Tulokset

Nro Seura/joukkue
ELITE 75 km
1 165 Dylan Newbery  TWD-Länken 1:53:03
2 209 Henri Salo  Finnfalz-Rush Racing 1:53:06
3 138 Ben Carman  TWD-Länken 1:53:06
4 207 Mikko Paajanen  TWD-Länken 1:53:06
5 197 Juhana Hietala  Team Cycle Club Helsinki -Kiven 1:53:06
6 136 Juho Färlin  Porvoon Akilles 1:53:06
7 192 Lauri Siukola  Hämeenlinnan Tarmo 1:53:06
8 176 Oskari Vainionpää  TWD-Länken 1:53:06
9 147 Mikko Kejo  Finnfalz-Rush Racing 1:53:06
10 195 Juho Lahti  Cycle Club Helsinki 1:53:06
11 140 Jouni Ollikainen  Jyväskylän Pyöräilyseura 1:53:06
12 208 Lauri Seppä  Turun Urheiluliitto 1:53:06
13 189 Joonas Ojasalo  Pellossalon Nousu 1:53:06
14 193 Leo Laakkonen  Tawast Cycling Club 1:53:06
15 167 Stefani Urmas  Finnfalz-Rush Racing 1:55:25
16 185 Anssi Kesonen  Team Wattbike Kouvolan Pyöräili 1:55:28
17 163 Janne Nurminen  Team Cycle Club Helsinki -Kiven 1:55:53
18 177 Timo Pikkarainen  Gamlakarleby Idrottsförening 1:55:53
19 194 Roope Nurmi  TWD-Länken 1:55:53
20 158 Jan Elmgren  Cycle Club Helsinki 1:55:53
21 148 Anssi Enqvist  Lahden Pyöräilijät 1:55:53
22 162 Teemu Hämäläinen  Team Wattbike Kouvolan Pyöräili 1:55:53
23 210 Henri Järvinen  Finnfalz-Rush Racing 1:55:53
24 160 Kalle Laanterä  Finnfalz-Rush Racing 1:55:53
25 166 Kenneth Backlund  Nykarleby Cykelclub/VM Sport 1:55:53
26 169 Petri Rinkinen  Cycle Center Team 1:55:53
27 145 Ville-Pekka Reponen  Idrottsklubben -32 1:55:53
28 181 Tomi Häkkinen  Finnfalz-Rush Racing 1:55:53
29 137 Jori-Pekka Kuuranne  Team Cycle Club Helsinki -Kiven 1:55:53
30 183 Ville Pursiainen  CK Master 1:55:53
31 179 Tero Kuusisto  Lahden Pyöräilijät 1:55:53
32 198 Tuomas Lensu  Finnfalz-Rush Racing 1:55:53
33 155 Ilari Kahila  TWD-Länken 1:55:53
34 184 Mika Vilen  Cycle Center Team 1:55:53
35 201 Anders Bäckman  IF Sibbo-Vargarna 1:55:53
36 115 Iiro Mäntyniemi  Cyclos Kuusamo 1:55:53
37 173 Timo Pesola  Kälviän Tarmo 1:55:53
38 206 Juho Saarinen  Lahden Pyöräilijät 1:55:53
39 154 Eärendel Fingerson  Porvoon Akilles 1:55:53
40 144 Aku Joentausta  Lahden Pyöräilijät 1:55:53
41 202 Niki Birling  Cycle Center Team 1:55:53
42 135 Lasse Huovilainen  Cycle Center Team 1:55:53
43 134 Henrik Luostarinen  Turun Urheiluliitto 1:55:53
44 159 Juuso Jutila  Lahden Pyöräilijät 1:55:53
45 211 Marek Salermo  Porvoon Akilles 1:55:53
46 164 Ilari Laine  Idrottsklubben -32 1:55:53
47 146 Hiski Kanerva  Team Cycle Club Helsinki -Kiven 1:55:53
48 168 Jari Vanninen  CK Master 1:55:53
49 203 Sami Tiainen  TWD-Länken 1:55:53
50 188 Ville Luoto  Kälviän Tarmo 1:58:37
51 143 John Lawson  Cycle Center Team 2:00:16
52 182 Petri Matero  Team Cycle Club Helsinki -Kiven 2:01:50
53 199 Tommi Spring  CK Master 2:01:50
54 161 Matti Priha  Cycle Center Team 2:01:50
55 196 Timo Kovanen  Lahden Pyöräilijät 2:01:50
56 170 Tero Pusa  Team Wattbike Kouvolan Pyöräili 2:01:50
57 204 Jussi Nummikko  Porvoon Akilles 2:05:08
58 187 Sami Aura  Turun Urheiluliitto 2:05:08
59 153 Mikael Myllymäki  Team Cycle Club Helsinki -Kiven 2:05:08
141 Jari Kemppainen  Cycle Center Team dnf
142 Niko Vironen  Lahden Pyöräilijät dnf
149 Jerry Oksman  Hyvinkään Pyöräilijät dnf
151 Saku Silfer  Finnfalz-Rush Racing dnf
174 Antero Salvanto  Team Cycle Club Helsinki -Kiven dnf
175 Joni Kanerva  Porvoon Akilles dnf
178 Anton Aro  Cycle Club Helsinki dnf
180 Hannu Onnela  Team Continental dnf
186 Joonas Haapala  Chebici-Isku dnf
200 Janne Pohjalainen  Rauman Seudun Pyöräilijät dnf
215 Rasmus Eriksson  Nykarleby Cykelclub/VM Sport ndf
M-18 75 km
1 132 Niklas Henttala  Fincycling Team 1:53:06
2 123 Arttu Suvisaari  Porvoon Akilles 1:55:53
3 127 Aleksi Hänninen  Fincycling Team 1:55:53
4 128 Erik Relanto  Fincycling Team 1:55:53
5 126 Jonas Nordström  Porvoon Akilles 1:55:53
6 121 Jaakko Hänninen  Fincycling Team 1:55:53
7 124 Lauri Koski  Fincycling Team 1:55:53
8 129 Antto Tunkkari  Fincycling Team 1:58:37
9 130 Santeri Syrjä  Finnfalz-Rush Racing 1:58:45
10 122 Ville Hirvenoja  Team Cycle Club Helsinki -Kiven 2:05:08
KILPA 60 km
1 117 Arto Vainionpää  Kauhajoen Karhut 1:37:30
2 92 Tuukka Puuronen  Aviapolis Cycling Team 1:37:30
3 70 Ville Kantola  Idrottsklubben -32 1:37:30
4 114 Mikko Auvinen  Idrottsklubben -32 1:37:30
5 94 Teuvo Färlin  Porvoon Akilles 1:37:30
6 112 Arttu Malviniemi  Gamlakarleby Idrottsförening 1:37:30
7 68 Tommi Ikonen  Cycle Club Helsinki 1:37:30
8 109 Jussi Mäkinen  Reaktor Stanga 1:37:30
9 86 Antti Holvikari  Reaktor Stanga 1:37:30
10 216 Ville Kantell  Hämeenlinnan Tarmo 1:37:30
11 97 Timo Londen  Reaktor Stanga 1:37:30
12 119 Veli-Pekka Laine  Turun Urheiluliitto 1:37:30
13 74 Antti Mäkelä  Cycle Club Helsinki 1:37:30
14 79 Antti Korpi  Idrottsklubben -32 1:37:30
15 87 Jan Nyholm  Cycle Center Team 1:37:30
16 85 Antti Salonen  Prologi 1:37:30
17 118 Johan Nordlund  Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat 1:37:30
18 100 Sami Tammi  Korson Kaiku 1:37:30
19 98 Petri Vepsä  Koiviston Isku 1:37:30
20 80 Simo Silden  Cycle Club Helsinki 1:37:30
21 108 Jonne Itkonen  Cycle Club Helsinki 1:37:30
22 64 Esko Lahti  Cycle Club Helsinki 1:37:30
23 90 Ilmari Repo  Jyväskylän Pyöräilyseura 1:37:30
24 75 Jukka Härkönen  Kouvolan Pyöräilijät 1:37:30
25 214 Antti Heikkilä  Idrottsklubben -32 1:37:30
26 76 Pauli Klippi  Idrottsklubben -32 1:37:30
27 65 Laura Vainionpää  Tampereen Pyörä-Pojat/Team Medi 1:37:30
28 73 Seppo Kettunen  Idrottsklubben -32 1:37:30
29 81 Juha-Matti Leppänen  Jyväskylän Pyöräilyseura 1:37:30
30 105 Jarno Stenroos  Porin Tarmo 1:37:30
31 116 Juha Parviainen  Aviapolis Cycling Team 1:37:30
32 104 Jani Hallikainen  Aviapolis Cycling Team 1:37:30
33 71 Niclas Nyholm  Cycle Club Helsinki 1:37:30
34 77 Timo Laru  Cycle Club Helsinki 1:37:30
35 69 Jan-Peter Stenvall  Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat 1:37:30
36 111 Jussi Kanerva  Orimattilan Toive 1:37:30
37 96 Timo Rintala  Cycle Club Helsinki 1:37:30
38 66 Tuomas Tirkkonen  Cycle Club Helsinki 1:37:30
39 217 Tapio Viinikka  Hämeenlinnan Tarmo 1:37:30
40 106 Sami Kuusela  Porvoon Akilles 1:37:30
41 99 Aki Sund  Rauman Seudun Pyöräilijät 1:37:30
42 95 Lasse Rinne  Idrottsklubben -32 1:37:30
43 91 Johan Sjöblom  Pyöräilyseura Zeus 1:37:30
44 101 Pekka Siiriäinen  Cycle Center Team 1:38:17
45 88 Joni Hätinen  Kouvolan Pyöräilijät 1:38:54
46 89 Miika Salminen  Chebici-Isku 1:54:15
47 78 Jere Palmu  Kouvolan Pyöräilijät 1:54:15
48 29 Stig-Erik Vikars  Närpes Kraft Cykelförening 1:56:55
49 67 Markus Forsström  Idrottsklubben -32 1:58:45
72 Jarkko Lappalainen  Riihimäen Kiista-Veikot dnf
82 Anssi Rinne  Idrottsklubben -32 dnf
83 Markus Kostiainen  Cycle Center Team dnf
84 Daniel Dobrin  Cycle Club Helsinki dnf
93 Jyrki Lepistö  Porin Tarmo dnf
102 Kai Patjas  Kouvolan Pyöräilijät dnf
103 Riku Kimari  Pyöräilyseura Zeus dnf
213 Ville Ilves  Cycling Club Gentlemans dnf
N-18 60 km
1 46 Viivi Puskala  Cycle Club Helsinki/ Racing Wom 1:54:41
47 Petra Rautiainen  Cycle Club Helsinki/ Racing Wom 2:24:00
NAISET 60 km
1 61 Maija Syrjä  Hyvinkään Pyöräilijät/AHH 1:54:41
2 62 Heini Salovaara  Hyvinkään Pyöräilijät/AHH 1:54:41
3 63 Kirsi Väinölä  Uudenmaan Pyöräilijät 1:54:41
4 60 Miimu Alanen  Tampereen Pyörä-Pojat/Team Medi 1:54:41
5 55 Tuulikki Laakkonen  Idrottskubben -32/Focus Ladies 1:54:41
6 56 Sanna Karjalainen  Kouvolan Pyöräilijät 1:54:41
7 54 Sini Savolainen  Cycle Club Helsinki/Racing Woma 1:54:41
8 53 Heljä Korhonen  Hyvinkään Pyöräilijät / AHH 1:54:41
9 48 Antonia Gröndahl  Turun Urheiluliitto 1:54:41
10 52 Kati Jokio  Cycle Club Helsinki/Racing Woma 1:54:41
11 49 Anne-Mari Kuusiluoma  Tampereen Pyörä-Pojat/Team Medi 1:58:08
12 51 Tarja Rissanen  Lahden Pyöräilijät 2:11:57
59 Maarit Mäntysaari  Turun Urheiluliitto dnf
M-40 60 km
1 44 Erkko Salonen  Cycle Club Helsinki 1:37:30
2 45 Janne Elkala  Lahden Pyöräilijät 1:37:30
3 42 Ari Kuusisto  Idrottsklubben -32 1:37:30
4 37 Timo Metsälä  Reaktor Stanga 1:37:30
5 34 Ari Lappi  Pyöräilyseura Zeus 1:37:30
6 36 Lasse Torpo  Cycle Club Helsinki 1:37:30
7 41 Hannu Koimäki  Vantaan Pyöräilijät 1:37:30
8 33 Panu Vainio  Cycle Club Helsinki 1:37:30
9 32 Jukka Järvinen  Jyväskylä Pyöräilyseura 1:37:30
10 38 Tommi Järvinen  Lahden Pyöräilijät 1:37:30
11 31 Tapani Koskinen  Tampereen Pyörä-Union 1:37:30
12 39 Tapio Salmela  Vantaan Pyöräilijät 1:37:30
13 43 Harri Susi  Idrottsklubben -32 1:37:30
14 15 Esa Laine  Cycle Club Helsinki 1:39:27
M-50 45 km
1 18 Bertel Niemi  Länsi Uudenmaan pyöräilijät-82 1:21:44
2 27 Ari Ekroos  Pyöräilyseura Zeus 1:25:09
3 107 Jan Linde  Nykarleby Cykelclub/Rose 1:25:09
4 23 Heikki Heinaro  Cycle Club Helsinki 1:25:09
5 21 Harri Hautala  Länsi Uudenmaan Pyöräilijät-82 1:25:09
6 17 Ilkka Karttunen  Pyöräilyseura Zeus 1:25:09
7 30 Heikki Suomalainen  Lahden Pyöräilijät 1:25:09
8 16 Kim Vepsäläinen  Lahden Pyöräilijät 1:25:09
9 20 Markku Piitulainen  Pyöräilyseura Zeus 1:25:09
10 26 Markus Leppänen  Cycle Club Helsinki 1:25:09
11 25 Jan Grönqvist  Länsi Uudenmaan Pyöräilijät -82 1:25:09
12 24 Pekka Aho  CC Picaro 1:25:09
M-65 45 km
1 8 Pentti Salminen  Lahden Pyöräilijät 1:25:09
2 19 Matti Tanttu  Cycle Club Helsinki 1:25:09
3 9 Ulf Stenström  CK Master 1:25:09
4 7 Johannes Leppänen  Cycle Club Helsinki 1:37:08
5 6 Esa Vainionpää  Kauhajoen Karhut 1:41:30
M-60 45 km
1 12 Timo Matikainen  Lahden Pyöräilijät 1:25:09
2 13 Kari Vaara  Jyväskylän Pyöräilyseura 1:25:09
3 14 Jukka Heikkonen  Lahden Pyöräilijät 1:31:19
N-50 28 km
1 10 Tarja Rissanen  Lahden Pyöräilijät 1:08:07
M-80 28 km
1 1 Sauli Uusi-Kokko  Kauhajoen Karhut 1:30:35
M-75 28 km
1 2 Reijo Munne  Kouvolan Pyöräilijät 1:10:55
2 3 Bror Westerberg  Pyöräilyseura Zeus 1:23:10
M-70 28 km
1 5 Eero Fält  Team Velo Cycling 1:08:07
4 Juhani Katila  Pyöräilyseura Zeus dnf