Tulokset

Kat 4 33 km
1 Lauri Nurkkala Kat 4 M-70 Lahden Pyöräilijät 0:56:13
2 Mari Pelkonen-Mutanen Kat 4 N-yleinen Tawast Cycling Club 1:01:23
3 Juhani Katila Kat 4 M-70 Zeus 1:07:04
Bror Westerberg Kat 4 M-80 Zeus dns
Kat 3 65 km
1 Ilkka Auramaa Kat 3 M-yleinen Turun Urheiluliitto 1:48:56
2 Jan Linde Kat 3 M-60 Nykarleby Cykelklubb 1:48:56
3 Pentti Salminen Kat 3 M-65 Lahden Pyöräilijät 1:48:56
4 Antto  Kössö Kat 3 M-yleinen CCH 1:48:56
5 Riku Puustinen Kat 3 M-yleinen Kaupin Kanuunat 1:48:56
6 Teemu Lindroth Kat 3 M-yleinen Rauman Seudun Pyöräilijät 1:48:56
7 Esa Kinnunen Kat 3 M-yleinen IK-32 1:48:56
8 Matti  Tanttu Kat 3 M-65 CCH 1:48:56
9 Jukka Heikkonen Kat 3 M-60 LaPy 1:48:56
10 Petri  Lindholm Kat 3 M-yleinen Velo Salo 1:48:56
11 Heidi  Tenhunen Kat 3 N-elite (N-18) Uudenmaan Pyöräilijät 1:50:34
12 Jouni  Suoniemi Kat 3 M-yleinen Rauman Seudun Pyöräilijät 1:51:28
Johannes Leppänen Kat 3 M-65 CCH 2:13:13
Antti Nieminen Kat 3 M-65 Zeus 2:02:48
Lassi Sippola Kat 3 M-yleinen Tawast Cycling Club dns
Samu Sippola Kat 3 M-yleinen Tawast Cycling Club dns
Pajari Räsänen Kat 3 M-yleinen Prologi dns
Christian Tinell Kat 3 M-yleinen ACT dns
N-elite  98
Pia Pensaari N-elite  TVC 2:53:58
Elina Koskela N-elite  CCH 2:53:58
Heini Salovaara N-elite  HyPy/AHH 2:53:58
Maija Syrjä N-elite  HyPy/AHH 2:53:58
Viivi Puskala N-elite (N-18) CCH 2:53:58
Elina Selin N-elite  TVC 2:53:58
Minna Uusivirta N-elite  Turun Urheiluliitto dnf
Heidi Lahti N-elite  CCH dns
Maija Koskinen N-elite ACT dns
Kat 2 kilpa 98 km
Antti Mäkelä Kat 2 kilpa JäPy 2:23:46
Mikael Turunen Kat 2 kilpa JäPy 2:23:46
Antti-Pekka  Laiho Kat2 M-40 Lahden Pyöräilijät 2:23:46
Marek Sander Kat 2 M-40 Pärnu Kalevi Spordikool 2:23:46
Oskari Pulkkinen Kat 2 kilpa Reaktor Stanga Racing 2:23:46
Kai Syrjälä Kat 2 M-45 Korson Kaiku 2:23:46
Klaus Nummela Kat 2 kilpa Uudenmaan Pyöräilijät 2:23:46
Mika  Westerberg kat 2 M-50 IK-32 2:23:46
Stig-Erik Vikars Kat 2 M-50 Närpes Kraft Cykelförening rf 2:23:46
Hannu  Koimäki kat 2 M-45 Vantaan Pyöräilijät 2:23:46
Lauri  Mäkinen kat 2 kilpa TVC 2:23:46
Kari Pajanne Kat 2 M-50 IK32 2:23:46
Ilmari Repo Kat 2 kilpa JYPS 2:23:46
Jan Grönqvist Kat 2 M-50 Lup-82 2:23:46
Jaakko Antikainen Kat 2 M-40 CCH 2:23:46
Anssi Rinne Kat 2 M-40 IK-32 2:23:46
Robin Aimi Kat 2 M-16 Turun Urheiluliitto 2:23:46
Beni Kauhanen Kat 2 M-50 JäPy 2:23:46
Mikko Kauppi kat 2 kilpa IBD cycling 2:23:46
Mika  Heimala Kat 2 M-50 CCH 2:23:46
Sami Kervinen Kat 2 kilpa Porvoon Akilles 2:23:46
Oskari Kolehmainen Kat 2 M-16 CCH 2:23:46
Pasi Karjalainen Kat 2 M-45 JäPy 2:23:46
Simone  Lega kat 2 M-45 TVC 2:23:46
Janne Elkala Kat 2 M-45 Lahden Pyöräilijät 2:23:46
Riku Jokinen Kat 2 M-40 Cycling Academy 2:23:46
Tero Kuusisto Kat 2 M-45 Lahden Pyöräilijät 2:23:46
Henry Kolmonen Kat 2 M-45 Lahden Pyöräilijät 2:23:46
Olli Terävä Kat 2 Kilpa JyPS 2:23:46
Miika  Johansson Kat 2 kilpa CCH 2:23:46
Jani Hakala Kat 2 M-40 IK-32 2:23:46
Teemu Salovaara Kat 2 kilpa Uudenmaan Pyöräilijät 2:23:46
Heikki Suomalainen Kat 2 M-50 Lahden Pyöräilijät 2:23:46
Otto Mielikäinen Kat 2 M-16 Hypy 2:23:46
Jouni Väinölä Kat 2 kilpa Uudenmaan Pyöräilijät 2:23:46
Jyrki Lepistö Kat 2 M-50 Porin Tarmo 2:23:46
Harri Mattila kat 2 kilpa JäPy 2:23:46
Jukka Virtanen Kat 2 M-40 Lahden Pyöräilijät 2:23:46
Antti Jore Kat 2 M-40 Helsingin Polkupyöräilijät 2:23:46
Antti Salonen Kat 2 kilpa Prologi 2:23:46
Harri Aaltonen Kat 2 M-50 JäPy 2:23:46
Seppo Aaltonen Kat 2 M-55 JäPy 2:23:46
Teuvo Färlin Kat 2 M-55 Porvoon Akilles 2:23:46
Kirsi Väinölä Kat 2 kilpa Uudenmaan Pyöräilijät 2:23:46
Timo Londen Kat 2 kilpa Reaktor Stanga Racing 2:23:46
Markku Silvenius Kat 2 M-50 Lahden Pyöräilijät 2:23:46
Mathias Lindholm kat 2 kilpa Reaktor Stanga Racing 2:23:46
Ville Ilves Kat 2 kilpa IBD cycling 2:23:46
Jaakko Kangas Kat 2 kilpa Team CCH-KPH 2:23:46
Markus Leppänen Kat 2 M-50 CCH 2:23:46
Tommi Vainikainen Kat 2 kilpa JäPy 2:23:46
Salvatore Iovene Kat 2 kilpa IK-32 2:23:46
Roope Mansikkasalo Kat 2 kilpa Lahden Pyöräilijät 2:23:46
Sami Tamm kat 2 kilpa JäPy 2:23:46
Antti Liesjärvi Kat 2 kilpa JäPy 2:23:46
Tapio Salmela kat 2 M-45 Vantaan Pyöräiliät 2:23:46
Antti Holvikari Kat 2 kilpa Reaktor Stanga Racing 2:23:46
Jouni Ollikainen Kat 2 M-45 JYPS 2:23:46
Juhamatti Leppänen Kat 2 kilpa JYPS 2:23:46
Esko Lahti Kat 2 kilpa Reaktor Stanga Racing 2:23:46
Mikko  Leisti Kat 2 M-45 CCH 2:23:46
Santtu Teerihalme Kat 2 kilpa Reaktor Stanga Racing 2:23:46
Tommi Ylönen Kat 2 kilpa IK-32 2:23:46
Robin  Bergman Kat 2 kilpa HyPy 2:23:46
Lasse Rinne Kat 2 kilpa IK-32 2:23:46
Ville Ruuskanen kat 2 kilpa HyPy 2:23:46
Jockum Ådahl kat 2 kilpa Reaktor Stanga Racing 2:23:46
Antti  Brax kat 2 kilpa Team CCH-KPH 2:23:46
Kim Vepsäläinen Kat 2 M-55 Lahden Pyöräilijät 2:23:46
Jan Nyholm Kat 2 kilpa IBD cycling 2:23:46
Robin Karinen kat 2 kilpa ACT 2:23:46
Juha Virto Kat 2 M-55 TuUL 2:54:20
Timo  Savelainen Kat 2 kilpa CCH dns
Duncan  Lamb Kat 2 kilpa CCH dns
Jari Kemppainen Kat 2 kilpa JäPy dns
Joona Tuusa Kat 2 kilpa Prologi dnf
Ville Kantell Kat 2 kilpa Racebike-Focus / Hl Tarmo dns
Jeremiah Tesolin Kat 2 kilpa Team CCH-KPH dns
Jarkko Kokko Kat 2 kilpa Team CCH-KPH dns
Mikko Löppönen Kat 2 kilpa Turun Urheiluliitto dns
Mikko Hyrkkänen Kat 2 kilpa Team CCH-KPH dns
Jaakko Myllymäki Kat 2 M-50 CCH dns
Jan Rolin Kat 2 M-55 LUP-82 dns
Juhani Koskela Kat 2 M-50 Korson Kaiku dns
Petre Pomell kat 2 kilpa JäPy dns
Lari Lindholm kat 2 kilpa Team CCH-KPH dns
Jussi Mäkinen kat 2 kilpa Reaktor Stanga Racing dns
Samuli Öhman kat 2 M-16 HyPy dns
Miika Rantatorikka kat 2 M-40 HyPy dns
Jesse Lankila kat 2 kilpa Prologi dns
Veeti  Vainio Kat 2 M-16 HyPy dns
Roope Vainio Kat 2 kilpa HyPy dns
Harri Susi kat 2 M-50 IK-32 dns
M-elite 163 km
Samuel Pökälä M-elite TWD-Länken 3:47:05
Roope Nurmi M-elite TWD-Länken 3:47:05
Aimo Pyykkönen M-elite Team CCH-KPH 3:47:05
Jaakko Hänninen M-elite TWD-Länken 3:47:05
Aleksi Hänninen M-elite Porvoon Akilles 3:47:05
jaakko toppari M-elite Jurvan Voima 3:47:05
Johan Nordlund M-elite Racebike-Focus / Hl Tarmo 3:47:05
Mika Vilen M-elite Cycle Center Team 3:47:05
Seppo  Kettunen M-elite IK-32 3:47:05
Timo Pikkarainen M-elite GIF-Chebici 3:47:05
Iiro Mäntyniemi M-elite OTC 3:47:05
janne varala M-elite Jurvan Voima 3:47:05
Olli Koski M-elite IBD cycling 3:47:05
Juhana Hietala M-elite Team CCH-KPH 3:47:05
Stefani Urmas M-elite Finnfalz-Rush Racing 3:47:05
Jarkko Niemi M-elite GIF-Chebici 3:47:05
Samuel Halme M-elite Finnfalz-Rush Racing 3:47:05
Kenneth Backlund M-elite NCK-VMsport.fi 3:47:05
Eero Mäenpää M-elite Cycle Center Team 3:47:05
Anders Bäckman M-elite Team CCH-KPH 3:47:05
Simo Terävä M-elite (M-18) JYPS 3:47:05
Lauri Siukola M-elite Racebike-Focus / Hl Tarmo 3:47:05
Juho Hänninen M-elite TWD-Länken 3:47:05
Anssi Kesonen M-elite Porvoon Akilles 3:47:05
Ville Hirvenoja M-elite Team CCH-KPH 3:47:05
jani hujanen M-elite Racebike-Focus / RSP 3:47:05
Kari  Holma M-elite Koiviston Isku 3:47:05
Antti Palonen M-elite Tampereen Pyörä-Union 3:47:05
Markus Koskela M-elite Racebike-Focus / Hl Tarmo 3:47:05
Rasmus Eriksson M-elite GIF-Chebici 3:47:05
Keijo Hirvonen M-elite IK-32 3:47:05
Aleksi Sillanpää M-elite Finnfalz-Rush Racing 3:47:05
Sauli Pietikäinen M-elite TWD-Länken 3:47:05
Lauri Seppä M-elite GIF-Chebici 3:47:05
Niki  Birling M-Elite IBD cycling 3:47:05
Ville Pursiainen M-elite Racebike-Focus 3:47:05
Mikael Myllymäki M-elite Team CCH-KPH 3:47:05
Sami  Tiainen M-elite TWD-Länken 3:47:15
Ville Kantola M-elite IK-32 3:47:17
Arttu Malviniemi M-elite GIF-Chebici 3:47:25
Petter Mattsson M-elite GIF-Chebici 3:47:25
Antti Korpi M-elite IK-32 3:48:20
Ville-Pekka Reponen M-elite IK-32 3:48:28
Ari Kuusisto M-elite IK-32 3:48:35
Valtteri Härkönen M-elite Racebike-Focus / Hl Tarmo 3:48:35
Jesse Kaislavuo M-elite TWD-Länken 3:48:35
Juho Färlin M-elite Porvoon Akilles 3:48:35
Ville Luoto M-elite Kälviän Tarmo 3:52:00
Lasse Huovilainen M-elite Cycle Center Team 3:52:00
Ville Heistman M-elite Cycle Center Team dns
Janne Pihlajamäki M-elite Cycle Center Team
Joona Oravamäki M-elite Kauhajoen Karhu
Timo Pesola M-elite Kälviän Tarmo
Erik Eklund M-elite Porvoon Akilles
Jonne Itkonen M-elite Team CCH-KPH
Max  Moberg M-elite TVC
Jan Elmgren M-elite CCH