Tulokset: CCH Pertti Sirén

Juniorien 4-etapin ajo7 - 9.6.2013.
Mätäkivi Keimolan Keimolan Porvoon
Kriterium Tempo maantieajo Maantieajo      
N10 seura sija pisteet sija Pisteet sija Pisteet sija Pisteet Sija Pisteet KK Yht.
1 Anniina Ahtosalo KorsKa 1 20 1 20 1 20 1 20 1 80 40
2 Wilma Aintila IK-32 2 17 2 17 2 17 2 17 2 68 34
3 Cecilia Lindberg SV 3 15 3 15 3 15 dns 3 45 30
M10
1 Matias Ahtosalo KorsKa 1 20 1 20 1 20 3 15 1 75 40
2 Jesper Lindberg SV 2 17 2 17 2 17 1 20 2 71 34
3 Tatu Taskinen TVC 3 15 3 15 DNS 3 30 30
4 Tomas-Casimir Niemi TY 2 17 4 17 26
N12 2 kierrosta 1 kierros 1 kierros 10 km
1 Jenni Karvonen OTC 1 20 1 20 1 20 1 20 1 80 40
2 Sonja Taskinen TVC 2 17 2 17  DNS   2 34 34
M-12 4 kierrosta 1 kierrosta 2 kierrosta 10 km
1 Anton Litvintsev CFC 1 20 1 20 1 20 1 20 1 80 40
2 Linus Ollikainen Picaro 4 13 2 17 3 15 2 17 2 62 34
3 Robert Raasuke CFC 2 17 4 13 2 17 3 15 3 62 30
4 Waldemar Aintila IK-32 3 15 6 10 4 13 5 11 4 49 26
5 Oskari Kolehmainen CCH DNS 3 15 5 11 6 10 5 39 22
6 Akseli Lindgren TVC 5 11 6 10 DNS 6 21 20
7 Tarmo Aarnisalo CCH 7 9 7 9 DNS 7 18 18
8 Jonni-Micael Niemi TY 4 13 8 13 16
N14 4 kierrosta 2 kierrosta 2 kierrosta 15 km
1 Viivi Puskala CCH 2 17 1 20 2 17 1 20 1 74 40
2 Vilhelmiina Suvisaari Akilles 1 20 2 17 1 20 2 17 2 74 34
3 Petra Rautiainen CCH 3 15 3 15 3 15 3 15 3 60 30
4 Veera Tulkki TVC 4 13 4 13 DNS 4 26 26
5 Emma Lahti Kä-Ta 4 13 5 13 22
6 Venla Hirvenoja CCH 4 13 DNS DNS DNS 6 13 20
M-14 6 kierrosta 2 kierrosta 3 kierrosta 15 km
1 Antti-Jussi Juntunen KorsKa 2 17 1 20 3 15 1 20 1 72 40
2 Juho Kuusikoski TP-P 1 20 3 15 1 20 2 17 2 72 34
3 Oskar Maidre CFC 4 13 2 17 2 17 5 11 3 58 30
4 Tomi Santasalo TP-P 3 15 5 11 6 10 4 13 4 49 26
5 Tuomas kuusikoski TP-P 7 10 4 13 5 11 7 9 5 43 22
6 Sakari Lukkari KorsKa 6 11 6 10 7 9 DNF 8 30 20
7 Valtteri Wallenius CCH 9 8 7 9 4 13 9 7 6 37 18
8 Rihard Remmelgas CFC 8 9 8 8 8 8 6 10 7 35 16
9 Sampo Lahti Kä-Ta 3 15 9 15 14
10 Ilmari Tunkkari GIF 8 8 10 8 12
11 Mikael Mäkinen TVC 9 7 11 7 10
12 Veli-Matti Koistinen Pel.No 10 6 12 6 8
13 Miklas Siivonen IK-32 11 5 13 5 6
14 Akseli Sjöberg Akilles 12 4 14 4 4
N16 6 kierrosta 2 kierrosta 3 kierrosta 30 km  
1 Ebe Siimson CFC 2 17 1 20 2 17 1 20 1 74 40
2 Ele Siimson CFC 1 20 4 13 1 20 2 17 2 70 34
3 Cecilia Aintila IK-32 3 15 3 15 3 15 3 15 3 60 30
4 Greta Savvest CFC 4 13 2 17 4 13 4 13 4 56 26
M-16 8 kierrosta 2 kierrosta 6 kierrosta 40 km
1 Jonne Itkonen CCH 1 20 4 13 2 17 4 13 1 63 40
2 Aku Keloneva OTC 2 17 3 15 3 15 3 15 2 62 34
3 Aaron Otto Stalde CFC 3 15 6 10 4 13 5 11 3 49 30
4 Jonas Nordström Akilles 1 20 1 20 DNS 4 40 26
5 Erik Mukk CFC 4 13 5 11 DNF  0 6 10 5 34 22
6 Alari-Fredi Liik CFC 6 10 7 9 5 11 DNF 6 30 20
7 Casper Holmen TP-P 2 17 8 8 7 25 18
8 Erik Relanto TuUL 1 20 8 20 16
9 Arthur Kooser CFC 2 17 9 17 14
10 Ville Hirvenoja CCH 5 11 DNS DNS DNS 10 11 12
11 Aleksi Parttimaa TuUL DNS DNS 7 9 11 9 10