Tulokset CCH

Ratapyöräilyn Suomen Mestaruuskilpailut 30.7.2016

1 km aika-ajot
1 km aika-ajot Finaali M16
1. Sampo Lahti Kä-Ta 1:12.087
2. Joakim Nordström Akilles 1:17.696
3. Antti Lehikoinen TVC 1:17.725
4. Robin Aimi TuUL 1:21.067
5. Akseli Lindgren TVC 1:23.176

1 km aika-ajot Finaali M18

1. Nuutti Antikainen CCH 1:13.372
2. Antti Lehikoinen TVC 1:19.519
3. Saku Turkulainen IK-32 1:21.498

1 km aika-ajot Finaali M40

1. Jari Ollila P-Union 1:12.654
2. Reijo Kähäri UP 1:13.961
3. Seppo Kettunen IK-32 1:15.251
4. Antero Salvanto CCH 1:16.170
5. Samu Ilonen TVC 1:17.128
6. Jukka Lehikoinen TVC 1:19.359
7. Tommi Groundsrtöm IK-32 1:19.621
8. Mirko Sirén CCH 1:20.831

1 km aika-ajot Finaali M30

1. Juhani Tammisto CCH 1:08.505
2. Janne Nurminen CCH 1:09.572
3. Lauri Harju TVC 1:15.967
4. Teemu Salonen Po-Ta 1:20.424

1 km aika-ajot Finaali Miehet

1. Mika Simola TuUL 1:06.526
2. Juhani Tammisto CCH 1:07.242
3. John Lawson CCH 1:08.612
4. Janne Nurminen CCH 1:09.928
5. Robert Brandt HTL 1:11.515
6. Tommi Nieminen UP 1:12.168
7. Timo Londen Stanga 1:12.483
8. Henrik Luostarinen TuUL 1:12.836
9. Michael Aarnio CCH 1:13.715
10. Pauli Putkonen CCH 1:13.863
11. Arttu Pekkarinen IK-32 1:14.795
12. Erik Relanto TuUL 1:15.074
13. Ville-Pekka Reponen IK-32 1:21.149
Markus Auvinen HTL DNS
Wille-Oskari Riihelä CCH DNS
 
2 km takaa-ajon karsinta: Kaksi parasta ajaa kullasta ja kaksi seuraavaa pronssista.
N16 Karsinta
1. Sonja Taskinen TVC 3:00.826
2. Anniina Ahtosalo KorsKa 3:05.474
3. Salla Lindgren TVC 3:08.704
M16
1. Sampo Lahti Kä-Ta 2:29.208
2. Joakim Nordström Akilles 2:37.974
3. Antti Lehikoinen TVC 2:45.742
4. Robin Aimi TuUL 2:47.643
5. Akseli Lindgren TVC 2:52.400
N18
1. Viivi Puskala CCH 2:56.739
2. Emma Lahti Kä-Ta 2:55.675
3. Anni Alanko SV 3:01.732
4. Heidi Tenhunen UP 3:09.197
.
3 km takaa-ajon karsinta: Kaksi parasta ajaa kullasta ja kaksi seuraavaa pronssista.
.M18
1. Nuutti Antikainen CCH 3:56.038
2. Joakim Nordström Akilles 4:19.523
.
.M30
1. Janne Nurminen CCH 3:44.601
2. Jarkko Niemi GIF 3:44.155
3. Janis Künnap IK-32 3:48.900
4. Juhani Tammisto CCH 3:49.113
5. Lauri Harju TVC 3:50.300
6. Timo Londen Sranga 4:02.772
7. Teemu Salonen Po-Ta 4:05.534
M40
1. Juhana Hietala CCH 3:45.213
2. Jari Ollila P-Union 3:46.344
3. Seppo Kettunen IK-32 3:52.583
4. Antero Salvanto CCH 3:56.264
5. Jukka Lehikoinen TVC 3:58.543
6. Samu Ilonen TVC 4:04.554
7. Jyrki Lepistö Po-Ta 4:16.053
8. Markku Väyrynen OPP 4:16.198
Naiset
1. Antonia Gröndahl IK-32 3:59.793
2. Pia Pensaari TVC 4:00.674
3. Minna-Maria Kangas IK-32 4:04.111
4. Rosa Törmänen IK-32 4:06.760
5. Cecilia Aintila IK-32 4:09.911
6. Heidi Onger IK-32 4:12.714
7. Anni Elmen TVC 4:13.962
8. Sara Ferrara CCH 4:14.105
9. Sini Savolainen CCH 4:15.359
10. Elina Selin TVC 4:21.116
.
4 km takaa-ajon karsinta
Miehet
1. Timo Erjomaa TVC 4:57.799
2. Kari Pajanne IK-32 4:58.911
3. Erik Relanto TuUL 5:02.359
4. Jarkko Niemi GIF 5:05.335
5. Marco-Tapio Niemi TY 5:11.570
6. Luostarinen Henrik TuUL 5:14.294
7. Markus Auvinen HTL 5:15.150
8. Pekkarinen Arttu IK-32 5:15.840
9. Ville-Pekka Reponen IK-32 5:52.117
15 km Linja-ajo finaali, miehet
1 Roope Nurmi TWD-L
2 Juhana Hietala CCH
3 Timo Erjomaa TVC
4 John Lawson CCH
5 Nuutti Antikainen CCH
6 Tero Pusa CCH
7 Janne Nurminen CCH
8 Lauri Harju TVC
9 Marco-Tapio Niemi TY
10 Mika Vilen CCH
11 Henrik Luostarinen TuUL
12 Erik Relanto TuUL