Tulokset: Jyväskylän Pyöräilyseura

MTB Marathon Laajavuori Jyväskylä 15.6.2013
Miehet M18 60km
Sija Etunimi Sukunimi Seura  Aika
1 Jaakko Hänninen TaiTä 2:58:41
2 Ville Huikuri Kangasalan Kisa 3:02:44
3 Oskar Keurulainen 3:31:54
Miehet M40 60km
Sija Etunimi Sukunimi Seura  Aika
1 Ismo Perttula PKK 2:44:58
2 Mikko Kivi IK-32 2:45:19
3 Heinikainen Jari TWD 2:45:19
4 Panu Vainio CCH 2:51:20
5 Jani Poussu Kaupin Kanuunat 2:53:20
6 Kalevi Mattila PPP-97/Hamina 2:54:44
7 Arto Järvonen CCH 2:56:54
8 Heikki Haaparanta OP-P 2:58:33
9 Timo Mustikkamaa Team Medilaser 2:59:31
10 Petteri Mustakallio Kuopio 3:00:36
11 Tommi Nieminen JYPS 3:02:02
12 Rauno Kokkonen TCC 3:03:09
13 Jaakko Mursu KuoPys 3:03:10
14 Mauri Konttila Zeus 3:05:41
15 Jukka Puustinen PK-Team 3:12:23
16 Samppa Ahmaniemi Metso MTB 3:13:21
17 Juha Levaniemi GIF Kokkola 3:16:56
18 Jarkko Puranen Kuntoriihi 3:24:00
19 Marko Kiiskinen Lapy 3:25:05
20 Arto Vartiainen MTB-Järvenpää 3:26:21
21 Tuomo Lappalainen Team Tuplapukki 3:30:12
22 Jukka Kivirinta Pyörärinki 3:34:13
23 Janne Tepponen PPPmtb 3:36:11
24 Antti Rantalahti MTBCF 3:39:03
25 Vahur Öunpuu Star Expert 3:41:59
26 Jani Ruohola Kirkkonummi 3:42:38
27 Mika Saukkonen TCC 3:44:52
28 Mikko Luukas Metso MTB/Jkl 3:45:10
29 Hannu Helminen Team Lahden Polkupyörähuolto 3:51:36
30 Tommi Terävä JYPS 3:54:38
31 G. A. Dho Korson Kaiku 4:04:35
Urpo Utriainen JYPS Ei starttaa
Kok Keong Chan Malaysian Tigers Ei starttaa
Jukka Puustinen PK Team Ei starttaa
Tomi Toivonen Kaupin Kanuunat kesk.
Kyösti Soini OTC Kesk.
Juhani Karjalainen PKK Kesk.
Jukka Rintala SPP-56 kesk.
Ari Kaikkonen Team Garmin MTB Finland kesk.
Mikko Nokkonen Team Medilaser kesk.
Petri Tuominen TVC kesk.
Konstantin Volodin Ultra Moscow Rus kesk.
Miehet M50 60km
Sija Etunimi Sukunimi Seura  Aika
1 Rauni Eklund Hämeenlinnan Tarmo 2:59:25
2 Johan Moraal PeNo 3:03:28
3 Kaarlo Pentikäinen Kuopio 3:04:11
4 Ari Mikkonen JoensPy 3:11:42
5 Hannu Jänkälä OP-P Rovaniemi 3:16:14
6 Matti Purojärvi JYPS 3:20:48
7 Harri Kekola SPP-56 3:22:02
8 Mika Ahola CC Tailwind ry 3:23:56
9 Ilkka Hakala Kaupin Kanuunat 3:30:52
10 Pekka Hartikka Oulun Triathlon & Cycling 3:32:08
11 Usko Juntunen Iisalmen Visa 3:33:50
12 Pekka Sammalisto Kangasalan Kisa 3:36:03
13 Hannu Kaikkonen Oulun Triathlon & Cycling 3:42:15
14 Asko Raesola Los Veteranos/Turku 4:07:27
Jouni Westerholm HYPY kesk.
Arto Kainulainen KuoPys kesk.
Miehet yleinen 60km
Sija Etunimi Sukunimi Seura  Aika
1 Jussi Veikkanen TWD-Länken/Equipe Cycliste FDJ 2:32:00
2 Simo Sohkanen Team Skins/HyPy 2:34:08
3 Juha Kangaskokko CC Picaro 2:34:32
4 Kusti Kittilä Team Erigeepper Challenge/OTC 2:34:33
5 Mauri Viitamaa PKK 2:34:50
6 Olli Miettinen Team Skins/HyPy 2:37:55
7 Valtteri Repo Team Medilaser 2:40:33
8 Toni Tähti Team Medilaser 2:41:20
9 Samuli Visuri CCH 2:44:14
10 Heikki Tukki Oulun Triathlon & Cycling 2:45:49
11 Antti Kuitto Team Skins/HyPy 2:46:43
12 Sauli Pihamaa Lahden Pyöräilijät 2:47:27
13 Jukka-Pekka Kunnari CC Picaro 2:48:03
14 Juha Vähämetsä Team Erigeepper Challenge/OTC 2:48:58
15 Kare Eskola Korson Kaiku 2:50:33
16 Matti Väisänen 2:50:40
17 Kalle Kauppinen Iisalmen Visa 2:50:41
18 Lauri Siukola Racebike.fi/HyPy 2:50:52
19 Ville Toivonen Taipalsaaren Veikot / Kruunukatto Rush Racing 2:51:10
20 Kimmo Lajunen P-Union 2:52:06
21 Marko Antila Kuntoriihi 2:52:17
22 Teemu Selvenius Team Skins/HyPy 2:52:21
23 Ari Autio PKK 2:54:13
24 Miikka Orvola Grooppi Ylläs 2:54:18
25 Arto Lehikoinen Team ProBike/Up 2:54:57
26 Aki Korpela Kaupin Kanuunat 2:55:05
27 Risto Parviainen Korson Kaiku 2:55:52
28 Sami Tyynelä RMR 2:56:12
29 Henrik Lievemaa JYPS 2:56:20
30 Sakari Lehtinen HyPy/Hyvinkää 2:56:48
31 Markus Koskela HITarmo 2:58:32
32 Mikko Petäjämäki Kaupin Kanuunat 2:59:09
33 Iiro Sairanen Imatran Urheilijat 3:02:32
34 Tomi Paavola Team Skins 3:02:45
35 Jukka Oikarinen Malaysian Tigers 3:03:27
36 Antti Heikkilä Oy Tillander Ab 3:03:37
37 Heikki Köykkä Taipalsaaren Veikot 3:03:51
38 Eero Heiskanen Team Lahden Polkupyörähuolto 3:03:53
39 Valtteri Laasonen SPP-56 3:05:29
40 Jukka Rajala Kaupin Kanuunat 3:07:25
41 Jere Keskiaho Korson Kaiku 3:09:47
42 Klaus Nummela Team Probike 3:11:43
43 Timo Vesalo KuoPys 3:12:44
44 Juho Hänninen TaiTä 3:13:01
45 Antti Muurinen Helsinki 3:15:51
46 Petri Valkeamäki JYPS 3:16:05
47 Ville Tikkanen KuoPys 3:16:15
48 Samuli Launiainen JoensPy 3:16:35
49 Juha Mäkelä SPP-56 3:16:54
50 Kai Patjas KoPy 3:17:19
51 André Fabiq PoTa 3:18:00
52 Juho Sihvola Tampereen Pyrintö 3:18:06
53 Sampsa Nukarinen KuoPys 3:18:42
54 Jyri Viemerö SEMK 3:21:55
55 Kari Pietikäinen MTBCF 3:23:11
56 Sampo Haapoja SPP-56 3:24:20
57 Niko Luojumäki JYPS/Jumiklossi 3:26:03
58 Jukka Härkönen KoPy 3:26:04
59 Mikko Koivula Korson Kaiku 3:26:07
60 Teemu Loman Vaisala/Vantaa 3:29:50
61 Jukka Heinonen Oulu 3:30:10
62 Markus Simelius Vaasa 3:30:34
63 Esa Kortetjärvi Korson Kaiku 3:32:01
64 Jarno Nieminen TWD 3:32:25
65 Sami Paajanen Korson Kaiku 3:35:19
66 Kauri Lindström Maastoonpolje 3:36:14
67 Mikko Jokinen TaBc 3:38:06
68 Jaakko Suomu Kälviän Tarmo 3:39:27
69 Timo Espo Rantapyörä 3:40:06
70 Juha Väyliö TVC/Masku 3:40:35
71 Marko Maja MetsoMTB 3:41:41
72 Timo Ruokonen JYPS 3:44:14
73 Miika Rantatorikka HyPy 3:45:21
74 Antti Auvinen Leppävirta 3:46:59
75 Jukka Lepistö JYPS 3:51:26
76 Tomi Räsänen Ipes Extreme 3:53:08
77 Tuomas Tuhkanen JYPS 3:54:09
78 Juha Rämälä Maastoonpolje 3:55:48
79 Hannu Kemppainen HyPy 3:59:40
80 Markus Ritala Maastoonpolje.fi 4:04:55
81 Jani Lirkki Jyväskylä 4:11:21
82 Jarkko Hirvonen Muurame 4:15:28
83 Antti Vilpponen Maastoonpolje 4:22:56
84 Erno Suominen Team Slow 4:24:13
85 Sami Teppo JYPS 4:29:45
Mikko Turunen Joensuun Pyöräilijät Ei starttaa
Jani Turtiainen Korson Kaiku Ei starttaa
Ari Saastamoinen Malaysian Tigers Ei starttaa
Antti Hanhilahti NCK Ei starttaa
Teemu Uusipiuhari Team Medilaser Ei starttaa
Markus Simelius Vaasa Ei starttaa
Taneli Turunen CC Picaro kesk.
Ossi Vuola Focus Team Kesk.
Jeremias Holmberg HyPy/Salo kesk.
Mikko Turunen Joensuun Pyöräilijät kesk.
Anssi Salminen JYPS/ Äki kesk.
Aleksi Taiponen KoPy kesk.
Mikko Askolin Kuntoriihi kesk.
Janne Juntunen Malaysian Tigers kesk.
Reima Idström Mountainbike Team Inari-Saariselkä kesk.
Jussi Kanerva OriToive kesk.
Petri Keskitalo PK-Team kesk.
Otto Laitinen Sänkimäki BRS kesk.
Heikki Laitinen Sänkimäki BRS kesk.
Matti Petäjä SPP-56 kesk.
Anssi Kesonen Taipalsaaren Veikot kesk.
Tapio Painilainen TCC kesk.
Markus Marttinen Team Jalkakramppi kesk.
Jaakko Tukki kesk.
Naiset yleinen 60km
Sija Etunimi Sukunimi Seura  Aika
1 Sini Alusniemi JYPS 2:55:14
2 Piia Nieminen Wasa Velocity 3:20:28
3 Ruut Vähämetsä Team Erigeepper Challenge 3:24:21
4 Sari Orvola Grooppi Ylläs 3:29:55
5 Mari Kupiainen MTBCF 3:46:31
6 Jaana Korhonen Vantaa 3:53:26
7 Marianna Hietamäki Vantaa 3:57:04
8 Vilma Niskanen JYPS 4:00:09
9 Maija Tuomainen JYPS 4:18:30
Taija Jäppinen HyPy kesk.
Tiina Idström Mountainbike Team Inari-Saariselkä kesk.
Pikkumarathon M16 20km
Sija Etunimi Sukunimi Seura  Aika
1 Antti-Jussi Juntunen Korson Kaiku 0:59:17
2 Pyry Palmen HyPy/Hyvinkää 1:10:14
3 Santeri Schildt Huhtasuon Hiihto 2000 1:11:10
4 Aaro Happonen JYPS 1:12:19
5 Arttu Sillanpää 1:14:57
6 Kasperi Laestu JYPS 1:33:02
7 Akseli Maja JYPS 1:33:42
8 Kasperi Kansikas Kouvola 1:37:44
9 Kalle Kokkonen TCC 1:38:54
Pikkumarathon miehet 20km
Sija Etunimi Sukunimi Seura  Aika
1 Arttu Nyman JYPS 0:57:12
2 Joni Gustafsson GRT 1:05:32
3 Kimmo Heljasvuo Keurusselän Maratoonarit 1:07:05
4 Teemu Ruuska Jyväskylä 1:07:16
5 Olli Pennanen Nurmes 1:07:30
6 Jeremias Pirinen Warkauden Urheilijat 1:08:56
7 Olli Tikkanen Jyväskylä 1:09:02
8 Gustafsson Mika  GRT-Finland 1:14:55
9 Janne Siiskonen Hki 1:15:03
10 Jaakko Hokkanen LVT 1:15:40
11 Sami Nykänen Qvantel 1:15:52
12 Kimmo Laitinen Vihtavuoren pamaus 1:17:20
13 Ossi Henriksson GRT Finland 1:18:09
14 Mikko Hiltunen Konevuokrausykköset 1:19:16
15 Timo Hakkarainen HT Laser Oy 1:20:40
16 Jari Mäkinen Valkeakoski 1:21:08
17 Dick Vander kuip JYPS 1:21:40
18 Ville Toivanen HT Laser Oy 1:23:53
19 Marko Back JYPS 1:27:59
20 Teppo Hytönen Mikkeli 1:29:09
21 Marko Kinnunen Muurame 1:32:03
22 Miika Kivelä Jyväskylä 1:33:33
Janne Kuivakangas JYPS Ei starttaa
Pikkumarathon N16 20km
Sija Etunimi Sukunimi Seura  Aika
1 Jennika Teiskonen JYPS 1:40:17
Pikkumarathon naiset 20km
Sija Etunimi Sukunimi Seura  Aika
1 Heidi Lindfors 1:06:34
2 Noora Ronkainen Jyväskylä 1:07:41
3 Pauliina Oksanen JKL 1:08:46
4 Milla Saarinen JYPS 1:11:13
5 Susanna Österlund SoSi 1:30:03
6 Marjo Juntunen Korson Kaiku 1:30:06
7 Johanna Kujanen JYPS 1:37:08
8 Minna Teiskonen JYPS 1:40:19
9 Riikka Aaltonen JYPS 1:41:26
10 Säde Jaatinen Lappeen Kurahousut 1:44:13
11 Marika Takkinen Mikkeli 1:44:52
12 Mirkka Kesti-Helia Korson Kaiku Ry 1:50:17
13 Katri Ojala Team Rataspakka 1:54:28
14 Hanna Juola Korson Kaiku 2:00:29
Niina Ryhänen P-P Tampere Ei starttaa
Puolimarathon M16 40km
Sija Etunimi Sukunimi Seura  Aika
1 Simo Terävä JYPS 2:11:40
2 Rico Richartz Team kotikallio 2:35:05
3 Sysimäki Ilkka 2:44:59
Puolimarathon miehet 40km
Sija Etunimi Sukunimi Seura  Aika
1 Samuel Halme Team Medilaser 1:44:50
2 Tuomas Pirkkalainen Jyväskylä 1:53:07
3 Juha Kauppinen JYPS 1:54:23
4 Ville Perälä Jyps/Äki 1:56:57
5 Henri Jelonen Petoteam 1:57:54
6 Mikael Hautamäki 2:03:37
7 Jarmo Kuorinki Äänekoski 2:03:52
8 Juho Kyllönen VO2 Magnum 2:07:47
9 Jouni Kytölä CCH 2:10:31
10 Pekka Mäki Kangasalan kisa 2:12:13
11 Samuli Vanne MTBCF 2:12:58
12 Jani Saalamo JYPS 2:15:11
13 Pekka Hiltunen Imatra 2:17:50
14 Teemu Auvinen JYPS 2:20:16
15 Janne Savolainen Kuopion pyöräilyseura ry. 2:20:28
16 Heikki Eklund LaPy 2:21:29
17 Timo Kaipiainen Qvantel 2:23:39
18 Jari Kantola JYPS 2:25:16
19 Ville Kantell TCC 2:25:21
20 Markus Autio JYPS 2:28:02
21 Saku Niskanen Jyps/Äki 2:30:46
22 Ville Elovuori 2:34:02
23 Petja Venäläinen Maastoonpolje 2:35:12
24 Allan Lipsonen Joku Team/CC Picaro 2:35:14
25 Mika Liimatainen JYPS/Äki 2:35:30
26 Juha Nevalainen 2:41:33
27 Mika Nojonen Holstin Martat 2:42:13
28 Jani Jäsberg Jyväskylä 2:43:07
29 Harri Aalto Aqua Plus Triathlon 2:45:53
30 Paul Richartz Team Kotikallio 2:46:09
31 Antti Keurulainen 2:51:30
32 Atso Hermaala Jhs-Alppi 2:53:44
33 Antti Aartolahti Kuntoriihi 2:56:58
34 Jouni Riihimäki Kato äiti ilman käsiä 3:05:03
35 Zoltan Papp Qvantel 3:07:42
36 Lassi-Pekka Laitinen Kangasala 3:11:15
37 Juha Hyvönen Alajärvi 3:11:49
38 Jesse Vähäsantanen Kangasala 3:11:49
39 Jouni Lavia JYPS 3:21:44
40 Jani Österlund SoSi 3:28:10
41 Jouni Lavia JYPS Ei starttaa
42 Tommi Lehtinen PKK Ei starttaa
Lauri Saarelma UP Uudenmaan Pyöräilijät kesk.
Puolimarathon naiset 40km
Sija Etunimi Sukunimi Seura  Aika
1 Anni Kainulainen Hämeenlinnan Hiihtoseura 2:16:59
2 Riikka Jauhiainen JYPS 2:27:12
3 Elina Ahola JYPS 2:32:47
4 Eve Lahti JYPS 2:36:26
5 Marianne Westerlund Nishiki Racing Women 2:43:08
6 Tiina Muurinen Helsinki 2:46:51
7 Anne Luukkonen Lappeen Kurahousut 3:09:27
8 Sari Jokinen Maastoonpolje 3:39:35
Marja Väisälä JYPS kesk.
Hanna Konttinen Voikkaan Viesti kesk.