Tulokset: CCH

Helsinki GP 2016
Women's 500m Time Trial
1 35 Savolainen Sini CCH 40,50 
2 45 Puskala Viivi CCH 41,30 
3 58 Selin Elina TVC 42,60 
4 77 Antonia Gröndahl IK-32 43,23 
13 Syrjä Maija HyPy DNS
19 Onger Heidi IK-32 DNS
Men's 1km Time Trial
1 33 Simola Mika TuUL 1:07,235
2 31 Askurava David GEO 1:08,277
3 38 Lawson John CCH 1:09,543
4 32 Nareklishvili Beka GEO 1:09,656
5 60 Brandt Robert HTL 1:12,219
6 36 Putkonen Pauli CCH 1:12,715
7 72 Skachek Denis RUS 1:13,470
8 74 Kireenko Ilia RUS 1:15,666
9 37 Aarnio Michael CCH 116,705
69 Stokes Tom GBR DNS
Women's Scratch
1 56 Selin Elina TVC
2 35 Savolainen Sini CCH
3 19 Onger Heidi IK-32
4 45 Puskala Viivi CCH
5 77 Antonia Gröndahl IK-32
13 Syrjä Maija HyPy DNS
Men's Scratch
1 32 Nareklishvili Beka GEO
2 72 Skachek Denis RUS
3 74 Kireenko Ilia RUS
4 40 Pusa Tero CCH
5 60 Brandt Robert HTL
39 Kanerva Hiski Merida DNF
31 Askurava David GEO DNF
Women's Sprint
1 35 Savolainen Sini CCH
2 56 Selin Elina TVC
3 71 Siimson Ebe EST
4 2 Alanko Anni SV
5 27 Siimson Ele EST
6 45 Puskala Viivi CCH
Men's Sprint
1 31 Askurava David GEO
2 42 Riihelä Wille-Oskari CCH
3 47 Rajaniemi Harri UP
4 38 Lawson John CCH
5 12 Arte Lauri CCH
6 40 Pusa Tero CCH
7 36 Putkonen Pauli CCH
8 67 Visti Vesa HTL
9 37 Aarnio Michael CCH
10 74 Kireenko Ilia RUS
11 72 Skachek Denis RUS
80 Stokes Tom GBR DNS
Women Juniors' 500m Time Trial
1 2 Alanko Anni SV 41,50 
2 20 Taskinen Sonja TVC 41,69 
3 45 Puskala Viivi CCH 41,82 
Women's Keirin
1 35 Savolainen Sini CCH
2 2 Alanko Anni SV
45 Puskala Viivi CCH DNS
56 Selin Elina TVC DNS
27 Siimson Ele EST DNS
71 Siimson Ebe EST DNS
Men's Keirin
1 31 Askurava David GEO
2 36 Putkonen Pauli CCH
3 12 Arte Lauri CCH
4 37 Aarnio Michael CCH
5 38 Lawson John CCH
6 40 Pusa Tero CCH
7 74 Kireenko Ilia RUS
80 Stokes Tom GBR DNS
42 Riihelä Wille-Oskari CCH DNS
60 Brandt Robert HTL DNS
Men's Omnium
1 32 Nareklishvili Beka GEO 40 40 40 40 40 90 290
2 72 Skachek Denis RUS 38 38 38 38 36 50 238
3 74 Kireenko Ilia RUS 34 36 36 36 38 45 225
4 7 Antikainen Nuutti CCH 36 34 34 34 34 15 187
DNF 40 Pusa Tero CCH -40 -40
DNS 39 Kanerva Hiski Merida
Women's Individual Pursuit 3km
1 35 Savolainen Sini CCH 4:19,15
2 71 Siimson Ebe EST 4:37,53
3 45 Puskala Viivi CCH 4:39,17
4 27 Siimson Ele EST 4:39,95
56 Selin Elina TVC DNS
Men's Individual Pursuit 4km
1 32 Nareklishvili Beka GEO 4:54,03
2 72 Skachek Denis RUS 5:17,32
3 8 Koistinen Sampo CCH 6:16,78
74 Kireenko Ilia RUS DNF
80 Stokes Tom GBR DNS