Tulokset: SPU Markku Nieminen

Ylöjärvi 10. Pirkka MTB, XCM cupin finaali 4.10

Naiset 60 km
1 Ylinen Susanna   2:45:22
2 Kosunen Niina Team Medilaser MTB 3:14:04
3 Helen Kirsi   3:18:23
4 Nousiainen Sini JYPS 3:18:30
5 Kylmäniemi Heli Pyörä-Union Tampere 3:26:27
7 Alaoja Vilelmiina JYPS 3:34:00
N40 60 km
1 Orell-Sipponen Mira JYPS 3:05:21
2 Roininen Anu   3:56:23
M18 60 km
1 Kuronen Eetu TVC Lieto 2:53:02
2 Sillanpää Arttu HyPy 3:14:00
3 Kossi Henri Nokia 3:18:35
4 Kaskinen Toivo   3:55:04
M40 60 km
1 Heinikainen Jari LaPy 2:28:12
2 Perttula Ismo Kaupin Kanuunan (PKK) 2:28:17
3 Leppämäki Marko Jurvan Voima 2:35:35
4 Viemerö Jyri SPP-56 2:38:26
5 Miilumäki Pekka SPP-56 2:39:43
6 Mustakallio Petteri KuoPyS 2:39:44
7 Karjalainen Juhani Team Medilaser MTB 2:42:21
8 Jukola Tero Avanademultisport 2:47:49
9 Pohjasvuo Pasi   2:49:09
10 Pirttinen Jani   2:50:22
11 Rantanen Antti Team Medilaser MTB 2:50:29
12 Hakala Arto AAH 2:56:24
13 Kouhia Henri KorsKa 3:00:27
14 Nyström Kristian KWCT 3:04:13
15 Roininen Reijo   3:05:00
16 Heinonen Simo Triatlon Team 226 Tampere 3:05:12
17 Saukkonen Mika TCC 3:06:05
18 Nieminen Jarno LaPy 3:38:58
19 Henttonen Juha Nokia 4:00:02
20 Nieminen Kari Hämeenkyrö 4:28:18
M50 60 km
1 Kansikas Ari Team Medilaser MTB 2:35:30
2 Savikko Olli Kaupin Kanuunat 2:43:21
3 Kokkonen Rauno TCC 2:44:15
4 Kiviranta Jukka Pyörärinki 3:04:10
5 Mäkinen Jari Team Medilaser MTB 3:19:25
6 Sariola Olavi Oulu 3:23:17
7 Kauppi Johannes Slimboys 3:24:53
M60 60 km
1 Eklund Rauni GWCT 2:43:53
2 Sammalisto Pekka Kangasalan Kisa 3:11:58
Miehet 60 km
1 Halme Sasu Focus Halme Racing 2:12:50
2 Repo Valtteri Finnfalz-Rush Racing 2:14:00
3 Tähti Toni Team Medilaser MTB 2:14:05
4 Pökälä Samuel TWD Länken 2:14:10
5 Ojala Henri TVC Lieto 2:14:40
6 Pessi Joonas Kaupin Kanuunat (PKK) 2:14:41
7 Niemi Jarkko Chebici-Isku 2:20:30
8 Kangaskokko Juha OTC 2:21:26
9 Uusi-Piuhari Teemu Team Medilaser MTB 2:21:59
10 Pärssinen Perttu Team Medilaser MTB 2:22:18
11 Urmas Stefani Finnfalz-Rush Racing 2:25:54
12 Toppari Jaakko Jurvan Voima 2:28:10
13 Kuitto Antti Team EVOC Finland / HyPy 2:28:21
14 Veikkolainen Kari Korson Kaiku 2:30:10
15 Sairanen Iiro Imatran Urheilijat 2:30:40
16 Pihamaa Sauli LaPy 2:31:53
17 Pakkanen Jarkko PKK 2:32:13
18 Lehtinen Tarmo PKK 2:34:51
19 Stoor Tony Jurvan Voima 2:35:57
20 Mäkelä Jaakko Team Medilaser MTB 2:36:46
21 Kaskinen Kare Porin Tarmo 2:37:38
22 Kumpunen Anttoni   2:38:10
23 Prusti Petri SPP-56 2:38:11
24 Hiidenheimo JäPy 2:41:10
25 Kosunen Aki Team Medilaser MTB 2:43:07
26 Ristamäki Juha PKK 2:43:55
27 Saarinen Ismo ProMTB 2:45:00
28 Kujala Aleksi IF Brahe 2:45:21
29 Pöyhölä Mikko TaBC 2:46:13
30 Ruotsalainen Petri Riihimäki 2:46:45
31 Nykänen Henrik   2:57:48
32 Rinne Lasse IK-32 2:57:51
33 Heikkinen Janne Helsinki 2:58:14
34 Rinne Anssi IK-32 2:58:43
35 Kallio Mikko SPP-56 Seinäjoki 2:58:45
36 Lindström Kauri Maastoonpolje.fi 2:59:00
37 Fabig Andre Porin Tarmo 2:59:15
38 Koivula Mikko Korson Kaiku 2:59:30
39 Laitinen Lassi-Pekka LaPy 3:03:33
40 Hallikainen Janne Aviapolis Cycling Team 3:05:40
41 Lirkki Jani JYPS 3:09:05
42 Siirilä Toni   3:13:18
43 Kuitunen Tomi JäPy 3:14:02
44 Ahola Panu Maastoonpolje.fi 3:14:40
45 Hyöty Sami WVC 3:14:46
46 Peltonen Mika SPP-56 Seinäjoki 3:24:29
47 Turunen Miko Varkaus 3:32:37
48 Paajanen Sami Korson Kaiku 3:35:10
49 Kainulainen Pertti   3:35:43
50 Karhumaa Vesa Hämeenkyrö 4:28:15
M10 15 km
1 Fabig Leo PoTa 1:26:00
2 Rintala Lari-Antton SPP-56 1:29:00
3 Kylmäniemi Kalle Pyörä-Union Tampere 1:31:00
4 Kornijenko Kuizma CCH 2:08:05
  Kylmäniemi Kalle Pyörä-Union Tampere DNF
M12 15 km
1 Niemi Tomas-Casimir Tampereen Yritys 1:15:47
2 Viemero Niko SPP-56 1:31:55
3 Ahola Niko Maastoonpolje.fi 1:32:00
4 Vähäsöyrinki Valtteri Kuhmalahden Kisa 1:55:39
M14 15 km
1 Mattila Emil PPP-97 1:03:08
2 Kornijenko Egor CCH 1:11:23
3 Ahola Jimi Maastoonpolje.fi 1:36:34
  Niemi Jonni-Micael Tampereen Yritys DNS
M16 30 km
1 Hara Jere Team Medilaser MTB 1:19:25
2 Sillankorva Jaakko Korson Kaiku -Team 2020 1:20:38
3 Jern Linus Espoo 1:21:07
4 Antikainen Nuutti CCH 1:25:18
5 Taskinen Jukius Imatran Urheilijat 1:28:30
6 Kansikas Kasper Pilkanmaan Pilke 1:46:05
  Jern Linus   DNS
  Mielikäinen Otto HyPy DNS
M18 30 km
1 Pöytälaakso Akseli Tampereen Pyörä-Pojat 1:48:25
M40 30 km
1 Lehtovaara Mika LaPy 1:32:32
2 Lindberg Johon CCH 1:41:15
3 Kosamo Rauno Maastoonpolje.fi 1:47:31
4 Vähäsöyrinki Tero Kuhmalahden Kisa 2:05:08
M50 30 km
1 Hovaska Pertti PKK 1:27:46
2 Kaikkonen Ari Team Garmin MTB Finland 1:46:40
M60 30 km
1 Lajunen Jarmo Tampere 1:50:03
Miehet 30 km
1 Väänänen Heikki Häppy or not 1:13:30
2 Hannula Petteri MTBCF 1:16:46
3 Torsoska Eetu Huittisten Pyöräilijät 1:24:30
4 Väyliö Juha TVC Lieto 1:29:29
5 Hotti Harri   1:29:48
6 Vaahtera Juha Kaupin Kanuunat PKK 1:30:37
7 Raukola Johannes Kangasalan Kisa 1:33:11
8 Heikkinen Mikko Vantaa 1:33:25
9 Hyörinen Antti   1:34:05
10 Haavisto Timo Huittisten Pyöräilijät 1:34:10
11 Hällfors Mikko Maastoonpolje.fi 1:34:38
12 Mäkiranta Ville Maastoonpolje.fi 1:34:59
13 Haavisto Timo Huittisten Pyöräilijät 1:35:44
14 Javanainen Marko Maastoonpolje.fi 1:35:59
15 Vähäsantanen Jesse Tampere 1:46:21
16 Järvisalo Simo Maastoonpolje.fi 1:47:00
17 Lehtinen Ville Haaviston Hiipijät 1:49:30
18 Peltonen Arttu Valkeakoski 1:58:45
19 Rankila Petri Ylöjärvi 2:09:54
20 Peltonen Jussi Tampere 2:16:10
21 Leppänen Tero HePo 2:22:15
N12 15 km
1 Fabig Linnea PoTa 1:49:41
N14 15 km
1 Fabig Lisa PoTa 1:23:29
N40 km 30 km
1 Ahola Niina Maastoonpolje.fi 2:08:05
Naiset 30 km
1 Lindroth Mona LaPy 1:41:10
2 Nurmi Sini Ranta-Pyörä 1:53:15