Tulokset

TERVA - AJOT 2014, Pikku - Syöte
PROFIN PROLOGI  POWERBAR TEMPO
N 10 prologi tempo maantie Tulos
1 Ellinoora Ojala Cyclos Kuusamo 07:40,15 3 0:31:52 3 0:34:10 1 1:13:42
Metsämaria Ojala OPP 06:44,94 1 0:27:39 1 DNS
Eeva-Lotta Vasama OTC 07:31,41 2 0:30:30 2 DNS
M 10
1 Jeehu Kareisto OTC 07:10,92 1 0:31:16 1 0:33:46 1 1:12:13
N 12
Lumimaaria  Ojala OPP 05:30,62 1 0:23:22 1 DNS
M 12
1 Bushkovskii Ivan Pilgrims 05:30,32 1 0:23:41 1 0:26:31 1 0:55:42
2 Aaro Tuovinen OTC 06:11,73 2 0:25:58 2 0:30:02 2 1:02:12
N 14
1 Karoliina Ojala Cyclos Kuusamo 05:42,48 1 0:23:46 1 0:24:05 1 0:53:33
2 Jenni Karvonen OTC 05:53,27 2 0:24:54 2 0:24:20 2 0:55:07
M 14
1 Elias Laikola Pyörä-Pojat  04:50,35 2 0:20:55 1 1:37:45 1 2:03:30
2 Gromov Denis Pilgrims 06:46,80 6 0:24:49 3 2:06:55 4 2:38:31
3 Konsta Soini OTC 06:42,12 5 0:26:13 4 2:06:55 2 2:39:50
4 Chistyukhin Anton Pilgrims 06:34,29 3 0:26:34 6 2:06:55 3 2:40:03
5 Poplevin Artem Pilgrims 07:10,62 7 0:26:18 5 2:24:56 5 2:58:25
Rasmus Ähtävä CCH 04:46,80 1 0:21:19 2 DNS
Lauri Vasama OTC 06:40,43 4 0:30:11 7 DNS
PROFIN PROLOGI  POWERBAR TEMPO SPECIAL BIKE MAANTIE
M KUNTO prologi tempo maantie
1 Matias  Tunold Sirma IL 06:55,41 2 28:09,17 2 0:31:18 1 1:06:23
2 Eirik  Ravna Sirma IL 11:07,93 3 1:31:42,99 3 1:22:23 2 3:05:14
Jankie Mattsson NCK / Jeatrans 06:12,58 1 26:03,07 1 DNS
N 18
1 Minttu Ojala Cyclos Kuusamo 05:44,44 1 24:20,45 1 2:12:15 1 2:42:20
2 Lipina Anna Pilgrims 07:37,66 2 28:35,13 2 2:43:22 2 3:19:35
M 16
1 Tomi Santasalo Team Medilaser 04:25,39 2 20:15,47 2 2:10:40 1 2:35:21
2 Antti-Jussi Juntunen Korson Kaiku 04:19,59 1 19:16,78 1 2:13:46 2 2:37:22
3 Piera Jon  Holm Sirma IL 05:47,63 3 24:04,72 3 2:28:46 3 2:58:38
N 40
1 Kaisa Ojala Cyclos Kuusamo 05:48,64 1 24:01,53 2 0:45:35 2 1:15:25
2 Synnöve  Solbakk  Sirma IL 05:57,54 2 24:01,50 1 0:45:35 1 1:15:34
3 Lipina Olga Pilgrims 06:46,33 3 26:11,39 3 0:51:53 3 1:24:51
N-ELITE
1 Suvi Lavonen Chebici-Isku Donna 04:46,91 2 20:36,39 2 2:14:11 1 2:39:34
2 Maarit Mäntysaari Turun Urheiluliitto 04:51,15 3 21:48,77 3 2:15:03 2 2:41:43
3 Heidi Tähtinen CCH 06:29,10 5 25:36,96 5 2:56:38 3 3:28:44
Ann-Mary Ähtävä CCH 04:35,58 1 20:26,12 1 DNS
Iris Egilsdatter Sirma IL 05:58,49 4 24:17,92 4 DNS
M 80
1 Sauli  Uusi-Kokko Kauhajoen Karhu 08:57,16 1 35:51,97 1 1:06:19 1 1:51:08
M 65
1 Matti Tanttu CCH 04:38,65 1 20:04,78 1 1:37:42 1 2:02:25
2 Tenho Hätönen Piikkiön Kehitys 06:30,95 2 25:08,96 2 1:58:38 2 2:30:18
M 60
1 Aimo Jokiranta Cyclos Kuusamo 04:56,24 1 21:15,06 1 1:37:49 1 2:04:00
M 50
1 Jan Linde NCK 04:24,78 1 19:13,39 1 2:00:04 1 2:23:42
2 Pavel Samodov  Team Solnushko 04:35,34 2 19:19,45 2 2:06:15 2 2:30:10
3 Harri Hautala Lup-82 05:04,73 7 20:29,64 3 2:14:42 3 2:40:16
4 Veli-Matti Keloneva OTC 05:04,67 6 21:35,28 5 2:14:43 4 2:41:23
5 Samuli  Hautamäki Kälviän Tarmo 05:02,73 5 22:22,80 6 DNF
Keijo Hongisto Oulun Tarmo 04:55,33 4 21:19,84 4 DNF 5 DNF
Hannu Tuomi Cyclos Kuusamo 04:52,58 3 22:22,99 7 DNS
M 40
1 Kyösti Soini OTC 04:04,98 1 18:40,13 1 1:59:15 1 2:22:00
2 Jari Kolehmainen Paksukumi Team 04:21,36 2 19:26,61 2 1:59:35 2 2:23:23
3 Michail  Smolkin Team Solnushko 04:36,19 3 20:24,87 3 2:14:04 3 2:39:05
4 Petri Pesonen Cyclos Kuusamo 04:41,35 4 20:49,62 4 2:14:53 5 2:40:24
5 Timo Karvonen OTC 04:57,77 5 21:56,45 5 2:14:49 4 2:41:43
6 Vitvitsky Vladimir Severomorsk 05:28,94 6 23:02,37 6 2:37:45 7 3:06:16
M 18
1 Jovnna Ande Balto Henriksen Sirma IL 03:48,99 1 18:11,62 1 2:51:12 2 3:13:13
2 Antto Tunkkari GIF 04:00,97 2 18:36,93 2 2:50:59 1 3:13:37
3 Henrik Joks Sirma IL 04:13,12 4 19:10,53 4 2:52:57 3 3:16:21
4 Samu Hanhela Team Special Bike 04:15,38 5 20:02,79 5 3:00:33 4 3:24:51
5 Aku Keloneva OTC 04:08,04 3 18:45,81 3 3:15:11 5 3:38:05
Chistykhin Ivan Pilgrims 06:15,38 6 25:01,70 6 DNF
M KILPA
1 Petri Hyppönen OTC 03:40,82 1 17:26,89 1 2:51:12 1 3:12:20
2 Juhani Timmerbacka OTC 03:50,22 2 17:27,58 2 2:51:38 3 3:12:56
3 Pekka Kähkölä OTC 04:02,37 4 18:04,76 3 2:51:22 2 3:13:29
4 Ville Pesonen Cyclos Kuusamo 04:15,26 10 19:11,42 7 2:52:07 4 3:15:34
5 Esko Lahti CCH 03:57,08 3 18:29,59 5 2:53:16 6 3:15:43
6 Aki Sund RSP 04:06,06 5 18:11,17 4 2:54:27 9 3:16:44
7 Sebastian Kurtén Kainberg GIF 04:26,80 11 19:20,54 11 2:53:10 5 3:16:57
8 Per Torleiv Ravna Sirma IL 04:08,79 8 19:36,20 12 2:53:41 7 3:17:26
9 Ville Kantell HlTarmo 04:37,40 14 20:19,75 14 2:53:46 8 3:18:43
10 Vladimir  Stasiuk Team Solnushko 04:07,03 6 19:13,87 8 3:17:34 11 3:40:55
11 Mikko Nikkilä Kälviän Tarmo 05:07,57 17 21:43,04 18 3:26:59 12 3:53:50
Petri Lahtinen OTC 04:07,80 7 18:41,97 6 DNF
Marko  Uusimäki Kälviän Tarmo 04:27,45 12 20:04,64 13 DNF
Sobolev Pavel Imandra 04:47,49 15 21:39,58 17 DNF
Sobolev Denis Imandra 05:05,63 16 22:18,75 19 DNF
Sobolev Vassily Imandra 06:10,23 18 25:38,04 20 DNF
Esa Mustonen Cyclos Kuusamo 04:12,19 9 20:25,61 15 DNS
Kaj Väänänen NCK 04:31,07 13 20:43,87 16 DNS
M ELITE
1 Juha Kangaskokko OTC 03:41,84 2 17:24,18 1 2:50:55 1 3:12:01
2 Henri Salo FINNFALZ-RUSH RACING/Cyclo Vision 03:43,82 3 18:13,43 5 2:50:59 2 3:12:56
3 Ole Henrik  Somby Sirma IL 03:39,59 1 18:08,22 3 2:51:09 3 3:12:57
4 Arttu Malviniemi GIF 03:46,71 4 18:11,68 4 2:51:27 4 3:13:25
5 Ville  Luoto Kälviän Tarmo 03:57,35 6 18:15,31 6 2:53:07 5 3:15:20
6 Petter Mattsson NCK / Rose 03:55,44 5 17:52,13 2 2:55:40 8 3:17:28
7 Aike  Selfors Sirma IL 04:09,81 8 19:35,94 7 2:53:46 7 3:17:32
8 Iiro Mäntyniemi Cyclos Kuusamo 04:00,42 7 21:43,09 8 2:53:28 6 3:19:12