Tulokset

SPECIAL BIKE MAANTIE 6.7.2014
M Kunto 10,5 KM
1 Matias  Tunold Sirma IL 0:31:18
2 Eirik  Ravna Sirma IL 1:22:23
Jankie Mattsson NCK / Jeatrans DNS
N 10 10,5 KM
1 Ellinoora Ojala Cyclos Kuusamo 0:34:10
Metsämaria Ojala OPP DNS
Eeva-Lotta Vasama OTC DNS
M 10 10,5 KM
1 Jeehu Kareisto OTC 0:33:46
M 12 10,5 KM
1 Bushkovskii Ivan Pilgrims 0:26:31
2 Aaro Tuovinen OTC 0:30:02
Lumimaaria  Ojala OPP DNS
N 14 10,5 KM
1 Karoliina Ojala Cyclos Kuusamo 0:24:05
2 Jenni Karvonen OTC 0:24:20
3 kierrosta 30,6 km
N 40
1 Synnöve  Solbakk  Sirma IL 0:45:35
2 Kaisa Ojala Cyclos Kuusamo 0:45:35
3 Lipina Olga Pilgrims 0:51:53
M 80 30,6 km
1 Sauli  Uusi-Kokko Kauhajoen Karhu 1:06:19
7 kierrosta 71,7 km
N 18
1 Minttu Ojala Cyclos Kuusamo 2:12:15
2 Lipina Anna Pilgrims 2:43:22
N-Elite 71,7 km
1 Suvi Lavonen Chebici-Isku Donna 2:14:11
2 Maarit Mäntysaari Turun Urheiluliitto 2:15:03
3 Heidi Tähtinen CCH 2:56:38
4 Iris Egilsdatter Sirma IL DNS
Ann-Mary Ähtävä CCH DNS
M 50 71,7 km
1 Jan Linde NCK 2:00:04
2 Pavel Samodov  Team Solnushko 2:06:15
3 Harri Hautala Lup-82 2:14:42
4 Veli-Matti Keloneva OTC 2:14:43
5 Keijo Hongisto Oulun Tarmo DNF
6 Samuli  Hautamäki Kälviän Tarmo DNF
7 Hannu Tuomi Cyclos Kuusamo DNF
M 40 71,7 km
1 Kyösti Soini OTC 1:59:15
2 Jari Kolehmainen Paksukumi Team 1:59:35
3 Michail  Smolkin Team Solnushko 2:14:04
4 Timo Karvonen OTC 2:14:49
5 Petri Pesonen Cyclos Kuusamo 2:14:53
6 Dmitriy  Kulikovskiy   Team Solnushko 2:34:07
7 Vitvitsky Vladimir Severomorsk 2:37:45
M 16 71,7 km
1 Tomi Santasalo Team Medilaser 2:10:40
2 Antti-Jussi Juntunen Korson Kaiku 2:13:46
3 Piera Jon  Holm Sirma IL 2:28:46
M 18 102,3 km
1 Antto Tunkkari GIF 2:50:59
2 Jovnna Ande Balto Henriksen Sirma IL 2:51:12
3 Henrik Joks Sirma IL 2:52:57
4 Aku Keloneva OTC 2:55:11
5 Samu Hanhela Team Special Bike 3:00:33
Chistykhin Ivan Pilgrims DNF
M Kilpa 102,3 km
1 Petri Hyppönen OTC 2:51:12
2 Pekka Kähkölä OTC 2:51:22
3 Juhani Timmerbacka OTC 2:51:38
4 Ville Pesonen Cyclos Kuusamo 2:52:07
5 Sebastian Kurtén Kainberg GIF 2:53:10
6 Esko Lahti CCH 2:53:16
7 Per Torleiv Ravna Sirma IL 2:53:41
8 Ville Kantell HlTarmo 2:53:46
9 Aki Sund RSP 2:54:27
10 Juhani Palosaari OTC 3:01:24
Marko  Uusimäki Kälviän Tarmo DNF
Mikko Nikkilä Kälviän Tarmo DNF
Esa Mustonen Cyclos Kuusamo DNS
Kaj Väänänen NCK DNS
Vladimir  Stasiuk Team Solnushko DNF
Sobolev Pavel Imandra DNF
Sobolev Vassily Imandra DNF
Sobolev Denis Imandra DNF
Petri Lahtinen OTC DNF
M Elite 102,3 km
1 Juha Kangaskokko OTC 2:50:55
2 Henri Salo FINNFALZ-RUSH RACING/Cyclo Vision 2:50:59
3 Ole Henrik  Somby Sirma IL 2:51:09
4 Arttu Malviniemi GIF 2:51:27
5 Ville  Luoto Kälviän Tarmo 2:53:07
6 Iiro Mäntyniemi Cyclos Kuusamo 2:53:28
7 Aike  Selfors Sirma IL 2:53:46
8 Petter Mattsson NCK / Rose 2:55:40
Jyrki Puttonen OTC DNS
M 65 51,3 km
1 Matti Tanttu CCH 1:37:42
2 Tenho Hätönen Piikkiön Kehitys 1:58:38
M 60 51,3 km
1 Aimo Jokiranta Cyclos Kuusamo 1:37:49
M 14 51,3 km
1 Elias Laikola Pyörä-Pojat  1:37:45
2 Konsta Soini OTC 2:06:55
3 Chistyukhin Anton Pilgrims 2:06:55
4 Gromov Denis Pilgrims 2:06:55
5 Poplevin Artem Pilgrims 2:24:56
Lauri Vasama OTC DNS
Rasmus Ähtävä CCH DNS