Tulokset

Kauhajoki Tempo

M-80 10 km
1 Sauli Uusi-Kokko KaKa 21:59,6
2 Markku Puskala JurvUr 27:11,3
3 Henrik Anthoni IF Sibbo-Vargarna 31:28,7
N-10 10 km
1 Erika Ingves Närpes Kraft 24:19,1
M-10 10 km
1 Tomas-Casimir Niemi Tampereen Yritys 20:55,7
2 Anton Ingves Närpes Kraft 24:37,0
3 Arttu Holopainen KaKa 28:46,6
N-12 10 km
1 Milana Itäpää P-P 19:45,0
2 Milja Itäpää P-P 21:14,5
M-12 10 km
1 Tommi Huhtasaari KaKa 19:01,7
2 Aabel Lehtoranta OPP 19:25,9
3 Jonni-Micael Niemi Tampereen Yritys 20:24,7
4 Jaakko Hautala KaKa 20:48,5
5 Axel Källberg Närpes Kraft 21:14,8
6 Tuomas Tummala KaKa 21:24,6
M-14 10 km
1 Elias Laikola P-P 17:11,8
2 Valtteri Wallenius CCH 18:19,6
3 Eero Hautala KaKa 20:17,7
4 Lasse Hietaoja PoTa 20:27,4
M-75 20 km
1 Reijo Munne KoPy 35:11,7
M-70 20 km
1 Eero Fält TVC 30:49,1
2 Taisto Candolin PoPyKa 36:44,5
3 Kalevi Varhensalo PoPyKa 40:33,2
M-16 20 km
1 Juho Kuusikoski PoTa 31:50,0
2 Oskari Hanhioja P-P/Team Medilaser 32:03,7
M-18 20 km
1 Erik Relanto TuUL 27:45,6
2 Lauri Koski Team Continental 28:08,8
3 Waltteri Lepistö Finnfalz-Rush Racing 28:31,3
M-40 20 km
1 Janne Elkala LaPy 27:33,6
2 Jari Ollila TVC 27:34,7
3 Hannu Liekola KoPy 27:54,2
4 Sami Saarenpää TVC 28:28,7
5 Janne Vanhala GIF 29:01,8
6 Petri Valkama CCH 29:43,1
7 Mika Suosalo KaKa 29:59,9
8 Ari Lundahl SPP-56 30:19,8
9 Kari Alho TVC 30:24,9
10 Parviz Lutfi TVC 34:33,2
M-50 20 km
1 Harry Riddar Närpes Kraft 27:02,1
2 Stig-Erik Vikars Närpes Kraft 27:42,4
3 Hans Bergholm Gottne If/Ruotsi 28:15,7
4 Pekka Puurunen LaPy 28:21,6
5 Jan Linde NCK 28:44,7
6 Jyrki Lepistö PoTa 28:46,8
7 Juha Latvala WVC 28:52,4
8 Harri Hautala Länsi-Uudenmaan pyöräilijät -82 29:48,3
9 Kari Hyvönen CC Picaro 31:10,0
M-60 20 km
1 Timo Matikainen LaPy 27:59,5
2 Jukka Mäentaus SäkY 29:06,2
3 Tapani Aaltonen Helsinki Triathlon 29:16,1
4 Leevi Kivelä CCH 29:45,6
5 Kari Vaara Jyps 29:52,6
M-65 20 km
1 Matti Tanttu CCH 29:46,1
2 Pentti Salminen LaPy 29:55,4
3 Jukka Rintala PoTa 31:14,6
4 Veijo Kari PoTa 32:36,9
5 Pekka Purra IK-32 34:12,4
6 Tenho Hätönen Piikkiön Kehitys 34:54,2
7 Esa Vainionpää Kauhajoen Karhu 36:00,1
N-ELITE 20 km
1 Katri Lehtonen Chebiki-Isku Donna 29:38,3
2 Tuulikki Laakkonen Focus Ladies/IK-32 30:04,2
3 Laura Vainionpää KaKa/Team Medilaser 30:05,5
4 Vilma Niskanen Jyps/CC Picaro 31:34,9
5 Miimu Alanen P-P/Team Medilaser 32:19,2
6 Veera Sarkanen SPP-56 33:06,7
7 Eveliina Sarismala P-P/Team Medilaser 33:57,7
M-KILPA 20 km
1 Artturi Pensasmaa P-P 27:14,3
2 Juho Keskinen PoTa 28:16,1
3 Antti Olenius PoTa 28:17,7
4 Ilkka Varis Rauman Seudun Pyöräilijät 28:32,3
5 Taneli Turunen CC Picaro 28:37,1
6 Johan Sjöblom Zeus 28:50,0
7 Pauli Klippi IK-32 28:55,8
8 Patrick Leo Tampereen Pyörä-Union 29:40,8
9 Teppo Einistö Zeus 29:42,9
10 Joona Oravamäki Kauhajoen Karhu 29:45,2
M-ELITE 20 km
1 Hannu Onnela Team Continental 24:28,2
2 Santtu Pasanen Koiviston Isku 25:58,8
3 Rasmus Eriksson NCK/Vmsport 26:01,8
4 Lauri Seppä TuUL 26:03,2
5 Jarkko Niemi Chebici Isku 26:16,7
6 Sami Aura TuUL 26:21,1
7 Oskari Vainionpää TWD-Länken 26:29,8
8 Joona Toivonen CC Picaro 26:29,8
9 Olli Aaltonen CCH-Kivenlahden Pyörähuolto 26:32,8
10 Henrik Luostarinen TuUL 26:49,5
11 Petter Mattsson NCK/Rose 26:59,0
12 Tomi Huhtamäki Team Wattbike Kouvolan Pyöräili 28:03,2
13 Markus Myllymäki CCH 29:12,4