20. Satakunnan Ajot   YHTEISKILPAILUN TULOKSET 4.-5.5.2013 ULVILA Koiviston Isku
M-Elite Prologi 1,7km Kuorilan Ajo 91km Anolan Ajo 125km Yhteisaika
Sija Nimi Seura / Team Sija Aika Sija Aika kiri1 kiri2 hyv. Sija Aika hyv. 217,7km 
1 Nurmi Roope Team Velocitor 15 0:02:37 1 2:09:25 02 03 10 1 3:11:04 10 5:22:40,8
2 Järvinen Henri Visillatalot-Continental 4 0:02:31 2 2:09:25 01 02 06 2 3:11:04 06 5:22:45,0
3 Pökälä Samuel TWD-Länken 1 0:02:25 4 2:09:25 10 3:11:04 5:22:54,5
4 Saarinen Juho Lahden Pyöräilijät 2 0:02:27 38 2:29:25 20 3:11:04 5:22:56,3
5 Rissanen Jarmo KuSo Team Scorpion 3 0:02:29 37 2:09:25 32 3:11:04 5:22:58,3
6 Priha Matti Cycle Center Team 6 0:02:32 23 2:09:25 23 3:11:04 5:23:00,9
7 Koski Olli Visillatalot-Continental 14 0:02:37 3 2:09:25 04 12 3:11:04 5:23:01,6
8 Kahila Ilari TWD-Länken 9 0:02:35 16 2:09:25 18 3:11:04 5:23:04,0
9 Nurminen Janne Idrottsklubben -32 12 0:02:36 11 2:09:25 4 3:11:04 5:23:05,0
9 Huhtamäki Tomi Team Velo Cycling 13 0:02:36 24 2:09:25 26 3:11:04 5:23:05,2
9 Puttonen Max Porvoon Akilles 16 0:02:37 5 2:09:25 8 3:11:04 5:23:06,0
12 Mansner Kim Team Velocitor 19 0:02:38 26 2:09:25 33 3:11:04 5:23:06,6
13 Nummikko Jussi Lahden Pyöräilijät 21 0:02:38 40 2:09:25 27 3:11:04 5:23:06,9
14 Järvinen Timo Lahden Pyöräilijät 21 0:02:38 36 2:09:25 30 3:11:04 5:23:06,9
15 Nieminen Jari Chebici-Isku Team 23 0:02:39 41 2:09:25 16 3:11:04 5:23:07,6
16 Toppari Jaakko Nykarleby Cykelklub/Rose 24 0:02:40 20 2:09:25 01 7 3:11:04 5:23:07,8
17 Leppänen Petri K Visillatalot-Continental 24 0:02:40 8 2:09:25 17 3:11:04 5:23:08,8
18 Hietala Juhana CCH KTM-Team 26 0:02:40 18 2:09:25 6 3:11:04 5:23:08,9
19 Arvo Tapio Turun Urheiluliitto 32 0:02:41 9 2:09:25 5 3:11:04 5:23:09,9
20 Hämäläinen Teemu Kouvolan Pyöräilijät 39 0:02:46 14 2:09:25 3 3:11:04 04 5:23:11,0
21 Heistman Ville Cycle Center Team 36 0:02:43 28 2:09:25 29 3:11:04 5:23:11,8
21 Hokka Joonas Visillatalot-Continental 37 0:02:45 22 2:09:25 31 3:11:04 5:23:13,8
23 Backlund Kenneth Nykarleby Cykelklub 40 0:02:46 42 2:09:25 21 3:11:04 5:23:15,5
24 Loukkola Joni Porin Pyörä-Karhut 8 0:02:34 43 2:09:38 13 3:11:04 5:23:16,3
24 Laukkala Mikko Turun Urheiluliitto 42 0:02:47 7 2:09:25 9 3:11:04 5:23:16,3
26 Pesola Timo Kälviän Tarmo 43 0:02:48 15 2:09:25 11 3:11:04 5:23:17,2
27 Torpo Lasse CCH KTM-Team 20 0:02:38 46 2:09:38 34 3:11:04 5:23:19,7
28 Lehtimäki Toni Visillatalot-Continental 47 0:02:51 6 2:09:25 15 3:11:04 5:23:19,8
29 Salo Henri Rauman Seudun Pyöräilijät 48 0:02:51 32 2:09:25 14 3:11:04 5:23:20,1
30 Lahti Juho Cycle Club Helsinki 54 0:03:01 33 2:09:25 19 3:11:04 5:23:29,8
31 Martikainen Tommi Chebici-Isku Team 55 0:03:02 35 2:09:25 28 3:11:04 5:23:31,0
32 Mäkelä Jouko Visillatalot-Continental 35 0:02:43 39 2:09:25 35 3:11:24 5:23:31,5
33 Kemppainen Jari Cycle Center Team 56 0:03:03 34 2:09:25 22 3:11:04 5:23:32,2
34 Haapala Joonas Chebici-Isku Team 49 0:02:52 47 2:09:38 24 3:11:04 5:23:34,2
35 Ketola Jani Turun Urheiluliitto 45 0:02:49 48 2:09:44 36 3:11:28 5:24:01,2
36 Aaltio Risto TWD-Länken 9 0:02:35 50 2:09:47 37 3:11:57 5:24:19,0
37 Kananen Kimmo Team Velocitor 7 0:02:34 29 2:09:25 38 3:14:00 5:25:58,8
37 Jutila Juuso Lahden Pyöräilijät 34 0:02:41 52 2:30:33 25 3:11:04 5:44:18,5
Salermo Marek Team Velocitor 5 0:02:31 31 2:09:25 DNF
Niemi Jarkko Chebici-Isku Team 20 0:02:35 19 2:09:25 DNF
Pusa Tero Kouvolan Pyöräilijät 27 0:02:40 30 2:09:25 03 DNF
Matsson Petter Nykarleby Cykelklub/Rose 17 0:02:37 24 2:09:25 DNS
Hiltunen Ilpo Turun Urheiluliitto 18 0:02:37 17 2:09:25 DNF
Kanerva Hiski CCH KTM-Team 28 0:02:40 27 2:09:25 DNF
Teivaala Olli  Chebici-Isku Team 33 0:02:41 21 2:09:25 DNF
Färlin Juho Porvoon Akilles 41 0:02:47 12 2:09:25 DNF
Liukkonen Juuso Lahden Pyöräilijät 29 0:02:41 45 2:09:38 DNF
Vilen Mika Cycle Center Team 52 0:02:57 10 2:09:25 DNF
Elmgren Jan Cycle Club Helsinki 53 0:03:00 13 2:09:25 DNF
Holma Kari Chebici-Isku Team 46 0:02:50 44 2:09:38 DNF
Stenroos Jarno Porin Pyörä-Karhut 50 0:02:53 49 2:09:44 DNS
Fingerson Eärendel Team Velocitor 43 0:02:48 51 2:10:33 DNF
Nieminen Tommi Idrottsklubben -32 30 0:02:41 DNF
Ollila Jari Tampereen Pyörä-Union 31 0:02:41 DNF
Pyykönen Pasi Koiviston Isku 37 0:02:45 DNF
Suokas Janne Chebici-Isku Team 51 0:02:54 DNF
Torpo Timo CCH KTM-Team DNS DNS
Rossi Jussi TWD-Länken DNS DNS
Onnela Hannu Visillatalot-Continental DNS DNS
Kuuranne Jori-Pekka CCH KTM-Team DNS DNS
M-18 Prologi 1,7km Kuorilan Ajo 91km Anolan Ajo 125km Yhteisaika
Sija Nimi Seura / Team Sija Aika Sija Aika kiri1 kiri2 hyv. Sija Aika hyv. 217,7km 
1 Hänninen Aleksi Porvoon Akilles 1 0:02:37 1 2:09:25 10 2 3:11:04 06 5:22:50,4
2 Suvisaari Arttu  Porvoon Akilles 5 0:02:48 4 2:09:25 1 3:11:04 10 5:23:07,2
3 Tunkkari Antto Gamlakarleby Idrottsförening 4 0:02:46 3 2:09:25 04 3 3:11:18 04 5:23:21,0
4 Vainionpää Oskari TWD-Länken 2 0:02:41 5 2:09:44 5 3:11:47 5:24:12,3
5 Malviniemi Arttu Gamlakarleby Idrottsförening 8 0:02:57 6 2:24:17 4 3:11:18 5:38:31,7
Lepistö Waltteri Porin Tarmo 6 0:02:50 2 2:09:25 06 DNF
Keskinen Juho Porin Tarmo 7 0:02:52 7 2:40:06 DNF
Hämäläinen Arno TWD-Länken 3 0:02:44 DNF
M-Kilpa   Prologi 1,7km Kuorilan Ajo 61km Anolan Ajo 75km Yhteisaika
Sija Nimi Seura / Team Sija Aika Sija Aika hyv Sija Aika hyv. 137,7km
1 Reponen Ville-Pekka Idrottsklubben -32 2 0:02:37 2 1:31:38 06 2 1:59:46 06 3:33:49,2
2 Jokinen Joel CC Tailwind 6 0:02:41 1 1:31:38 10 3 1:59:46 04 3:33:50,9
3 Birling Niki Cycle Club Helsinki 7 0:02:41 3 1:31:38 04 1 1:59:46 10 3:33:51,2
4 Kähkölä Pekka Oulun Triathlon & Cycling 1 0:02:35 8 1:31:42 11 1:59:46 3:34:03,4
5 Aura Sami Turun Urheiluliitto 4 0:02:40 15 1:31:42 22 1:59:46 3:34:08,2
6 Pohjalainen Janne Rauman Seudun Pyöräilijät 9 0:02:43 7 1:31:42 10 1:59:46 3:34:11,1
7 Huovilainen Lasse Aviapolis Cycling Team 10 0:02:44 5 1:31:42 4 1:59:46 3:34:12,4
8 Joentausta Aku  CC Tailwind 11 0:02:49 11 1:31:42 18 1:59:46 3:34:16,9
9 Laikola Pauli Tampereen Pyörä-Union 14 0:02:52 18 1:31:42 15 1:59:46 3:34:20,4
10 Pajanne Kari Idrottsklubben -32 5 0:02:40 4 1:31:38 25 2:00:03 3:34:21,4
11 Färlin Teuvo Porvoon Akilles 18 0:02:54 13 1:31:42 14 1:59:46 3:34:21,9
12 Viinikka Tapo Hämeenlinnan Tarmo 21 0:02:55 9 1:31:42 17 1:59:46 3:34:22,6
13 Kuittinen Petteri Pyöräilyseura Zeus 22 0:02:55 10 1:31:42 6 1:59:46 3:34:22,8
14 Kantell Ville Tawast Cycling Club 25 0:03:00 14 1:31:42 20 1:59:46 3:34:27,9
15 Kuusela Sami Porvoon Akilles 28 0:03:04 20 1:31:42 13 1:59:46 3:34:31,7
16 Rantala Ville Turun Urheiluliitto 13 0:02:51 22 1:31:55 16 1:59:46 3:34:32,0
17 Kurten Sebastian Gamlakarleby Idrottsförening 30 0:03:05 19 1:31:42 12 1:59:46 3:34:33,4
18 Setälä Mikko Porin Tarmo 19 0:02:54 25 1:31:55 8 1:59:46 3:34:35,1
19 Hartikka Pekka Oulun Triathlon & Cycling 32 0:03:12 23 1:31:55 19 1:59:46 3:34:52,7
19 Porkka Niko CC Tailwind 16 0:02:54 28 1:32:15 7 1:59:46 3:34:54,6
21 Hautamäki Samuli Kälviän Tarmo 34 0:03:14 26 1:31:59 21 1:59:46 3:34:59,0
22 Kallio Antti Rauman Seudun Pyöräilijät 24 0:02:59 27 1:32:12 23 2:00:01 3:35:12,1
23 Rinkinen Petri Aviapolis Cycling Team 27 0:03:02 29 1:32:39 24 2:00:31 3:36:12,3
24 Enqvist Anssi  CC Tailwind 35 0:04:03 21 1:31:53 5 1:59:46 3:35:41,6
25 Laine Jussi Koiviston Isku 29 0:03:05 32 1:45:56 9 1:59:46 3:48:46,8
26 Laine Ville CC Tailwind 23 0:02:58 31 1:45:56 26 2:00:46 3:49:40,1
27 Lawson John Aviapolis Cycling Team 8 0:02:42 6 1:31:42 27 2:19:00 3:53:24,3
28 Metso Risto Idrottsklubben -32 17 0:02:54 12 1:31:42 28 2:23:34 3:58:09,8
Koskinen Tapani Tampereen Pyörä-Union 12 0:02:50 16 1:31:42 DNF
Varis Ilkka Rauman Seudun Pyöräilijät 15 0:02:53 24 1:31:55 DNF
Ahlbäck Sven-Ole Wasa Velocity 33 0:03:12 17 1:31:42 DNS
Pasanen Santtu Tampereen Pyörä-Union 3 0:02:38 30 1:33:47 DNS
Tauriainen Mikko Imatran Urheilijat 19 0:02:54 DNF
Kyllönen Ilpo Koiviston Isku 26 0:03:02 DNF
Ahlbäck Börje Wasa Velocity 31 0:03:11 DNF
M-40 Prologi 1,7km Kuorilan Ajo 61km Anolan Ajo 75km Yhteisaika
Sija Nimi Seura / Team Sija Aika Sija Aika hyv Sija Aika hyv. 137,7km
1 Elkala Janne Lahden Pyöräilijät 1 0:02:43 1 1:31:38 10 1 1:59:46 10 3:33:47,1
2 Siltakorpi Jarkko Joensuun Pyöräilijät 3 0:02:46 5 1:31:42 4 1:59:46 3:34:14,2
3 Susi Harri Aviapolis Cycling Team 4 0:02:49 7 1:31:42 5 1:59:46 3:34:16,6
4 Mikkonen Jukka Vantaan Pyöräilijät 7 0:02:59 4 1:31:42 2 1:59:46 06 3:34:21,1
5 Koimäki Hannu Vantaan Pyöräilijät 9 0:03:07 3 1:31:42 04 3 1:59:46 04 3:34:27,2
6 Leisti Mikko Cycle Club Helsinki 6 0:02:57 9 1:31:59 6 1:59:46 3:34:41,9
7 Määttä Marko Oulun Triathlon & Cycling 8 0:03:05 6 1:31:42 7 2:13:52 3:48:38,6
8 Kari Alho Team Velo Cycling 10 0:03:27 10 1:58:39 8 2:32:39 4:34:45,4
9 Liekola Hannu Kouvolan Pyöräilijät 2 0:02:46 2 1:31:42 06 DNF
10 Rokka Juha Koiviston Isku 5 0:02:56 8 1:31:51 DNS
11 Lutfi Parviz Team Velo Cycling 11 0:03:45 DNF
M-50 Prologi 1,7km Kuorilan Ajo 61km Anolan Ajo 75km Yhteisaika
Sija Nimi Seura / Team Sija Aika Sija Aika hyv Sija Aika hyv. 137,7km
1 Strömberg Harry Idrottsklubben -32 1 0:02:48 1 1:40:12 10 4 2:16:45 3:59:35,0
2 Vikars Stig-Erik Närpes Kraft 2 0:02:49 3 1:40:12 04 2 2:16:45 06 3:59:35,9
3 Lepistö Jyrki Porin Tarmo 3 0:02:57 2 1:40:12 06 1 2:16:45 10 3:59:37,9
4 Vepsä Petri Koiviston Isku 5 0:03:01 4 1:40:41 3 2:16:45 04 4:00:23,3
5 Saari Pekka  Koiviston Isku 6 0:03:13 5 1:40:54 5 2:16:45 4:00:52,0
6 Alhainen Harri Joensuun Pyöräilijät 4 0:02:59 6 1:46:05 DNF
Elonen Kari Rauman Seudun Pyöräilijät DNS
M-60 Prologi 1,7km Kuorilan Ajo 61km Anolan Ajo 75km Yhteisaika
Sija Nimi Seura / Team Sija Aika Sija Aika hyv Sija Aika hyv. 137,7km
1 Lampioinen Kimmo Koiviston Isku 2 0:03:09 1 1:40:41 10 1 2:16:45 10 4:00:15,3
2 Sallinen Kalevi Cycle Club Helsinki 1 0:03:04 2 1:40:41 06 2 2:16:45 06 4:00:18,3
3 Vaara Kari Jyväskylän Pyöräilyseura 3 0:03:22 3 1:52:46 04 3 2:26:21 04 4:22:21,3
4 Birling Jari Idrottsklubben -32 4 0:03:36 4 2:08:35 4 2:51:12 5:03:22,8
M-65 Prologi 1,7km Kuorilan Ajo 61km Anolan Ajo 75km Yhteisaika
Sija Nimi Seura / Team Sija Aika Sija Aika hyv. Sija Aika hyv. 137,7km
1 Salminen Pentti Lahden Pyöräilijät 1 0:03:01 1 1:40:35 10 1 2:09:40 10 3:52:55,9
2 Tanttu Matti Cycle Club Helsinki 2 0:03:09 2 1:40:41 06 2 2:09:40 06 3:53:17,9
3 Rintala Jukka Porin Tarmo 4 0:03:26 3 1:52:43 04 4 2:29:46 4:25:46,5
4 Kari Veijo Porin Tarmo 5 0:03:38 4 2:03:00 5 2:29:48 4:36:25,6
5 Koskihaka Markku Säkylän Yritys 3 0:03:21 5 2:33:00 3 2:09:42 00 4:46:02,5
M-75 Prologi 1,7km Kuorilan Ajo 61km Anolan Ajo 50km Yhteisaika
Sija Nimi Seura / Team Sija Aika Sija Aika hyv Sija Aika hyv. 112,7km
1 Munne Reijo Kouvolan Pyöräilijät 1 0:03:33 1 0:59:07 10 1 1:39:35 10 2:41:54,5
2 Westerberg Bror Pyöräilyseura Zeus 2 0:03:51 2 1:09:25 06 2 2:01:37 06 3:14:41,3
M-80 Prologi 1,7km Kuorilan Ajo 61km Anolan Ajo 50km  Yhteisaika
Sija Nimi Seura / Team Sija Aika Sija Aika hyv Sija Aika hyv. 112,7km
1 Uusi-Kokko Sauli Kauhajoen Karhu 1 0:04:58 1 1:17:58 10 1 1:54:46 10 3:17:22,2
N-30 Prologi 1,7km Kuorilan Ajo 61km Anolan Ajo 50km Yhteisaika
Sija Nimi Seura / Team Sija Aika Sija Aika hyv Sija Aika hyv. 112,7km
1 Jyräsalo Maria Kälviän Tarmo 1 0:03:35 2 1:52:52 06 1 1:36:31 10 3:32:41,8
2 Kuusiluoma Anne-Mari Tampereen Pyörä-Pojat 2 0:03:45 1 1:52:48 10 2 1:44:18 06 3:40:35,0
N-40 Prologi 1,7km Kuorilan Ajo 61km Anolan Ajo 50km Yhteisaika
Sija Nimi Seura / Team Sija Aika Sija Aika hyv Sija Aika hyv. 112,7km
1 Pörsti Anu Porin Pyörä-Karhut 1 0:04:05 1 2:13:40 10 1 1:53:37 10 4:11:01,9
N-50 Prologi 1,7km Kuorilan Ajo 61km Anolan Ajo 50km Yhteisaika
Sija Nimi Seura / Team Sija Aika Sija Aika hyv Sija Aika hyv. 112,7km
1 Rissanen Tarja CC Tailwind 1 0:03:35 1 1:52:45 10 1 1:34:04 10 3:30:03,9