Tulokset

Pudasjärvi Barents maantie 9.8.2015

N-10 10,2 km
1 2 Anni Tapio FIN 22:42,4
2 1 Ellinoora Ojala FIN 25:48,2
3 3 Julia Kivilahti Kauhajoen Karhu 32:00,6
1 5 Arttu Holopainen Kauhajoen Karhu 30:05,3
N-12 10,2 km
1 7 Seliina Manninen FIN 22:41,5
M-12 10,2 km
1 13 Ivan Bushkovskiy RUS 21:03,6
2 9 Aaro Tuovinen FIN 22:04,4
3 14 Tuomas Tummala Kauhajoen Karhu 22:04,4
4 11 Eero Hedman FIN 22:12,9
5 12 Erno Nousiainen Kauhajoen Karhu 23:40,3
6 10 Aleksey Smolkin RUS 34:47,0
M-70 20,4 km
1 16 Jaakko Alalahti otc 42:35,1
N-14 20,4 km
1 18 Karoliina Ojala FIN 45:19,6
2 19 Elli Hedman FIN 45:20,3
3 20 Anastasia Balumova RUS 55:21,5
M-14 20,4 km
1 22 Jimi Aalto Jurvan Voima 37:43,6
2 25 Kalle Marjoniemi FIN 38:54,8
3 26 Konsta Soini FIN 42:32,1
4 23 Sakari Ikonen OTC 51:46,0
0 24 Santeri Kolehmainen Paksukumi Team DNS
N-50 20,4 km
1 32 Ludmila Vasilieva RUS 55:21,5
N-16 51 km
1 29 Emma Lahti Kälviän Tarmo 1:37:56,4
1 31 Lin-Birgitte Njuolla NOR 1:49:00,0
2 30 Minttu Ojala FIN 1:56:29,5
N-ELITE 51 km
1 34 Pauliina Kanervo FIN 1:33:11,2
2 36 Kaisa Ojala FIN 1:53:04,6
3 35 Alexandra Kazakova RUS 2:15:21,8
M-16 51 km
1 131 Simeon Manninen FIN 1:31:43,9
2 133 Sampo Lahti Kälviän Tarmo 1:31:52,3
3 137 Joonas Salmi FIN 1:31:57,4
4 138 Ilmari Tunkkari GIF 1:32:40,2
5 140 Juhani Salmi FIN 1:32:40,2
6 139 Turo Torvinen FIN 1:33:08,4
7 132 Ivan Chernenko RUS 1:39:28,1
0 136 Artem Poplevin RUS DNF
0 134 Egor Popov RUS DNF
M-60 51 km
1 301 Nikolay Mironov RUS 1:42:43,6
2 305 Anatolyi Maslov RUS 1:49:58,5
3 303 Leppänen Johannes CCH 1:50:16,2
4 304 Olli Paasovaara Cyclos Kuusamo 1:54:51,9
5 302 Viachaslav Baranovskiy RUS 2:14:17,2
M-50 51 km
1 312 Andrey Lobachkov RUS 1:33:02,0
2 314 Markku Henriksson Oulun Tarmo 1:33:18,9
3 308 Veli-Matti Keloneva Otc 1:33:20,5
4 311 Pekka Hartikka OTC 1:33:34,3
5 310 Pavel Samodov RUS 1:35:27,6
6 307 Hannu Marjoniemi PyöräRinki 1:38:00,6
7 316 Nikolai Tabola RUS 1:48:27,8
8 309 Viktor Grigorev RUS 1:57:40,9
0 315 Harri Hautala OTC DNF
M-40 51 km
1 207 Pasi Nurmela OTC 1:28:47,0
2 204 Jari Kolehmainen Paksukumi Team 1:32:38,4
3 203 Michail Smolkin RUS 1:33:03,1
4 208 Denis Kondurev RUS 1:33:24,9
5 202 Viachaslav Apciauri RUS 1:37:47,6
6 206 Artur Tkachenko RUS 1:38:20,6
7 205 Aleksey Starodubcev RUS 1:42:16,2
0 201 Tapio Rauma Kälviän Tarmo DNF
M-18 91,8 km
1 101 Aku Keloneva FIN 2:54:47,2
M-ELITE 91,8 km
1 122 Marko Törmänen OTC 2:40:05,2
2 102 Arttu Malviniemi GIF 2:40:05,2
3 118 Juha Kangaskokko FIN 2:40:05,2
4 120 Ivan Selivanov RUS 2:40:08,1
5 109 Antto Tunkkari GIF 2:40:14,2
6 114 Petri Hyppönen FIN 2:40:15,9
7 103 Ville Pesonen Cyclos Kuusamo 2:40:16,9
8 111 Pekka Kähkölä OTC 2:40:16,9
9 121 Juhani Timmerbacka FIN 2:40:20,2
10 126 Kenneth Backlund NCK 2:40:21,7
11 123 Ville Luoto Kälviän Tarmo 2:40:21,7
12 124 Timo Ruotsetsaari FIN 2:40:23,7
13 112 Iiro Mäntyniemi FIN 2:40:23,7
14 108 Timo Pesola Kälviän Tarmo 2:40:34,7
15 125 Anders Boine Verstad Sirma IL 2:40:38,9
16 116 Vladyslav Makogon FIN 2:40:42,9
17 106 Vladimir Stasiuk RUS 2:41:19,5
18 105 Sebastian Kurten-Kainberg GIF 2:41:30,5
19 110 Vladislav Kasianov RUS 2:46:53,5
20 119 Petri Lahtinen OTC 2:47:21,7
21 107 Jyrki Puttonen OTC 2:54:31,5
22 115 Denis Sobolev RUS 3:00:36,4
23 104 Ivan Lazarev RUS 3:04:53,8
117 Mikko Aalto Jurvan Voima DNS
127 Antti Kulmala FIN DNF