Tulokset: CC Tailwind ja TWD-Länken Esko Lummelampi

Fellmanin ajot 8.6.2013 klo 15
Kortteliajo 1 h+ 5 kierrosta (kierros 1,3 km)
Paikka: Fellmanin puisto, Lahti
Sijoitus Jun Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 Paavo PAAJANEN TWD-Länken 1:09:42
2 Matti MANNINEN  Koiviston Isku 1:09:54
3 Kim MANSNER Team Velocitor s.a.
4 Sami TIAINEN TWD-Länken s.a.
5 Jussi VEIKKANEN Equipe Cycliste FDJ s.a.
6 Mathieu GIBAUD CMI Greenover s.a.
7 Jarkko NIEMI Chebici-Team 1:10:08
8 Kimmo KANANEN Team Velocitor 1:10:25
9 Janek TOMBAK Janek Tombak Cycling Team s.a.
10 Henri JÄRVINEN Team Visillatalot - Riofrio Caviar- Continental s.a.
11 Toni LEHTIMÄKI Team Visillatalot - Riofrio Caviar- Continental s.a.
12 Olli TEIVAALA Chebici-Team s.a.
13 Mikko PAAJANEN TWD-Länken s.a.
14 Kalle LAANTERÄ Kruunukatto-Rush Racing  s.a.
15 * Aleksi HÄNNINEN Porvoon Akilles s.a.
16 Carl Heinrich PRUUN CFC s.a.
17 * Marco-Tapio NIEMI Tampereen Yritys s.a.
18 Olli KOSKI Team Visillatalot - Riofrio Caviar- Continental s.a.
19 Risto AALTIO TWD-Länken s.a.
20 Juho FÄRLIN Porvoon Akilles s.a.
21 Roope NURMI Team Velocitor s.a.
22 Esa PAAJANEN CCH s.a.
23 Max PUTTONEN Porvoon Akilles s.a.
24 Timo SCHOLZ OSC Potsdam s.a.
25 Mika SIMOLA Turun Urheiluliitto s.a.
26 Lauri SEPPÄ Turun Urheiluliitto s.a.
27 Ilari KAHILA TWD-Länken s.a.
28 Samuel PÖKÄLÄ TWD-Länken s.a.
29 Mikko KEJO Kruunukatto-Rush Racing  s.a.
30 Marek SALERMO Team Velocitor s.a.
31 Joonas HOKKA Team Visillatalot - Riofrio Caviar- Continental s.a.
32 Juhana HIETALA CCH KTM Team s.a.
33 Jussi ROSSI TWD-Länken s.a.
34 Jan ELMGREN  CCH s.a.
35 Lilian SANVINCENTE CMI Greenover s.a.
36 Karl JUUDAS CFC s.a.
37 Mikko AALTO Jurvan Voima s.a.
38 Eärendal FINGERSON Team Velocitor 1:10:45
39 * Henrik LUOSTARINEN Turun Urheiluliitto 1:12:08
* Oskari VAINIONPÄÄ TWD-Länken DNF
Simeon GREEN  CMI Greenover DNF
Conor RYAN CMI Greenover DNF
Kristjan BEEKMAN Porvoon Akilles DNF
Antti SIZKO Porvoon Akilles DNF
Jani KETOLA Turun Urheiluliitto DNF
Tapio ARVO Turun Urheiluliitto DNF
Jussi KANERVA Orimattilan Toive DNF
* Arno HÄMÄLÄINEN  TWD-Länken DNF
Mika VILEN Cycle Center Team DNF
Timo PESOLA Kälviän Tarmo  DNF
Hiski KANERVA CCH KTM Team OVL
Juuso JUTILA Lahden Pyöräilijät OVL
Niko VIRONEN Lahden Pyöräilijät OVL
Pauli UITTO Kouvolan Pyöräilijät OVL
Kristjan KELK CFC OVL
Niko PORKKA CC Tailwind OVL
* Arthur KOOSER CFC OVL
*** Kristin RÕZKO CFC OVL
** Triin GEDE CFC OVL
Krister RAUDSEPP CFC DNS
Jori-Pekka KUURANNE CCH KTM Team DNS
Saku SILFVER Kruunukatto-Rush Racing  DNS
* Lauri KOSKI Team Visillatalot - Riofrio Caviar- Continental DNS
Anssi ENQVIST CC Tailwind DNS
Välikirit
1 Matti MANNINEN  Koiviston Isku
2 Paavo PAAJANEN TWD-Länken
3 Kimmo KANANEN Team Velocitor
4 Paavo PAAJANEN TWD-Länken
5 Paavo PAAJANEN TWD-Länken
6 Paavo PAAJANEN TWD-Länken
7 Matti MANNINEN  Koiviston Isku
* U19
** NE
***NJ