Tulokset

Miehet 102 km
1 138 Joni Kanerva Porvoon Akilles 2:27:19
2 186 Stefani Urmas Finnfalz-Rush Racing 2:27:19
3 48 Lasse Huovilainen CCT 2:27:19
4 185 Kalle Laanterä Finnfalz-Rush Racing 2:27:19
5 136 Eärendel Fingerson Porvoon Akilles 2:27:19
6 134 Kim Mansner Porvoon Akilles 2:27:19
7 4 Teemu Törmälä ACT 1 2:27:19
8 137 Juho Färlin Porvoon Akilles 2:27:32
9 206 Viljar Kuljus Haanja Rattaklubi 2:28:01
10 241 Tommi Ikonen CCH 2:28:01
11 49 John Lawson CCT 2:28:01
12 184 Henri Järvinen Finnfalz-Rush Racing 2:28:01
13 237 Mansner jan Porvoo 2:28:01
14 87 Aivar Ree Pyha Loomaaed Pärnu 2:28:18
15 1 Juha Parviainen ACT 1 2:28:37
16 50 Petri Rinkinen CCT 2:28:37
17 238 Antero Salvanto Team CCH-Kivenlahden Pyörähuolto 2:28:37
18 214 Jukka Järvinen JYPS 2:28:37
19 2 Tuukka Puuronen ACT 1 2:28:37
20 45 Ville Heistman CCT 2:28:37
21 240 Antti Mäkelä CCH 2:28:37
22 242 Risto Vilkman Järvenpää 2:28:37
23 81 Santeri Syrjä Finnfalz-Rush Racing 2:28:37
24 160 Teemu Salovaara Pähkinäniemen Ponnistus, UP 2:28:37
25 235 Vuollet Mika HKI 2:28:37
26 53 Janis Kunnap Espoo 2:28:37
27 217 Hannu Koimäki VP 2:28:37
28 118 Niki Birling CCT 2:28:37
29 157 Kai Syrjälä Vantaa 2:28:37
30 171 Janne Tala IK-32 2:28:37
31 249 Pasi Karjalainen Zeus 2:28:37
32 220 Petri Matero Team CCH-Kivenlahden Pyörähuolto 2:28:37
33 243 Harri Mattila CCH 2:28:37
34 90 Ossi Vuola Focus Team Finland 2:28:37
35 18 Ari Ekroos ZEUS 1 2:28:37
36 23 Harry Stennabb ZEUS 3 2:28:37
37 19 Ari Lappi ZEUS 1 2:28:37
38 139 Antti Sizko Porvoon Akilles 2:28:37
39 52 Jukka Härkönen KoPy 2:28:37
40 35 Kalle Malin RCT 3 2:28:37
41 179 Johan Keituri NCK 2:28:37
42 189 Kimmo Karhu Porvoon Akilles/Road Academy 2:28:37
43 230 Klaus Nummela uudenmaan pyöräilijät 2:28:37
44 234 Malila Vesa CA 2:29:05
45 78 Ville Ilves CCG 2:29:26
46 207 Jussi Vestman HKI 2:32:40
47 236 Ulf Söderberg Akilles 2:36:36
48 221 Niko Nättinen Lahti 2:37:48
49 99 Jarkko Siltakorpi Joensuun Pyöräilijät 2:39:27
50 203 Heikki Roselius Cycle Center 2:43:08
51 178 Ralf Wadenström Sibbo-Vargarna 2:43:08
52 47 Hannu Aja-Kapee Tampereen Pyöräpojat 2:43:08
53 5 Tommi Koskinen ACT 2 2:43:08
54 222 Jari Nieminen Koiviston isku 2:43:08
55 82 Harri Syrjä HyPy 2:43:08
56 46 Teemu Ramstedt HIFK 2:43:08
57 107 Jesse Lankila Team Relex 2:43:08
58 143 Petri Henna Porvoon Akilles/Road Academy 2:43:08
59 215 Tapio Salmela Vantaan Pyöräilijät 2:43:08
60 183 Jaakko Mikkilä CCT 2:43:56
61 97 Ossi Hakulinen PoRa Otaniemi 2:46:07
62 15 Aridani Paulin ACT 4 2:46:11
63 133 Kari Koskitanner Klaukkala 2:46:11
64 11 Ismo Raatesalmi ACT 3 2:46:11
65 75 Pekka Laitinen PKK 2:46:11
66 83 Juha Leskinen Vantaa 2:46:11
67 122 Jouni Levo Technopolis 1 2:46:11
68 102 Niko Ärväs TFD Rupusakki A 2:46:11
69 154 Antti Bitter Riihimäen Kiista-Veikot 2:46:11
70 13 Janne Hallikainen ACT 4 2:46:11
71 37 Sami Kajander RCT 2 2:46:11
72 141 Tenho Eteläinen Porvoon Akilles/Road Academy 2:46:11
73 177 Jan Grönqvist Lup-82 2:46:11
74 79 Pekka Halonen IK-32 2:46:11
75 168 Kimmo Nupponen CCH 2:46:11
76 70 Nigel Perrin TuUL 2:46:11
77 146 Karl-Johan Kronberg Porvoon Akilles/Road Academy 2:46:11
78 229 Kai Välimäki Vantaa 2:46:11
79 167 Jukka Ruotsalainen IK-32 2:46:11
80 170 Tuomas Taskinen Söderkulla 2:46:11
81 123 Tomi Antila Technopolis 1 2:46:11
82 42 Timo Halme RCT 3 2:46:11
83 218 Anssi Parviainen Vantaa 2:46:11
84 226 Tommi Suutarinen Orpo 2:46:11
85 9 Christian Tinell ACT 2 2:46:11
86 58 Sebastian Lundström Österby Sportklubb 2:46:11
87 212 Mikko Purhonen Thriatlon Vantaa 2:46:11
88 130 Juha Virto TuUL harraste 2:46:11
89 128 Teemu Lindroth TuUL harraste 2:46:11
90 227 Perttu Sihvola Orpo 2:46:11
91 142 Dan-Olof Palm Porvoon Akilles/Road Academy 2:46:11
92 216 Esa Kinnunen IK-32 2:46:11
93 233 Kauhanen Beni Zeus 2:46:11
94 115 Timo Viitasalo Espoo 2:46:11
95 223 Veikko Minkkinen CA 2:46:11
96 188 Tommi Vainikainen Järvenpää 2:46:11
97 61 Rami Rantanen Helsinki 2:46:11
98 33 Tatu Edelmann Cycling Academy 2:46:11
99 16 Kari Lode Cycling Academy 2:46:11
100 66 Heikki Ståhl Vantaan Pyöräilijät 2:46:11
101 96 Teemu Forsten CCH 2:46:11
102 175 Taisto Nuutinen Paimio 2:46:11
103 192 Henrik Vinberg 2:46:11
104 201 Pekka Mutka Sipoo 2:46:11
105 20 Antti Nieminen ZEUS 2 2:46:11
106 36 Kim Vepsäläinen RCT 2 2:46:11
107 89 Tuomas Martikainen Sportfin 2:46:11
108 105 Martti Taskila TFD Rupusakki A 2:46:11
109 127 Jyri Kukkola Let's go center 2:46:32
110 225 Toomas Lehtonen HKI 2:46:35
111 14 Anssi Häkkinen ACT 4 2:46:35
112 121 Jukka Vuolle Tampereen Pyöräpojat 2:46:39
113 69 Antti Partti Pähkinäniemen Ponnistus 2:46:39
114 193 Sakari Parttimaa 2:48:51
115 199 Petja Wagoner Vantaa 2:49:10
116 145 Sami Luoma Porvoon Akilles/Road Academy 2:50:20
117 86 Jan Lund TFD Rupusakki 1 2:53:47
118 84 Markus Poutanen TFD Rupusakki 1 2:53:47
119 85 Mikko Honkanen TFD Rupusakki 1 2:53:47
120 119 Tero Pelkonen Tuusula 2:56:07
121 104 Juuso Loukola TFD Rupusakki A 3:02:10
122 38 Juha Viljanen RCT 2 3:02:10
123 161 Ilkka Leskelä Ilen Ajotiimi 3:05:04
124 57 Mikko Viitala Helsinki 3:05:04
125 195 Riku Jokinen Helsinki 3:05:10
126 103 Jarno Vainio TFD Rupusakki A 3:05:13
127 191 Juho Ojajärvi Vantaa 3:05:13
128 196 Jarmo Salonen PKK 3:05:13
129 211 Mauri Heino CCH 3:05:17
130 224 Markus Taipale Espoo 3:06:37
131 152 Juha Tuomaala Helsinki 3:06:37
132 100 Samuli Sakari Hepo 3:07:31
133 202 Enholm Bernt HKI 3:07:44
134 209 Tuomas Holmström Inkoo 3:08:20
135 208 Kristian Lindström Kaupin Kanuunat 3:08:20
136 158 Petr Evseev PAF 3:08:20
137 246 Ekström Jarl CCG 3:08:20
138 65 Heikki Routavaara Hepo 3:08:20
139 245 Mikko Naalisvaara HKI 3:08:20
140 228 Esa Ruotsalainen  Espoo 3:08:20
141 60 Henrik Uski Vantaa 3:08:20
142 91 Reinier Meerwaldt Bunnik, The Netherlands 3:08:20
143 180 Tuomas Teräsvuori Ylästö 3:08:20
144 219 Tapio Tallgren Veikkola 3:08:20
145 101 Olli Aalto Ollin ja Mikon polkupyöräkerho 3:08:20
146 51 Pasi Lehto Espoo 3:08:20
147 117 Mika Hietanen Espoo 3:08:20
148 71 Björn Roos Fantuzzi Noel Baltic 3:08:20
149 92 Heikki Saari Espoo 3:08:20
150 198 Markus Leinonen HKI 3:08:20
151 34 Heikki Parviainen Cycling Academy 3:08:20
152 73 Jarmo Vestola Vantaa 3:08:20
153 231 Hannu Malmberg Inkoo 3:08:20
154 77 Tuomas Äärynen Espoo 3:08:35
155 173 Alpo Martikainen Helsinki 3:09:03
156 129 Jouni Suoniemi TuUL harraste 3:13:40
157 41 Jukka Virtanen RCT 3 3:15:08
158 204 Jukka Uusitalo Team electrofit 3:17:05
159 54 Timo Suvikunnas Järvenpää 3:17:05
160 131 Aapeli Takala Helsinki 3:17:09
161 56 Mikko Vestola Vantaa 3:17:09
162 108 Matias Käkelä Team Relex 3:17:09
163 244 Johannesdahl Harri HKI 3:17:09
164 21 Kyösti Ryhänen ZEUS 2 3:17:09
165 93 Roger Majorin Tuusula 3:18:33
166 98 Max Svensson Helsinki 3:18:33
167 239 Juuso Välimäki Hepo 3:18:39
168 125 Sami Hiedanpää Technopolis 2 3:18:39
169 162 Jani Nykulla Lohja 3:20:23
170 163 Esa Bister Vantaa 3:20:29
171 194 Tony Monto Ruotsinpyhtään kisailijat 3:20:29
172 153 Niko Kettunen Espoo 3:20:29
173 59 Arto Rantala Vantaa 3:21:53
174 144 Vesa Komulainen Porvoon Akilles/Road Academy 3:22:00
175 55 Eero Seppälä Atletico Parosperä 3:22:00
176 44 Jari Sundell Helsinki 3:22:42
177 156 Fred Keus Vantaa 3:28:02
178 181 Matti Liedes Kirkkonummi 3:28:02
179 116 Juha Jokinen  Helsinki 3:28:29
180 30 Matti Räisänen ZEUS 5 3:29:32
181 232 Eskelinen Mikko Vantaa 3:29:35
182 182 Kosti Pohjoisaho Helsinki 3:29:35
183 200 Klaus Kultti HKI 3:29:45
184 166 Jari Niemelä Geberit 3:33:50
185 120 Antti Roine Helsinki 3:40:13
186 213 Petri Vainio Espoon Kunto 3:40:36
187 155 Mikko Aalto Kantvik 3:42:05
188 32 Harri Aaltonen Cycling Academy 3:42:41
189 210 Hannu Vartiainen HKI 3:53:37
190 205 Helpiö Kai Team  Electrofit 3:57:32
191 126 Kim Höjer Technopolis 2 3:57:33
192 27 Jaakko Haapala ZEUS 4 3:57:33
3 Jani Hallikainen ACT 1 DNF
6 Juha Tiihonen Espoo DNF
17 Johan Sjöblom ZEUS 1 DNF
39 Seppo Rantala RCT 3 DNF
40 Tommi Järvinen RCT 2 DNF
67 Tero Toikka  CCH DNF
74 Tage Löfman STCST DNF
88 Eduardo Moldes Fernandez Esp. DNF
164 Börje Ahlbäck Wasa Velocity DNF
169 Johan Nordlund PKK DNF
174 Juhani Koskela Vantaa DNF
176 Heikki Luukkaa Turku DNF
197 Leevi Kangasaho Tampereeen yritys DNF
248 Mikko Kärkkäinen Team Relex DNF
187 Joao da Silva IK-32 DNS
7 Risto Saari ACT 2 DNF
8 Antti Kettu ACT 2 DNF
10 Jonne Jauhiainen ACT 3 DNF
12 Joni Kujanen ACT 3 DNF
22 Antti Kuisma ZEUS 2 DNF
24 Anton Stennabb ZEUS 3 DNF
25 Teppo Einistö ZEUS 3 DNF
26 Jyrki Korhonen ZEUS 4 DNF
28 Timo Karttiala ZEUS 4 DNF
29 Tero Linnanen ZEUS 5 DNF
31 Jussi Hytönen ZEUS 5 DNF
43 Peter Selin Cycling Academy DNF
62 Janne Pohjalainen Järvenpää DNF
63 Jyrki Sinkkonen Renko DNF
64 Mikko Löppönen TuUL DNF
68 Markus Forsström Härkälän Haka DNF
72 Juha Pitkäranta Lahti DNF
76 Jussi Äyräs Helsinki DNF
80 Pekka Ahtonen Alppijääkärit DNF
94 Alexander Kanavin Hepo DNF
95 Kari Järvenkylä Hepo DNF
106 Mikko Kärkkäinen Team Relex DNF
109 Markus Pettinen Team Relex DNF
110 Jarkko Miettinen Relex DNF
111 Jouni Kauremaa Relex DNF
113 Timo Pennanen Helsinki DNF
114 Lasse Kääpä KuUS DNF
124 Pasi Hiedanpää Technopolis 1 DNF
132 Mika Tenhunen DNF
135 Sami Kuusela Porvoon Akilles DNF
140 Reino Nikkinen Porvoon Akilles/Road Academy DNF
147 Markku Flink Porvoon Akilles/Road Academy DNF
148 Pasi Eerikäinen Porvoon Akilles/Road Academy DNF
149 Cristophe Montulet Porvoon Akilles/Road Academy DNF
150 Tero Hyttinen Porvoon Akilles DNF
151 Gisle Sjöberg Porvoon Akilles DNF
159 Marko Hatara Korson Kaiku DNF
165 Sven-Ole Ahlbäck Wasa Velocity DNF
172 Toni Kivinen Vantaa Triathlon DNF
247 Kantola Markus Tuusulan nuoret hirvet DNF
Naiset 102 km
1 448 Maija Syrjä AHH Cycling Team 2:43:08
2 453 Taru Harrison Kaupin Kanuunat 2:46:11
3 440 Michaela Åvall ACT Ladies 1 2:46:11
4 462 Matleena Livson Helsinki 2:46:11
5 441 Lotta Siiriäinen ACT Ladies 1 2:46:11
6 463 Kati Jokio CCH Racing Women 2:46:11
7 461 Heidi Tanskanen PKK 2:46:39
8 442 Maija Koskinen ACT Ladies 1 2:53:47
9 445 Katri Marjava ACT Ladies 2 3:05:04
10 454 Hanna Humaljoki CCT Ladies 3:05:04
11 450 Anne Karppinen PKK Tampere 3:05:04
12 443 Susanna Kemppainen ACT Ladies 2 3:08:20
13 444 Riina Kämäräinen ACT Ladies 2 3:08:20
14 452 Lissu Vanninen Triathlon Vantaa 3:08:49
15 449 Tiina Nieminen Tawast Cycling Club 3:13:40
16 456 Johanna Ritala RCT 1 3:15:08
17 451 Pauliina Hermunen Espoo 3:20:29
18 446 Johanna Juvonen Järvenpää 3:20:35
19 460 Saara Haapasaari Vantaa 3:48:13
447 Päivi Vartia Vantaa DNF
464 Lea Saari Tolkkinen DNF
457 Minna Järvinen RCT 1 DNF
455 Sini Uuttu Technopolis 2 DNF
458 Tiina Tulimaa Cycling Academy DNF
459 Hanna Lankinen Porvoon Akilles/Road Academy DNF
465 Lena Bergendahl Espoo DNF
Miehet 52 km
1 523 Ylo Kuljus HRK-HAANJA 1:20:45
2 524 Tero Manninen IK 32 1:21:28
3 522 Ilari Koivisto Vantaa 1:24:40
4 532 Hannu Saarinen Hypy 1:25:56
5 508 Mika Leppäaho JYPS 1:29:49
6 527 Jaanus Audova KJK Viro 1:29:52
7 501 Tomi Lesonen Vantaa 1:36:36
8 502 Kari Hilesmaa HePo 1:38:23
9 512 Petteri Mäkeläinen  Vantaa 1:38:23
10 525 Marko Palaste Vantaa 1:38:40
11 533 Ossi Jalonen Vantaa 1:39:59
12 516 Matti Hyttinen Zeus 1:41:25
13 514 Hannu Kemppi Lahti 1:41:40
14 526 Risto Rinne Lahti 1:44:04
15 511 Sami Kosonen Helsinki 1:46:18
16 505 Mikael Holm Ösk 1:47:28
17 515 Kalevi Vikman Zeus 1:47:49
18 531 Jussi Masalin Espoo 1:48:58
19 528 Mauri Palojoki  Hämeenkyrö 1:52:44
20 530 Gennadi Kovalenko 1:53:26
21 510 Markku Kauppinen Vanda 1:55:01
22 517 Markus Innilä Team Mito 1:58:12
23 529 Jouni Koskela Mäntsälä 2:00:56
24 503 Jarmo Sali Porvoo 2:04:24
25 520 Severi Virolainen M.A.D./ Helsinki 2:04:46
26 506 Michael Rosbäck Himanka 2:11:20
27 507 Kalle Toivanen Vantaa 2:11:24
28 500 Sami Sinisalo Vantaa 2:17:54
29 521 Sami Takala No Drama Cycling 2:23:18
504 Timo Pitkäranta Helsinki DNF
509 Mikko Tammiruusu MTBCF DNF
513 Matti Rintamäki Parkano DNF
518 Niko Laurila Porvoon Akilles DNF
519 Lucas Selenius Porvoon Akilles DNF
Naiset 52 km
1 606 Päivi Nurminen RCT 1:35:50
2 601 Katja Mäki Tuusula 1:40:02
3 603 Maarit Myöhänen Team Mito 1:41:25
4 605 Heidi Tenhunen 1:46:06
5 611 Hanna Lankinen  Porvoon Akilles 1:46:06
6 604 Ilse Paetau Team Mito 1:55:01
7 610 Katri Vainio Espoo 1:57:46
8 607 Ilse C Holm Cycle Center 2:18:08
9 600 Pirjo Sali  Porvoo 2:22:56
10 608 Olivia Takala No Drama Cycling 2:23:09
11 609 Saana Takala No Drama Cycling 2:23:18
602 Anne Viljanen Tampere DNF
Kunto 27 km
1 703 Marija Kierrva 0:53:36
2 702 Akseli Sjöberg Porvoon Akilles 0:57:04
3 707 Eero Eloranta Helsinki 0:57:04
4 701 Aada Ilvesmäki Kaupin Kanuunat 1:40:17
5 700 Mika Ilvesmäki Kaupin Kanuunat 1:40:17
6 705 Anna Kerko Ferrari Team 1:56:29
7 706 Jukka Paatero Ferrari Team 1:56:29