Tulokset: OP-P

XCE-SM 2014
Rovaniemi 18.7.2014
Sij. Etunimi Sukunimi Seura Aika
M-Elite Lopulliset sijoitukset
1 Erik  Eklund Cycle Club Helsinki
2 Sasu Halme Korson Kaiku
3 Samuel Halme Tampereen Pyörä-Pojat
4 Olli Miettinen Hyvinkään Pyöräilijät
5 André Haga Nykarleby Cykelclub
6 Jerry Oksman Hyvinkään Pyöräilijät
7 Arto Lehikoinen Uudenmaan Pyöräilijät
8 Eemeli Välimaa Ounaksen Pyörä-Pojat
9 Mikko Kupiainen Hyvinkään Pyöräilijät
10 Kusti Kittilä Oulu Triathlon & Cycling
11 Eemil Uitto Lahden Pyöräilijät
12 Tommi Haapakangas Ounaksen Pyörä-Pojat
13 Ari Kurvinen Ounaksen Pyörä-Pojat
14 Immo Laine Mynämäen Toverit
M-Elite 900 m Aika-ajo
1 Mikko Kupiainen Hyvinkään Pyöräilijät 02:13,4
2 Olli Miettinen Hyvinkään Pyöräilijät 02:15,5
3 Erik  Eklund Cycle Club Helsinki 02:15,6
4 Kusti Kittilä Oulu Triathlon & Cycling 02:15,9
5 André Haga Nykarleby Cykelclub 02:18,0
6 Jerry Oksman Hyvinkään Pyöräilijät 02:19,0
7 Arto Lehikoinen Uudenmaan Pyöräilijät 02:20,5
8 Sasu Halme Korson Kaiku 02:22,1
9 Eemeli Välimaa Ounaksen Pyörä-Pojat 02:23,4
10 Eemil Uitto Lahden Pyöräilijät 02:23,7
11 Tommi Haapakangas Ounaksen Pyörä-Pojat 02:27,9
12 Ari Kurvinen Ounaksen Pyörä-Pojat 02:28,5
13 Samuel Halme Tampereen Pyörä-Pojat 02:33,8
14 Immo Laine Mynämäen Toverit 03:02,0
Henri Ojala Team Velo Cycling DNS
Reima Idström Kona Team Inari-Saariselkä DNS
M-Elite 900 m  1/4 Finaalit Erä 1
1 Sasu Halme Korson Kaiku 02:14,5
2 Eemeli Välimaa Ounaksen Pyörä-Pojat 02:19,0
3 Mikko Kupiainen Hyvinkään Pyöräilijät 02:19,2
M-Elite 900 m  1/4 Finaalit Erä 2
1 Samuel Halme Tampereen Pyörä-Pojat 02:14,2
2 André Haga Nykarleby Cykelclub 02:16,9
3 Kusti Kittilä Oulu Triathlon & Cycling 02:52,9
4 Ari Kurvinen Ounaksen Pyörä-Pojat 03:08,7
M-Elite 900 m  1/4 Finaalit Erä 3
1 Arto Lehikoinen Uudenmaan Pyöräilijät 02:13,6
2 Olli Miettinen Hyvinkään Pyöräilijät 02:18,2
3 Eemil Uitto Lahden Pyöräilijät 02:20,8
M-Elite 900 m  1/4 Finaalit Erä 4
1 Erik  Eklund Cycle Club Helsinki 02:18,9
2 Jerry Oksman Hyvinkään Pyöräilijät 02:19,5
3 Tommi Haapakangas Ounaksen Pyörä-Pojat 02:27,6
4 Immo Laine Mynämäen Toverit 02:59,6
M-Elite 900 m  1/2 Finaalit Erä 1
1 Sasu Halme Korson Kaiku 02:10,9
2 Samuel Halme Tampereen Pyörä-Pojat 02:11,7
3 André Haga Nykarleby Cykelclub 02:13,3
4 Eemeli Välimaa Ounaksen Pyörä-Pojat 02:30,0
M-Elite 900 m  1/2 Finaalit Erä 2
1 Erik  Eklund Cycle Club Helsinki 02:08,2
2 Olli Miettinen Hyvinkään Pyöräilijät 02:10,0
3 Arto Lehikoinen Uudenmaan Pyöräilijät 02:15,7
4 Jerry Oksman Hyvinkään Pyöräilijät 02:23,2
M-Elite 900 m B-Finaali
1 André Haga Nykarleby Cykelclub 02:13,7
2 Jerry Oksman Hyvinkään Pyöräilijät 02:14,4
3 Arto Lehikoinen Uudenmaan Pyöräilijät 02:16,4
4 Eemeli Välimaa Ounaksen Pyörä-Pojat 02:27,3
M-Elite 900 m A-Finaali
1 Erik  Eklund Cycle Club Helsinki 02:05,6
2 Sasu Halme Korson Kaiku 02:06,4
3 Samuel Halme Tampereen Pyörä-Pojat 02:07,3
4 Olli Miettinen Hyvinkään Pyöräilijät 02:11,2
N-Elite Lopulliset sijoitukset
1 Jasmin Kansikas Tampereen Pyörä-Pojat
2 Piia Nieminen Wasa Vélocity
3 Sini Alusniemi Jyväskylän Pyöräilyseura
4 Sofia Kansikas Tampereen Pyörä-Pojat
5 Meiju Salmela Ounaksen Pyörä-Pojat
6 Tiina Idström Kona Team Inari-Saariselkä
7 Heli Ovaska Oulu Triathlon & Cycling
N-Elite 900 m Aika-ajo
1 Jasmin Kansikas Tampereen Pyörä-Pojat 02:38,1
2 Piia Nieminen Wasa Vélocity 02:38,4
3 Sini Alusniemi Jyväskylän Pyöräilyseura 02:40,6
4 Sofia Kansikas Tampereen Pyörä-Pojat 02:41,4
5 Meiju Salmela Ounaksen Pyörä-Pojat 02:41,8
6 Heli Ovaska Oulu Triathlon & Cycling 03:01,9
7 Tiina Idström Kona Team Inari-Saariselkä 03:25,9
N-Elite 900 m  1/2 Finaalit Erä 1
1 Jasmin Kansikas Tampereen Pyörä-Pojat 02:31,1
2 Sofia Kansikas Tampereen Pyörä-Pojat 02:31,7
3 Meiju Salmela Ounaksen Pyörä-Pojat 02:33,7
N-Elite 900 m  1/2 Finaalit Erä 2
1 Piia Nieminen Wasa Vélocity 02:37,4
2 Sini Alusniemi Jyväskylän Pyöräilyseura 02:40,1
3 Heli Ovaska Oulu Triathlon & Cycling 02:47,7
4 Tiina Idström Kona Team Inari-Saariselkä 02:52,0
N-Elite 900 m B-Finaali
1 Meiju Salmela Ounaksen Pyörä-Pojat 02:35,0
2 Tiina Idström Kona Team Inari-Saariselkä 02:44,1
3 Heli Ovaska Oulu Triathlon & Cycling 02:49,4
N-Elite 900 m A-Finaali
1 Jasmin Kansikas Tampereen Pyörä-Pojat 02:26,1
2 Piia Nieminen Wasa Vélocity 02:27,2
3 Sini Alusniemi Jyväskylän Pyöräilyseura 02:32,5
4 Sofia Kansikas Tampereen Pyörä-Pojat 02:43,5
M-Junior Lopulliset sijoitukset (Ei SM-luokka)
1 Antti-Jussi Juntunen Korson Kaiku
2 Tomi Santasalo Tampereen Pyörä-Pojat
3 Aaro Happonen Jyväskylän Pyöräilyseura
4 Jere Hara Tampereen Pyörä-Pojat
5 Simeon Manninen Ounaksen Pyörä-Pojat
6 Eemil Lehtoranta Ounaksen Pyörä-Pojat
7 Turo Torvinen Ounaksen Pyörä-Pojat
8 Aabel Lehtoranta Ounaksen Pyörä-Pojat
9 Eero Hedman Ounaksen Pyörä-Pojat
10 Joel Salmela Ounaksen Pyörä-Pojat
11 Emil Ijäs Korson Kaiku
12 Joel Hara Tampereen Pyörä-Pojat
13 Lenni Heiskanen Oulu Triathlon & Cycling
M-Junior 900 m Aika-ajo
1 Antti-Jussi Juntunen Korson Kaiku 02:18,3
2 Simeon Manninen Ounaksen Pyörä-Pojat 02:32,3
3 Jere Hara Tampereen Pyörä-Pojat 02:36,3
4 Tomi Santasalo Tampereen Pyörä-Pojat 02:40,1
5 Turo Torvinen Ounaksen Pyörä-Pojat 02:43,2
6 Eemil Lehtoranta Ounaksen Pyörä-Pojat 02:44,1
7 Aaro Happonen Jyväskylän Pyöräilyseura 02:44,8
8 Aabel Lehtoranta Ounaksen Pyörä-Pojat 03:03,1
9 Eero Hedman Ounaksen Pyörä-Pojat 03:18,2
10 Joel Salmela Ounaksen Pyörä-Pojat 03:29,2
11 Emil Ijäs Korson Kaiku 03:46,6
12 Joel Hara Tampereen Pyörä-Pojat 04:05,9
13 Lenni Heiskanen Oulu Triathlon & Cycling 04:08,5
Tuukka Lupsakko Jyväskylän Pyöräilyseura DNS
Sampo Mäkinen Ounaksen Pyörä-Pojat DNS
M-Junior 900 m  1/4 Finaalit Erä 1
1 Antti-Jussi Juntunen Korson Kaiku 02:34,1
2 Aabel Lehtoranta Ounaksen Pyörä-Pojat 03:04,4
3 Eero Hedman Ounaksen Pyörä-Pojat 03:22,1
M-Junior 900 m  1/4 Finaalit Erä 2
1 Tomi Santasalo Tampereen Pyörä-Pojat 02:37,6
2 Turo Torvinen Ounaksen Pyörä-Pojat 02:56,9
3 Joel Hara Tampereen Pyörä-Pojat 03:55,4
4 Lenni Heiskanen Oulu Triathlon & Cycling REL
M-Junior 900 m  1/4 Finaalit Erä 3
1 Simeon Manninen Ounaksen Pyörä-Pojat 02:44,6
2 Aaro Happonen Jyväskylän Pyöräilyseura 02:44,8
3 Joel Salmela Ounaksen Pyörä-Pojat 03:14,1
M-Junior 900 m  1/4 Finaalit Erä 4
1 Jere Hara Tampereen Pyörä-Pojat 02:42,5
2 Eemil Lehtoranta Ounaksen Pyörä-Pojat 02:53,4
3 Emil Ijäs Korson Kaiku 03:40,7
M-Junior 900 m  1/2 Finaalit Erä 1
1 Antti-Jussi Juntunen Korson Kaiku 02:29,9
2 Tomi Santasalo Tampereen Pyörä-Pojat 02:31,3
3 Turo Torvinen Ounaksen Pyörä-Pojat 02:48,1
4 Aabel Lehtoranta Ounaksen Pyörä-Pojat 02:57,8
M-Junior 900 m  1/2 Finaalit Erä 2
1 Aaro Happonen Jyväskylän Pyöräilyseura 02:31,7
2 Jere Hara Tampereen Pyörä-Pojat 02:32,5
3 Simeon Manninen Ounaksen Pyörä-Pojat 02:35,8
4 Eemil Lehtoranta Ounaksen Pyörä-Pojat 02:53,6
M-Junior 900 m B-Finaali
1 Simeon Manninen Ounaksen Pyörä-Pojat 02:36,3
2 Eemil Lehtoranta Ounaksen Pyörä-Pojat 02:36,8
3 Turo Torvinen Ounaksen Pyörä-Pojat 02:44,8
4 Aabel Lehtoranta Ounaksen Pyörä-Pojat 02:49,4
M-Junior 900 m A-Finaali
1 Antti-Jussi Juntunen Korson Kaiku 02:24,5
2 Tomi Santasalo Tampereen Pyörä-Pojat 02:26,1
3 Aaro Happonen Jyväskylän Pyöräilyseura 02:44,1
4 Jere Hara Tampereen Pyörä-Pojat 02:45,0
N-Junior Lopulliset sijoitukset (Ei SM-luokka)
1 Viivi Puskala Cycle Club Helsinki
2 Lumimaaria Ojala Ounaksen Pyörä-Pojat
3 Seliina Manninen Ounaksen Pyörä-Pojat
4 Metsämaria Ojala Ounaksen Pyörä-Pojat
5 Anni Tapio Ounaksen Pyörä-Pojat
N-Junior 900 m Aika-ajo
1 Viivi Puskala Cycle Club Helsinki 03:01,3
2 Lumimaaria Ojala Ounaksen Pyörä-Pojat 03:27,1
3 Seliina Manninen Ounaksen Pyörä-Pojat 04:01,8
4 Metsämaria Ojala Ounaksen Pyörä-Pojat 04:20,2
5 Anni Tapio Ounaksen Pyörä-Pojat 05:16,1
N-Junior 900 m A-Finaali
1 Viivi Puskala Cycle Club Helsinki 03:02,3
2 Lumimaaria Ojala Ounaksen Pyörä-Pojat 03:18,5
3 Seliina Manninen Ounaksen Pyörä-Pojat 03:57,8
4 Metsämaria Ojala Ounaksen Pyörä-Pojat 04:04,7
Anni Tapio Ounaksen Pyörä-Pojat DNS