XXXIX Pyhäjärvi ajot 19.05.2013
N-10     5 km loppuaika
1. Milja Itäpää P-P 11:01,7
M-10    5 km loppuaika
1. Tatu Taskinen TVC 10:42,0
2. Joel Hara P-P 11:17,2
3. Sampo Lindgren TVC 11:46,0
N-12    5 km loppuaika
1. Salla Lindgren TVC 10:14,6
2. Sonja Taskinen TVC 10:16,9
3. Milana Itäpää P-P 10:19,6
M-12   5 km loppuaika
1. Akseli Lindgren TVC 10:20,1
2. Valtteri Pihkoluoma RSP 10:50,0
N-14    10 km loppuaika
1. Viivi Puskala NishikiRW/CCH 17:26,9
2. Petra Rautiainen NishikiRW/CCH 19:01,7
3. Veera Tulkki TVC 21:14,4
M-14    10 km loppuaika
1. Mikael Mäkinen TVC 20:46,6
M-80    10 km loppuaika
1. Sauli Uusi-Kokko KaKa 21:09,5
2. Teuvo Louhivuori P-Union 22:02,4
3. Henrik Anthoni SV 27:48,2
M-75   10 km loppuaika
1. Reijo Munne KoPy 17:40,1
2. Kyösti Myyryläinen P-Union 19:39,6
3. Raimo Simola P-68 20:38,9
4. Aulis Enlund P-68 27:06,8
M-70    10 km loppuaika
1. Matti Hyttinen Zeus 18:57,4
2. Taisto Candolin PoPyKa 19:43,0
3. Kalevi Varheensalo PoPyKa 20:36,8
N-30     20 km loppuaika
1. Suvi Sintonen FocLadis/ik-32 36:09,5
2. Elina Selin P-P 36:54,7
N-40    20 km loppuaika
1. Sari Puumala Picaro 32:03,8
2. Aino Laurio NishikiRW/CCH 32:26,6
3. Elina Jouhki FocLad/Ik-32 33:58,5
4. Sari Saantola NishikiRW/CCH 35:29,2
5. Kirsi Lehmuskanta NishikiRW/CCH 35:44,7
6. Anu Pörsti PoPyKa 38:04,5
M-65    20 km loppuaika
1. Markku Koskihaka SäkY 29:46,9
2. Matti Tanttu CCH 29:52,9
3. Timo Hirvonen Zeus 30:14,9
4. Eero Fält TVC 30:16,9
5. Pentti Salminen LaPy 30:40,4
6. Jukka Rintala PoTa 31:31,7
7. Seppo Hovi P-Union 32:34,2
8. Juhani Katila Zeus 33:50,7
9. Tenho Hätönen PiKe 33:55,5
10. Pekka Purra IK-32 36:35,5
M-60     20 km loppuaika
1. Tapani Aaltonen HelTri 28:47,1
2. Timo Matikainen LaPy 28:48,5
3. Kalevi Sallinen CCH 29:00,5
4. Ilkka Kilappa CCT 29:26,3
5. Leevi Kivelä CCH 29:52,7
6. Jaakko Tanskanen CCH 29:57,3
7. Harri Martinpelto SV 31:17,1
8. Jorma Vuorinen SäkY 31:25,0
9. Jussi Voima TVC 32:20,7
10. Matti Immonen SäkY 32:53,3
M-50     20 km loppuaika
1. Kari Pajanne IK-32 26:30,9
2. Harry Riddar Kraft 27:46,0
3. Stig-Erik Vikars Kraft 28:01,4
4. Jarmo Hakala TVC 28:29,8
5. Kari Kasanen Medilas/P-P 28:33,8
6. Jyrki Lepistö PoTa 28:35,6
7. Harri Hautala LUP-82 28:55,9
8. Jukka Jurvanen KoPy 29:05,6
9. Jukka Mäentaus SäkY 29:22,5
10. Pertti Mörö P-Union 30:36,3
11. Markku Koskinen HyPy 30:39,1
12. Hannu Vaissalo TVC 30:48,0
13. Jarkko Saarinen TVC 30:54,8
14. Timo Lehtonen SäkY 33:51,1
M-40    20 km loppuaika
1. Hannu Leikola KoPy 27:16,6
2. Asko Sneck HyPy 27:25,6
3. Jari Ollila P-Union 27:49,6
4. Jari Kainulainen CCH 27:50,9
5. Teemu Jaakkola TVC 27:52,6
6. Mika Pihkoluoma RSP 28:41,8
7. Tomi Andersson TVC 30:02,2
8. Harri Susi ACT 30:12,7
9. Simone Lega TVC 30:55,6
10. Kari Alho TVC 32:46,1
11. Parviz Lutfi TVC 34:00,4
12. Pertti-Tapio Mäkelä P-68 35:52,3
13. Petri Hankiola CCH DNF
M-30    20 km loppuaika
1. Ilkka Korhonen Sala-Gym Leh 0:27:20,1
2. Juhani Tammisto CCH 0:27:47,4
3. Sami Saarenpää TVC 0:28:07,4
4. Ilkka Varis  RSP 0:28:59,1
5. Leo Patrick P-Union 0:29:33,6
N-elite    20 km loppuaika
1. Katri Lehtonen KoiIs 31:12,4
2. Aino-Laura Oksman Medilas/P-P 33:29,8
3. Pia Humisto CCH/RW 33:39,2
4. Pinja Ojanen CCH/RW 33:41,4
5. Anna-Mari Saarinen TVC 34:05,7
M-18     20 km loppuaika
1. Juho Keskinen PoTa 29:16,8
2. Jesse Huhtasaari KaKa 32:19,5
M-kilpa     20 km loppuaika
1. Lauri Harju TVC 28:09,1
2. Pasi Andersson TuUL 28:44,1
3. Sami Kilpeläinen TVC 28:51,4
M-Elite      20 km loppuaika
1. Aki Turunen CCH 0:25:51,5
2. Jussi Nummikko LaPy 0:25:53,6
3. Sami Mattila TVC 0:26:30,2
4. Jan Elmgren CCH 0:27:04,7
5. Anton Aro CCH 0:27:04,9
6. Joona Toivanen Picaro 0:28:11,1
7. Aki Sund RSP 0:28:46,0