Tulokset: CCH

Hemmon päivän Ratakilpailut

Helsingin Velodrom 22.5.2014 klo 18.00 

500 m aika-ajo, lentävällä lähdöllä NAISET M150, 16

1. Elisa Turunen TVC 34;31
2. Anni Alanko SV 36;70
3. Nuutti Antikainen CCH 37;04
4. Heidi Ånger IK-32 37;11
5. Jaana Hyvärinen IK-32 37;72
6. Valtteri Wallenius CCH 39;47
7. Pekka Husgafvel CCH 39;71
8. Oskari Kolehmainen CCH 43;55
9. Arto Husgafvel CCH 43;72
10. Egor Kornienko CCH 50;87

500 m aika-ajo, lentävällä lähdöllä.Miehet

1. Jani Mikkonen CCH 29;19
2. Juhani Tammisto CCH 29;43
3. Antti Leirimaa CCH 30;58
4. Lauri Arte CCH 30;64
5. Jussi Sillanpää CCH 31;53
6. Nieminen Tommi IK-32 32;28
7. Harri Strömberg IK-32 32;37
8. Antero Aarnio CCH 32;44
9. Esa Antikainen CCH 33;66
10. Vesa Visti HTL 33;77
11. Michael Aarnio CCH 34;44
12. Jarmo Levo HTL 34;65
13. Mika Riihelä CCH 34;65
14. Sampo Koistinen CCH 34;69
15. Juha Aintila CCH 34;79
16. Jonne Itkonen CCH 36;28
17. Mika Vilen CCH 37;20

2 km austraalialainen takaa-ajo Naiset, M50, 16

1 Nuutti Antikainen CCH 2;49.31
2 Elisa Turunen TVC 2;5313
3 Valtteri Wallenius CCH 3;09.47
4 Pekka Husgafvel CCH 2;11.00
5 Arto Husgafvel CCH 1;07.59
6 Oskari Kolehmainen CCH 46;15
10 kierroksen "nouseva" Pisteajo
1 Jonne Itkonen CCH
2 Juhani Tammisto CCH
3 Mika Vilen CCH
4 Sampo Koistinen IK-32

10 kierroksen linja-ajo Naiset

1. Elisa Turunen TVC
2. Antero Aarnio CCH
3. Nuutti Antikainen CCH
4. Valtteri Wallenius CCH
5. Pekka Husgafvel CCH
6. Arto Husgafvel CCH
7. Oskari Kolehmainen CCH

Pudotus ajo Miehet

1 Jonne Itkonen CCH
2 Mika Vilen CCH
3 Michael Aarnio CCH
4 Mika Riihelä CCH
5 Juhani Tammisto CCH
6 Sampo Koistinen CCH
7 Valtteri Wallenius CCH
Keirin 
1. Jani Mikkonen CCH
2. Antti Leirimaa CCH
3. Lauri Arte CCH
4. Michael Aarnio CCH
5. Jussi Sillanpää CCH
6. Esa Antikainen CCH
7. Harri Strömberg IK-32
8. Juhani Tammisto CCH
YHTEISTULOS
Kolme parasta miehistä ja kaksi yhdistelmä luokasta.
1. Elisa Turunen TVC
2. Juhani Tammisto CCH
3. Nuutti Antikainen CCH
4. Valtteri Wallenius CCH
5. Jonne Itkonen CCH
6. Jani Mikkonen CCH
7. Pekka Husgafvel CCH
8. Michael Aarnio CCH
9. Mika Vilen CCH
10. Antti Leirimaa CCH
11. Arto Husgafvel CCH
12. Lauri Arte CCH
13. Oskari Kolehmainen CCH
14. Antero Aarnio CCH
15. Jussi Sillanpää CCH
16. Harri Strömberg IK-32
17. Anni Alanko SV
18. Esa Antikainen CCH
19. Mika Riihelä CCH
20. Heidi Ånger IK-32
21. Sampo Koistinen CCH
22. Jaana Hyvärinen IK-32
23. Tommi Nieminen IK-32
24. Egor Kornienko CCH
25. Vesa Visti HTL
26. Jarmo Levo HTL
27. Juha Aintila IK-32