Tulokset

Maantie 1
Kat 4 M-70 28,8 km
Numero Nimi Lähtö Sarja Seura
1 341 Lauri Nurkkala Kat 4 M-70 Lahden Pyöräilijät 45:47
2 342 Juhani Katila Kat 4 M-70 Zeus 57:27
343 Bror Westerberg Kat 4 M-80 Zeus dns
Kat 3 M-60 57,6 km
Numero Nimi Lähtö sarja Seura/tiimi
1 330 Antto  Kössö Kat 3 M-yleinen CCH 1:33:01
2 318 Pentti Salminen Kat 3 M-65 Lahden Pyöräilijät 1:33:01
3 322 Riku Puustinen Kat 3 M-yleinen Kaupin Kanuunat 1:33:01
4 323 Teemu Lindroth Kat 3 M-yleinen Rauman Seudun Pyöräilijät 1:33:01
5 313 Jan Linde Kat 3 M-60 Nykarleby Cykelklubb 1:33:01
6 314 Matti  Tanttu Kat 3 M-65 CCH 1:33:01
7 326 Petri  Lindholm Kat 3 M-yleinen Velo Salo 1:33:01
8 327 Simo Kauppila Kat 3 M-yleinen IBD-Cycling 1:33:10
9 329 Kalevi Sallinen M-65 1:33:15
10 316 Antti Nieminen Kat 3 M-65 Zeus 1:35:22
11 319 Lassi Sippola Kat 3 M-yleinen Tawast Cycling Club 1:35:34
12 320 Samu Sippola Kat 3 M-yleinen Tawast Cycling Club 1:35:34
13 315 Johannes Leppänen Kat 3 M-65 CCH 1:50:10
14 317 Jukka Heikkonen Kat 3 M-60 LaPy 1:56:16
324 Pajari Räsänen Kat 3 M-yleinen Prologi
321 Ilkka Auramaa Kat 3 M-yleinen Turun Urheiluliitto
N-elite  72 km
1 71 Pia Pensaari N-elite  TVC 2:03:10
2 73 Heini Salovaara N-elite  HyPy/AHH 2:03:10
3 74 Maija Syrjä N-elite  HyPy/AHH 2:03:10
4 76 Elina Koskela N-elite  CCH 2:03:10
5 77 Viivi Puskala N-elite (N-18) CCH 2:03:21
6 72 Elina Selin N-elite  TVC 2:04:52
7 75 Minna Uusivirta N-elite  Turun Urheiluliitto 2:04:56
8 78 Heidi Lahti N-elite  CCH 2:10:00
82 Karoliina Eklund N-elite HyPy/AHH dns
Kat 2 kilpa 72 km
1 411 Mikael Turunen Kat 2 kilpa JäPy 1:43:48
2 418 Timo Londen Kat 2 kilpa Reaktor Stanga Racing 1:43:48
3 452 Kai Syrjälä Kat 2 M-45 Korson Kaiku 1:43:48
4 443 Anssi Rinne Kat 2 M-40 IK-32 1:43:48
5 471 Stig-Erik Vikars Kat 2 M-50 Närpes Kraft Cykelförening rf 1:43:48
6 429 Klaus Nummela Kat 2 kilpa Uudenmaan Pyöräilijät 1:43:48
7 457 Hannu  Koimäki kat 2 M-45 Vantaan Pyöräilijät 1:43:48
8 496 Mika  Westerberg kat 2 M-50 IK-32 1:43:48
9 461 Mika  Heimala Kat 2 M-50 CCH 1:43:48
10 446 Marek Sander Kat 2 M-40 Pärnu Kalevi Spordikool 1:43:48
11 481 Lari Lindholm kat 2 kilpa Team CCH-KPH 1:43:48
12 399 Robin  Bergman Kat 2 HyPy 1:43:48
13 442 Jani Hakala Kat 2 M-40 IK-32 1:43:48
14 465 Beni Kauhanen Kat 2 M-50 JäPy 1:43:48
15 398 Robin Karinen ACT 1:43:48
16 475 Teuvo Färlin Kat 2 M-55 Porvoon Akilles 1:43:48
17 437 Robin Aimi Kat 2 M-16 Turun Urheiluliitto 1:43:48
18 404 Mikko Kauppi kat 2 kilpa IBD cycling 1:43:48
19 477 Antti Liesjärvi Kat 2 kilpa JäPy 1:43:48
20 476 Sami Tamm kat 2 kilpa JäPy 1:43:48
21 468 Heikki Suomalainen Kat 2 M-50 Lahden Pyöräilijät 1:43:48
22 432 Teemu Salovaara Kat 2 kilpa Uudenmaan Pyöräilijät 1:43:48
23 444 Jukka Virtanen Kat 2 M-40 Lahden Pyöräilijät 1:43:48
24 421 Santtu Teerihalme Kat 2 kilpa Reaktor Stanga Racing 1:43:48
25 420 Oskari Pulkkinen Kat 2 kilpa Reaktor Stanga Racing 1:43:48
26 488 Samuli Öhman kat 2 M-16 HyPy 1:43:48
27 408 Ilmari Repo Kat 2 kilpa JYPS 1:43:48
28 406 Tommi Ylönen Kat 2 kilpa IK-32 1:43:48
29 454 Tero Kuusisto Kat 2 M-45 Lahden Pyöräilijät 1:43:48
30 482 Mathias Lindholm kat 2 kilpa Reaktor Stanga Racing 1:43:48
31 438 Jaakko Antikainen M-40 CCH 1:43:48
32 455 Janne Elkala Kat 2 M-45 Lahden Pyöräilijät 1:43:48
33 423 Jeremiah Tesolin Kat 2 kilpa Team CCH-KPH 1:43:48
34 413 Tommi Vainikainen Kat 2 kilpa JäPy 1:43:48
35 426 Mikko Löppönen Kat 2 kilpa Turun Urheiluliitto 1:43:48
36 495 Miika Rantatorikka kat 2 M-40 HyPy 1:43:48
37 464 Kari Pajanne Kat 2 M-50 IK32 1:43:48
38 436 Otto Mielikäinen Kat 2 M-16 Hypy 1:43:48
39 480 Antti  Brax kat 2 kilpa Team CCH-KPH 1:43:48
40 440 Riku Jokinen Kat 2 M-40 Cycling Academy 1:43:48
41 422 Jaakko Kangas Kat 2 kilpa Team CCH-KPH 1:43:48
42 419 Antti Holvikari Kat 2 kilpa Reaktor Stanga Racing 1:43:48
43 479 Harri Mattila kat 2 kilpa JäPy 1:43:48
44 459 Markus Leppänen Kat 2 M-50 CCH 1:43:48
45 472 Jyrki Lepistö Kat 2 M-50 Porin Tarmo 1:43:48
46 414 Roope Mansikkasalo Kat 2 kilpa Lahden Pyöräilijät 1:43:48
47 433 Oskari Kolehmainen Kat 2 M-16 CCH 1:43:48
48 417 Esko Lahti Kat 2 kilpa Reaktor Stanga Racing 1:43:48
49 499 Veeti  Vainio Kat 2 M-16 HyPy 1:43:48
50 431 Kirsi Väinölä Kat 2 kilpa Uudenmaan Pyöräilijät 1:43:48
51 447 Antti Salonen Kat 2 kilpa Prologi 1:43:48
52 430 Jouni Väinölä Kat 2 kilpa Uudenmaan Pyöräilijät 1:43:48
53 402 Timo  Savelainen Kat 2 kilpa CCH 1:43:48
54 469 Markku Silvenius Kat 2 M-50 Lahden Pyöräilijät 1:43:48
55 441 Antti Jore Kat 2 M-40 Helsingin Polkupyöräilijät 1:43:48
56 450 Pasi Karjalainen Kat 2 M-45 JäPy 1:43:48
57 416 Ville Kantell Kat 2 kilpa Racebike-Focus / Hl Tarmo 1:43:48
58 403 Duncan  Lamb Kat 2 kilpa CCH 1:43:48
59 473 Seppo Aaltonen Kat 2 M-55 JäPy 1:43:48
60 405 Lasse Rinne Kat 2 kilpa IK-32 1:43:48
61 449 Jouni Ollikainen Kat 2 M-45 JYPS 1:43:48
62 407 Juhamatti Leppänen Kat 2 kilpa JYPS 1:43:48
63 458 Tapio Salmela kat 2 M-45 Vantaan Pyöräiliät 1:43:48
64 485 Ville Ruuskanen kat 2 kilpa HyPy 1:43:48
65 400 Juha Viho Kat 2 M-55 TuUL 1:43:48
66 415 Joona Tuusa Kat 2 kilpa Prologi 1:43:48
67 474 Kim Vepsäläinen Kat 2 M-55 Lahden Pyöräilijät 1:43:48
445 Sami Kervinen Kat 2 kilpa Porvoon Akilles dnf
466 Harri Aaltonen Kat 2 M-50 JäPy dnf
448 Mikko  Leisti Kat 2 M-45 CCH dns
401 Roope Vainio Kat 2 kilpa HyPy dns
428 Mikko Hyrkkänen Kat 2 kilpa Team CCH-KPH dns
456 Henry Kolmonen Kat 2 M-45 Lahden Pyöräilijät dns
462 Jaakko Myllymäki Kat 2 M-50 CCH dns
409 Antti Mäkelä Kat 2 kilpa JäPy
410 Jari Kemppainen Kat 2 kilpa JäPy
424 Jarkko Kokko Kat 2 kilpa Team CCH-KPH
435 Antti Salonen Kat 2 Kilpa Prologi
463 Jan Rolin Kat 2 M-55 LUP-82
467 Juhani Koskela Kat 2 M-50 Korson Kaiku
470 Jan Grönqvist Kat 2 M-50 Lup-82
497 Jesse Lankila kat 2 kilpa Prologi
478 Petre Pomell kat 2 kilpa JäPy
486 Jouni Suoniemi kat 2 M-50 Rauman seudun pyöräilijät
487 Petteri Hannula kat 2 M-40 MTCF
494 Harri Susi kat 2 M-50 IK-32
M-elite 100,8 km
1 4 Roope Nurmi M-elite TWD-Länken 2:18:12
2 7 Sami  Tiainen M-elite TWD-Länken 2:18:12
3 34 jaakko toppari M-elite Jurvan Voima 2:18:12
4 42 Aleksi Hänninen M-elite Porvoon Akilles 2:18:12
5 60 Aimo Pyykkönen M-elite Team CCH-KPH 2:18:12
6 28 Ville Kantola M-elite IK-32 2:18:12
7 25 Timo Pikkarainen M-elite GIF-Chebici 2:18:12
8 63 Olli Koski M-elite IBD cycling 2:18:12
9 38 Ville Luoto M-elite Kälviän Tarmo 2:18:12
10 16 Lasse Huovilainen M-elite Cycle Center Team 2:18:12
11 47 Johan Nordlund M-elite Racebike-Focus / Hl Tarmo 2:18:12
12 55 Jonne Itkonen M-elite Team CCH-KPH 2:18:12
13 11 Stefani Urmas M-elite Finnfalz-Rush Racing 2:18:12
14 30 Ville-Pekka Reponen M-elite IK-32 2:18:12
15 2 Jaakko Hänninen M-elite TWD-Länken 2:18:12
16 43 Anssi Kesonen M-elite Porvoon Akilles 2:18:12
17 26 Rasmus Eriksson M-elite GIF-Chebici 2:18:12
18 51 Lauri Siukola M-elite Racebike-Focus / Hl Tarmo 2:18:12
19 56 Juhana Hietala M-elite Team CCH-KPH 2:18:12
20 6 Samuel Pökälä M-elite TWD-Länken 2:18:12
21 19 Eero Mäenpää M-elite Cycle Center Team 2:18:12
22 52 jani hujanen M-elite Racebike-Focus / RSP 2:18:12
23 59 Anders Bäckman M-elite Team CCH-KPH 2:18:12
24 46 Ville Pursiainen M-elite Racebike-Focus 2:18:12
25 40 Iiro Mäntyniemi M-elite OTC 2:18:12
26 54 Mikael Myllymäki M-elite Team CCH-KPH 2:18:12
27 48 Markus Koskela M-elite Racebike-Focus / Hl Tarmo 2:18:12
28 37 Timo Pesola M-elite Kälviän Tarmo 2:18:12
29 3 Juho Hänninen M-elite TWD-Länken 2:18:12
30 44 Erik Eklund M-elite Porvoon Akilles 2:18:12
31 36 Joona Oravamäki M-elite Kauhajoen Karhu 2:18:12
32 23 Lauri Seppä M-elite GIF-Chebici 2:18:12
33 35 Simo Terävä M-elite (M-18) JYPS 2:18:12
34 67 Jan Elmgren M-elite CCH 2:18:12
35 49 Valtteri Härkönen M-elite Racebike-Focus / Hl Tarmo 2:18:12
36 33 janne varala M-elite Jurvan Voima 2:18:12
37 12 Aleksi Sillanpää M-elite Finnfalz-Rush Racing 2:18:12
38 17 Janne Pihlajamäki M-elite Cycle Center Team 2:18:12
39 58 Ville Hirvenoja M-elite Team CCH-KPH 2:18:12
40 39 Kenneth Backlund M-elite NCK-VMsport.fi 2:18:12
41 13 Samuel Halme M-elite Finnfalz-Rush Racing 2:18:12
42 32 Antti Korpi M-elite IK-32 2:18:12
43 31 Ari Kuusisto M-elite IK-32 2:18:12
44 29 Keijo Hirvonen M-elite IK-32 2:18:12
45 24 Arttu Malviniemi M-elite GIF-Chebici 2:18:12
46 22 Petter Mattsson M-elite GIF-Chebici 2:18:12
47 27 Niki  Birling M-Elite IBD cycling 2:18:12
48 53 Antti Palonen M-elite Tampereen Pyörä-Union 2:18:12
49 18 Mika Vilen M-elite Cycle Center Team 2:18:12
50 45 Juho Färlin M-elite Porvoon Akilles 2:18:12
51 1 Jesse Kaislavuo M-elite TWD-Länken 2:18:32
8 Mikko  Kejo M-elite Finnfalz-Rush Racing dns
10 Saku Silfver M-elite Finnfalz-Rush Racing dns
14 Riivo Schumann M-elite Amps Extreme Sport dns
20 Mika  Vilen M-elite Cycle Center Team dns
41 Janne Pohjalainen M-elite Porin Tarmo dns
61 Petri Matero M-elite Team CCH-KPH dns
5 Sauli Pietikäinen M-elite TWD-Länken
9 Antti-Jussi Juntunen M-elite (M-18) Finnfalz-Rush Racing
15 Ville Heistman M-elite Cycle Center Team
21 Jarkko Niemi M-elite GIF-Chebici