Tulokset

Tervaetapit,
SPECIAL BIKE MAANTIEAJO 12.7.2014, OTC
M8 11 km
1 Miika Korpela OTC 31:55
2 Max Halmekangas KäTa 32:27
 
 N10 11 km
1 Seliina Manninen OP-P 21:12
2 Laura Rossi OTC 22:21
3 Eeva-Lotta Vasama OTC 22:21
4 Anni Tapio OP-P 23:15
5 Ellinoora Ojala Cyclos 23:22
 
 M10 11 km
1 Lenni Heiskanen OTC 19:30
2 Tatu Taskinen TVC 19:56
3 Leo Soini OTC 22:21
4 Jeehu Kareisto OTC 22:55
5 Matias Määttä OTC 23:02
 
 M12 11 km
1 Ivan Bushkovskii Pilgrims 19:30
2 Tommi Huhtasaari KaKa 19:30
3 Sakari Ikonen OTC 19:30
4 Aaro Tuovinen OTC DNS
 
 N14 22 km
1 Karoliina Ojala Cyclos 39:59
2 Sonja Taskinen TVC 39:59
3 Jenni Karvonen OTC 39:59
 
 M14 22 km
1 Kalle Marjoniemi PyöRi 39:51
2 Simeon Manninen OP-P 39:51
3 Niko Heikkilä OP-P 39:51
4 Elias Laikola P-P 39:51
5 Olli Terävä JYPS 39:55
6 Denis Gromov Pilgrims 40:06
7 Ville Lampiselkä KäTa 40:06
8 Artem Poplevin Pilgrims 42:01
9 Konsta Soini OTC 43:43
10 Anton Chistyukhin Pilgrims 44:54
11 Lauri Vasama OTC 54:04
Rasmus Ähtävä CCH DNS
 
111 km (10 kierrosta) M-Elite, M-Kilpa
Kirikierrokset 5. ja 7.
 M-Elite 111 km
1 Juha Kangaskokko OTC 2:49:59
2 Toni Lehtimäki Jurvan Voima 2:49:59
3 Kent Sippola OTC 2:49:59
4 Kusti Kittilä OTC 2:49:59
5 Ville Luoto Kälviä tarmo 2:50:55
6 Rasmus Eriksson NCK / VMsport 2:50:55
7 Janne Nurminen Team CCH - Kivenlahden Pyörähuolto 2:50:55
8 Iiro Mäntyniemi Cyclos 2:50:55
9 Pasi Hautamäki KäTa 2:50:55
10 Marko Törmänen OTC 2:50:55
11 Heikki Tukki OTC 2:50:55
12 Timo Pesola KäTa 2:50:55
13 Jaakko Toppari Jurvan Voima 2:50:55
14 Petri Matero Team CCH - Kivenlahden Pyörähuolto 2:50:55
15 Tomi Huhtamäki Team KoPy WattBike 2:50:55
16 Janne Varala Jurvan Voima 2:50:55
17 Joonas Haapala Chebici-Isku 2:50:55
18 Petri Hyppönen OTC 2:50:55
Petter Mattsson NCK / Rose DNS
 
 M-Kilpa 111 km
1 Taneli Turunen CC PICARO 2:49:59
2 Antti Mäkelä CCH 2:50:55
3 Tommi Ikonen CCH 2:50:55
4 Ville Pesonen Cyclos 2:50:55
5 Pekka Kähkölä OTC 2:50:55
6 Petri Lahtinen OTC 2:50:55
7 Aleksi Koskinen CCH 2:50:55
8 Esko Lahti CCH 2:50:55
9 Vladimir Stasiuk Team Solnushko 2:50:55
10 Joonas Koskelainen Cyclos 2:50:55
11 Juhani Palosaari OTC 2:50:55
12 Jani Hanhela OTC 2:50:55
13 Ville Kantell HlTarmo 2:50:55
14 Arto Kykyri KäTa 2:50:55
Vassily Sobolev Imandra DNF
Denis Sobolev Imandra DNF
Pavel Sobolev Imandra DNF
Samuli Ollanketo OTC DNS
Ilpo Kyllönen Koiviston Isku DNS
Valtteri Härkönen CCH DNS
 
klo 15.47
77 km (7 kierrosta) M18, M40, M50
Kirikierrokset 3. ja 5. 
 
 M18 77 km
1 Simo Terävä JYPS 2:00:50
2 Jussi Pesonen Cyclos 2:00:50
3 Samu Hanhela Team Special Bike 2:00:50
4 Leevi Halme OTC 2:00:50
5 Aku Keloneva OTC 2:00:50
Ivan Chistykhin Pilgrims DNS
 
 M40 77 km
1 Jukka Puustinen OTC 2:00:50
2 Jari Kolehmainen PK-Team 2:00:50
3 Jani Oravamäki OTC 2:00:50
4 Marko Määttä OTC 2:00:50
5 Esa Mustonen Cyclos 2:00:50
6 Michail Smolkin Team Solnushko 2:00:50
7 Pasi Nurmela OTC 2:00:50
8 Timo Karvonen OTC 2:00:50
9 Kyösti Soini OTC 2:00:50
10 Dmitriy Kulikovskiy Team Solnushko 2:11:53
11 Vladimir Vitvitsky Severomorsk 2:17:21
 
 M50 77 km
1 Stig-Erik Vikars Närpes Kraft Cykelförening 2:00:50
2 Pavel Samodov Team Solnushko 2:00:50
3 Harri Hautala LUP-82 2:00:50
4 Jarmo Ollanketo Koiviston Isku 2:00:50
5 Pekka Hartikka OTC 2:00:50
6 Samuli Hautamäki KäTa 2:00:50
7 Veli-Matti Keloneva OTC 2:00:50
8 Keijo Hongisto Oulun Tarmo 2:01:26
 
klo 15.49
55 km (5 kierrosta) N, N18, N40, M16, M60-80
Kirikierros 3. 
 
 N18 55 km
1 Anna Lipina Pilgrims 1:50:16
Minttu Ojala Cyclos DNF
 
 N40 55 km
1 Kaisa Ojala Cyclos 1:34:15
2 Anu Pörsti PoPyKa 1:50:16
3 Olga Lipina Pilgrims 1:56:47
 
 N-Elite 55 km
1 Kati Jokio CCH 1:34:15
2 Suvi Lavonen Chebici-Isku Donna 1:34:15
3 Ann-Mary Ähtävä CCH 1:34:15
4 Sari Orvola PK-Team 1:34:15
5 Henna-Riikka Launonen Cyclos 1:34:15
Heidi Tähtinen CCH DNF
Rosa Törmänen Cyclos DNF
 
 M60 55 km
1 Kari Vaara JYPS 1:34:15
2 Aimo Jokiranta Cyclos 1:34:15
3 Olli Paasovaara Cyclos 1:46:46
0smo Tiikkainen Sukevan Kisa DNS
Ilari Seppälä Laihian Luja DNS
 
 M65 55 km
1 Johannes Leppänen CCH 1:34:15
2 Matti Tanttu CCH 1:34:15
3 Lauri Nurkkala TWD 1:36:59
 
 M75 33 km
1 Jaakko Alalahti OTC 0:55:58
2 Erkki Pahkinen JYPS 1:00:49
 
 M80 33 km
1 Sauli Uusi-Kokko KaKa 1:16:35
 N16 55 km
1 Lyydia Halme OTC 1:34:15