Tulokset

Barents Tempo
N-14 10,5 km
1 19 Elli Hedman FIN 23:24,5
2 18 Karoliina Ojala FIN 24:05,2
3 20 Anastasia Balumova RUS 26:19,0
M-14 10,5 km
1 22 Jimi Aalto Jurvan Voima 20:43,8
2 25 Kalle Marjoniemi FIN 20:52,4
3 24 Santeri Kolehmainen Paksukumi Team 23:53,4
4 26 Konsta Soini FIN 24:08,4
5 23 Sakari Ikonen OTC 28:37,3
N-16 10,5 km
1 29 Emma Lahti Kälviän Tarmo 22:12,9
N-18 10,5 km
1 31 Lin-Birgitte Njuolla NOR 23:28,2
2 30 Minttu Ojala FIN 24:20,6
N-50 10,5 km
1 32 Ludmila Vasilieva RUS 31:29,3
N-ELITE 10,5 km
1 34 Pauliina Kanervo FIN 20:44,5
2 36 Kaisa Ojala FIN 24:20,4
3 35 Alexandra Kazakova RUS 28:35,4
M-16 10,5 km
1 131 Simeon Manninen FIN 18:49,1
2 133 Sampo Lahti Kälviän Tarmo 18:58,2
3 137 Joonas Salmi FIN 19:24,4
4 140 Juhani Salmi FIN 19:48,3
5 138 Ilmari Tunkkari GIF 20:03,7
6 139 Turo Torvinen FIN 20:21,3
7 134 Egor Popov RUS 20:26,8
8 132 Ivan Chernenko RUS 21:33,5
9 136 Artem Poplevin RUS 25:43,8
M-60 10,5 km
1 301 Nikolay Mironov RUS 22:10,8
2 305 Anatolyi Maslov RUS 23:55,0
3 303 Leppänen Johannes CCH 25:02,8
4 304 Olli Paasovaara Cyclos Kuusamo 25:10,9
5 302 Viachaslav Baranovskiy RUS 27:20,2
M-50 10,5 km
1 310 Pavel Samodov RUS 19:36,2
2 312 Andrey Lobachkov RUS 19:51,9
3 314 Markku Henriksson Oulun Tarmo 20:36,8
4 315 Harri Hautala OTC 20:59,1
5 308 Veli-Matti Keloneva Otc 21:34,9
6 307 Hannu Marjoniemi PyöräRinki 21:37,9
7 311 Pekka Hartikka OTC 22:00,2
8 316 Nikolai Tabola RUS 23:16,2
9 309 Viktor Grigorev RUS 25:08,7
M-40 10,5 km
1 204 Jari Kolehmainen Paksukumi Team 19:25,5
2 207 Pasi Nurmela OTC 19:38,7
3 202 Viachaslav Apciauri RUS 19:46,4
4 203 Michail Smolkin RUS 20:17,7
5 208 Denis Kondurev RUS 20:34,8
6 201 Tapio Rauma Kälviän Tarmo 21:31,2
7 206 Artur Tkachenko RUS 21:37,9
8 205 Aleksey Starodubcev RUS 21:54,6
M-18 10,5 km
1 101 Aku Keloneva FIN 18:51,6
M-ELITE 10,5 km
1 122 Marko Törmänen OTC 17:02,3
2 118 Juha Kangaskokko FIN 17:18,0
3 114 Petri Hyppönen FIN 17:32,4
4 120 Ivan Selivanov RUS 17:37,9
5 121 Juhani Timmerbacka FIN 17:43,9
6 112 Iiro Mäntyniemi FIN 17:44,3
7 111 Pekka Kähkölä OTC 17:47,5
8 102 Arttu Malviniemi GIF 17:50,1
9 125 Anders Boine Verstad Sirma IL 18:00,7
10 126 Kenneth Backlund NCK 18:07,8
11 123 Ville Luoto Kälviän Tarmo 18:25,8
12 119 Petri Lahtinen OTC 18:33,3
13 106 Vladimir Stasiuk RUS 18:38,9
14 117 Mikko Aalto Jurvan Voima 18:39,6
15 124 Timo Ruostetsaari FIN 18:48,4
16 127 Antti Kulmala FIN 18:51,4
17 116 Vladyslav Makogon FIN 18:54,1
18 109 Antto Tunkkari GIF 18:58,6
19 107 Jyrki Puttonen OTC 19:04,1
20 110 Vladislav Kasianov RUS 19:09,9
21 108 Timo Pesola Kälviän Tarmo 19:10,5
22 105 Sebastian Kurten-Kainberg GIF 19:26,1
23 103 Ville Pesonen Cyclos Kuusamo 19:46,8
24 104 Ivan Lazarev RUS 20:05,6
25 115 Denis Sobolev RUS 20:26,0