Tulokset: Habanero Mountainbikers/resultfellows.com Risto Kivinen

Maastopyöräilyn XCO Suomi-cupin osakilpailu. IV Habanero XCO by Merida
Salon Märynummi 9.6.2013
M10 5,6 km
Sija Etunimi Sukunimi Seura Aika Ero
1 Topias Virtanen HHCMB 0:25:41
2 Joel Hara P-P 0:26:15 +0:34
3 Mico Tuominen TVC 0:26:20 +0:39
4 Vilppu Räsänen HHCMB 0:28:52 +3:11
5 Aaro Grönvall RantaP 0:29:12 +3:31
M12 8,4 km
Sija Etunimi Sukunimi Seura Aika Ero
1 Samuli Öhman HyPy 0:31:42
2 Valdemar Valo HyPy 0:37:08 +5:26
3 Veeti Vainio HyPy 0:37:09 +5:27
4 Eero Nokkonen P-P 0:38:19 +6:37
5 Ville Tiirikainen Ulvila 0:40:13 +8:31
6 Akseli Lidgren TVC 0:43:48 +12:06
N14 8,4 km
Sija Etunimi Sukunimi Seura Aika Ero
1 Venla Hirvenoja CCH 0:42:54
M14 10,6 km
Sija Etunimi Sukunimi Seura Aika Ero
1 Jere Hara P-P 0:42:32
2 Jaakko Sillankorva KorsKa 0:43:30 +0:58
3 Rico Richartz TeamKotikallio 0:44:48 +2:16
4 Elias Laikola P-P 0:45:57 +3:25
5 Antti Lehikoinen TVC 0:50:25 +7:53
Roope Vainio HyPy DNF
Robin Bergman HyPy DNS
Mikael Mäkinen TVC DNS
M16 10,6 km
Sija Etunimi Sukunimi Seura Aika Ero
1 Joel Bergman HyPy 0:39:31
2 Eemeli Raukola KangKi 0:43:43 +4:12
3 Arttu Sillanpää HyPy 0:45:26 +5:55
4 Juuso Aapio KorsKa 0:48:42 +9:11
5 Jesse Elo HHCMB 0:52:30 +12:59
6 Ville Hirvenoja CCH 0:53:33 +14:02
M18 31,8 km
Sija Etunimi Sukunimi Seura Aika Ero
1 Sasu Halme KorsKa / TeamFocus 1:39:46
2 Ville Huikuri KangKi 1:55:16 +15:30
3 Markus Vuorela PoTa 1:37:57 -1
4 Johannes Raukola KangKi 1:41:51 -1
MIEHET 31,8 km
Sija Etunimi Sukunimi Seura Aika Ero
1 Jeremias Holmberg HyPy 1:36:12
2 Simo Sohkanen TeamsSkins / HyPy 1:36:51 +0:39
3 Olli Miettinen TeamsSkins / HyPy / ROSE 1:37:12 +1:00
4 Valtteri Repo TeamMedilaser / P-P 1:37:47 +1:35
5 Perttu Pärssinen TeamMedilaser / P-P 1:41:00 +4:48
6 Pekka Niemi PoTa 1:43:42 +7:30
7 Juha Leinonen Vantaa 1:44:45 +8:33
8 Anders Blomster SV / Hi5Bikes.fi 1:45:56 +9:44
9 Olli Himanen CyclingElBurro 1:46:14 +10:02
10 Aki Kosunen TeamMedilaser / P-P 1:50:11 +13:59
11 Antti Träskelin KoiI 1:46:35 -1
Samuel Halme TeamMedilaser / P-P DNF
Sakari Lehtinen HyPy DNF
Henri Ojala TeamSkins / TVC DNF
Jerry Oksman TeamsSkins / HyPy DNF
Mika Pensas ROSE / JYPS DNF
Aleksi Taiponen KoPy DNF
Arto Tikkala WVC / Wilier DNF
Dani Härginen KorsKa DNS
Teemu Uusipiuhari TeamMedilaser / P-P DNS
NAISET 31,8 km
Sija Etunimi Sukunimi Seura Aika Ero
1 Jasmin Kansikas TeamMedilaser / P-P 1:38:11 -1
2 Pia Nieminen WVC 1:44:27 -1
3 Mari Kupiainen MTBCF 1:56:18 -1
4 Suvi Perälä KorsKa 2:00:12 -1
5 Hanna Konttinen VoVi 1:54:10 -2
M30 31,8 km
Sija Etunimi Sukunimi Seura Aika Ero
1 Samuli Visuri CCH 1:41:31
2 Mikko Kupiainen MTBCF 1:44:11 +2:40
3 Antti Kuitto TeamSkins / HyPy 1:45:41 +4:10
4 Risto Parviainen KorsKa 1:48:40 +7:09
5 Kare Eskola KorsKa 1:51:26 +9:55
6 Mikko Alajoki CCH 1:56:35 +15:04
7 Hannu Anttila WVC 1:36:26 -1
8 Petri Lindström TVC 1:38:16 -1
9 Taneli Tiirikainen PoTa 1:39:34 -1
10 Mikko Koivula KorsKa 1:40:45 -1
11 Olli Rantanen P-68 1:58:01 -1
Kristian Ijäs TVC DNS
Antti Rantanen PKK DNS
M40 31,8 km
Sija Etunimi Sukunimi Seura Aika Ero
1 Panu Vainio CCH 1:44:23
2 Pasi Pulkkinen TeamSkins / HyPy 1:49:16 +4:53
3 Timo Mustikkamaa TeamMedilaser / P-P 1:50:35 +6:12
4 Jaakko Mursu KuoPys 1:50:59 +6:36
5 Mika Myllynen Akilles 1:38:29 -1
6 Antti Rantalahti MTBCF 1:42:05 -1
7 Marcel Keppels CCH 1:45:05 -1
8 Mikko Nokkonen TeamMedilaser / P-P 1:48:27 -1
9 Ville Kuusela MTBCF 1:42:34 -2
10 Paul Richartz TeamKotikallio 1:49:10 -2
11 Pertti-Tapio Mäkelä P-68 1:37:02 -3
M50 31,8 km
Sija Etunimi Sukunimi Seura Aika Ero
1 Ari Kansikas TeamMedilaser / P-P 1:50:59
2 Jukka Lehikoinen TVC 1:42:22 -1
3 Mika Ahola TWD 1:44:12 -1
4 Esko Aapio KorsKa 1:45:27 -1
5 Eino Lipponen P-68 1:59:26 -1
HARRASTE 31,8 km
Sija Etunimi Sukunimi Seura Aika Ero
1 Kari Veikkolainen KorsKa 1:44:37
2 Antti Vainio 1:51:37 +7:00
3 Andre Fabig PoTa 1:36:56 -1
4 Jarkko Honkio Helsinki 1:37:41 -1
5 Oskar Keurulainen 1:42:07 -1
6 Jukka-Pekka Santala HarjunpääHäzzFreeride 1:42:44 -1
7 Mika Vainio HyPy 1:45:16 -1
8 Jukka Bergman HyPy 1:51:57 -1
9 Martin Grönqvist 1:53:54 -1
10 Jari Tuominen Ojankaivajat 1:41:10 -2
11 Antti Keurulainen 1:45:37 -2
Juha Juossila KorsKa DNF