Tulokset: Alvajärven Ryhti

ALVAJÄRVEN  YMPÄRIAJO  27.7.2013  (Kilpailu nro 44) Tulokset
N-10   5 km  KULTAINEN KAMPI
1. Paukku Tiisa Alvajärven Ryhti 11,34
2. Ojala Ellinoora Ounaksen Pyöräpojat 12,09
M-10   5 km  KULTAINEN KAMPI
1. Marjoniemi Saku Pyörä-Rinki 10,40
2. Lupsakko Tuukka Jyväskylän Pyöräilyseura 11,34
N-12   5 km  KULTAINEN KAMPI 
1. Karvonen Jenni Oulu Triathlon & Cycling 9,33
2. Ojala Karoliina Ounaksen Pyöräpojat 9,47
M-12   5 km  KULTAINEN KAMPI 
1. Heikkilä Niko Ounaksen Pyöräpojat 8,44
2. Marjoniemi Kalle Pyörä-Rinki 8,45
3. Aalto Jimi Jurvan Voima 9,07
4. Ollikainen Linus CC Picaro 9,10
5. Terävä Olli Jyväskylän Pyöräilyseura 9,33
6. Ikonen Sakari Oulu Triathlon & Cycling 10,03
7. Lampiselkä Ville Kälviän Tarmo 10,20
8. Vasama Lauri Oulu Triathlon & Cycling 10,35
ELITE   120 km
  1. Koski Olli Visillatalot-Continental 3.01,57
  2. Pesola Timo Kälviän Tarmo 3.01,57
  3. Toppari Jaakko Nykarleby Cykelclub 3.01,57
  4. Häkkinen Timo Taipalsaaren Veikot 3.01,57
  5. Huovinen Pekka Kälviän Tarmo 3.01,57
  6. Göös Marko Kälviän Tarmo 3.02,03
  7. Lehtimäki Toni Visillatalot-Continental 3.02,05
  8. Kyllönen Ilpo Koiviston Isku 3.05,00
  9. Backlund Kenneth Nykarleby Cykelclub 3.05,00
  10. Suokas Janne Koiviston Isku 3.05,04
  11. Aalto Mikko Jurvan Voima 3.06,27
  12. Mattsson Petter Nykarleby Cykelclub kesk.
13. Pyykönen Pasi Koiviston Isku kesk.
KILPA   120 km 
1. Luoto Ville Kälviän Tarmo 3.03,08
2. Koski Lauri Visillatalot-Continental 3.04,59
3. Tunkkari Antto Gamlakarleby Idrottsförening 3.04,59
4. Klemola Toni Gamlakarleby Idrottsförening 3.05,00
5. Juntunen Ville Sukevan Kisa 3.05,00
6. Määttä Marko Oulu Triathlon & Cycling 3.05,00
7. Pikkarainen Timo Gamlakarleby Idrottsförening 3.05,02
8. Hartikka Pekka Oulu Triathlon & Cycling 3.05,02
9. Malmi Jari Wasa Velocity 3.05,02
10. Kuusisto Tero Lahden Pyöräilijät 3.05,02
11. Piitulainen Markku Pyöräilyseura Zeus 3.05,02
12. Mäntyniemi Iiro Cyclos Kuusamo 3.05,02
13. Kurten Kainberg Sebastian Gamlakarleby Idrottsförening 3.05,04
14. Tiitinen Jukka Pyöräilyseura Zeus 3.05,04
15. Vesalo Timo Kuopion Pyöräilyseura 3.05,07
16. Varala Janne Jurvan Voima 3.05,07
17. Käkelä Vesa Cyclos Kuusamo 3.13,00
18. Ovaska Kimmo Oulu Triathlon & Cycling kesk.
19. Autio Jani Gamlakarleby Idrottsförening kesk.
20. Hytönen Jussi Pyöräilyseura Zeus kesk.
M-35   120 km 
1. Karvonen Ismo Seinäjoen Pyörä-Pojat -56 3.05,02
2. Ollikainen Jouni CC Picaro 3.05,04
3. Nukarinen Sampsa Kuopion Pyöräilyseura 3.05,04
4. Mustonen Esa Cyclos Kuusamo 3.11,44
5. Leppänen Johannes Cycle Club Helsinki 3.45,06
N-14   20 km  KULTAINEN KAMPI 
1. Paukku Sara Alvajärven Ryhti 43,46
M-14   20 km  KULTAINEN KAMPI 
1. Tunkkari Ilmari Gamlakarleby Idrottsförening 32,28
2. Laurila Santeri Kiimingin Riento 35,54
NAISET   60 km 
1. Savolainen Sini Cycle Club Helsinki 1.37,18
2. Mäntysaari Maarit Turun Urheiluliitto 1.44,28
M-45   60 km 
1. Soini Kyösti Oulu Triathlon & Cycling 1.37,34
2. Puustinen Jukka Paksukumi Team 1.37,34
3. Mörö Pertti Tampereen Pyörä-Unioni 1.44,30
M-16   60 km  KULTAINEN KAMPI  
1. Terävä Simo Jyväskylän Pyöräilyseura 1.37,18