Tulokset:

Saariselkä MTB
Saariselkä 28.8.2015
M- ELITE  60km
Nimi Seura Aika
1 Boberg Leirbakken Daniel Burfjord IL Sykkel / FullRu  2:40:36,9
2 Kangaskokko Juha OTC 41:40,9
3 Törmänen Marko OTC/ Team Powerbar 43:33,5
4 Tähti Toni Team Medilaser 44:10,7
5 Vähämetsä Juha KiiRi/EGC 50:02,8
6 Saarela Samuli PKK/Team Sportax 52:35,2
7 Härginen Dani Korska/Finsad 53:13,9
8 Niemi Pekka EGC Meranti 56:03,2
9 Lukin Vitalik Mountainpeaks.ru 59:40,2
10 Jakobsen Per Kåre Nordlysbyen Sykkel 02:00,2
11 Tukki Heikki Rokua MTB 02:34,9
12 Nilsen Svenn Tore Nordlysbyen Sykkel 02:40,5
13 Rafaelsen Thomas Moen Nordlysbyen Sykkel 04:58,5
14 Bull Tommy Nordlysbyen Sykkel 10:08,0
15 Bergan Morten Hammerfest Sykkelklubb 11:48,0
16 Karhu Janne OTC 11:56,7
17 Zakharov Andrey Solnyshko 20:54,1
18 Espo Tommi JYPS/Multimek 21:47,5
19 Ellilä Petteri OTC 30:01,2
20 Chuvaev Igor Solnyshko 35:17,5
21 Suhr Espen Nordlysbyen Sykkel 36:18,4
22 Hänninen Petri Typy 36:21,4
23 Kolehmainen Jari Paksukumi Team 40:44,3
24 Hinkkala Sakari Kuhmalahden Kisa 47:03,0
Kolobov Andrey Lactat Express Kesk.
N -ELITE  60km
1 Alusniemi Sini Compressport Team 03:21,1
2 Vähämetsä Ruut KiiRi/EGC Meranti 24:09,8
M -HARRASTE  60km
1 Tormilainen Heikki OPP 16:04,2
2 Heikkilä Niko OPP 28:52,4
3 Tahkola Pekka Syöte MTB / Kaupin Kanuunat 38:53,3
4 Timonen Aapo 39:51,9
5 Yakovlev Vladimir ENERGY SC Kola NPP 44:20,9
6 Niku Jussi Kona Team Inari-Saariselkä 46:58,3
7 Tuomi Jyri OTC 47:02,6
8 Piiroinen Lauri OPP 01:40,8
9 Laulainen Timo 05:35,1
10 Neitola Pasi Joensuun Pyöräilijät 07:52,1
11 Ursin Kari 08:06,1
12 Räisänen Timo Pk-Team 14:52,0
13 Sariola Olavi 17:03,6
14 Heikkinen Mika 21:50,7
15 Nelimarkka Miikael 23:56,5
16 Heinoja Atte Hermanninranta 24:06,4
17 Härmä Antti OTC 24:08,2
18 Ratilainen Mikko 26:06,7
19 Kaijala Tuomas 32:58,2
20 Parviainen Lauri Posiva 43:16,9
21 Kemppainen Kimmo 43:17,4
22 Mattila Jussi Geofcon 43:17,8
23 Wiatrowski Aleksander OPP 47:17,5
24 Pussinen Eetu Geofcon 51:05,6
25 Harjuniemi Mikko 54:13,6
26 Javanainen Marko Maastoonpolje.fi 04:18,2
27 Hieto Ilkka Hauhon Sisu 28:13,1
28 Lillila Jarno Maastoonpolje.fi 31:44,9
Kallunki Jaakko Cyclos Kuusamo Kesk.
Tienvieri Kaj Kaupin Kanuunat Kesk.
N -HARRASTE 60km
1 Nousiainen Sini JYPS 06:27,2
2 Erkinaro Tiina Team Donna Agile 07:49,2
3 Airaksinen Saara 31:02,4
4 Tormilainen Hanna OP-P 33:23,3
M- FATBIKE 60km
1 Soini Kyösti OTC / Team ATEXON 04:33,2
2 Kauppinen Antti-Olli OTC 16:10,8
3 Määttä Kimmo Cyclos 16:25,4
4 Kleemola Vesa-Matti Fat Lebowski 45:31,9
5 Mänty Mika Paksukumi Team 48:18,0
6 Lirkki Jani Jyps 57:38,1
7 Vuorialho Harri Korson Kaiku 58:35,2
8 Westman Jarmo 58:22,0
N- FATBIKE 60km
1 Pinosto Susanna Team Donna Agile 29:10,5
2 Sorvisto Mari Team Donna Agile 32:59,6
DUO 60km
1 Vuorisalo Sailariitta Electrofit 02:13,5
2 Ojanen Simo-Viljami Electrofit 02:13,5
M-12  11km
1 K Jakobsen Konrad Nordlysbyen Sykkel 39:32,3
2 A Hansen Martin Nordlysbyen Sykkel 40:05,9
3 Lahdenperä Henrik Nordlysbyen Sykkel 51:14,2
4 Bull Hoffrening Johannes Nordlysbyen Sykkel 56:44,2
N-12 11km
1 Suhr Ada Nordlysbyen Sykkel 02:30,0
2 Rafaelsen Sigrid Nordlysbyen Sykkel 06:31,1
M-15 11km
1 Nilsen Johannes Nordlysbyen Sykkel 31:54,2
2 Hansen Mathias Nordlysbyen Sykkel 32:22,2
3 Lahdenperä Sander Nordlysbyen Sykkel 40:49,8
4 Suhr Thomas Nordlysbyen Sykkel 56:44,0
N-15  11km
1 K Jakobsen Magni Nordlysbyen Sykkel 45:27,3
2 K Jakobsen Marit Nordlysbyen Sykkel 46:32,8
M JA N HARRATE  11km
1 Ellilä Jukka-Pekka PK-team 45:41,0
2 Hanhinen Tuomas KaFa 58:32,0
3 Pesnia Andrei 12:05,0
1 Väntänen Annika 54:11,0

2

Järventie-Ahonen Heli 57:50,0