07 0:13:52,01 1:43:48 05 2:23:46 10 5:01:56,01 00:05,78
3 464 Kari Pajanne M-50 IK32 40:52 0:13:35,04 1:43:48 2:23:46 5:02:01,04 00:10,81
4 429 Klaus Nummela kilpa Uudenmaan Pyöräilijät 40:52 0:13:58,09 1:43:48 2:23:46 5:02:24,09 00:33,86
5 455 Janne Elkala M-45 Lahden Pyöräilijät 40:52 0:14:06,63 1:43:48 2:23:46 5:02:32,63 00:42,40
6 418 Timo Londen kilpa Reaktor Stanga Racing 40:52 03 0:14:22,15 1:43:48 07 2:23:46 5:02:38,15 00:47,92
7 420 Oskari Pulkkinen kilpa Reaktor Stanga Racing 40:52 0:14:16,92 1:43:48 2:23:46 01 5:02:41,92 00:51,69
8 432 Teemu Salovaara kilpa Uudenmaan Pyöräilijät 40:52 0:14:18,60 1:43:48 2:23:46 5:02:44,60 00:54,37
9 408 Ilmari Repo kilpa JYPS 40:52 05 0:14:29,89 1:43:48 2:23:46 5:02:50,89 01:00,66
10 414 Roope Mansikkasalo kilpa Lahden Pyöräilijät 40:52 0:14:34,07 1:43:48 2:23:46 5:03:00,07 01:09,84
11 471 Stig-Erik Vikars M-50 Närpes Kraft Cykelförening rf 40:52 0:14:36,45 1:43:48 00 2:23:46 5:03:02,45 01:12,22
12 419 Antti Holvikari kilpa Reaktor Stanga Racing 40:52 0:14:35,64 1:43:48 2:23:46 5:03:01,64 01:11,41
13 417 Esko Lahti kilpa Reaktor Stanga Racing 40:52 0:14:38,55 1:43:48 2:23:46 5:03:04,55 01:14,32
14 454 Tero Kuusisto M-45 Lahden Pyöräilijät 40:52 0:14:39,32 1:43:48 2:23:46 5:03:05,32 01:15,09
15 461 Mika  Heimala M-50 CCH 40:52 0:14:47,46 1:43:48 2:23:46 5:03:13,46 01:23,23
16 404 Mikko Kauppi kilpa IBD cycling 40:52 0:14:49,11 1:43:48 2:23:46 5:03:15,11 01:24,88
17 398 Robin Karinen ACT 40:52 0:14:53,54 1:43:48 2:23:46 5:03:19,54 01:29,31
18 430 Jouni Väinölä kilpa Uudenmaan Pyöräilijät 40:52 0:14:57,43 1:43:48 2:23:46 5:03:23,43 01:33,20
19 472 Jyrki Lepistö M-50 Porin Tarmo 40:52 0:14:59,71 1:43:48 2:23:46 5:03:25,71 01:35,48
20 443 Anssi Rinne M-40 IK-32 40:52 0:15:00,90 1:43:48 01 2:23:46 5:03:25,90 01:35,67
21 406 Tommi Ylönen kilpa IK-32 40:52 0:15:07,44 1:43:48 2:23:46 5:03:33,44 01:43,21
22 407 Juhamatti Leppänen kilpa JYPS 40:52 0:15:11,53 1:43:48 2:23:46 5:03:37,53 01:47,30
23 449 Jouni Ollikainen M-45 JYPS 40:52 0:15:14,82 1:43:48 2:23:46 5:03:40,82 01:50,59
24 422 Jaakko Kangas kilpa Team CCH-KPH 40:52 0:15:28,28 1:43:48 2:23:46 5:03:54,28 02:04,05
25 452 Kai Syrjälä M-45 Korson Kaiku 40:52 0:15:29,75 1:43:48 2:23:46 5:03:55,75 02:05,52
26 447 Antti Salonen kilpa Prologi 40:52 0:15:42,49 1:43:48 2:23:46 5:04:08,49 02:18,26
27 413 Tommi Vainikainen kilpa JäPy 40:52 0:15:42,75 1:43:48 2:23:46 5:04:08,75 02:18,52
28 436 Otto Mielikäinen M-16 Hypy 40:52 0:15:44,89 1:43:48 2:23:46 5:04:10,89 02:20,66
29 440 Olli Terävä M-16 JYPS 40:52 0:16:07,03 1:43:48 2:23:46 5:04:33,03 02:42,80
30 450 Pasi Karjalainen M-45 JäPy 40:52 0:16:19,67 1:43:48 2:23:46 5:04:45,67 02:55,44
31 433 Sami Kervinen kilpa Porvoon Akilles 40:52 0:16:52,14 1:43:48 2:23:46 5:05:18,14 03:27,91
32 468 Heikki Suomalainen M-50 Lahden Pyöräilijät 44:27 0:14:30,91 1:43:48 2:23:46 5:06:31,91 04:41,68
33 440 Riku Jokinen M-40 CA 44:27 14:37,32 1:43:48 2:23:46 5:06:38,32 04:48,09
34 446 Marek Sander M-40 Pärnu Kalevi Spordikool 44:27 0:15:02,24 1:43:48 2:23:46 03 5:07:00,24 05:10,01
35 442 Jani Hakala M-40 IK-32 44:27 0:15:08,68 1:43:48 2:23:46 5:07:09,68 05:19,45
36 473 Seppo Aaltonen M-55 JäPy 44:27 0:15:10,31 1:43:48 2:23:46 5:07:11,31 05:21,08
37 448 Mikko  Leisti M-45 CCH 44:27 0:15:17,63 1:43:48 2:23:46 5:07:18,63 05:28,40
38 459 Markus Leppänen M-50 CCH 44:27 0:15:36,00 1:43:48 2:23:46 5:07:37,00 05:46,77
39 405 Lasse Rinne kilpa IK-32 44:27 0:15:41,97 1:43:48 2:23:46 5:07:42,97 05:52,74
40 469 Markku Silvenius M-50 Lahden Pyöräilijät 44:27 0:15:43,07 1:43:48 2:23:46 5:07:44,07 05:53,84
41 431 Kirsi Väinölä kilpa Uudenmaan Pyöräilijät 44:27 0:15:45,25 1:43:48 2:23:46 5:07:46,25 05:56,02
42 437 Robin Aimi M-16 Turun Urheiluliitto 44:27 0:15:46,50 1:43:48 2:23:46 5:07:47,50 05:57,27
43 444 Jukka Virtanen M-40 Lahden Pyöräilijät 44:27 0:15:50,04 1:43:48 2:23:46 5:07:51,04 06:00,81
44 421 Santtu Teerihalme kilpa Reaktor Stanga Racing 44:27 0:15:56,52 1:43:48 2:23:46 5:07:57,52 06:07,29
45 465 Beni Kauhanen M-50 JäPy 44:27 0:15:56,70 1:43:48 2:23:46 5:07:57,70 06:07,47
46 441 Antti Jore M-40 Helsingin Polkupyöräilijät 44:27 0:16:05,23 1:43:48 2:23:46 5:08:06,23 06:16,00
47 435 Antti Salonen Kilpa Prologi 44:27 0:16:07,03 1:43:48 2:23:46 5:08:08,03 06:17,80
48 458 Tapio Salmela M-45 Vantaan Pyöräiliät 44:27 0:16:21,84 1:43:48 2:23:46 5:08:22,84 06:32,61
49 457 Hannu  Koimäki M-45 Vantaan Pyöräilijät 44:27 0:16:22,36 1:43:48 2:23:46 5:08:23,36 06:33,13
50 474 Kim Vepsäläinen M-55 Lahden Pyöräilijät 44:27 0:16:24,00 1:43:48 2:23:46 5:08:25,00 06:34,77
51 438 Oskari Kolehmainen M-16 CCH 44:27 0:16:24,09 1:43:48 2:23:46 5:08:25,09 06:34,86
52 475 Teuvo Färlin M-55 Porvoon Akilles 44:27 0:16:49,37 1:43:48 2:23:46 5:08:50,37 07:00,14
53 400 Juha Virto M-55 TuUL 44:27 0:17:42,37 1:43:48 2:54:20 5:40:17,37 38:27,14
423 Jeremiah Tesolin kilpa Team CCH-KPH 40:52 0:14:42,70 1:43:48 dns
410 Jari Kemppainen kilpa JäPy 41:27 0:15:54,94 1:43:48 dns
445 Sami Kervinen kilpa Porvoon Akilles 44:27 0:14:38,45 dnf 2:23:46
402 Timo  Savelainen kilpa CCH 44:27 0:15:09,51 1:43:48 dns
470 Jan Grönqvist M-50 Lup-82 44:27 0:15:27,05 dnf 2:23:46
415 Joona Tuusa kilpa Prologi 44:27 0:15:37,44 1:43:48 dnf
466 Harri Aaltonen M-50 JäPy 44:27 0:15:42,84 dnf 2:23:46
467 Juhani Koskela M-50 Korson Kaiku 44:27 0:15:54,16 1:43:48 dns
424 Jarkko Kokko kilpa Team CCH-KPH 44:27 0:16:07,84 1:43:48 dns
416 Ville Kantell kilpa Racebike-Focus / Hl Tarmo 44:27 0:16:08,10 1:43:48 dns
456 Henry Kolmonen M-45 Lahden Pyöräilijät 40:52 01 dns 2:23:46
496 Mika  Westerberg M-50 IK-32 40:52 1:43:48 2:23:46
497 Jesse Lankila kilpa Prologi 40:52 1:43:48 dns
399 Robin  Bergman HyPy 40:52 1:43:48 2:23:46
480 Antti  Brax kilpa Team CCH-KPH 40:52 1:43:48 2:23:46
477 Antti Liesjärvi kilpa JäPy 44:27 1:43:48 2:23:46
401 Roope Vainio kilpa HyPy 44:27 dns dns
463 Jan Rolin M-55 LUP-82 44:27 1:43:48 dns
403 Duncan  Lamb kilpa CCH dns 0:15:42,98 1:43:48 dns
426 Mikko Löppönen kilpa Turun Urheiluliitto dns 0:14:54,09 1:43:48 dns
428 Mikko Hyrkkänen kilpa Team CCH-KPH dns 1:43:48 dns
462 Jaakko Myllymäki M-50 CCH dns 0:15:16,25 dns dns
499 Veeti  Vainio M-16 HyPy dns 0:16:55,38 1:43:48 dns
381 Antti-Pekka  Laiho M-40 Lahden Pyöräilijät 2:23:46 05
494 Harri Susi M-50 IK-32 14:51,86 1:43:48
Kortteli hyv Tempo Maantie 1 hyv Maantie 2 hyv 3-Days
M-elite
1 6 Samuel Pökälä M-elite TWD-Länken 55:30 10 0:12:43,70 2:18:12 3:47:05 10 7:13:10,70
2 3 Juho Hänninen M-elite TWD-Länken 56:11 05 0:13:17,48 2:18:12 3:47:05 7:14:40,48 01:29,78
3 7 Sami  Tiainen M-elite TWD-Länken 55:30 07 0:14:11,04 2:18:12 07 3:47:15 7:14:54,04 01:43,34
4 13 Samuel Halme M-elite Finnfalz-Rush Racing 56:41 0:13:03,80 2:18:12 3:47:05 7:15:01,80 01:51,10
5 2 Jaakko Hänninen M-elite TWD-Länken 56:28 01 0:13:23,85 2:18:12 3:47:05 03 7:15:04,85 01:54,15
6 42 Aleksi Hänninen M-elite Porvoon Akilles 56:41 0:13:11,98 2:18:12 03 3:47:05 01 7:15:05,98 01:55,28
7 26 Rasmus Eriksson M-elite GIF-Chebici 56:41 0:13:12,10 2:18:12 3:47:05 7:15:10,10 01:59,40
8 23 Lauri Seppä M-elite GIF-Chebici 56:16 03 0:13:43,55 2:18:12 3:47:05 7:15:13,55 02:02,85
9 47 Johan Nordlund M-elite Racebike-Focus / Hl Tarmo 56:41 0:13:18,18 2:18:12 3:47:05 7:15:16,18 02:05,48
10 60 Aimo Pyykkönen M-elite Team CCH-KPH 56:41 0:13:28,77 2:18:12 01 3:47:05 05 7:15:20,77 02:10,07
11 11 Stefani Urmas M-elite Finnfalz-Rush Racing 56:41 0:13:29,46 2:18:12 3:47:05 7:15:27,46 02:16,76
12 34 jaakko toppari M-elite Jurvan Voima 56:41 0:13:40,63 2:18:12 05 3:47:05 7:15:33,63 02:22,93
13 27 Niki  Birling M-Elite IBD cycling 56:41 0:13:39,61 2:18:12 3:47:05 7:15:37,61 02:26,91
14 56 Juhana Hietala M-elite Team CCH-KPH 56:41 0:13:44,85 2:18:12 3:47:05 7:15:42,85 02:32,15
15 22 Petter Mattsson M-elite GIF-Chebici 56:41 0:13:29,60 2:18:12 3:47:25 7:15:47,60 02:36,90
16 54 Mikael Myllymäki M-elite Team CCH-KPH 56:41 0:13:53,13 2:18:12 3:47:05 7:15:51,13 02:40,43
17 59 Anders Bäckman M-elite Team CCH-KPH 56:41 0:13:59,91 2:18:12 3:47:05 7:15:57,91 02:47,21
18 28 Ville Kantola M-elite IK-32 56:41 0:13:49,14 2:18:12 3:47:17 7:15:59,14 02:48,44
19 25 Timo Pikkarainen M-elite GIF-Chebici 56:41 0:14:14,17 2:18:12 3:47:05 7:16:12,17 03:01,47
20 52 jani hujanen M-elite Racebike-Focus / RSP 56:41 0:14:14,28 2:18:12 3:47:05 7:16:12,28 03:01,58
21 43 Anssi Kesonen M-elite Porvoon Akilles 56:41 0:14:34,18 2:18:12 3:47:05 7:16:32,18 03:21,48
22 19 Eero Mäenpää M-elite Cycle Center Team 56:41 0:14:46,35 2:18:12 3:47:05 7:16:44,35 03:33,65
23 29 Keijo Hirvonen M-elite IK-32 56:41 0:14:52,02 2:18:12 3:47:05 7:16:50,02 03:39,32
24 49 Valtteri Härkönen M-elite Racebike-Focus / Hl Tarmo 56:41 0:13:55,92 2:18:12 3:48:35 7:17:23,92 04:13,22
25 32 Antti Korpi M-elite IK-32 56:41 0:14:13,49 2:18:12 3:48:20 7:17:26,49 04:15,79
26 45 Juho Färlin M-elite Porvoon Akilles 56:41 0:14:26,76 2:18:12 3:48:35 7:17:54,76 04:44,06
27 53 Antti Palonen M-elite Tampereen Pyörä-Union 59:41 0:13:37,42 2:18:12 3:47:05 7:18:35,42 05:24,72
28 4 Roope Nurmi M-elite TWD-Länken 59:41 0:14:12,84 2:18:12 10 3:47:05 07 7:18:53,84 05:43,14
29 46 Ville Pursiainen M-elite Racebike-Focus 59:41 0:14:09,84 2:18:12 3:47:05 7:19:07,84 05:57,14
30 24 Arttu Malviniemi M-elite GIF-Chebici 59:41 0:13:51,09 2:18:12 3:47:25 7:19:09,09 05:58,39
31 40 Iiro Mäntyniemi M-elite OTC 59:41 0:14:13,03 2:18:12 3:47:05 7:19:11,03 06:00,33
32 48 Markus Koskela M-elite Racebike-Focus / Hl Tarmo 59:41 0:14:26,62 2:18:12 3:47:05 7:19:24,62 06:13,92
33 35 Simo Terävä M-elite (M-18) JYPS 59:41 0:14:36,04 2:18:12 3:47:05 7:19:34,04 06:23,34
34 18 Mika Vilen M-elite Cycle Center Team 59:41 0:14:48,97 2:18:12 3:47:05 7:19:46,97 06:36,27
35 39 Kenneth Backlund M-elite NCK-VMsport.fi 59:41 0:14:54,28 2:18:12 3:47:05 7:19:52,28 06:41,58
36 51 Lauri Siukola M-elite Racebike-Focus / Hl Tarmo 59:41 0:14:58,70 2:18:12 3:47:05 7:19:56,70 06:46,00
37 33 janne varala M-elite Jurvan Voima 59:41 0:15:00,54 2:18:12 3:47:05 7:19:58,54 06:47,84
38 1 Jesse Kaislavuo M-elite TWD-Länken 59:41 0:13:28,20 2:18:32 3:48:35 7:20:16,20 07:05,50
39 58 Ville Hirvenoja M-elite Team CCH-KPH 59:41 0:15:27,36 2:18:12 3:47:05 7:20:25,36 07:14,66
40 38 Ville Luoto M-elite Kälviän Tarmo 56:41 0:13:45,39 2:18:12 3:52:00 7:20:38,39 07:27,69
41 12 Aleksi Sillanpää M-elite Finnfalz-Rush Racing 59:41 0:15:41,39 2:18:12 3:47:05 7:20:39,39 07:28,69
42 30 Ville-Pekka Reponen M-elite IK-32 59:41 0:14:46,18 2:18:12 3:48:28 7:21:07,18 07:56,48
43 31 Ari Kuusisto M-elite IK-32 59:41 0:15:28,22 2:18:12 3:48:35 7:21:56,22 08:45,52
44 16 Lasse Huovilainen M-elite Cycle Center Team 59:41 0:15:36,11 2:18:12 3:52:00 7:25:29,11 12:18,41
21 Jarkko Niemi M-elite GIF-Chebici 56:41 0:13:18,46 dnf 3:47:05
67 Jan Elmgren M-elite CCH 56:41 0:13:21,93 2:18:12
9 Antti-Jussi Juntunen M-elite (M-18) Finnfalz-Rush Racing 56:41 0:14:04,96 dns
17 Janne Pihlajamäki M-elite Cycle Center Team 56:41 0:14:44,67 2:18:12
44 Erik Eklund M-elite Porvoon Akilles 56:41 0:15:24,37 2:18:12
55 Jonne Itkonen M-elite Team CCH-KPH 59:41 0:14:35,74 2:18:12
36 Joona Oravamäki M-elite Kauhajoen Karhu 59:41 0:14:48,44 2:18:12
37 Timo Pesola M-elite Kälviän Tarmo 59:41 0:15:49,93 2:18:12
5 Sauli Pietikäinen M-elite TWD-Länken 56:41 dns 3:47:05
41 Janne Pohjalainen M-elite Porin Tarmo 59:41 dns
8 Mikko  Kejo M-elite Finnfalz-Rush Racing dns dns
10 Saku Silfver M-elite Finnfalz-Rush Racing dns dns
14 Riivo Schumann M-elite Amps Extreme Sport dns dns
15 Ville Heistman M-elite Cycle Center Team dns dns dns
20 Mika  Vilen M-elite Cycle Center Team dns dns
61 Petri Matero M-elite Team CCH-KPH dns dns