Tulokset

87. Borgåloppet - Porvoon ajot  7.6.2015
M14 42 km SFI 
1 414 Ojaveer Osvald CFC Racing Team, Eesti 1:21:47 31
2 416 Öhman Samuli HyPy 1:21:47 32
3 413 Mirzojev Artojom CFC Racing Team, Eesti 1:21:47 33
4 415 Aintila Waldemar IK-32 SFI  1:21:47 34
5 420 Ollikainen Linus JyPS 1:21:47 35
6 1036 Aalto Jimi JurVo 1:23:44 39
7 421 Nykamb Leo P-P 1:24:07 42
8 423 Lindgren Akseli TVC 1:26:27 43
9 417 Vainio Veeti HyPy 1:28:36 44
10 424 Niemi Jonni-Micael TY 1:30:23 46
411 Kolehmainen Oskari CCH dns
412 Aarnisalo Tarmo CCH dns
422 Aarnio Onni TVC dns
N16 42 km
1 431 Puskala Viivi CCH RW 1:21:58 36
2 435 Salmela Kajsa KorsKa 1:23:33 37
3 437 Suvisaari Vilhelmiina SibboV SFI  1:23:39 38
4 434 Lahti Emma KäTa 1:23:54 40
5 433 Rautiainen Petra CCH RW 1:23:54 41
lila 432 Hirvenoja Venla CCH RW dnf
lila 436 Alanko Anni SibboV dnf
M70 42 km
1 447 Nurkkala Lauri TWD 1:20:45 30
2 446 Katila Juhani Zeus 1:28:48 45
M10 21 km
1 452 Ingves Erika IF Kraft SFI  0:47:41 20
2 451 Antikainen Heidi CCH RW 0:47:46 21
3 453 Lindberg Cecilia SibboV SFI  0:56:20 27
M10 21 km
1 461 Ingves Anton IF Kraft SFI  0:47:55 22
2 463 Holopainen Arttu KaKa 0:55:37 26
3 462 Källberg Ivar IF Kraft SFI  1:13:43 29
N12 21 km
1 471 Aintila Wilma IK-32 SFI  0:44:52 14
2 472 Blåfield Linnea SibboV SFI  0:48:08 24
M12 21 km
1 488 Ahtosalo Matias KorsKa 0:38:49 3
2 483 Halonen Erik HyPy 0:38:53 5
3 487 Ijäs Emil KorsKa 0:41:07 6
4 493 Niemi Tomas-Casimir TY 0:42:26 8
5 484 Källberg Axel IF Kraft SFI  0:42:26 9
6 491 Lindberg Jesper SibboV SFI  0:42:37 10
7 489 Hämäläinen Antti KorsKa 0:43:39 11
8 486 Nousiainen Erno KaKa 0:44:55 15
9 485 Tummala Tuomas KaKa 0:45:04 16
10 481 Kervinen Leevi Akilles SFI  0:45:36 17
11 492 Lindgren Sampo TVC 0:47:58 23
482 Mikkola Lasse CCH dns
490 Kuusikoski Elias PoTa dns
N14 21 km
1 498 Salmela Vilma KorsKa 0:38:47 1
2 496 Ahtosalo Anniina KorsKa 0:38:47 2
3 497 Hämäläinen Aino KorsKa 0:38:49 4
4 500 Lindgren Salla TVC 0:41:13 7
5 499 Taskinen Sonja TVC 0:44:45 13
6 501 Luts Sandra Akilles SFI  0:48:13 25
M75 21 km
1 506 Munne Reijo KoPy 0:43:53 12
M80 21 km
1 511 Myyryläinen Kyösti P-Union 0:47:09 18
2 512 Westerberg Bror Zeus 0:47:12 19
3 510 Uusi-Kokko Sauli KaKa 0:56:57 28
Elite + M18 175 km
1 106 Carman Ben TWD-Länken SFI  4:20:01 167
2 10 Moncorgé Pierre Team Bliz-Merida, Sverige 4:20:01 168
3 7 Janssen Yannick Team Bliz-Merida, Sverige 4:20:11 169
4 90 Manninen Matti Plizz-Merida 4:20:25 170
5 15 Andreev Daniil Team Velosport, RUS 4:20:25 171
6 110 Pökälä Samuel TWD-Länken SFI  4:20:25 172
7 109 Nurmi Roope TWD-Länken SFI  4:20:25 173
8 27 Salermo Marek Akilles SFI  4:20:25 174
9 21 Henttala Niklas Akilles SFI  4:20:25 175
10 33 Bäckman Anders CCH Kivenlahden Pyörähuolto 4:20:25 176
11 84 Toppari Jaakko JurVo 4:20:25 177
12 51 Kejo Mikko Finnfalz-Rush Racing 4:20:25 178
13 68 Koski Olli IBD Vivus 4:20:25 179
14 50 Hämäläinen Teemu Finnfalz-Rush Racing 4:20:25 180
15 16 Redakov Daniil Team Velosport, RUS 4:20:25 181
16 26 Puttonen Max Akilles SFI  4:20:44 182
17 112 Vainionpää Oskari TWD-Länken SFI  4:20:25 183
18 25 Nummikko Jussi Akilles SFI  4:21:18 184
19 20 Hänninen Aleksi Akilles SFI  4:21:28 185
20 65 Nordlund Johan HlTarmo/Racebike-Focus 4:23:02 186
21 62 Pikkarainen Timo GIF SFI  4:23:02 187
22 52 Laanterä Kalle Finnfalz-Rush Racing 4:23:27 188
23 1 Sanvicence Lilian Equipe CMI-Verge 4:23:27 189
24 153 Federov Egor Team Velosport, RUS 4:23:27 190
25 74 Korpi Antti IK-32 SFI  4:23:27 191
26 48 Pursiainen Ville CK Master SFI  4:23:27 192
27 53 Repo Valtteri Finnfalz-Rush Racing 4:23:46 193
28 4 Alborn Michael Equipe CMI-Verge 4:23:46 194
29 56 Urmas Stefani Finnfalz-Rush Racing 4:23:46 195
30 88 Pesola Timo KäTa 4:23:46 196
31 38 Nurminen Janne CCH Kivenlahden Pyörähuolto 4:23:46 197
32 72 Hirvonen Keijo IK-32 SFI  4:23:46 198
33 6 Kuljus Viljar Haanja Rattaklubi, Eesti 4:23:46 199
34 45 Vilen Mika CCT 4:23:46 200
35 11 Ljunggren Carl Team Bliz-Merida, Sverige 4:23:46 201
36 73 Kantola Ville IK-32 SFI  4:23:46 202
37 94 Backlund Kenneth Nck/VMsport SFI  4:23:46 203
38 79 Ikonen Tommi JäPy 4:23:46 204
39 46 Niemi Jarkko Chebici-Isku 4:23:46 205
40 57 Eriksson Rasmus GIF SFI  4:23:46 206
41 64 Härkönen Valtteri HlTarmo/Racebike-Focus 4:23:46 207
42 58 Koski Lauri GIF SFI  4:23:46 208
43 23 Kesonen Anssi Akilles SFI  4:23:46 209
44 100 Aura Sami TuUL 4:23:46 210
45 18 Färlin Juho Akilles SFI  4:23:46 211
46 19 Fingerson Eärendel Akilles SFI  4:23:46 212
47 41 Birling Niki CCT 4:23:46 213
48 30 Viholainen Teemu Akilles SFI  4:23:46 214
49 107 Hänninen Juho TWD-Länken SFI  4:23:46 215
50 108 Kaislavuo Jesse TWD-Länken SFI  4:23:46 216
51 83 Stoor Tony JurVo 4:23:46 217
52 70 Auvinen Mikko IK-32 SFI 4:23:46 217,5
53 86 Ollikainen Jouni JyPS 4:23:46 218
54 92 Saarinen Juho LaPy 4:23:46 219
55 42 Huovilainen Lasse CCT 4:23:46 220
56 85 Varala Janne JurVo 4:23:46 221
57 24 Mansner Kim Akilles SFI  4:23:46 222
58 69 Puuronen Tuukka IBD Vivus 4:23:46 223
59 9 Miller Barry Team Bliz-Merida, Sverige 4:23:46 224
60 8 Kanerva Hiski Team Bliz-Merida, Sverige 4:25:16 225
61 29 Suvisaari Arttu Akilles SFI  4:26:10 226
62 87 Luoto Ville KäTa 4:26:10 227
63 40 Torpo Lasse CCH Kivenlahden Pyörähuolto 4:27:32 228
64 75 Kuusisto Ari IK-32 SFI  4:31:48 230
151 Itkonen Jonne CCH Kivenlahden Pyörähuolto dnf
152 Hirvenoja Ville CCH Kivenlahden Pyörähuolto dnf
34 Colliander Niklas CCH Kivenlahden Pyörähuolto dnf
39 Salvanto Antero CCH Kivenlahden Pyörähuolto dnf
59 Kurten-Kainberg Sebastian GIF SFI  dnf
61 Mattsson Petter GIF SFI  dnf
67 Ilves Ville IBD Vivus dnf
77 Reponen Ville-Pekka IK-32 SFI  dnf
80 Kemppainen Jari JäPy dnf
81 Mäkelä Antti JäPy dnf
104 Simola Mika TuUL dnf
2 Greene Simeon Equipe CMI-Verge dnf
3 Van Eerd David Equipe CMI-Verge dnf
5 Soula Guillaume Equipe CMI-Verge dnf
17 Skachek Denis Team Velosport, RUS dnf
22 Kanerva Joni Akilles SFI  dnf
28 Sizko Antti Akilles SFI  dnf
32 Elmgren Jan CCH dnf
35 Hietala Juhana CCH Kivenlahden Pyörähuolto dnf
36 Matero Petri CCH Kivenlahden Pyörähuolto dnf
37 Myllymäki Mikael CCH Kivenlahden Pyörähuolto dnf
43 Mikkilä Jaakko CCT dnf
44 Rinkinen Petri CCT dnf
47 Turunen Taneli Chebici-Isku dnf
49 Aro Anton Finnfalz-Rush Racing dnf
54 Silfver Saku Finnfalz-Rush Racing dnf
55 Syrjä Santeri Finnfalz-Rush Racing dnf
60 Malviniemi Arttu GIF SFI  dnf
66 Siukola Lauri HlTarmo/Racebike-Focus dnf
70 Auvinen Mikko IK-32 SFI  dnf
71 Forsström Markus IK-32 SFI  dnf
76 Pajanne Kari IK-32 SFI  dnf
78 Pusa Tero Imatran U dnf
82 Aalto Mikko JurVo dnf
91 Pyykönen Pasi Koiviston Isku dnf
93 Kuusisto Tero LaPy dnf
95 Kanerva Jussi OrTo dnf
97 Ojasalo Joonas PeNo dnf
101 Kasurinen Tatu TuUL dnf
103 Seppä Lauri TuUL dnf
105 Kajosmaa Jesse TVC/Racebike-Focus dnf
111 Tiainen Sami TWD-Länken SFI  dnf
276 Kukkonen Mika Imatran U dnf
12 Kooijmans Ruud Team Cicli Basso Vicenza dns
13 Mandemakers Maarten Team Cicli Basso Vicenza dns
14 van der Steeg  Tijl Team Cicli Basso Vicenza dns
31 Salonen Erkko CCH dns
89 Holma Kari Koiviston Isku dns
96 Mäntyniemi Iiro OTC dns
98 Loukkola Joni PoPyKa dns
99 Sund Aki RSP dns
102 Luostarinen Henrik TuUL dns
105 km  5 kierr.
Kilpa 105 km
1 183 Tirkkonen Tuomas CCH Kivenlahden Pyörähuolto 2:45:15 93
2 223 Heiro Jussi TuUL 2:45:15 94
3 227 Väinölä Jouni UP 2:45:15 95
4 199 Rinne Anssi IK-32 2:45:15 96
5 226 Salovaara Teemu UP 2:45:15 97
6 220 Hujanen Jani RSP 2:45:15 100
7 213 Karvonen Markus LprPy 2:45:15 101
8 221 Pohjalainen Janne RSP 2:45:15 103
9 205 Sildén Simo JäPy 2:45:15 107
10 229 Sillanpää Aleksi HyPy 2:45:15 108
11 204 Turunen Mikael JäPy 2:45:15 110
12 224 Huhtamäki Tomi TVC 2:45:15 111
13 201 Ruotsalainen Jukka IK-32 2:45:15 113
14 171 Koskinen Tommi ACT 2:45:15 114
15 225 Nummela Klaus UP 2:45:15 116
16 208 Leppänen Juhamatti JyPS 2:45:15 117
17 194 Toveri Petri Cyclovision 2:45:15 120
18 195 Pollari Matti GIF 2:45:15 121
19 228 Väinölä Kirsi UP 2:45:15 122
20 207 Repo Ilmari JyPS 2:45:15 124
21 218 Holvikari Antti Reaktor Stanga 2:45:15 125
22 209 Oravamäki Joona KaKa 2:45:15 131
23 222 Löppönen Mikko TuUL 2:45:15 132
24 206 Mattila Harri JäPy 2:45:15 134
25 200 Rinne Lasse IK-32 2:45:15 135
26 219 Mäkinen Jussi Reaktor Stanga 2:45:15 136
27 202 Ylönen Tommi IK-32 2:45:15 137
28 174 Kervinen Sami Akilles 2:45:15 138
29 186 Kokko Jarkko CCH Kivenlahden Pyörähuolto 2:45:15 140
30 190 Siiriäinen Pekka CCT 2:45:15 142
31 187 Mentula Niko CCH Kivenlahden Pyörähuolto 2:45:15 143
32 215 Salonen Antti Prologi 2:45:15 144
33 197 Iovene Salvatore IK-32 2:45:15 145
34 217 Lappalainen Jarkko R K-V 2:45:15 147
35 178 Lindholm Lari CCH 2:45:15 148
36 214 Keskinen Juho PoTa 2:45:15 149
37 182 Tesolin Jeremiah CCH Kivenlahden Pyörähuolto 2:45:15 150
38 230 Häkkinen Anssi ACT 2:45:54 151
39 216 Palonen Antti P-Union 2:45:58 152
40 179 Koskinen Aleksi CCH Kivenlahden Pyörähuolto 2:45:58 153
41 176 Lankila Jesse CCH 2:46:01 154
42 203 Ihalainen Jani JäPy 2:46:03 156
43 173 Turunen Markus Akilles 2:46:44 157
44 180 Koistinen Sampo CCH Kivenlahden Pyörähuolto 2:47:55 159
45 189 Brax Antti CCH Kivenlahden Pyörähuolto 2:50:14 161
46 212 Kukkola Jyri LeGo 2:52:07 162
47 192 Nyholm Jan CCT 2:52:25 163
48 184 Lahti Esko CCH Kivenlahden Pyörähuolto 2:52:25 164
49 181 Laru Timo CCH Kivenlahden Pyörähuolto 2:52:25 165
50 188 Hyrkkänen Mikko CCH Kivenlahden Pyörähuolto 2:52:25 166
172 Paulin Aridani ACT dnf
198 Pekkarinen Arttu IK-32 dnf
185 Hämäläinen Pekka CCH Kivenlahden Pyörähuolto dnf
191 Kostiainen Markus CCT dnf
193 Koskelainen Joonas Cyclos dnf
175 Tuusa Joona CCH dns
177 Dobrin Daniel CCH dns
196 Bergman Joel HyPy dns
210 Di Buo Bruno Koiviston Isku dns
211 Tamm Sami KorsKa dns
M30 105 km
1 252 Honkasalo Aki IK-32 SFI  2:45:15 146
251 Ala-Pejari Juho CCH dnf
M40 105 km
1 279 Kolmonen Henry LaPy 2:45:15 92
2 150 Sneck Asko HyPy 2:45:15 98
3 149 Leino Aki HyPy 2:45:15 99
4 141 Häkkinen Mika Akilles SFI  2:45:15 102
5 278 Syrjälä Kai KorsKa 2:45:15 105
6 281 Koimäki Hannu VaPy 2:45:15 109
7 280 Stenvall Jan-Peter TuUL 2:45:15 112
8 274 Westerberg Mika IK-32 SFI  2:45:15 115
9 146 Spring Tommi CK Master SFI  2:45:15 118
10 271 Niemelä Jari IF Kraft SFI  2:45:15 119
11 142 Lopez Jorkama Pedro Akilles SFI  2:45:15 128
12 277 Järvinen Jukka JyPS 2:45:15 129
13 273 Tala Janne IK-32 SFI  2:45:15 130
14 140 Heimala Mika CCH 2:45:15 133
15 144 Antikainen Jaakko CCH 2:45:15 139
16 147 Mustonen Esa Cyclos 2:45:15 141
17 145 Korpi-Kokko Harri CCH 2:46:03 155
272 Hakala Jani IK-32 SFI  dnf
143 Leisti Mikko CCH dnf
282 Partti Antti UP dnf
148 Viinikka Tapio HlTarmo dns
275 Suvanto Antti Imatran U dns
M50 105 km
1 292 Vikars Stig-Erik IF Kraft SFI  2:45:15 104
2 296 Kulmala Jari IK-32 SFI  2:45:15 106
3 301 Silvenius Markku LaPy 2:45:15 123
4 299 Eklund Rauni KW CT SFI  2:45:15 126
5 310 Valkama Jari HlTarmo 2:45:15 127
6 307 Lehtinen Kari CCG 2:47:27 158
7 300 Suomalainen Heikki LaPy 2:50:05 160
8 308 Leppänen Markus CCH 3:04:40
295 Groundstroem Tommi IK-32 SFI  dnf
302 Lepistö Jyrki PoTa dnf
298 Koskela Juhani KorsKa dns
305 Färlin Teuvo Akilles SFI  dnf
306 Aho Pekka CC Picaro dnf
308 Leppänen Markus CCH dnf
309 Grönqvist Jan CCT/Lup-82 dnf
291 Koskinen Markku HyPy dnf
297 Kauhanen Beni JäPy dnf
303 Norkola Tero Prologi dnf
304 Rinne Hannu TuUL dnf
460 Söderberg Rolf Akilles SFI  dnf
N-elite 63 km
1 338 Pensaari Pia TVC 1:46:19 49
2 327 Törmänen Rosa Focus Ladies SFI  1:46:19 50
3 334 Vainionpää Laura Medilaser Team 1:46:19 52
4 333 Saarelainen Sari LeGo 1:46:19 53
5 318 Syrjä Maija AHH CT 1:46:19 54
6 322 Väkevä Veera CCH RW 1:46:19 56
7 316 Salovaara Heini AHH CT 1:46:19 59
8 315 Åvall Michaela ACT Ladies 1:46:19 65
9 330 Vahtera Mirka Focus Ladies SFI  1:46:19 66
10 335 Jussila Outi P-P 1:46:19 67
11 329 Onger Heidi Focus Ladies SFI  1:46:19 68
12 321 Savolainen Sini CCH RW 1:46:19 71
13 319 Korhonen Heljä AHH CT 1:46:19 71,5
14 313 Koskela Elina ACT Ladies 1:52:03 75
15 336 Mäntysaari Maarit TuUL 1:52:10 77
16 331 Hakala Heli Focus Ladies SFI  1:55:11 78
17 324 Pehkonen Mari CCH RW 1:55:41 79
18 311 Koskinen Maija ACT Ladies 1:55:50 82
19 317 Eklund Karoliina AHH CT 1:55:54 83
20 332 Piha Henna Focus Ladies SFI  1:55:58 84
21 328 Miettinen Riina Focus Ladies SFI  1:56:31 85
22 314 Marjava Katri ACT Ladies 2:00:02 87
23 339 Jokio Kati TVC 2:00:02 88
24 337 Uusivirta Minna TuUL 2:00:02 89
25 320 Turpiainen Milla AHH CT 2:31:29 91
312 Siiriäinen Lotta ACT Ladies dnf
323 Tähtinen Heidi CCH RW dnf
325 Humaljoki Hanna CCH RW dnf
326 Launonen Henna-Riikka Cyclos dnf
M16 63 km
1 372 Juntunen Antti-Jussi KorsKa 1:43:09 47
2 373 Koistinen Veli-Matti PeNo 1:43:09 48
3 371 Lahti Sampo KäTa 1:46:19 51
4 364 Kolehmainen Otto CCH 1:46:19 55
5 366 Antikainen Nuutti CCH 1:46:19 58
6 369 Vainio Roope HyPy 1:46:19 60
7 267 Santasalo Tomi P-P 1:46:19 61
8 370 Taskinen Julius Imatran U 1:46:19 62
9 268 Siivonen Olli TVC 1:46:19 63
10 270 Mielikäinen Otto HyPy 1:46:19 69
11 367 Tunkkari Ilmari GIF SFI  1:47:52 72
12 361 Nordström Joakim Akilles SFI  1:52:00 74
362 Wallenius Valtteri CCH dns
368 Bergman Robin HyPy dns
374 Kuusikoski Tuomas PoTa dns
375 Kuusikoski Juho PoTa dns
269 Ropponen Eetu HyPy dns
N18 63 km
1 376 Puskala Viivi CCH RW 1:48:32 73
2 377 Aintila Cecilia Focus Ladies SFI  1:52:07 76
M60 63 km
1 397 Ahlbäck Börje VIS 1:55:50 80
2 398 Ahlbäck Sven-Ole VIS 1:55:50 81
M65
1 402 Salminen Pentti LaPy 1:46:19 57
2 404 Matikainen Timo LaPy 1:46:19 64
3 401 Tanttu Matti CCH 1:46:19 70
4 403 Nieminen Antti Zeus 2:00:02 86
5 400 Leppänen Johannes CCH 2:07:32 90