Tulokset

Rokua MTB 23.8.2014, Tulokset

Miehet kilpa 50 km
Nimi Seura Aika
1 Juha Kangaskokko OTC 1:57:21
2 Heikki Tukki OTC 1:58:39
3 Kalle Kauppinen Iisalmen Visa 2:01:02
4 Juha Vähämetsä KiiRi/Erigeepper Challenge 2:01:08
5 Kent Sippola OTC 2:06:13
6 Timo Immonen Oz-Max 2:07:09
7 Esa Pesonen 2:07:10
8 Ari Saastamoinen Malaysian Tigers 2:08:42
9 Joel Sariola OTC/Team Erigeepper Challenge 2:14:00
10 Juha-Matti Törmänen 2:14:57
11 Juhani Timmerbacka OTC / Team J&J 2:14:58
12 Petri Lahtinen OTC/ Team Pyörä-Suvala 2:14:59
13 Jaakko Tukki Limminrannan Liuhuletit 2:15:34
14 Juuso Laitinen SaPu 2:17:43
15 Toni Pisano PK-Team 2:17:46
16 Teemu Saramäki Joensuun Pyöräilijät 2:18:32
17 Timo Mäkelä TyPy 2:19:23
18 Jaakko Suomu Kälviän Tarmo 2:22:18
19 Heikki Tormilainen 2:24:52
20 Janne Kainulainen Iisalmi 2:25:33
21 Petri Keskitalo PK-Team 2:32:21
Naiset kilpa 50 km
Nimi Aika
1 Ruut Vähämetsä KiiRi/Erigeepper Challenge 2:17:50
2 Sari Orvola PK-Team 2:26:22
3 Mari Honkanen Jyps 2:54:22
4 Susanna Österlund SoSi 3:11:08
Miehet 40 v kilpa 50 km
Nimi Aika
1 Marko Törmänen OTC 1:59:15
2 Hannu Oja Pyörärinki 2:04:00
3 Kyösti Ski Soini OTC 2:06:16
4 Petteri Mustakallio Kuopys 2:17:34
5 Jaakko Kallunki Cyclos Kuusamo 2:18:07
6 Jukka Kivirinta Pyörärinki 2:21:26
7 Petteri Ellilä PK Team 2:22:09
8 Timo Karvonen OTC 2:28:31
9 Jyrki Idman Nummelan Moottorikerho 2:31:16
10 Petri Hänninen oulu 2:36:11
11 Tuomas Jouhten OMK 2:38:50
12 Timo Räisänen PK-Team 2:51:20
13 Ari Kaikkonen Team Garmin MTB Finland 3:06:41
14 Tanel Suvari Cyclos Kuusamo kesk
Miehet 50 v kilpa 50 km
Sija Nimi Aika
1 Kaarlo Pentikäinen (tyhjä) 2:13:40
2 Harri Sorvari Kajaani 2:19:52
3 Pekka Hartikka OTC 2:23:56
4 Usko Juntunen Iisalmen Visa 2:24:06
5 Jan Österlund SoSi 2:47:23
6 Olavi Sariola oulu 2:54:02
Mauri Keinänen Jyps Kesk
Miehet 18 v kilpa 25 km
Nimi Aika
1 Matias Shnoro Sonkajärven Pahka 1:33:10
2 Konsta Soini OTC 1:44:18
Naiset 18 v kilpa 25 km
Nimi Aika
1 Marianna Österlund  SoSi 1:51:03
Miehet kunto 50 km
Nimi Aika
1 Tuomas Rantaiso PK-Team 1:12:00
2 Antti-Olli Kauppinen 2:19:00
3 Pekka Tahkola Syöte MTB / PappiSkapartio 2:40:36
4 Paavo Niskala Weasel Pack Sinkula 2:40:49
5 Veli Mantere SPP-56 2:47:20
6 Jan-Erik Frilen CK Sävast 2:47:25
7 Jarkko Ahonen (tyhjä) 2:48:50
8 Hannu Lapinlampi PAKSUkumi-Team 2:50:26
9 Jaakko Niinimäki Vapari 3:00:06
10 Ilkka Hannila 3:00:25
11 Mikko Nissinen 3:00:32
12 Leo-Juhani Meriö 3:04:16
13 Janne Halmela 3:05:41
14 Jukka-Pekka Ellilä 3:07:50
15 Timo Broström Team Patela 3:08:20
16 Miikka Kärnä Weasel Pack Sinkula 3:12:07
17 Pasi Leipälä 3:14:53
18 Markku Räinä 3:15:00
19 Jarkko Sinkkonen Soinin Sisu 3:19:19
20 Tor-Björn Suurholma 3:37:30
21 Heikki Jurmu 3:39:09
22 Tuomas Salpavaara 3:40:36
23 Niko Karvonen 3:44:48
24 Kari Nikkanen 4:14:28
Harri Eskola CB Team Raahe Kesk
Heikki Jokinen Kesk
Mikko Huttunen OTC Kesk
Naiset kunto 50 km
Nimi Aika
1 Miisa Mantere SPP-56 2:47:20
2 Hanna Tormilainen 3:09:55
3 Anna Kaisa Keränen 3:15:15
4 Erja Kumpuniemi 3:38:35
5 Susanna Räinä 3:47:00
Miehet kunto 25 km
Nimi Aika
1 Petri Tuupainen Joensuun Pyöräilijät 1:10:25
2 Patrik Appel Torpan Polkijat 1:11:52
3 Sami Pietilä 1:12:32
4 Sami Kiviniemi 1:20:23
5 Pentti Shnoro Sonkajärven Pahka 1:24:48
6 Antti Sepänheimo 1:35:38
7 Kalle Halmela 1:38:03
8 Joona Piirala 1:39:10
9 Jarmo Karhu 1:45:19
10 Pekka Lappalainen NF MTB 1:45:50
11 Ville Halmela 1:47:29
Naiset kunto 25 km
Nimi Aika
1 Tiina Sepänheimo 1:35:36
2 Sanna Niiranen 1:36:40
3 Jaana Timmerbacka Team J&J 1:39:49
4 Anne Karhu 1:45:18
5 Sari Manninen 1:53:12
6 Sari Mantere SPP-56 2:00:37
7 Ruut Kinnunen 2:07:19
Miehet kunto 14 km
Nimi Aika
1 Perttu Putaala 0:52:56
2 Olli Kurttila Utajärven Urheilijat 1:01:18
3 Leo Soini OTC 1:01:49
4 Lasse Räinä 1:04:44