Tulokset:

BMX Racing Cup 1 Helsinki
Helsinki 21.5.2016
Sija Nimi Seura
Miehet 6, Naiset 7 (3 ajajaa)
1 Aida Teikari Btu
2 Jerry Niemi BMXH
3 Miro Rantanen BTu
Nimi Seura
Miehet 7, Naiset 8 (10 ajajaa)
1 Veikko Laakso BTu
2 Oliver Vuosku BTu
3 Max Lorenz BTu
4 Axel Nurmenkari BMXH
5 Sebastian Kjellman BMXH
6 Ella Höök BMXH
7 Leo Kiviniemi TaBC
8 Jermu Niemi BMXH
9 Jami Sydänneva BMXH
Sij. Nimi Seura
Miehet 8, Naiset 9 (8 ajajaa)
1 Iivari Vornanen BMXH
2 Eelin Nurmi BTu
3 Salla Salmi HaKa
4 Miiko Virtanen HaKa
5 Juho Rantanen BTu
6 Lanni Kymäläinen TaBC
7 Elias Höök BMXH
8 Tiitus Piirainen TaBC
Nimi Seura
Miehet 9, Naiset 10 (7 ajajaa)
1 Olavi Kiviniemi TaBC
2 Alex Teikari BTu
3 Kasper Hickman BMXH
4 Iivo Vesikko TaBC
5 Oskar Lehto TÜ ASK EST
6 Rafael Sillankorva BMXH
7 Mirjam Raun RTR EST
Nimi Seura
Miehet 10, Naiset 11 (8 ajajaa)
1 Tuure Haapakorski TaBC
2 Diana Sittnikow BMXH
3 Lari-Antton Rintala SPP-56
4 Christoffer Kjellman BMXH
5 Sofia Karila  BMXH
6 Ilmari Heinonen BMXH
7 Noora Järvinen TaBC
8 Teo Sahi TaBC
Nimi Seura
Miehet 11, Naiset 12 (3 ajajaa)
1 Nooa Keisu BMXH
2 Rasmus Varis BMXH
3 Toivo Laakso BTu
Nimi Seura
Miehet 12, Naiset 13 (9 ajajaa)
1 Axel Kantanen BMXH
2 Edvin Leppänen BTu
3 Mihkel Körgesaar TÜ ASK EST
4 Joel Autio BTu
5 Anselmi Kiviniemi TaBC
6 Oskar Körgesaar TÜ ASK EST
7 Ella Lehtonen BMXH
8 Oskari Karvinen RR
9 Pyry Panula RR
Nimi Seura
Miehet 13, Naiset 14 (4 ajajaa)
1 Joona Pekkilä BMXH
2 Antti Laakkonen BMXH
3 Graig Milan Meriloo Spot EST
4 Eero Karila BMXH
Nimi Seura
Miehet 14 (2 ajajaa)
1 Leo Autio BTu
2 Anton Holmberg BMXH
Nimi Seura
Miehet Juniorit (4 ajajaa)
1 Juho Kärkkäinen HaKa
2 Jesse Angervo TVC
3 Miiko Rajajärvi HaKa
4 Tuomas Panula RR
Nimi Seura
Cruiserit (6 ajajaa)
1 Juuso Mäenpää TaBC
2 Jani Vesikko TaBC
3 Kai Kantanen BMXH
4 Juha-Matti Karvinen RR
5 Marko Niemi BMXH
6 Raine Kärkkäinen HaKa
Nimi Seura
MN30+ (11 ajajaa)
1 Tero Salokuusi RR
2 Jukka Hill BMXH
3 Graeme Cook BTu
4 Ville Laakso BTu
5 Tero Sillankorva BMXH
6 Kapa Karila BMXH
7 Heikki Heinonen BMXH
8 Arto Piirainen TaBC
9 Sampo Kuisma BMXH
10 Raine Kärkkäinen HaKa
11 Heikki Järvinen TaBC
Nimi Seura
Naiset (4 ajajaa)
1 Heini Ilmarinen HyPy
2 Salli Saimovaara RR
3 Pinja Puustinen RR
4 Helmi Jokinen RR
Nimi Seura
Miehet (4 ajajaa)
1 Tommi Lehtonen BMXH
2 Iikka Salmela TaBC
3 Samuli Mattila TaBC
4 Patrik Bergman TaBC
5 Paavo Pohjonen TaBC
6 Jukka Mäennenä TaBC
7 Juho Tulisalmi TaBC
8 Siim Lepik TÜ ASK EST
9 Karl Lausing Spot EST

10

Ville Niemi TaBC