Tulokset

TERVAETAPIT OULU, OTC, 2013
Rata Tempo Maant.aika Hk Hm Maantie Kortt aika Hk Hm Kortteli Tervaetappi
N8
1 Tapio Anni OP-P 01:05,6 08:03,8 0:27:19 0:27:19 0:10:09 0:10:09 0:46:37,4
2 Hedman Emma OP-P 01:08,4 08:32,7 0:29:07 0:29:07 0:11:18 0:11:18 0:50:06,1
3 Merenkukka Eine OP-P 01:26,3 09:34,8 0:38:29 0:38:29 0:12:12 0:12:12 1:01:42,1
M8
1 Heiskanen Lenni OTC 00:57,9 07:09,4 0:22:25 0:22:25 0:08:48 0:08:48 0:39:20,3
2 Merenkukka Eero OP-P 01:03,7 07:28,4 0:24:49 0:24:49 0:08:52 0:08:52 0:42:13,1
3 Väyrynen Aaro OP-P 01:10,5 07:53,6 0:25:33 0:25:33 0:10:06 0:10:06 0:44:43,1
4 Väyrynen Eero OP-P 01:30,4 11:40,2 0:41:17 0:41:17 0:15:03 0:15:03 1:09:30,6
N10
1 Ojala Metsämaria OP-P 00:58,7 06:59,0 0:23:52 0:23:52 0:08:50 0:08:50 0:40:39,7
2 Manninen Seliina OP-P 00:57,1 07:11,0 0:24:00 0:24:00 0:08:52 0:08:52 0:41:00,1
3 Rossi Laura OTC 01:00,0 07:30,6 0:25:26 0:25:26 0:08:52 0:08:52 0:42:48,6
4 Vasama Eeva.Lotta OTC 01:02,7 08:15,4 0:27:32 0:27:32 0:10:02 0:10:02 0:46:52,1
M10
1 Hedman Eero OP-P 00:56,5 06:24,9 0:20:45 0:20:45 0:08:02 0:08:02 0:36:08,4
2 Määttä Matias OTC 00:57,6 07:07,5 0:28:37 0:28:37 0:08:54 0:08:54 0:45:36,1
N12
1 Ojala Lumimaaria OP-P 00:50,3 06:27,8 0:20:38 0:20:38 0:08:02 0:08:02 0:35:58,1
2 Ingalsuo Jessica KäTa 00:52,2 06:30,5 0:20:38 0:20:38 0:08:02 0:08:02 0:36:02,7
3 Hedman Elli OP-P 00:55,3 06:35,5 0:20:38 0:20:38 0:08:05 0:08:05 0:36:13,8
4 Levanen Ella TWD 00:51,4 06:32,7 0:21:08 0:21:08 0:08:05 0:08:05 0:36:37,1
5 Perttamo Sirja OPP 00:56,0 07:19,9 0:23:49 0:23:49 0:08:58 0:08:58 0:41:02,9
M12
1 Heikkilä Niko OPP 00:48,0 05:44,9 0:18:20 0:18:20 0:07:32 0:07:32 0:32:24,9
2 Marjoniemi Kalle PyöRi 00:49,4 05:48,2 0:18:20 0:18:20 0:07:32 0:07:32 0:32:29,6
3 Ikonen Sakari OTC 00:52,1 06:45,9 0:20:38 0:20:38 0:08:02 0:08:02 0:36:18,0
4 Soini Konsta OTC 00:51,8 06:42,1 0:22:21 0:22:21 0:08:02 0:08:02 0:37:56,9
5 Vasama Lauri OTC 00:54,6 07:00,2 0:23:10 0:23:10 0:08:16 0:08:16 0:39:20,8
Ähtävä Rasmus CCH 00:51,5 05:55,0 0:18:20 0:18:20 dns
Lampiselkä Ville KäTa 07:02,4 0:20:43 0:20:43 dns
N14
1 Alanko Anni SV 00:44,5 18:32,9 0:37:40 0:37:40 0:14:23 0:14:23 1:11:20,4
2 Ingalsuo Johanna KäTa 00:45,8 19:37,9 0:37:40 0:37:40 0:15:56 0:15:56 1:13:59,7
Halme Lyydia OTC 21:00,6 0:37:40 0:37:40 0:16:26 0:16:26
M14
1 Joks Henrik Sirma IL 00:46,0 17:22,5 0:37:40 0:37:40 0:13:29 0:13:29 1:09:17,5
2 Manninen Simeon OP-P 00:45,9 17:24,8 0:37:40 0:37:40 0:13:38 0:13:38 1:09:28,7
3 Santasalo Tomi P-P 00:44,4 18:06,0 0:37:40 0:37:40 0:13:38 0:13:38 1:10:08,4
4 Tunkkari Ilmari GIF 00:44,0 17:54,5 0:37:40 0:37:40 0:14:11 0:14:11 1:10:29,5
5 Nordström Joakim Akilles 00:47,5 18:56,7 0:37:40 0:37:40 0:14:23 0:14:23 1:11:47,2
6 Ikonen Sami OTC 00:46,9 19:17,3 0:37:40 0:37:40 0:14:23 0:14:23 1:12:07,2
7 Wallenius Valtteri CCH 00:49,4 19:27,7 0:37:40 0:37:40 0:14:23 0:14:23 1:12:20,1
8 Laitala Miika PyöRi 00:45,9 19:51,0 0:37:40 0:37:40 0:15:38 0:15:38 1:13:54,9
N16
1 Mäki-Jouppila Ella SPP-56 00:43,6 18:32,2 0:37:40 0:37:40 0:14:23 0:14:23 1:11:18,8
2 Njuolla Linn Birgithe Sirma IL 00:49,9 18:57,5 0:37:40 0:37:40 0:14:23 0:14:23 1:11:50,4
3 Joks Martine Sirma IL 00:50,1 19:45,4 0:37:40 0:37:40 0:14:23 0:14:23 1:12:38,5
Huikuri Neea OPP 00:44,8
M16
1 Nordström Jonas Akilles 00:43,9 14:55,7 1:26:21 05 10 1:26:06 0:32:49 03 10 0:32:36 2:14:21,6
2 Keloneva Aku OTC 00:41,5 16:04,4 1:28:26 03 02 1:28:21 0:33:59 01 02 0:33:56 2:19:02,9
3 Holmen Casper P-P 00:44,7 15:54,4 1:28:26 1:28:26 0:33:59 0:33:59 2:19:04,1
4 Itkonen Jonne CCH 00:42,6 16:55,2 1:27:47 01 06 1:27:40 0:33:59 05 06 0:33:48 2:19:05,8
Solbakk Anti Junne Sirma IL 00:46,3 19:11,8 1:32:13 1:32:13 dns
Huhtala Severi OP-P 00:43,0 16:46,1 dnf 0:35:25 0:35:25
Trosten Mihkkal Aigin Sirma IL 00:45,2 18:38,7 dnf 0:37:46 0:37:46
M50
1 Linde Jan NCK 15:25,6 1:51:46 06 1:51:40 0:40:21 0:40:21 2:47:26,6
2 Hartikka Pekka OTC 16:01,4 1:51:46 1:51:46 0:40:21 10 0:40:11 2:47:58,4
3 Mäki-Jouppila Jari SPP-56 17:18,9 1:51:46 02 1:51:44 0:41:11 0:41:11 2:50:13,9
4 Hautamäki Samuli KäTa 18:32,9 1:51:46 1:51:46 0:41:09 0:41:09 2:51:27,9
5 Käkelä Vesa Cyclos 17:16,7 1:55:01 1:55:01 0:40:21 06 0:40:15 2:52:32,7
6 Hautala Harri Lup-82 15:48,3 1:57:39 1:57:39 0:40:21 02 0:40:19 2:53:46,3
7 Keloneva Veli-Matti OTC 17:03,6 2:04:23 2:04:23 0:45:11 0:45:11 3:06:37,6
Andersen Magne Sirma IL 1:54:48 1:54:48 0:43:11 0:43:11
Ollanketo Jarmo KäTa 15:28,7 1:51:46 10 1:51:36 dns
Hongisto Keijo OuTa 16:53,9 2:07:09 2:07:09 dnf
Kukkonen Jouni OTC 15:02,7 dns dns
Roininen Juha KiiRi 16:07,0 dns dns
Tiikkainen Osmo SuKi 17:07,4 dns
M40
1 Liekola Hannu KoPy 14:59,5 1:51:46 1:51:46 0:40:21 0:40:21 2:47:06,5
2 Luiro Aimo Cyclos 15:19,8 1:51:46 1:51:46 0:40:21 0:40:21 2:47:26,8
3 Ravna Per Torleiv Sirma IL 15:30,1 1:51:46 1:51:46 0:40:21 06 0:40:15 2:47:31,1
4 Soini Kyösti OTC 15:40,7 1:51:46 02 1:51:44 0:40:21 06 0:40:15 2:47:39,7
5 Oravamäki Jani OTC 16:11,1 1:51:46 1:51:46 0:40:21 02 0:40:19 2:48:16,1
6 Pesonen Petri Cyclos 16:21,3 1:51:46 1:51:46 0:40:21 0:40:21 2:48:28,3
7 Määttä Marko OTC 17:28,1 1:51:46 06 1:51:40 0:40:21 02 0:40:19 2:49:27,1
8 Joks Stein Sirma IL 19:28,0 1:51:27 10 1:51:17 0:39:03 10 10 0:38:43 2:49:28,0
9 Susi Harri ACT  16:23,3 1:53:13 1:53:13 0:40:21 0:40:21 2:49:57,3
10 Väyrynen Markku OP-P 19:28,0 2:07:09 2:07:09 0:41:09 0:41:09 3:07:46,0
Mustonen Esa Cyclos 16:17,7 1:51:46 1:51:46 dns
M18
1 Andersen Niillas Strendo Sirma IL 15:38,5 1:51:46 10 1:51:36 1:05:29 10 1:05:19 3:12:33,5
2 Henriksen Jovnna Ande Balto Sirma IL 15:53,3 1:51:46 06 1:51:40 1:05:29 02 1:05:27 3:13:00,3
3 Pesonen Jussi Cyclos 16:39,1 1:51:46 1:51:46 1:05:29 06 1:05:23 3:13:48,1
4 Väyrynen Iiro OP-P 16:24,2 1:51:46 02 1:51:44 1:19:34 1:19:34 3:27:42,2
5 Halme Leevi OTC 17:05,0 1:51:46 1:51:46 1:19:29 1:19:29 3:28:20,0
Rossi Lauri OTC 17:10,8 dnf 1:21:29 1:21:29
M
1 Kangaskokko Juha Picaro 13:56,3 1:51:36 05 06 1:51:25 1:04:47 15 10 1:04:22 3:09:43,3
2 Onnela Hannu Visil-C 13:34,7 1:51:36 02 1:51:34 1:05:29 1:05:29 3:10:37,7
3 Leppänen Petri K. Visil-C 14:48,8 1:51:46 04 1:51:42 1:04:47 06 06 1:04:35 3:11:05,8
4 Puttonen Jyrki OTC 14:51,9 1:51:46 1:51:46 1:05:29 1:05:29 3:12:06,9
5 Tukki Heikki OTC 15:13,4 1:51:46 1:51:46 1:05:29 1:05:29 3:12:28,4
5 Mattsson Petter NCK 15:17,4 1:51:46 03 1:51:43 1:05:29 01 1:05:28 3:12:28,4
7 Pesonen Ville Cyclos 15:28,2 1:51:46 05 1:51:41 1:05:29 1:05:29 3:12:38,2
8 Sippola Kent PK-Team 15:34,4 1:51:46 1:51:46 1:05:29 01 1:05:28 3:12:48,4
9 Miklavzin Janez Sirma IL 15:32,0 1:51:52 1:51:52 1:05:29 1:05:29 3:12:53,0
10 Kähkölä Pekka OTC 15:40,6 1:51:46 1:51:46 1:05:29 1:05:29 3:12:55,6
11 Selfors Áike Sirma IL 16:13,4 1:51:46 1:51:46 1:05:20 02 1:05:18 3:13:17,4
12 Pikkarainen Timo GIF 16:23,8 1:51:46 1:51:46 1:05:29 04 1:05:25 3:13:34,8
13 Luoto Ville KäTa 15:22,2 1:57:39 1:57:39 1:05:29 1:05:29 3:18:30,2
14 Kurtén Kainberg Sebastian GIF 17:59,6 1:51:46 1:51:46 1:21:29 1:21:29 3:31:14,6
Törmänen Marko OTC 14:01,1 1:51:27 01 10 1:51:16 dns
Juntunen Ville SuKi 15:22,0 1:51:46 1:51:46 dns
Ollanketo Samuli OTC 14:37,1 dns dns
Lahtinen Petri OTC 15:15,9 dnf dnf
Hautamäki Pasi KäTa dns dns
Vähämetsä Juha KiiRi dns dns
Jokiranta Oula Cyclos 16:06,5 dnf dnf
Rissanen Jarmo KuSo dns dns
N18
1 Niemelä Pauliina SPP-56 17:28,1 1:28:26 10 1:28:16 0:35:25 10 0:35:15 2:20:59,1
2 Huikuri Neea OPP 18:14,3 1:36:46 06 1:36:40 0:37:25 06 0:37:19 2:32:13,3
N40
1 Solbakk Synnøve Sirma IL 19:12,8 1:32:29 10 1:32:19 0:37:46 10 0:37:36 2:29:07,8
2 Pörsti Anu PoPyKa 20:14,3 1:48:11 06 1:48:05 0:39:46 06 0:39:40 2:47:59,3
3 Väyrynen Irene OP-P 21:37,2 2:00:29 02 2:00:27 0:41:46 02 0:41:44 3:03:48,2
N
1 Lavonen Suvi OTC 17:02,6 1:28:26 10 1:28:16 0:35:25 10 0:35:15 2:20:33,6
2 Egilsdatter Iris Sirma IL 19:29,0 1:36:46 02 1:36:44 0:37:46 06 0:37:40 2:33:53,0
Orvola Sari PK-Team 17:13,2 1:28:26 06 1:28:20 dns
Keloneva Enni OTC 21:31,0 dnf dns
M80
1 Uusi-Kokko Sauli KaKa 22:44,4 1:11:36 10 1:11:26 0:23:10 10 0:23:00 1:57:10,4
M70
Alalahti Jaakko OTC 19:09,7 0:54:32 10 0:54:22 dns
M65
1 Salminen Pentti LaPy 15:54,7 1:28:26 02 1:28:24 0:35:25 10 0:35:15 2:19:33,7
2 Tanttu Matti CCH 16:17,7 1:28:26 10 1:28:16 0:35:25 06 0:35:19 2:19:52,7
3 Nurkkala Lauri TWD 18:17,4 1:32:13 06 1:32:07 0:35:25 02 0:35:23 2:25:47,4
4 Hätönen Tenho PiKe 18:48,1 1:42:51 1:42:51 0:37:25 0:37:25 2:39:04,1
M60
1 Sallinen Kalevi CCH 15:51,9 1:28:26 10 1:28:16 0:35:19 10 0:35:09 2:19:16,9
2 Vaara Kari JYPS 16:54,6 1:32:29 06 1:32:23 0:37:46 06 0:37:40 2:26:57,6
3 Birling Jari IK32 20:12,1 1:49:58 02 1:49:56 0:39:46 02 0:39:44 2:49:52,1
Jokiranta Aimo Cyclos 18:15,4 dnf dns
Pelttari Tuomo OTC 17:24,8 dns dns