Lieto XCO 4.5
No Nimi Seura Aika Kierrokset
1 kierros lyhyt 1x1,6 km  = 1,6 km
Luokka M-10
1 100 Matias Ahtosalo Korson Kaiku 07:35
2 108 Joonas Uuksulainen HyPy 08:22
3 101 Joel Hara P-P 09:29
4 107 Mikael Uuksulainen HyPy 09:38
5 109 Onni Sirkiä HyPy 09:46
6 103 Tatu Taskinen TVC 10:07
7 102 Mico Tuominen TVC 10:29
Luokka N-12
1 106 Ella Levanen  TWD 09:48
2 104 Sonja Taskinen TVC 09:50
3 105 Salla Lindgren TVC 09:58
2  kierrosta lyhyt  2x1,6 km  = 3,2 km
Luokka M-12
1 111 Samuli Ohman HyPy 13:46
2 116 Erik Halonen HyPy 15:09
3 110 Valdemar Valo HyPy 15:33
4 117 Tuukka Westerholm HyPy 15:54
5 115 Anttoni  Koskiranta  HyPy 16:20
6 112 Eero Nokkonen P-P 18:50
7 113 Akseli Lindgren TVC 20:45
Luokka N-14
1 114 Venla Hirvenoja CCH 20:40
4 kierrosta lyhyt 4x1,6 km = 6,4 km
Luokka M-14
1 123 Tomi Santasalo P-P 26:16
2 122 Jere Hara P-P 26:45
3 121 Jaakko Sillankorva Korson Kaiku 27:37
4 128 Roope Vainio HyPy 28:01
5 124 Rico Richartz Team Kotikallio 28:27
6 126 Antti Lehikoinen TVC 30:29
7 125 Mikael Mäkinen TVC 30:34
8 129 Henri Nieminen HyPy 30:50
9 120 Otto Mielikäinen HyPy - 1 kierros
127 Robin Bergman HyPy dns
3 kierrosta pitkä 3x3,3 km = 9,9 km
Luokka M-16
1 66 Joel Bergman HyPy 0:51:05
2 61 Ville Hirvenoja CCH 0:51:07
3 62 Jesse Elo HHCMB 0:54:00
4 65 Tomi Ventoniemi HyPy 0:58:28
5 64 Juuso Aapio Korson Kaiku 1:09:00
7 67 Joel  Stenman TVC dnf
63 Eemeli Raukola KangKi dns
6 kierrosta pitkä 6x3,4 km = 20,4 km
Luokka M-Elite
1 3 Henri Ojala TVC/ Team Skins 1:13:54
2 7 Jeremias Holmberg HyPy 1:18:20
3 6 Simo Sohkanen HyPy/Team Skins 1:18:42
4 9 Pekka Niemi PoTa 1:19:21
5 1 Sakari Lehtinen HyPy 1:21:19
6 8 Samuli Saarela PKK 1:21:20
7 5 Jerry Oksman HyPy/Team Skins 1:21:37
8 4 Dani Härginen Korska 1:23:30
9 13 Arto Tikkala WVC/Wilier 1:26:22
10 11 Anders Blomster SV/Hi5Bikes.fi 1:26:41
11 15 Olli Himanen Cycling El Burro 1:27:10
12 10 Aki Kosunen P-P 1:15:18 -1
13 12 Lauri Harju TVC 1:26:24 -1
2 Teemu Uusipiuhari Team Medilaser/P-P dns
14 Risto Saari  ACT dns
16 Erik Eklund. Focus Team Finland dns
Luokka M-18
1 18 Sasu Halme Team Focus/Korska 1:21:46
2 17 Ville Huikuri KangKi 1:19:09 -1
3 21 Johannes Raukola KangKi 1:21:49 -1
4 20 Kimi Vierre Team Medilaser/P-P 1:20:40 -2
19 Matias Koskinen HyPy dns
Luokka Naiset
1 22 Noora Kanerva Korson Kaiku 1:22:59 -1
2 24 Jasmin Kansikas Team Medilaser/P-P 1:24:09 -1
3 23 Mari Kupiainen MTBCF 1:18:23 -2
4 25 Sofia Kansikas Team Medilaser/P-P 1:24:32 -2
Luokka M-30
1 26 Samuli Visuri CCH 1:21:15
2 30 Antti Kuitto HyPy/Team Skins 1:24:42
3 33 Kari Veikkolainen Korson Kaiku 1:25:02
4 27 Antti Rantanen PKK 1:26:51
5 28 Kare Eskola Korson Kaiku 1:28:05
6 38 Kristian Ijäs TVC 1:14:15 -1
7 37 Taneli Tiirikainen PoTa 1:17:51 -1
8 32 Petri Lindström TVC 1:18:48 -1
9 31 Mikko Alajoki CCH 1:21:34 -1
10 34 Jaakko Kangas Korson Kaiku 1:22:43 -1
11 29 Risto Parviainen Korson Kaiku 1:24:53 -1
12 35 Jaakko Suomu KäTa 1:19:26 -2
36 Mikko Kupiainen MTBCF dns
87 Olli Rantanen P-68 dns
Luokka M-40
1 39 Panu Vainio CCH 1:23:49
2 40 Mika Myllynen Akilles 1:17:20 -1
3 49 Petri Tuominen TVC 1:21:13 -1
4 43 Marcel Keppels CCH 1:26:15 -1
5 42 Mikko Nokkonen Team Medilaser/P-P 1:31:28 -1
44 Arto Järvinen CCH dnf
45 Ilkka Sillankorva Korson Kaiku dnf
41 Pasi Pulkkinen HyPy/Team Skins dns
46 Jaakko Mursu KuoPys dns
47 Antti Rantalahti MTBCF dns
48 Timo Mustikkamaa Team Medilaser/P-P dns
0 0 0
Luokka M-50
1 50 Esko Aapio Korson Kaiku 1:26:26 -1
2 51 Pekka Sammalisto  KangKi 1:27:03 -1
3 52 Ahola Mika TWD 1:27:07 -1
4 54 Jukka Lehikoinen TVC 1:29:20 -1
5 53 Eino Lipponen P-68 1:21:11 -2
Luokka Harraste
1 72 Juha Leinonen Vantaa 1:25:05
2 77 Ismo Perttula PKK 1:26:53
3 73 Andre Fabig PoTa 1:22:28 -1
4 70 Hannu Anttila Wasa Vélocity 1:25:44 -1
5 79 Petri Prusti SPP-56 1:28:43 -1
6 76 Valtteri Männikkö Pöytyä 1:32:19 -1
7 75 Jari Männikkö Pöytyä 1:15:58 -2
8 74 Jani Ruohola Kirkkonummi 1:17:18 -2
9 131 Mika Rantala Turku 1:17:43 -2
10 71 Pia Lehikoinen TVC 1:32:11 -2
11 130 Marko Mattila TVC 1:34:37 -2
78 Sami Hyöty Wasa Velocity dns