Tulokset:

Saariselkä MTB 
Saariselkä MTB 29.8.2015
M-12  40 km
Nimi Seura Aika
1 K Jakobsen Konrad Nordlysbyen Sykkel 54:37,0
2 A Hansen Martin Nordlysbyen Sykkel 30:25,3
Lahdenperä Henrik Nordlysbyen Sykkel DNF
Ström Håkan Nordlysbyen Sykkel DNF
M-15 40 km
1 Nilsen Johannes Nordlysbyen Sykkel 07:25,6
2 Hansen Mathias Nordlysbyen Sykkel 23:16,9
3 Suhr Thomas Nordlysbyen Sykkel 24:30,7
4 Lahdenperä Sander Nordlysbyen Sykkel 53:45,0
N-15 40 km
1 K Jakobsen Magni Nordlysbyen Sykkel 39:28,6
2 K Jakobsen Marit Nordlysbyen Sykkel 49:36,2
3 Meskus Liisa Rovaniemen Taitoluistelijat 37:04,2
4 Koski Hanna Rovaniemen Taitoluistelijat 57:15,6
5 Vuorentausta Pinja Rovaniemen Taitoluistelijat 31:56,5
6 Turpeenniemi Noora Rovaniemen Taitoluistelijat 31:56,7
DUO  80 km
1 Vuorisalo Sailaritta Electrofit 42:47,8
2 Ojanen Simo-Viljami Electrofit 42:48,2
M-ELITE 80 km
1 Boberg Leirbakken Daniel Burfjord IL Sykkel / FullRulle 46:39,3
2 Kangaskokko Juha OTC 50:30,0
3 Vähämetsä Juha KiiRi/EGC 58:11,5
4 Härginen Dani Korska/Finsad 03:29,6
5 Saarela Samuli PKK/Team Sportax 04:25,2
6 Lukin Vitalik Mountainpeaks.ru 13:22,9
7 Bull Tommy Nordlysbyen Sykkel 16:13,9
8 Nilsen Svenn Tore Nordlysbyen Sykkel 19:11,8
9 Bergan Morten Hammerfest Sykkelklubb 20:32,3
10 Jakobsen Per Kåre Nordlysbyen Sykkel 24:22,3
11 Kolehmainen Jari Paksukumi Team 27:22,4
12 Rafaelsen Thomas Moen Nordlysbyen Sykkel 28:23,3
13 Karhu Janne OTC 50:43,8
14 Espo Tommi JYPS/Multimek 52:44,1
15 Hänninen Petri Typy 01:40,9
16 Ellilä Petteri OTC 04:47,1
17 Zakharov Andrey Solnyshko 09:03,5
18 Kolobov Andrey Lactat Express 09:19,8
19 Hinkkala Sakari Kuhmalahden Kisa 12:39,3
20 Chuvaev Igor Solnyshko 26:45,2
Niemi Pekka EGC Meranti DNF
Suhr Espen Nordlysbyen Sykkel DNF
Tukki Heikki Rokua MTB DNF
Tähti Toni Team Medilaser DNF
Törmänen Marko OTC/ Team Powerbar DNF
N-ELITE 80 km
1 Alusniemi Sini Compressport Team 18:53,0
2 Vähämetsä Ruut KiiRi/EGC Meranti 56:33,0
M-HARRASTE  80 km
1 Tormilainen Heikki OPP 37:54,3
2 Heikkilä Niko O-PP 50:51,8
3 Kallunki Jaakko Cyclos Kuusamo 52:45,0
4 Yakovlev Vladimir ENERGY SC Kola NPP 59:27,4
5 Timonen Aapo 01:45,2
6 Tahkola Pekka Syöte MTB / Kaupin Kanuunat 03:52,5
7 Sundquist Svein Kirkenes Cykleklubb 09:37,5
8 Piiroinen Lauri OPP 27:13,9
9 Niku Jussi Kona Team Inari-Saariselkä 27:21,8
10 Tuomi Jyri OTC 27:22,2
11 Ijäs Joni 31:09,5
12 Hiltunen Sami 34:15,0
13 Kemppainen Kimmo 36:11,9
14 Ursin Kari 49:28,9
15 Laulainen Timo 58:31,8
16 Neitola Pasi Joensuun Pyöräilijät 58:32,4
17 Parviainen Lauri Posiva 01:59,8
18 Heinoja Atte Hermanninranta 17:55,7
19 Javanainen Marko Maastoonpolje.fi 05:48,7
20 Harjuniemi Mikko 05:49,5
Hieto Ilkka Hauhon Sisu DNF
Härmä Antti OTC DNF
Lillia Jarno maastoonpolje.fi DNF
Nelimarkka Miikael DNF
Ratilainen Mikko DNF
Räisänen Timo Pk-Team DNF
Sariola Olavi DNF
Wiatrowski Aleksander OPP DNF
N-HARRASTE 80 km
1 Alppi Johanna Santasport 28:22,9
2 Nousiainen Sini JYPS 37:57,1
3 Erkinaro Tiina Team Donna Agile 20:50,0
4 Airaksinen Saara DNF
5 Niskajärvi Elina Rovaniemen Taitoluistelijat DNF
6 Tormilainen Hanna OP-P DNF
M-HARRASTE MINI 40 km
1 Immonen Timo OzMAX 10:19,8
2 Johansen Jani OP-P 27:58,7
3 Ellillä Jukka-Pekka PK-Team 36:02,9
4 Korpi Jari 38:59,1
5 Perälä Janne 48:49,0
6 Tienvieri Kaj Kaupin Kanuunat 51:19,8
7 Pussinen Eetu Geofcon 10:59,8
8 Hanhinen Tuomas KaFa 16:10,0
9 Kantia Pekka Geofcon 21:31,7
10 Lahdenperä Jyri Nordlysbyen Sykkel 37:15,9
11 Hansen Per Tore Nordlysbyen Sykkel 04:45,8
12 Pesnia Andrei 11:03,6
Tervo Tuomas DNF
N-HARRASTE MINI 40 km
1 Väntänen Annika 37:16,4
2 Neitola Raisa 50:29,4
3 Juotasniemi Maria Rovaniemen Taitoluistelijat 57:09,3
4 Hansen Ruth Nordlysbyen Sykkel 04:51,4
M-FATBIKE 80 km
1 Soini Kyösti OTC / Team ATEXON 13:23,2
2 Kauppinen Antti-Olli OTC 52:43,6
3 Määttä Kimmo Cyclos 05:38,6
4 Mänty Mika Paksukumi Team 23:16,7
5 Kleemola Vesa-Matti Fat Lebowski 33:24,2
6 Lirkki Jani Jyps 36:11,5
7 Vuorialho Harri Korson Kaiku 56:22,1
N-FATBIKE 80 km
1 Pinosto Susanna Team Donna Agile 47:31,3